Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: O co chodzi w tej diecie??

  1. #1
    Zbanowany Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar ubermas
    Dołączył
    21-02-07
    Skąd
    Tychy
    Wiek
    38
    Postów
    545
    SOG
    19
    Otrzymał : 24 SOGi w 23 postach

    Domyślnie O co chodzi w tej diecie??

    Fragment artykulu ze stronu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    Dzień 1-5

    Przez pierwsze 5 dni jem 2 gramy węglowodanów i 1 białka na kilogram suchej masy(nie całej masy ciała). Nie martwię się spożyciem tłuszczu. Dostarczę go z mięsa i jajek.



    Dzień 6-10

    Dorzucę trochę kalorii jedząc 3 gramy węglowodanów i 1 gram białka na kg czystej masy mięśniowej. Duża ilość kalorii z węglowodanów wypełni moje mięśni glikogenem. To doda mi energii na treningach i pozwoli oszczędzać białko, organizm nie będzie go zużywał jako źródła energii.



    Dzień 11-12

    Skoro już zadołowałem węglowodany, mogę dalej robić masę, obniżając ich spożycie. Poziom glikogenu spadnie, ale to opłaci się na dłuższą metę. Zwiększam spożycie białek do 2 g na kg czystej masy mięśniowej, a spożycie węglowodanów zmniejszam do 1 grama. Poziom kalorii zostanie utrzymany, dostarczę też organizmowi niezbędnych aminokwasów które zapobiegną katabolizmowi. Taki stosunek białek do węglowodanów zwiększy działanie insuliny i przygotuje mnie na duże ilość węglowodanów które zjem w następnych dniach.



    To także pora aby dołożyć trochę tłuszczu. Źródłem białka niech będą trochę tłustsze kawałki mięsa, dorzuć też trochę więcej żółtek. Możesz też dodać kilka łyżek oleju lnianego w ciągu dnia. To wspomoże gospodarkę hormonami anabolicznymi. Ciężki trening może zwiększyć wydzielanie kortyzolu, a tłuszcze mogą temu zapobiec, zwiększając produkcję testosteronu.



    Dzień 13-14

    Pora napełnić brzuszek. Organizm jest gotowy na dużo węglowodanów. Więc mu je damy. To spowoduje wzrost poziomu hormonów anabolicznych. Przez najbliższe 2 dni jedz 3-4 g węglowodanów i 1,5 g białka na każdy kilogram czystych mięśni.



    Brak węglowodanów w dniach 11-12 spowoduje ze teraz organizm wypełni mięsnie jeszcze większą ilością glikogenu niż przedtem. Gdy cykl się skończy natychmiast zaczynam następny. Różnica w kaloriach sprawi że będę nabierał czystej masy a nie tłuszczu.

    Kto wie o co chodzi z ta dieta? Najlepiej jakby sie wypowiedzial WhiteHead, chlop kumaty. Ja nie moge zrozumiec jak przeliczyc laczna ilosc wegli i bialka na CZYSTA MASE MIESNIOWA... Piszcie jak wy to rozumiecie. Pozdro
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar LUKI
    Dołączył
    19-04-06
    Postów
    373
    SOG
    1
    Otrzymał : 6 SOGi w 5 postach

    Domyślnie

    W takim razie czekamy na wypowiedz Whiteheada, a pozniej ja cos dorzuce od siebie.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Zbanowany Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar ubermas
    Dołączył
    21-02-07
    Skąd
    Tychy
    Wiek
    38
    Postów
    545
    SOG
    19
    Otrzymał : 24 SOGi w 23 postach

    Domyślnie

    No jak cos wiesz to pisz, troche glupio napisalem z tym whiteheadem, chodzi mi tylko o to, ze nie lubie jak odzywaja sie ludzie, ktorzy nie maja zielonego pojecia na temat
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Zasłużony dla forum Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar pw
    Dołączył
    05-04-07
    Skąd
    Kielce
    Wiek
    33
    Postów
    1,260
    SOG
    78
    Otrzymał : 116 SOGi w 83 postach

    Domyślnie

    Mase mięsniową - odejmujesz od wagi bf
    I co do tematu to sprecyzuj pytanie :)
    Ps. LUKI ma większa wiedzę ode mnie =) Ja tylko więcej piszę
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. Użytkownik pw otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    ubermas (12-07-07)

  6. #5
    Zbanowany Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar ubermas
    Dołączył
    21-02-07
    Skąd
    Tychy
    Wiek
    38
    Postów
    545
    SOG
    19
    Otrzymał : 24 SOGi w 23 postach

    Domyślnie

    Nie za bardzo czaje, czyli od mojej wagi odejmuje wage tluszczu i mam niby ta mase miesniowa tak?? Waze 94-96 kg, wezmy 95, zalozmy, ze mam 10% bf czyli 9,5 kg tluszczu, wiec 95 - 9,5 = 85,5 kg. Ja mialbym spozywac maxymalnie 4 gramy wegli razy 85,5 kg?? Przeciez ja teraz biore 6 g WW na 95 kg, wychodzi tego o wiele wiecej. TO jest dieta niby jakiegos kulturysty, nie wiem jak on na tym mase buduje, no chyba, ze ja zle mysle... Pozdro
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #6
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar LUKI
    Dołączył
    19-04-06
    Postów
    373
    SOG
    1
    Otrzymał : 6 SOGi w 5 postach

    Domyślnie

    oblicz sobie ile masz bf% a pozniej to zwykla matematyka. Pozniej napisze co mysle o tej diecie bo teraz nie mam czasu, napisze tylko ze jest teoretyczna mozliwosc tego zeby byc caly czas w miare w kondycji, ale to robi sie tylko kilkutygodniowe cykle masy a pozniej redukcji. Czyli masa,redukcja,masa...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #7
    Zbanowany Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar ubermas
    Dołączył
    21-02-07
    Skąd
    Tychy
    Wiek
    38
    Postów
    545
    SOG
    19
    Otrzymał : 24 SOGi w 23 postach

    Domyślnie

    No, ale dalej nikt nie odpowiedzial na pytanie czy dobrze kumam jak obliczyc ta czysta mase miesniowa. Obliczylem sobie bf i wynosi w zaokragleniu 10%, waze cos kolo 94 kg na czczo, wiec jesli masz czas i ochote to prosilbym o pomoc w obliczeniu tego, chyba, ze to co napisalem na gorze jest wlasciwym spsobem obliczenia. Tylko, ze wtdy wyjdzie mi maksymalne spozycie WW342 gramy, a ja teraz jesm jakies 550 dziennie, wiec nijak zbudowac na tym mase. Pozdro
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #8
    Zasłużony dla forum Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar pw
    Dołączył
    05-04-07
    Skąd
    Kielce
    Wiek
    33
    Postów
    1,260
    SOG
    78
    Otrzymał : 116 SOGi w 83 postach

    Domyślnie

    Dobrze wyżej obliczyłeś.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #9
    Zbanowany Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar ubermas
    Dołączył
    21-02-07
    Skąd
    Tychy
    Wiek
    38
    Postów
    545
    SOG
    19
    Otrzymał : 24 SOGi w 23 postach

    Domyślnie

    No to w takim razie jak na takiej diecie zbudowac mase?? Przeciez ja bym chudl od takiej diety, bo dostarczalbym za malo ilosc kalorii, no chyba, ze reszte bralbym z tlusczu, ale to raczej nie odbiloby sie za dobrze na jakosci mojej masy... Do Lukiego: Na czym polega ta dieta co ja napisales (masa, redukjca, masa, ...) ??
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #10
    Zasłużony dla forum Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar pw
    Dołączył
    05-04-07
    Skąd
    Kielce
    Wiek
    33
    Postów
    1,260
    SOG
    78
    Otrzymał : 116 SOGi w 83 postach

    Domyślnie

    Luki Ci napisał że budowanie diet polega na ich cykliczności raz masa, potem redukcja, znó masa, redukcja i tak bez końca. Nie można cały czas się redukować bądź masować. Dieta wyżej właśnie taka jest. Zwiększona ilość białka, później na odwrót więcej węglów.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  12. Użytkownik pw otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    ubermas (12-07-07)

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •