Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: CZOSNEK

  1. #1
    Bywalec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Raskus
    Dołączył
    20-04-06
    Skąd
    Kielce
    Postów
    550
    SOG
    0
    Otrzymał : 14 SOGi w 8 postach

    Domyślnie CZOSNEK

    Czosnek - ja na przykład nigdy nie mam go dosyć. Ma wspaniały smak, pięknie pachnie (dopóki nie wydziela się przez pory skóry z potem, wówczas już nie pachnie tak ładnie) i jest bardzo zdrowy na serce. Ale czosnek jako środek na spalenie tłuszczu?
    Jasne! im więcej wiem o czosnku, tym bardziejjestem zdumiony liczbą korzystnych właściwości tej aromatycznej rośliny.

    Chemicy wyizolowali z czosnku bezzapachową substancję zwaną alliną (inaczej: tlenkosiarczek S-allylocysteiny) oraz enzym zwany liazą alliny. Przekształca on nielotną alliinę w lotną allicynę. Tym składnikom czosnek zawdzięca swój zapach. Naukowcy z The Laborathory for Nutrition Chemistry z uniwersytetu w Kobe w Japonii poświęcili trzy eksperymenty badaniom tych substancji.

    W pierwszym z nich stosowano u szczurów dietę wysokotłuszczową i jednej grupie szczurów jednocześnie podawano sproszkowany czosnek w ilości 0,8% dziennej racji pokarmowej. Okazało się, że w tej grupie zaobsewowano znacznie mniejszą ilość tkanki tłuszczowej okołonerkowej i okołojądrowej w porównaniu z grupą, której nie podawano czosnku. A jeśli ma się mniej tłuszczu w tych częściach ciała, to przypuszczalnie ma się go mniej i gdzie indziej.
    W drugim eksperymencie porównywano wpływ wyciągu z czosnku, alliny i allylo-L-cysteiny (składnik czosnku zawierający siarkę) na wydzielanie noradrenaliny u szczurów. Te wszystkie trzy substancje powodowały znaczący wzrost stężenia noradrenaliny w osoczu, co prawdobodobnie przyśpieszało metabolizm szczurów.

    W trzecim eksperymencie badano wpływ trzech substancji na temperaturę ciała mierzoną w odbycie. Okazało się, że wszystkie one podwyższają te temperaturę. To znaczy, że metabolizm rzeczywiście się przyśpieszył.

    Czy zatem powinniśmy dołączyć czosnek czy niektóre jego składniki do listy substancji spalających tłuszcz? Liczę na to. Wiem, że wielu unika czosnku ze względu na jego zapach, ale dostępne są również bezzapachowe suplementy czosnku. A po za tym myślę, że niedługo poszczególne składniki czosnku zostaną wyizolowane, zapakowane w buteleczki i ich konsumpcja nie będzie nas narażała na jakiekolwiek komplikacje towarzyskie.

    Dopóki nie mamy jeszcze alliiny w pigułkach, to ile czosnku powinniśmy zjeść, by uzyskać podobny efekt? No cóż, tego jeszcze nie wiemy, a poza tym trudno jest porównywać alliinę z czosnkiem dostępnym w supermarkecie. Czosnek u poddanych eksperymentom szczurów stanowi 1% dziennej diety. Chociaż nie wiemy ile to jest gramów, ja bym się nie zastanawiał nad dodaniem dowolnej ilości czosnku do moich posiłków. Tylko trzymajcie się ode mnie z daleka!

    dr Jose Antonio
    Flex - Kwiecień'99




    Oraz coś ode Mnie na temat czosnku. Nikt chyba nie przepada za jedzeniem czosnku, ale każdy (tak mysle) po przeczytaniu tego, zacznie go więcej spozywać niż zwykle. Czuć czosnek na odległość, ma ni miły zapach, ale zdrowy. Czosnek pomaga przy robieniu rzexby. Dzienna zalecana ilość spożywanego czosnku powinna zamykać się na jednym średniej wielkości ząbku.Ten wynik był opracowany w testach.Zatem o wiele bardziej korzystnie jest jeść codziennie po jednym ząbku,niż raz w tygodniu 7 sztuk do jednego posiłku. Ja osobiście nie jadłem czosnku, ale właśnie zaczne jeść. Polecam jeść czosnek (pomimo nei milego zapachu, najwyzej umyjcie zęby, nicw am sie nie stanie...:|) oraz zrobie sobie nalewkę czsnkowa. Każdemu polecam

    [ Dodano: 2006-04-25, 15:05 ]
    NALEWKA czosnkowa na poprawę wzroku :arrow: http://www.e-gym.pl/viewtopic.php?p=6843#6843
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar zizu
    Dołączył
    25-03-06
    Postów
    419
    SOG
    0
    Otrzymał : 140 SOGi w 5 postach

    Domyślnie

    podaj zrodlo inaczej post do kasacji
    Moja prozba do Was moi drodzy, piszczcie pytania na forum a nie na pw i maila :-)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Bywalec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Raskus
    Dołączył
    20-04-06
    Skąd
    Kielce
    Postów
    550
    SOG
    0
    Otrzymał : 14 SOGi w 8 postach

    Domyślnie

    dr Jose Antonio
    Flex - Kwiecień'99
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar MrO
    Dołączył
    23-03-06
    Postów
    23
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    dobry art. dodam jeszcze ze czosnek bardzo dobry jest na nadcisnienie. czosnek przydaje sie gdy jestesmy np. na cyklu sterydowym zamiast jakichs lekow na nadcisnienie, mowie z wlasnego doswiadczenia - bardzo pomaga
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Bywalec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Raskus
    Dołączył
    20-04-06
    Skąd
    Kielce
    Postów
    550
    SOG
    0
    Otrzymał : 14 SOGi w 8 postach

    Domyślnie

    Rozwiń dokładnie może swoją wypowiedź, na innym forum jak widziałem taki temat to każdy zaczął chwalić czosnek i pisał że zaczybna go już jeść... :grin: czosnek pomimo nie miołego zapachu jest wart aby go codziennie spożywać w ilości po 2 ząbki moze jeden
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Doświadczony Osiągnięcia:
    OverdriveWeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar rafio83
    Dołączył
    26-01-10
    Skąd
    Zdolnyśląsk
    Wiek
    40
    Postów
    1,353
    SOG
    118
    Otrzymał : 91 SOGi w 84 postach

    Domyślnie

    Kiedy najlepiej jesc ten czosnek? Kiedys ktoś pisał na forum ze z rana nie bardzo? Na noc, w ciągu dnia czy może pora obojętna?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    ja kupuję czosnek w kapsułkach bezzapachowy i jest dobrze ;) porcja rano, po treningu nie raz i wieczorem
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Doświadczony Osiągnięcia:
    OverdriveWeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar rafio83
    Dołączył
    26-01-10
    Skąd
    Zdolnyśląsk
    Wiek
    40
    Postów
    1,353
    SOG
    118
    Otrzymał : 91 SOGi w 84 postach

    Domyślnie

    Gdzie cos takiego kupujesz?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #9
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowanyTagger Second Class1000 punktów doświadczenia
    Avatar qwert
    Dołączył
    13-06-08
    Wiek
    33
    Postów
    58
    SOG
    21
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    W aptece jest
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #10
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    w aptekach znajdziesz, 1 kaps odpowiada jednemu ząbkowi czosnku, nigdy takie samo nie będzie jak naturalny czosnek, ale nie chcę śmierdzieć wśród ludzi ;)
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. Użytkownik slim shady otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    rafio83 (04-05-10)

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •