Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Uboczne skutki dopingu

 1. #1
  Bywalec Osiągnięcia:
  Weteran5000 punktów doświadczenia
  Avatar Raskus
  Dołączył
  20-04-06
  Skąd
  Kielce
  Postów
  550
  SOG
  0
  Otrzymał : 14 SOGi w 8 postach

  Domyślnie Uboczne skutki dopingu

  Zanim zdecydujesz się na branie sterydów przeczytaj jakie mogą być tego konsekwencje.

  Informacje zapożyczone ze strony internetowej:


  Działania uboczne wynikające ze stosowania sterydów anabolicznych:
  Opis działaą ubocznych nie oznacza, że i Tobie się one przydarzą. Aby ustrzec się przed nimi należy przestrzegać dawkowania leku oraz dokładnie wybrać preparat. Należy się liczyć z tym, że efekty uboczne mogą wystąpić po paru latach od momentu przerwania stosowania sterydów anabolicznych androgennych.

  - Wpływ działania sterydów na funkcjonowanie wątroby
  Wątroba jest największym gruczołem ustroju, jest ośrodkiem przemiany materii w organizmie, wydziela żółć niezbędną do trawienia tłuszczów, reguluje przemianę białek i cukrów oraz przemianę acetową. Magazynuje okresowo glikogen, tłuszcze i białka. Ponadto dezaktywuje substancje, które mogły by zagrażać organizmowi. Do takich substancji należą sterydy. Ogólnie można powiedzieć, że krótkotrwałe zaburzenia funkcjonowania wątroby są odwracalne. Doustnie brane sterydy w dużych ilościach mogą powodować zmiany w strukturze wątroby.

  - Podwyższone ciśnienie krwi
  W powstaniu nadciśnienia tętniczego dużą rolę odgrywają czynniki genetyczne, psychoemocjonalne, nerkowe i hormonalne. Nadciśnienie powoduje zmiany: w układzie krążenia (przerost lewej komory serca, w mózgu (udary), w nerkach (stwardnienie). Objawy kliniczne to bóle głowy, pogorszenie wzroku, niewydolność układu krążenia, zawał serca, udar mózgu i niewydolność nerek. Wielu kulturystów stwierdza, że podczas brania sterydów, ciała ich stały się miękkie i opuchnięte. Powodem tego jest nagromadzenie wody w organizmie, bezpośrednią tego przyczyną jest podwyższony poziom we krwi sodu i potasu. Serce kulturysty biorącego sterydy jest obciążone ponieważ następuje bardzo szybki przyrost masy mięśniowej. Krew staje się gęsta i ciężko płynie w naczyniach krwionośnych, a więc serce musi ciężko pracować. Po odstawieniu sterydów parametry wracają do normy. Po bardzo długim braniu sterydów pozostaje możliwość, że po skoączeniu brania ciśnienie krwi nie znormalizuje się i zmiany w układzie krwionośnym mogą okazać się nieodwracalne.

  - Zmiany w systemie hormonalnym
  Hormony przenoszone są przez krew i mogą wywierać wpływ na wszystkie tkanki wrażliwe na ich działanie. Układ hormonalny stanowi obok układu nerwowego podstawowy układ regulacyjny w organizmie. Hormony spełniają w nich rolę chemicznych przekaźników informacji. Podczas przyjmowania sztucznego hormonu z zewnątrz organizm nie produkuje lub produkuje w niewielkich ilościach hormony gonadrpowe (FSH,ICSH). Może to doprowadzić do niepłodności np.: zaburzenia wzwodu prącia, zaburzenia wytrysku, zaburzenia popędu płciowego. Zaburzenie czynności jąder polega na niewydolności czynności komórek śródmiąższowych i układu kanalików plemnikotwórczych. Podczas brania PRIMOBOLANU dochodzi do zaburzenia czynności jądra. Jednakże po odstawieniu sterydów czynności wracają do normy. Branie sterydów w przedłużających się okresach czasu jest niewskazane gdyż istnieje możliwość, że organizm nie zregeneruje się całkowicie.

  - Pobudzona agresywnośćTestosteron powoduje, że mężczyźni są agresywniejsi od kobiet, które w bardzo małych ilościach produkują ten hormon. Sterydy o bardzo silnym działaniu androgennym pobudzają agresywność u biorących. Ta wewnętrzna siła daje sportowcom bodźce do jeszcze cięższego treningu. W przypadkach nadmiernej agresywności należy bardzo łagodnie przerwać leku aby nie wpaść w depresję.

  - Powiększenie sutek
  Powiększenie sutek jest bardzo często sprawą dziedziczną. Często w okresie dojrzewania sutek powiększa się przybierając kształt pączka. Jest to rzecz normalna. Powodem tego jest wydzielanie przez organizm estrogenu - z czasem objawy te znikają. Początkiem przerostu gruczołu jest ból sutka i nadwrażliwość brodawki, w późniejszym czasie gromadzenia tkanki tłuszczowej. Często te objawy pojawiają się podczas brania silnych androgenów w dużych ilościach(TESTOSTERON PROLONGATUM, ANAPOLON).
  Fachowym wyrażeniem przerostu sutka jest - GINEKOMASTIA.

  - Wpływ na układ krążenia i pracę serca
  Faktory krzepnięcia krwi są niekiedy zmienione. Przemiana glukozy, trójglicerydów i cholesterolu doznała uszczerbku, co może prowadzić do stwardnienia tkanek. Również poziom glukozy może obniżyć się(bardzo niebezpieczne dla diabetyków). Zwiększone wydzielanie insuliny może także prowadzić do stwardnienia tętniczek.
  KORTYZOL to hormon nadnerczy. Wykazuje wielokierunkowe działanie na przemianę węglowodanów, tłuszczów i białek, wpływa na przemianę wodno-elektrolitową oraz na układ krwiotwórczy. KORTYZOL jest głównym, hormonem stresowym organizmu. Podniesiony poziom tego hormonu we krwi pozwala atletom ciężej trenować (kolaże dostają go podczas długich i trudnych wyścigów). Jego zażywanie niesie kilka małych niekorzyści. Zatrzymanie elektrolitów i wody w organizmie - konsekwencją tego jest podwyższone ciśnienie krwi, uszkodzenie struktur tkanki łącznej (zrywanie ścięgien). Te nieprawidłowości mogłyby wytłumaczyć dlaczego sportowcy wolą zażywać doustne sterydy. Po odstawieniu tych sterydów normalizują się wartości krwi. (Choroby serca i naczyą krwionośnych są w krajach Europy Zachodniej najczęstszą przyczyną zgonów).

  - Efekty maskulinizacyjne
  Androgenne efekty steroidów są następujące: rozrost pęcherzyków nasiennych, członka, prostaty(gruczołu krokowego), zgrubienie strun głosowych (obniżenie głosu), gęściejszy zarost, powiększenie tkanki tłuszczowej i zwiększony popęd seksualny. U młodocianych przyśpieszone dojrzewanie kostne, co za sobą ciągnie redukcję dziedzicznego wzrostu. Kobiety (zwłaszcza młodsze)mogą doświadczyć podobnych objawów i może wystąpić opóźnienie lub wstrzymanie miesiączki. Po odstawieniu steroidów miesiączka wróci do normy ale inne objawy nie mijają. Zmiany są nieodwracalne. Niektórzy kulturyści mogą zaobserwować wzrost owłosienia na ciele przy utracie włosów na głowie, przerost brody.

  - Szkody w tkance łącznej
  Wprawdzie nie ma na ten temat jeszcze żadnych naukowych prac ale doświadczenie pokazuje, że anabolika zwiększa skłonność do kontuzji tkanki łącznej. Szczególnie na uwagę zasługują początkujący kulturyści, u których następuje szybki przyrost mięśni. Tkanka łączna u młodych kulturystów jest jeszcze nie przygotowana na duże obciążenie. Aby zapobiec takim kontuzjom radzi się przed pierwszym użyciem steroidów trenować rok lub dwa by przygotować stawy i ścięgna na duże obciążenia. Długoletni ciężki trening znacznie skraca karierę. Warto co jakiś czas (kilka miesięcy)zmieniać trening na półciężki lub lekki aby oszczędzać stawy.

  - Zwiększona podatność na infekcje, utrata wagi i siły podczas brania sterydów.
  Uboczne działania podczas brania steroidów można by wytłumaczyć tzw. negatywnym bilansem azotowym. Po odstawieniu sterydów organizm nie jest w stanie przywrócić normalny poziom hormonów organizmie. W międzyczasie organizm traci dużo białka, z tego powodu regeneracja jest niewystarczająca. Po odstawieniu sterydów organizm źle znosi długi i ciężki trening. Właściwym wyjściem jest zredukowanie treningu dając wypoczynek psychice i całemu organizmowi. Chociaż mam znajomych, którzy twierdzą, że gdy odstawili sterydy i nie zmniejszyli treningu większemu spalaniu ulegała tkanka tłuszczowa, co jednak wydaje się wątpliwe. Każdy kulturysta powinien słuchać głosu swojego organizmu i odpowiednio reagować. Doświadczenie zdobywa się po wielu kuracjach.

  - Bóle i nieruchomości w stawach
  Staw to ruchome połączenie stykających się kości. Powierzchni stawowe kości powleka chrząstka, a stykające się koące kości otacza błoniasta torebka stawowa. Często zauważa się, że po odstawieniu sterydów stawy są sztywne i bolą w trakcie treningu. Niewiadomo jeszcze jakie są tego przyczyny ale wszystko wskazuje na to, że ewentualnych powodów należy szukać w ujemnym bilansie azotowym. Bolesność stawów może trwać do 3 miesięcy.

  źródło: Forum suplementy - doping [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

  Skoro się znalazło to czemu nie wkleić? :wink:
  Rozumiem iż jest to nie pełne rozwiązanie tematu. Z chęcia przyjme każdą wszelką pomoc.
  [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

 2. #2
  Doświadczony Osiągnięcia:
  Weteran5000 punktów doświadczenia
  Avatar MADOX
  Dołączył
  01-04-06
  Skąd
  GRUDZIADZ
  Postów
  832
  SOG
  0
  Otrzymał : 6 SOGi w 1 poście

  Domyślnie

  no niestety cos za cos szybka masa ale i tzeba liczyc siez tym co zle skutkami ubocznymi mozna w pewien sposub zachamowac niektore z nich -osłonki itp ale niestety nie w 100% takie zycie niestety
  [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  SERDECZNIE ZAPRASZAM
  GORĄCO POLECAM
  Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

 3. #3
  Sezonowiec Osiągnięcia:
  Weteran1000 punktów doświadczenia
  Avatar champ
  Dołączył
  19-04-06
  Skąd
  Śląsk
  Postów
  3
  SOG
  0
  Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

  Domyślnie

  mam problem którym jest ból ścięgien w bicepsie , ból występuje głównie przy wyciskaniu kiedy wchodze na większe ciężary i mniejszą ilość powtórzeń, przy opuszczaniu sztangi od około połowy ruchu... innych ćwiczeń przy których odczuwam ból nie wykonuje siłowo
  dodam że suplementuje się stale glukozaminą, smaruje miejsce maścią naproxen'em, ostatnio w desperacji zaczołem miejsca naświetlać lampą bioptron z zeptera
  zaczynam 8tydzień kuracji
  1--10 oma 250mg e5d
  1--4 meta 20mg ed
  6--10 wino 30mg ed
  8--10 meta 25mg ed
  zna ktoś jakieś dobre środki na takie dolegliwości???

  sory że się doklejam do tematu ale pytanie nie odbiega od niego
  Zmieniam świat na plus
  Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

 4. #4
  Moderator #Doping Osiągnięcia:
  Trzech znajomychWeteranTagger First ClassOverdrive25000 punktów doświadczenia
  Avatar vold
  Dołączył
  21-03-06
  Skąd
  siłownia
  Wiek
  43
  Postów
  5,481
  SOG
  120
  Otrzymał : 726 SOGi w 507 postach

  Domyślnie

  Powinneś założyć nowy temat!, ale ok!

  jesz tabletki magnezu?
  --------------------------------------------------------
  Pytania, porady pisz na mail lub PW.
  --------------------------------------------------------
  Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

 5. #5
  Sezonowiec Osiągnięcia:
  Weteran1000 punktów doświadczenia
  Avatar champ
  Dołączył
  19-04-06
  Skąd
  Śląsk
  Postów
  3
  SOG
  0
  Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

  Domyślnie

  jem filomagB6, zincas forte, witaminki maxvit(naturella),osłonki i inne suplementy,odrzywki..
  wsumie chodzi o to że porzebuje jakiegoś środka który pomógł by szybko bo za 3-4tyg wchodze na większą ilość powtórzeń, ale teraz musze jak największą siłe skompensować
  Zmieniam świat na plus
  Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

 6. #6
  Moderator #Doping Osiągnięcia:
  Trzech znajomychWeteranTagger First ClassOverdrive25000 punktów doświadczenia
  Avatar vold
  Dołączył
  21-03-06
  Skąd
  siłownia
  Wiek
  43
  Postów
  5,481
  SOG
  120
  Otrzymał : 726 SOGi w 507 postach

  Domyślnie

  No to jesz magnez z witaminąB6 to jest ok!, możesz zrobić tak, niewiem jakie masz mocne te tabletki ale poczytaj na opakowaniu jeśli zalecają jedną dziennie to ty jedz 4 lub pięć ale max 5 dni a potem standard, a jeśli to nie pomoże to kup jakieś tabletki w aptece przeciw zapalne .

  pozdro :wink:
  --------------------------------------------------------
  Pytania, porady pisz na mail lub PW.
  --------------------------------------------------------
  Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

 7. #7
  Sezonowiec Osiągnięcia:
  Weteran1000 punktów doświadczenia
  Avatar champ
  Dołączył
  19-04-06
  Skąd
  Śląsk
  Postów
  3
  SOG
  0
  Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

  Domyślnie

  Wsumie magnezu sporo jem, maść którą się smaruje jest przeciwzapalna i czasem przed cięższym terningiem ibuprom max łykam ale to też nie jest zbyt dobre bo mniej czuje ból, a niechce pogłębić kontuzji.
  Dzięki za pomoc poeksperymentuje z magnezem i środkami przeciwzapalnymi.
  Pozdrawiam
  Zmieniam świat na plus
  Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

 8. #8
  Moderator #Doping Osiągnięcia:
  Trzech znajomychWeteranTagger First ClassOverdrive25000 punktów doświadczenia
  Avatar vold
  Dołączył
  21-03-06
  Skąd
  siłownia
  Wiek
  43
  Postów
  5,481
  SOG
  120
  Otrzymał : 726 SOGi w 507 postach

  Domyślnie

  maść naprawde ci nie pomoże z nią możesz dać sobie spokój, ibuprom nie wskazany po nim poprostu nie czujesz bulu ale nie zniwelujesz tych skutków, mnie zawsze przechodziło po MGB6 w dawkach conajmniej potrojonych jak zalecane, ale ostatnio już bul był dość dotkliwy i zakupiłem tabletki przeciw zapalne jadłem je 3 razy dziennie przez 3 dni i miałem przerwe z treningiem te 3 dni i powiem ci że teraz jest ok , 3 dni przerwy to nic , powodzenia. :wink:
  --------------------------------------------------------
  Pytania, porady pisz na mail lub PW.
  --------------------------------------------------------
  Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •