Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Pomoc w zmianie treningu.

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Chris
    Dołączył
    06-12-06
    Skąd
    z miasta
    Postów
    36
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Pomoc w zmianie treningu.

    Witam

    od 2 tygodni ćwiczę i od samego początku stosuję się do treningu na masę (patrz. przyklejony temat ) opierającego się na takim schemacie dniowym
    PON : KLATKA + TRIC
    WT : PLECY + BICEPS
    CZW : BARKI + KAPTURY
    PIA : NOGI + LYDKI

    Problem w tym, że mam kłopoty z kolanem (prawym) w związku z czym trening piątkowy na UDA u mnie odpada (mam nadzieję, że tylko chwilowo-w poniedziałek wizyta u ortopedy). Na halówce skręciłem lekko nogę w kolanie i problem sprawia mi nawet jazda na rowerze nie mówiąc już o przysiadach.
    Łydki mogę trenować spokojnie ale te uda ...... Zastanawiam się wieć czy nie mógłbym w piątek trenować klatki (płasko , aby zbytnio nie nadwyrężać barków).
    Wtedy mój trening wyglądałby tak jak wcześniej - tylko, że w piątek zamiast ud robiłbym np. 4 serie po 7-10 powtórzeń na płasko + może biceps (3 serie hantelkami chwytem normalnym i 3 serie na modlitewniku)

    Wydaje mi się, że taki odstęp w treningu dla klatki i bicepsa będzie wystarczający. Jednak zastanawiają mnie barki które ćwiczę w czwartki a przy klatce też trochę są eksploatowane.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar adrian1106
    Dołączył
    30-05-07
    Postów
    24
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    szczerze mówiąc nie rozumiem cie... pozostaw ten plan bez zmian tylko nie ćwicz ud i koniec
    pomogłem??? SOG
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Chris
    Dołączył
    06-12-06
    Skąd
    z miasta
    Postów
    36
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrian1106
    szczerze mówiąc nie rozumiem cie... pozostaw ten plan bez zmian tylko nie ćwicz ud i koniec
    chodzi o to, że z powodzeniem mógłbym zastąpić uda treningiem klatki. Sam trening łydek nie "wymęczy" mnie zbytnio. Dlatego chciałbym efektywnie wykorzystać wolny wieczór treningowy. A w pytaniu chodzi o to czy nie doprowadzi to do odwrotnego skutku (za krótki odstęp pomiędzy treningami na te same partie).
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar michal2602
    Dołączył
    03-03-07
    Skąd
    Sopot
    Postów
    261
    SOG
    14
    Otrzymał : 1 SOGa w 1 poście

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris
    PON : KLATKA + TRIC
    WT : PLECY + BICEPS
    jesli jestes poczatkujacym to raczej nie rób bicu po tricu,więc przenies bic razem z przedramieniem do piątku.

    [ Dodano: 08-06-2007, 20:34 ]
    chyba ze ta przerwa nie bedzie za długa to zostaw plan w spokoju.pzdr
    Dawać SOGi :mrgreen: :mrgreen:
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Chris
    Dołączył
    06-12-06
    Skąd
    z miasta
    Postów
    36
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    No i muszę troszkę odświeżyć wątek bo problem z kolanem mam nadal i ..... niestety lecz kolano nie może być przeciążane :/
    Jadę na antybiotykach i jeżeli zrobię głupotę i przeciążę kolano to na operacji się skończy (uszkodzona chrząstka).

    Dlatego ponawiam prośbę o zmianę w treningu.
    Jak już wspominałem ćwiczę :
    Poniedziałek:
    klatka + tric
    Wtorek :
    plecy + bic + przedramię
    Czwartek :
    barki + kaptury
    Piątek
    ??? - jako że mam hhmmm jakby to powiedzieć "potencjał" i DUŻE chęci ćwiczę klatkę i biceps (z małą intensywnością w stosunku do ćwiczeń wtorkowych).

    Przejżałem atlas ćwiczeń i w sumie tak mogłoby zostać (biceps odpocznie od wtorku) .... ale zastanawiam się nad barkami ?? - czy nie będą zbyt wyeksploatowane jeżeli w czwartek dostaną ok 12 serii a w piątek ćwiczę klatkę ??

    PS: czy mógłby mi ktoś polecić też jakieś równie efektywne ćwiczenie na plecy jak "martwy ciąg" ?? Z wiadomych względów nie mogę takiego obciążenia na kolano brać.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •