Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Jaki sprzęt kupić ??

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Chris
    Dołączył
    06-12-06
    Skąd
    z miasta
    Postów
    36
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Jaki sprzęt kupić ??

    Na wstępie sorki jeżeli w złym miejscu założyłem temat ale od pisania magisterki już ledwo na oczy widzę :)

    Jestem totalnym początkującym 174cm wzrostu i gabaryty raczej herlakowate(oczywiście te od pasa w górę) :) (bo po siłowni sprzed 5 lat tylko wspomniania pozostały : )
    Chcę kupić sprzęt do ćwiczeń :
    - ławeczkę
    - 2xgryfy krótkie (hantelki)
    - gryf (na sztangę) - pewnie te średnie ok 150cm
    - i ok. 40-50 kg obciążenia (wiem że dla większości to śmieszna waga ale niestety to wszystko trochę kosztuję więc na jakiś rozruch mi wystarczy)

    Teraz pytanie do Was a więc speców - czym się kierować żeby nie żałować ?? Ja z takim sprzętem praktycznie nie miałem doczynienia.

    Co powinna mieć ławeczka (sam wiem że musi mieć regulowane siedzisko i oparcie(do pozycji siedzącej) ale reszta to czarna magia.
    Jaka jest najlepsza średnica gryfu (mam raczej małe dłonie)
    Czy różnią się od siebie jakością tależe - jeżeli oba rodzaje są żeliwne a jeden jest po 3.5 za kg a drugi po 4,8 za kg - zastanawia mnie głównie firma Allright i Thorn.

    To są narazie najbardziej nurtujące mnie pytania. Trochę się rozpisałem ale chyba ponad 600zł to będzie kosztowało więc ...... nie chcę dać d... i żałować :/

    PS: od tygodnia dokładnie przeglądam allegro ale za jakieś linki plecające będę wdzięczny :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Początkujący Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar (...)
    Dołączył
    28-01-07
    Skąd
    Piaseczno
    Postów
    236
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    do tego zestwu powinieneś kupić wyciąg górny i dolny, tyle obciążenia Ci wystarczy, a rodzaje firm, to kwestia zasobności portfela, osobiście mam wszystko firmy york (jestem bardzo zadowolny, ale niestety jest to droga firma, a jak masz mało kasy, po mozna kupić urzywane

    [ Dodano: 16-05-2007, 21:39 ]
    do tego zestwu powinieneś kupić wyciąg górny i dolny, tyle obciążenia Ci wystarczy, a rodzaje firm, to kwestia zasobności portfela, osobiście mam wszystko firmy york (jestem bardzo zadowolny, ale niestety jest to droga firma, a jak masz mało kasy, to mozna kupić urzywane
    Jak Ci pomogłem, wystarczy SOG!:D

    Wytrwałość=siła
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Bywalec Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar m@bi
    Dołączył
    22-02-07
    Skąd
    Wrocław
    Wiek
    35
    Postów
    738
    SOG
    42
    Otrzymał : 43 SOGi w 40 postach

    Domyślnie

    Ławka regulowane skosy i regulowany stojaki i oczywisccie modlitewnik i na nogi rozpietki sobie odpusc bo to syf ;) lepiej robic hantlami


    Obciazenie?? heh jak kiedys mielismy siłwonie w piwnicy to na sztnadze było co badz hehe :D jakis beton wylewany itp :) im jest sie starszym to komfort rosnie kup zeliwne najtansze to sie dziwga a nie daje na półke ;)

    Sprzet mozna kupic fajny i nie drogo uzywany na allegro :) pzdr i udanego kompletowania sprzetu aaa kup jeszcze gryf łamany kozak na trica i bica :)
    Tylko naturalne produkty !!!
    koks = gówno
    gówno = twoje ciało
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Początkujący Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar (...)
    Dołączył
    28-01-07
    Skąd
    Piaseczno
    Postów
    236
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    wydaje mi się że skoro zależy mu na pieniądzach to modlitwnik jest zbędny
    Jak Ci pomogłem, wystarczy SOG!:D

    Wytrwałość=siła
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Bywalec Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar m@bi
    Dołączył
    22-02-07
    Skąd
    Wrocław
    Wiek
    35
    Postów
    738
    SOG
    42
    Otrzymał : 43 SOGi w 40 postach

    Domyślnie

    wiekszosc lawek ma odrazu modlitewnik :) nom ale przydaje sie w roznych cwiczeniach :) na bica czy jak robi bary aby trzymac pion np :)
    Tylko naturalne produkty !!!
    koks = gówno
    gówno = twoje ciało
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Początkujący Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar (...)
    Dołączył
    28-01-07
    Skąd
    Piaseczno
    Postów
    236
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    w takim razie spoko, mój tata kupił sprzęt jak byłem malutki (na własne potrzeby) i moja ławka, ma przy sobie coś na uda, taki prostownik
    Jak Ci pomogłem, wystarczy SOG!:D

    Wytrwałość=siła
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Bywalec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar krzychuool
    Dołączył
    15-03-06
    Skąd
    Olesno
    Postów
    634
    SOG
    0
    Otrzymał : 35 SOGi w 3 postach

    Domyślnie

    Do tego co wymieniłeś przyda Ci się jeszcze sztanga łamana no i jakiś drążek :)
    ..::!Pozdro!::..
    ----------------------
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Chris
    Dołączył
    06-12-06
    Skąd
    z miasta
    Postów
    36
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Właśnie przejrzałem aukcje które sobie wcześniej wybrałem i to w tej chwili najbardziej mnie kusi.

    Ławeczki:

    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - jest chyba OK - sugeruję się też komentarzami sprzedawcy.

    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - podobna do pierwszej, tylko sposób oparcia konstrukcji o ścianę przy ćwiczeniu barków mnie odrzuca (sprzęt będzie stał w normalnym pokoju urzytkowym - a do tego asortyment sprzedawcy.

    Obciążenie :


    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - solidna firma YORK, ale na innych aukcjach nie widzę możliwości dokupienia obciążenia co jest ogromnym minuse. A nie chcę później w sportowym zamawiać po 10 zł za kg :/

    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - to mnie zaciekawiło - bo można u niego spokojnie obciążenie dokupić, ale nie wiem czu to całe Allright to nie jakiś szajs po prawie 5zł za kg (pewną alternatywę stanowi obciążenie THORN ale ono ma średnicę 2,8 a w tym przypadku gryf ma taką średnicę więc raczej nie wejdzie)

    Powiedzcie mi czy w dobrym kierunku szukam z tym sprzętem ?? 3/4 ławeczek tych ładnie wyglądających ma bardzo małe obciążenie całkowite (do 120kg) i max skos do 45 stopni co wyklucza wygodne ćwiczenia barków. Do tego zauważyłem że mało gdzie jest możliwość zrobienia skosu w siedzeniu i można się ślizgać :/

    EDYTKA: drążek mam zwykłu rozporowy w futrynie a sztangę łamaną kupię po ok 2 tygodniach (trochę trzeba rozbić wydatki :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #9
    Bywalec Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar m@bi
    Dołączył
    22-02-07
    Skąd
    Wrocław
    Wiek
    35
    Postów
    738
    SOG
    42
    Otrzymał : 43 SOGi w 40 postach

    Domyślnie

    nom 2 ławeczki sa dobre :) a co do gryfu to najlepiej kupic takiej samej srednicy co hantle :) aby miec regulacje obciazenia :] nom tak jak zauwazyłes tanie ławeczki to szajs sam kupiłem tania za 220 i po pół roku sprzedałem :) bo juz nie wystarczała wiec lepiej wydac wiecej ale zostanie juz do konca przygody z siłownia :)
    Tylko naturalne produkty !!!
    koks = gówno
    gówno = twoje ciało
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #10
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Chris
    Dołączył
    06-12-06
    Skąd
    z miasta
    Postów
    36
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    No to teraz czekam na towar :)
    Ostatecznie zakupiłem [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    oraz

    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


    Przez miesiąc (do obrony pracy) zrobię lekki rozruch a później biorę się ostro za siebie :)

    Dzięki za pomoc.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •