Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Pierwszy cykl i odblokowanie

 1. #1
  Sezonowiec Osiągnięcia:
  Weteran5000 punktów doświadczenia
  Avatar Raziel
  Dołączył
  19-02-06
  Skąd
  Cień
  Postów
  72
  SOG
  0
  Otrzymał : 66 SOGi w 11 postach

  Domyślnie Pierwszy cykl i odblokowanie

  Pierwszy cykl i odblokowanie

  Rozrost mięśni jest bodźcem na faktor stresujący, jakim jest trening. Jeśli organizm nie miał okazji się nauczyć tego robić bez sterydów, po ich zastosowaniu nie spotka delikwenta nic dobrego.

  Dlaczego pytamy o staż i dane, przed udzieleniem porad:
  Jeśli ćwiczysz krótko i masz niezłe wyniki to szkoda niszczyć dar jaki dała tobie natura. Zresztą po tak krótkim czasie nie wiesz, czy zajmiesz się BB na dłużej, wiec może nie warto narażać się na często ukryte działania uboczne.
  Po 2: Jeśli ćwiczysz już ponad 2 lata ale nie jesteś zadowolony z efektów, to zastosowanie sterydów nic nie pomoże, wręcz przeciwnie - jeszcze pogłębi mizer. Sterydy nie są rada na niedożywienie!!!

  Dość tych porad moralnych, wychodząc z założenia, że mamy doświadczenie, poznaliśmy troszeczkę nasze ciało, nie należymy do grupy ryzyka (wysokie ciśnienie, cukrzyca, żółtaczka), byliśmy się sprawdzić u lekarza.. nasze postępy nas nie zadowalają (mimo, że stosujemy się do diety, itd.) - zaczynamy planować pierwszy cykl. Tu od razu należy się pogodzić z myślą, że bierzemy się za strzykawkę i igłę. Jeśli ktoś ma opory, niech nawet nie myśli o dopingu. Metanabol na pierwszy cykl to głupota, a w przyszłości i tak będzie trzeba się kłuć.

  Moim zdaniem na 1 raz powinno się przyjąć zasadę - dłużej ale słabiej, mięśnie potrzebują czasu do rozrostu. Często tez pojawia się pytanie, jak zrobić masę "dobrej jakości". Ten czynnik zależy głównie od diety, a nie rodzaju sterydu (poza małymi wyjątkami). O tym w dalszej części. Znając sytuację na czarnym rynku w grę wchodzi tylko Deca lub Testosteron. Jako, że testosteron to hormon własny organizmu, którego działania uboczne można przy niskich dawkach dość łatwo kontrolować i częściowo im zapobiegać (patrz art. o cynku) zdecydowałbym się na ten wariant.

  Na jaki testosteron się zdecydować?
  Myślę, że enantat (prolongatum) jest optymalnym rozwiązaniem - częstotliwość injekcji nie jest zbyt duża, co pomoże bez stresowo przetrwać pierwszy cykl . Do tego dla kogoś początkującego będzie właśnie enantat pozwalał na utrzymanie w miarę równego poziomu oraz bez stresowe zejście i odblokowanie.

  Teraz trochę teorii:
  Okres półtrwania estru to ok. 4,5 dni. Czas biologicznego półtrwania testo enantatu to jednak ok. 8 dni. Czysty testosteron ma dla porównania okres półtrwania wynoszący 10min. Jako nośnik stosuje się głównie olej z dodatkiem alkoholu, który ma na celu utrzymanie sterylności. Polski testo. prolongatum zawiera 100mg testo. w 1 ml. roztworu olejowego. Najczęstsze formy enantatu z importu to amp. 1ml. zawierające 250mg testo - należy jednak wiedzieć, że w tych 250mg tylko 178mg to czysty testosteron, reszta to waga estra. (im dłuższy ester, tym większa waga).

  OK, robimy injekcje domięśniowa. Co się stanie?
  Nastąpi powolne wchłanianie testosteronu razem z estrem do krwiobiegu. Dopiero tam następuje rozbicie estru poprzez enzym. Dopiero po tym może zacząć działać uwolniony testosteron. Wtedy tez wiąże się testosteron z SHBG i przechodzi do komórek gdzie łączy się z receptorami (to bardzo uproszczone, ale nie o medycynę tu chodzi). W niektórych komórkach takich jak kom. skóry, włosów, prostaty może konwertować do DHT. Tak się dzieje poprzez enzym 5- alfa-Reduktazy. By złagodzić te objawy polecam stosowanie cynku - wg. Postu podwieszonego.

  Teraz zagadnienie "chce budować dobrej jakości masę, bez najścia wodą"
  - to stwierdzenie samo w sobie jest bez sensu. Za jakość masy mięśniowej jest odpowiedzialna dieta, a nie rodzaj używanego sterydu. Ograniczenie spożycia węglowodanów prostych bardzo w tym pomaga. Co do retencji wody - panuje pogląd, że np. propionat "nawadnia" mniej niż powiedzmy enantat. Ale dlaczego działają różne preparaty zawierające testosteron tak odmiennie? Właściwie to jest tak, że każdy ester ciągnie tyle samo wody, ponieważ to nie ester jest odpowiedzialny za jej retencje, tylko poziom substancji czynnej - ester wyznacza tylko czas połowicznego rozpadu. Ester sam w sobie składa się w większości z atomów węgla i wodoru - im dłuższy łańcuch, tym wolniej zachodzi uwalnianie do krwiobiegu - "rozpuszczalność wodna estra". W miejscu injekcji testosteron powoli przechodzi do krwiobiegu. We krwi rozkładają enzymy (esterasy) resztki estru otaczające molekułę testosteronu, tak że dochodzi on do jego aktywnej, pożądanej przez nas formy. Uwolniony testosteron jest jedyna substancja czynną wszystkich preparatów! Od tego momentu zachowują się wszystkie warianty testosteronu tak samo, obojętnie czy -propionat, -enantat, -cipionat, -pfenylpropionat, -isocaproat, -hexanoat itd. Działanie uwolnionego testosteronu jest zawsze te same. To oznacza, że krótkie estry powodują taką sama retencje wody, tylko, że skoro nie kumulują, osiągają mniejsze stężenie i dlatego retencja ta nie jest aż tak widoczna. Wniosek jest taki, że przy odpowiednio niskim dawkowaniu np. enantatu można budować masę o "jakości propionatu", oszczędzając sobie codzienne injekcje i ułatwiając zejście (dłuższe estry niejako same się taperingują ).

  Skoro mamy przyjąć "dłużej ale łagodniej" - jak to ma wyglądać w praktyce?
  Jest kilka czynników, dlaczego powinno się tak zrobić. Biorąc pod uwagę, że enantat jest dość długim estrem, który poprzez kumulacje prowadzi do przyrostu masy mięśniowej już w ciągu pierwszych 6-8 tygodni należy mieć na względzie, że spora jej część to będzie tłuszcz, nagromadzony poprzez większa ilość spożywanych kalorii. Przy małych dawkach połączonych z suplementacją cynkiem i dietą jesteśmy w stanie zminimalizować retencje wody i odkładanie tłuszczu - jeśli jednak chcemy mimo to osiągnąć przyrost masy, trzeba dać mięśniom czas do rozrostu. Skoro to pierwszy cykl warto mieć Nolva pod ręką, w razie problemów. Myślę, że optymalne na pierwszy cykl będzie 10-12 tyg. i dawkowaniu enantatu 200-250mg/tyg. (zależnie od wagi). By wykorzystać właściwość długiego estru jaka jest akumulacja ma sens zastosowanie Frontloadu. Oznacza to przyjęcie w 1-wszym tygodniu zaplanowanej tygodniowej dawki x2, czyli np. 400mg. W praktyce jeśli chodzi o pierwszy cykl nie jest to konieczne, uzależnił bym raczej od wagi ciała.

  Co robimy po cyklu?
  Jako, że enantat jest długim estrem, który się niejako sam taperinguje, ciągniemy stalą dawkę aż do ostatniego (12-go) tygodnia. Należy wiedzieć, że po 12tyg. będziemy kompletnie zablokowani (przysadka, blokowanie uwalniania GnRH), co prowadzi do "wygaszania" G.LH i FSH. Musimy więc jakoś doprowadzić nasz układ hormonalny do normalnego stanu. W tym celu rozpoczynamy tzw. Odblokowanie.

  Jak odblokować?
  Zakładając, że cykl trwa 12tyg, zaczynamy odblokowanie 14tyg, czyli 2 tyg. po ostatniej injekcji. Tu korzystamy że znanej już nam metody FL, która skraca czas "rozkręcania się", czyli powoduje szybsze działanie. W tym celu używamy Frontload Clomiphencitrat dawce 200mg. Czyli 1. dzień 200mg, 2 dzień 50mg.... 28 dzień 50mg (czyli 200mg FL + 50mg/dziennie przez 4 tyg.). Dzięki takiej metodzie unikniemy wahań stężenia i uzyskamy lepszą krzywą poziomu we krwi. Zawsze lepiej odblokować tydzień za długo niż za krótko. Czas półtrwania Clomiphencitrat wynosi 5 dni. Co z tego wynika? To, że schematy typu 5 dni 150mg, 5dni 100mg, 10dni 50mg są trochę przestarzałe i powodują tylko niepotrzebne efekty uboczne (problemy że wzrokiem, depresje etc.). Cynk dawkowany podczas cyklu należy ciągnąć co najmniej aż do końca odblokowania, dzięki temu uniknie się tzw. Trądziku posterydowego (zalecany jest dodatek miedzi i żelaza). Sens ma także "ładowanie" Kreatyną do odblokowania - np. 1tydz. 5x5gr/dzień, 2-4tydz. 2x5g (rano i po treningu), 5-6tydz 2x2,5g (rano i po treningu). Kreatynę najlepiej rozpuścić w letniej wodzie i 40-50mg prostych węglowodanów do tego. Wiele osób używa także GABA (Gamma-Amino-Butter-Acid) i TT do odblokowania, czego ja osobiście nie polecam.

  Pod kreską - czyli pierwszy cykl + odblokowanie (10tyg., polecam raczej 12tyg.)

  1tydz. 400mg t. enantat (t. Prolongatum) + cynk dziennie [ilość z P. Podwiesz.]
  2tydz. 200mg t. enantat (t. Prolongatum) + cynk dziennie [ilość z P. Podwiesz.]
  ...
  10tydz. 200mg testosteron enantat (t.. Prolongatum) + cynk dziennie [ilość z P. Podwiesz.]
  [ewentualnie tydzień 11-12 200mg enantatu + cynk, wtedy przesunąć wszystko o 2tyg.]

  11tydz. cynk + żelazo + miedź

  12tydz. dzień 1- wszy 200mg clom + krea 5x5gr + cynk + żelazo + miedź
  12tydz. dzień 2-7 50mg clom + krea 5x5gr + cynk + żelazo + miedź
  13tydz. codziennie 50mg clom + krea 2x5g + cynk + żelazo + miedź
  ...
  15tydz. codziennie 50mg clom + krea 2x5g + cynk + żelazo + miedź

  16tydz codziennie krea 2x5g
  17tydz codziennie krea 2x2,5g
  18tydz codziennie krea 2x2,5g

  Cykl jest na 10tyg, uważam, że lepiej zrobić nawet 12tyg. Clom rozpoczynamy 14dni po ostatniej injekcji, Kreatyna zależnie od uznania. Cynk podczas cyklu i odblokowania, Nolva pod ręką w razie problemów z gino.

  Małe jądra i zmniejszone libido jako odpowiedz układu hormonalnego na testosteron.
  Temat zmniejszenie się jąder. Przy dłuższym stosowaniu testosteronu może oczywiście wystąpić. Najłatwiej ratować się HCG (Humanes Choriongonadotropin). Są 2 metody: jedna po cyklu, inna w trakcie trwania cyklu. Obecnie uważa się jednak, że nie powinno się brać HCG podczas odblokowania (nawet wyraźnie się zabrania) ponieważ sprawia kłopoty przy produkcji LH. Najlepiej jest kupić nisko dawkowane produkty jak np. Primogonyl (1000 i.E.) albo Predalon(500 i.E). W razie zaobserwowanych problemów podczas cyklu robić dzienne injekcje np. 250-500 i.E. przez ok. 7-10dni, w razie potrzeby schemat powtórzyć.

  W wypadku problemów z libido po cyklu można skorzystać z pomocy provironu: 5-7dni 1-2x tab. dziennie.

  źródło:sterydy.net

 2. #2
  Moderator #Doping Osiągnięcia:
  Trzech znajomychWeteranTagger First ClassOverdrive25000 punktów doświadczenia
  Avatar vold
  Dołączył
  21-03-06
  Skąd
  siłownia
  Wiek
  44
  Postów
  5,481
  SOG
  120
  Otrzymał : 726 SOGi w 507 postach

  Domyślnie

  Cytat Napisał Rafał-PiątaSS
  Uważam ,że na początek 12 tyg to za długo proponuje 6 tygodniowy cyklik na prolongatum - oczywiście polskie 100mg\1ml - sprawdzone niezawodne.

  1 tydzień - 100mg w poniedziałek + 100mg w sobotę
  2 tydzień - 200mg w czwartek
  3 tydzień - 200mg w poniedziałek + 200mg w piątek
  4 tydzień - 200 mg we wtorek + 200mg w sobotę
  5 tydzień - 100mg w środę
  6 tydzięń - 100mg w poniedziałek + 100mg w sobotę

  oczywiście nie sam prolongatum proponuję dodatkowo metkę polską tylko i wyłącznie

  1 tydzień - 10mg \ dzień
  2 tydzień 15mg dzień
  3 tydzień 15 mg dzień
  4 tydzień 10mg na dzień
  5 tydzięń 5 mg na dzięń

  Tak jak zasugerowałeś "Proviron" - 1 tab dziennie w ostatnim tygodniu cyklu obowiązkowo zestaw multiwitamin wraz z minerałami, po pierwszym cyklu sam proviron wystarczy.

  Mam szereg innych prpozycji piszcie proszę zawsze służe radami!!!!
  Bez urazy ale bardzo kiepski cykl !
  Piramidka z prolo?
  To środek o długim estrze, nie robi się przy tym żadnych piramidek jak masz stosować po 200 mg to tak jedziesz od początku i ewentualnie na końcu możesz zrobić lekki zjazd lub dla bardziej zaawansowanych to przejście na krótki ester np. propionikum. :wink:

  6 tygodni na prolo to zamało za późno się rozkręca na 6 tygodni ewntualnie propionikum pasuje na 6 tygodniowe cykle.


  Piramidka z mety to też przeżytek i mała efektywność.

 3. #3
  Moderator #Doping Osiągnięcia:
  Trzech znajomychWeteranTagger First ClassOverdrive25000 punktów doświadczenia
  Avatar vold
  Dołączył
  21-03-06
  Skąd
  siłownia
  Wiek
  44
  Postów
  5,481
  SOG
  120
  Otrzymał : 726 SOGi w 507 postach

  Domyślnie

  Ja nie pisze aby stosować duże dawki , arytmy serca się nie nabawisz, masz mieć tak dobrane dawki do swojego organizmu że nic nie zaszkodzi, a jak już chcesz zrobić piramidke to tylko po jednym dniu na wejściu pod warunkiem że przyjmujesz duże dawki np 6 tabletek to jedziesz od 2tabl. pierwszego dnia i po jednym dniu dokładasz po tabletce, aż do 6 i ewentualnie delikatne zejście i podtrzymanie i odblok.


  I wogłule to zacznijmy od tego że sterydy nie budują masy mięśniowej tylko pomagają w jej budowie a buduje odpowiednia dieta i trening i nawet na naprawde małych dawkach przy konkretnej diecie można zdziałeć wiele. :wink:

 4. #4
  Początkujący Osiągnięcia:
  Weteran1000 punktów doświadczenia
  Avatar Gonatropin
  Dołączył
  23-03-06
  Postów
  104
  SOG
  0
  Otrzymał : 2 SOGi w 2 postach

  Domyślnie

  Jeżeli już to pierwszy cykl na którkich estrach typu metanabol,winstrol,propinat,oxa.. okres stosowania 4-6 tygodni.

  Piramidalne podejscie do cyklu ma sens. Chodzi tutaj o kwestie wycyscenia receptorów, po 4 tygodniach stała dawka np. testosteronu enanthate, przestaje juz byc tak efektywna, dlatego tez z reguły podwyższa się dawke o 100mg tygodniowo, np. zaczynamy od 200mg/tydzien ciagniemy 4 tygodnie. Po 4 tygodniach przechodzimy na 300mg/tydzien ponownie ciagnac 4 tygodnie i na koniec stosujemy zmieniejszenie dawki do 200mg/tydzien przez 2 tygodnie.


  Ogólnie frontloading juz dawno wyszedł z mody ze wzgledu na szybsze wysycenie recepotorów, de facto jest to metoda mało praktyczna.
  " Champions are made, not born "

 5. #5
  Sezonowiec Osiągnięcia:
  Weteran1000 punktów doświadczenia
  Avatar benton
  Dołączył
  28-03-06
  Skąd
  Gdańsk
  Postów
  43
  SOG
  0
  Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

  Domyślnie

  Widze że pożadne forum chyba znalazłem więc chcialbym zasiegnac info w sumie dot. odzywek ktore powinenem zeżreć do moich koksow. Z grubsza powiem ze trenuje juz od 8 lat ale nigdy regularnie, ostatnio mialem roczna przerwe, teraz cwicze juz 1,5 miesiaca i postanowilem w koncu cos zaaplikowac (napomkne tutaj ze po raz pierwszy w zyciu). Mam 10 strzlow deca greckiej, i 20 testo prol. mysle ze na taki sredni cykl wystarczy mi wziasc 7 deca i z 15 testo...kuracje chce rozpoczac od przyszlego tyg. ale jeszcze nie zakupiłem odzywek i tu jest problem...bo za bardzo sie nie orietuje co! Jakie proporcje i co dokladnie powinienem brac. Cykl ten planuje na 2 miechy i tak na 2,5 miech potrzebuje jakichs odzywek....porosze o pomoc pilne!! Acha...jesli chodzi o odżywki to szukam czegos niedrogiego bo niestety..:)

  Skoro inni proponuja swoje rozpiski to i ja przedstawie swoja i prosze o korekte!! Zaznaczam jeszcze ze mialem zamiar w niej zuzyc wszystkie koksy.

  tygodnie testosteron deca-d
  1 100 0
  2 100 100
  3 200 200
  4 200 200
  5 200 300
  6 200 300
  7 200 300
  8 200 200
  9 200 200
  10 200 100
  11 100 100
  12 100 0

  Sorki kopiowalem z excela

  P.S co do odblokowania to mam dostep do clomidu...ile tego trzeba wziasc i przez jak długo?? Prosze o info!
  Z gory dziex wielgane!!
  shake it

 6. #6
  Moderator #Doping Osiągnięcia:
  Trzech znajomychWeteranTagger First ClassOverdrive25000 punktów doświadczenia
  Avatar vold
  Dołączył
  21-03-06
  Skąd
  siłownia
  Wiek
  44
  Postów
  5,481
  SOG
  120
  Otrzymał : 726 SOGi w 507 postach

  Domyślnie

  Witam.

  wiem że jesteś nowy więc jak będziesz zadawał pytania to zakładaj nowy temat,

  na ogół o cyklu , beznadziejny piramidka z tych środków całkiem odpada , środki te posiadają długi ester .

  Pozdrawiam. :wink:

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •