Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 46

Temat: Sposób na kaloryfer!

  1. #1
    Moderator #Trening Osi±gniêcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów do¶wiadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Do³±czy³
    25-01-09
    Sk±d
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzyma³ : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domy¶lnie Sposób na kaloryfer!

    Widzê du¿o tematów na temat tego jak zbudowaæ ³adny kaloryfer,6cio pak czy po prostu niez³y brzuch jak kto woliJ poni¿ej wypisze pare wskazówek które na pewno przydadz± siê mi³o¶nikom tej partii miê¶niJ

    Podstawowe b³êdy treningowe to:
    1.nie odpowiednia dieta,bez niej nie ma co liczyc na widoczne miê¶nie brzucha,tak naprawde je¶li posiada siê ma³y poziom bf(body fat) to i bez cwiczeñ mo¿emy cieszyc siê widocznym 6cio pakiem

    2.Trenowanie brzucha codziennie-brzuch to miesien taki sam jak ka¿dy inny i potrzebuje regeneracji.

    3.Robienie setek powtórzeñ w serii-to podstawowy b³ad,który kr±¿y ju¿ od wieków, moim zdaniem seria powinna byæ z³o¿ona z takiej ilo¶ci które wywo³aja palenie w miê¶niach,wtedy nale¿y przerwac cwiczenie. Najlepiej ³±czyæ cwiczenia w superserie(kilka æwiczeñ po³aczonych w jedna d³uga seriê)

    4.Jednym z najopularniejszych æwiczeñ na brzuch sa sk³ony tu³owia na ³awce sko¶nej z rêkami na karku-jest to najbardziej pora¿kowe æwiczenie z wszystkich dostêpnych na te partie mie¶ni,po pierwsze podczas cwiczenia rêce które mamy na karku ci±gna niejako g³owe do przodu co mo¿e spowodowaæ kontuzje krêgos³upa a po drugie praktycznie ca³a pracê wykonuja miê¶nie ud a nie brzucha,najlepszym cwiczeniem na miê¶nie proste brzucha jest zatem swyk³e spinanie le¿ac.

    5.Mam oponkê na brzuchu i che siê jej pozbyæ,jakie æwiczenia wykonywac?--odpowied¼ to ¿adna!t³uszczu nie spala sie za pomoca cwiczen si³owych takich jak brzuszki czy inne cwiczenia na t± partie miêsniow± a aerobami i odpowiedni± diet± a dok³adniej ilo¶ci± spo¿ywanch kalorii,aby pozbyæ siê nadmiaru t³uszczu musimy bo po prostu spaliæ.

    Aby zbudowaæ satysfakcjonuj±cy kaloryfer nale¿y najpierw zaj±æ siê budowaniem masy brzucha wiec zaczynamy od podstawowych cwiczen takich jak:
    -¦ci±ganie linki wyci±gu w koci grzbiet
    -Unoszenie prostych nóg na porêczach
    -Boczne sk³ony tu³owia z hantlami

    Cwiczenia te mo¿na wykonywac w jedenj superserii trzykrotniellub jako odzielne cwiczenia,bardziej zalecam superserie poniewa¿ zajmuje mniej czasu i jest bardziej efektywna(akurat je¶li chodzi o mnie)

    Je¶li masa naszego brzucha nas zadowala mo¿emy pój¶æ o krok dalej czyli zaj±c siê poszczególnymi grupami miê¶ni brzucha wtedy dzielimy go na podstawowe grupy miesniowe czyli miesnie:
    Skosne
    Górna partie miesni brzucha
    Dolna partie

    Æwiczymy jedna partiê na koniec treningu si³owego:
    przyk³adowy plan:
    trening pierwszy:miê¶nie sko¶ne:
    skrêtosk³ony na kole(maszyna)
    boczne sk³ony tu³owia z hantlami lub linkami wyci±gu dolnego
    robimy superserie po 30powt. W seri xa³o¶c powtarzamy 3razy

    trening drugi: górne partie
    spiêcia brzucha le¿±c
    ¶ci±ganie linki wyci±gu górnego w koci grzbiet
    superseria analogicznie do pierwszej

    trening trzeci:dolne partie miêsni brzucha:
    unoszenie nóg na porêczach: robimy 10powt unoszenia wyprostowanych nóg(kilka cm wy¿ej od miejsca gdy nogi bêd± równoleg³e z pod³ozem)nastepnie unosimy w ten sam sposób nogi lecz z lekkim skrêtem tu³owia i na koniec unosimy nogi ugiete w kolanach pamiêtaj±c o tym ¿e trzymamy ci±gle napiête miêsnie topodstawa!!!

    Jedna gigant seria(moim zdaniem najlepsza lecz najbardziej trudna)
    Spiêcia brzucha le¿ac 20powt
    Boczne sk³ony tu³owia z hantlami
    ¦wieca na ³awce prostej
    ¦ciaganie linki wyci±gu górnego w koci grzbiet ze skrêtem tu³owia
    Kazde cwiczenie po 20powt w 3superseriach

    Treningi aerobowe!
    jak juz pisa³em w punkcie 5 za pomoca aerobów(bieganie,p³ywanie,jazda na rowerku) spalamy t³uszcz,nie da sie go pozbyc jedynie z brzucha a z ca³ego cia³a,w miarê gdy nasz poziom ot³uszczenia sie zmniejsza kratka na brzuchu bedzie coraz wyra¼niejsza,jak do tego doj¶æ?

    osoby które maj± s³ab± wytrzyma³o¶æ mog± zacz±æ od powolnego truchtu po 10-15minut dziennie 3 razy w tyg. z czasem czas ten wyd³uzamy
    i w mairê jak nasza wydolno¶æ ro¶nie dochodzimy do 50minut aerobów 5razy w tygodniu.
    oto przyk³adowy rozpis jak powoli dochodziæ do magicznych 50minut:
    tydz1 15min biegu
    tydz2 20min biegu
    tydz3 30min biegu
    tydz4 35min biegu
    tydz5 40min biegu
    tydz6 45min biegu
    tydz7 50min biegu

    i na tym poziomie konczymy i ci±gniemy dalej redukcjê 50min dziennie 5razy w tyg

    o diecie ju¿ wspomina³em tez wy¿ej ale odsylamdo tematu gdzie wszystko jest opisane krok po kroku
    http://www.e-gym.pl/showthread.php?2...ba-dzia%B3a%E6!!

    http://www.e-gym.pl/showthread.php?7...%EA-redukcj%EA

    Nie kazdemu te systemy mog± siê spodobaci mile widziane sa uwagi,lecz je¶li chodzi o to, to wszystkie techniki wynik³y z mojego kombinowania na si³owni,z czego jestem bardzo zadowolony,a efekty takich treningów sa widoczne ju¿ po 3-4tyg dobrych treningów,reszte planów dorzucê do tego tematu na dniach.
    pozdro
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  2. U¿ytkownik Micek185 otrzyma³ za ten post 25 SOGi(-ów) od u¿ytkowników:

    bumbum86 (01-08-10), Chcê_byæ_wielki (28-09-10), DamianKSF (03-08-10), DTX (31-07-10), dzbanekzwd (08-03-17), fallenursus (29-07-10), Gasior (01-08-10), Lordunio (28-09-10), luo (28-09-10), mario30 (03-02-11), MaroRapeR (23-02-12), matus34 (12-08-10), Merkeni (04-10-11), Mjekus (23-11-13), palcello (04-11-10), Piorun (22-02-11), Pioter1994 (29-09-10), qwert (30-07-10), ravnes (18-08-15), regan14 (20-09-10), rushi (24-10-10), sebekplum (26-04-13), SzB (23-08-10), t0mas (16-10-10), xxm³odyxx (04-08-10)

  3. #2
    Bywalec Osi±gniêcia:
    Weteran5000 punktów do¶wiadczeniaTagger First Class
    Avatar Lordunio
    Do³±czy³
    13-01-08
    Sk±d
    Kraków
    Postów
    497
    SOG
    147
    Otrzyma³ : 73 SOGi w 48 postach

    Domy¶lnie

    Nie wiem czy dobrze rozumiem:
    Jak dzielimy na sko¶ne, górne i dolne partie miê¶ni brzucha trenujemy np.
    Poniedzia³ek: sko¶ne
    ¦roda: górne
    Pi±tek: dolne
    ??

    A jak trenujemy 4 razy w tygodniu mo¿na u³ozyæ (Pon, Wt, Cz, Pt):
    Poniedzia³ek: sko¶ne
    Wtorek: górne
    Pi±tek: dolne
    ??

    Jeszcze pytanie o t± seriê "gigant":
    Je¿eli bym siê na ni± zdecydowa³, to ona te¿ 3x w tygodniu, czy rzadziej?
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  4. #3
    Moderator #Trening Osi±gniêcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów do¶wiadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Do³±czy³
    25-01-09
    Sk±d
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzyma³ : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domy¶lnie

    1.tak dok³adnie choæ i tak wszystkie te miê¶nie bed± praktycznie pracowa³y na kazdym z tych treningów bo nie da siê ich wyizolowac do koñca.ale g³ówny nacisk bedzie k³adziony na odpowiedni miêsieñ.

    2.pewnie ¿e mozna

    3.jesli juz to raczej nastawi³ bym siê na 2razy w tyg góra 3 wiêcej nie ma sensu bo jest to wyczerpuj±cy sposób nie tyle co dla ciebie ale dla miê¶ni brzucha trzeba pamiêtac ¿e musisz miec czas na to by siê zregenerowaæ aby przyst±piæ do nastêpnego treningu inaczej nie ma mowy o przyrostach.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  5. U¿ytkownik Micek185 otrzyma³ za ten post SOGi od u¿ytownika(-ów):

    Lordunio (28-09-10)

  6. #4
    Ekspert Osi±gniêcia:
    Trzech znajomych25000 punktów do¶wiadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Do³±czy³
    23-04-09
    Sk±d
    Ku¼nia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzyma³ : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ micek185 Zobacz post
    2.Trenowanie brzucha codziennie-brzuch to miesien taki sam jak ka¿dy inny i potrzebuje regeneracji.
    Trenuj±c dzieñ w dzieñ równie¿ go zbudujesz. Nie ka¿dy miêsieñ potrzebuje jej tyle samo ,a to wiele zmienia.(I nie ka¿dy miêsieñ potrzebuje regeneracji,ale to ju¿ nie istotne ;) )

    Cytat Napisa³ micek185 Zobacz post
    3.Robienie setek powtórzeñ w serii-to podstawowy b³ad,który kr±¿y ju¿ od wieków, moim zdaniem seria powinna byæ z³o¿ona z takiej ilo¶ci które wywo³aja palenie w miê¶niach,wtedy nale¿y przerwac cwiczenie. Najlepiej ³±czyæ cwiczenia w superserie(kilka æwiczeñ po³aczonych w jedna d³uga seriê)
    Robi³em tak i tak, oba dzia³aj±, wiêc wykonywanie du¿ej ilo¶ci powtórzeñ wcale nie jest b³êdem.

    Cytat Napisa³ micek185 Zobacz post
    4.Jednym z najopularniejszych æwiczeñ na brzuch sa sk³ony tu³owia na ³awce sko¶nej z rêkami na karku-jest to najbardziej pora¿kowe æwiczenie z wszystkich dostêpnych na te partie mie¶ni,po pierwsze podczas cwiczenia rêce które mamy na karku ci±gna niejako g³owe do przodu co mo¿e spowodowaæ kontuzje krêgos³upa a po drugie praktycznie ca³a pracê wykonuja miê¶nie ud a nie brzucha,najlepszym cwiczeniem na miê¶nie proste brzucha jest zatem swyk³e spinanie le¿ac.
    Nie ma szans ,¿e o wiele wiêksze rozci±gniêcie bêdzie gorsze. W tym rzecz by ci±gn±æ brzuchem nie nogami,a trzymanie na karku jest ok. pod warunkiem ,¿e rêce nie ci±gn± karku. Ta pozycja odci±¿a krêgos³up , spróbuj ;)

    Cytat Napisa³ micek185 Zobacz post
    5.Mam oponkê na brzuchu i che siê jej pozbyæ,jakie æwiczenia wykonywac?--odpowied¼ to ¿adna!t³uszczu nie spala sie za pomoca cwiczen si³owych takich jak brzuszki czy inne cwiczenia na t± partie miêsniow± a aerobami i odpowiedni± diet± a dok³adniej ilo¶ci± spo¿ywanch kalorii,aby pozbyæ siê nadmiaru t³uszczu musimy bo po prostu spaliæ.
    spala siê za pomoc± æwiczeñ aerobowych jak i anaerobowych, przy wykonywaniu brzuszków równie¿ choæ same nie wystarcz± ,bo przy owym wysi³ku za ma³o zu¿ywa siê energii i trzeba by by³o robiæ masê powtórzeñ, jednak jako dodatek do innych æwiczeñ jak najbardziej.
    Ostatnio edytowane przez KowalX ; 02-10-10 o 01:19
    fizjologia , ¿ywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania daj± wiedzê, zrozumienie ich daje m±dro¶æ.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  7. U¿ytkownik KowalX otrzyma³ za ten post 2 SOGi(-ów) od u¿ytkowników:

    D3 (02-10-10), jak (29-01-11)

  8. #5
    Moderator #Trening Osi±gniêcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów do¶wiadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Do³±czy³
    25-01-09
    Sk±d
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzyma³ : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domy¶lnie

    1.trenujac codziennie mo¿esz budowac mase brzucha ale na pla¿e dla mi³ego wyg±du ok ale o wiekszych rezultatch nie ma co ma¿yæ
    2.wykonujac powiedzmy 300powt bedziesz je tyko wzmacnia³ i musia robic coraz wiêcej aby w ogóle cos poczu³y,budowal bedziesz wytrzyma³o¶c miê¶niow±
    3.poka¿ mi pocz±tkuj±cego który potrafi wyknac to cwiczenie prawid³owo?:)zgoda rece trzymasz z tyu ae kontroujesz aby nie uciskaly na kark,sam dos³ownie trzymam pace za uszami i nie splatam r±k co daje mi gwarancjê ¿e nie naci±gne szyi.
    4.pewnie ze spalisz tluszcz cwiczeniami siowymi ale za³ó¿my ze wykonujesz je 3 razy w tyg bez aero.ile bedziesz spala³ jeden kg w taki sposób a ile czasu z aerobami?:)
    jak widzisz artyku³ nie jest kierowany to kogo¶ z do¶wiadczeniem i du¿a wiedza a raczej do "zielonych" lub pocz±tkujacych"bo tobie nie musze t³umaczyc jak siê robi brzuszki:)
    pozdro
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  9. #6
    Sezonowiec Osi±gniêcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar eljot1992
    Do³±czy³
    04-04-09
    Postów
    8
    SOG
    2
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie

    Mam pytanko je¿eli robie mase to czy przy robieniu areobow nie bedzie mi spadac masa miesniowa ? je¿eli biore odzywki na mase typu gainer i chce zwiekszyc swoja mase czy moge robic areoby ? nie przeszkodzi mi to ?...
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  10. #7
    Ekspert Osi±gniêcia:
    Trzech znajomych25000 punktów do¶wiadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Do³±czy³
    23-04-09
    Sk±d
    Ku¼nia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzyma³ : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domy¶lnie

    Je¶li bêdziesz je wykonywa³ prawid³owo oraz nie przesadza³ to bêdzie dobrze. Je¶li chodzi o katabolizm trening interwa³owy jest gorszy. Zwiêkszy Ci siê trochê zapotrzebowanie na kilokaloriê ,ale za to wzmocnisz uk³ad krwiono¶ny, powiêkszysz pojemno¶æ p³uc.
    fizjologia , ¿ywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania daj± wiedzê, zrozumienie ich daje m±dro¶æ.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  11. #8
    Bywalec Osi±gniêcia:
    1000 punktów do¶wiadczeniaTagger First Class1 rok zarejestrowany
    Avatar kitamo
    Do³±czy³
    16-04-11
    Sk±d
    Gdañsk
    Wiek
    43
    Postów
    466
    SOG
    17
    Otrzyma³ : 47 SOGi w 41 postach

    Domy¶lnie

    Mam pytanko je¿eli robie mase to czy przy robieniu areobow nie bedzie mi spadac masa miesniowa ? je¿eli biore odzywki na mase typu gainer i chce zwiekszyc swoja mase czy moge robic areoby ? nie przeszkodzi mi to ?...
    W moim przypadku przygotowanie organizmu za pomoca cwiczen aerobowych znacznie przyspieszylo w pozniejszej fazie przyrosta masy miesiowej. Glownie za sprawa duzo duzo wiekszej wydolnosci organizmu (ukladu krwionosnego, pluca itp). Przyrost jest bardzo widoczny bez suplementacji i to w znacznie szybszym tempie niz sie spodziewalem.
    Wszystko zalezy od twojego stazu.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  12. #9
    Sezonowiec Osi±gniêcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar sofwhat
    Do³±czy³
    16-07-09
    Postów
    2
    SOG
    0
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie £adny brzuch!

    Witajcie,

    Jestem trochê zielony w temacie i mam pytanie. Które z poni¿szych zestawów s± godne polecenia. ABS 2, ABS czy 6 Weidera. 6 nie za³±czam bo chyba ka¿dy wie jak wygl±da.
    Chcia³bym wyrze¼biæ sobie ³adny brzuch z widocznymi miê¶niami ( np tak: http://www.youtube.com/watch?v=YiwWN...eature=related ) i nie za bardzo wiem jak siê za to zabraæ. Czy poni¿sze æwiczenia pomog± mi uzyskaæ taki brzuch jak ten kole¶ na filmiku? Proszê o wskazówki. Filmiki z æwiczeniami poni¿ej.

    Pozdrawiam.

    ABS 2

    1 czesc - http://www.youtube.com/watch?v=JON-jZVT7Gs
    2 czesc - http://www.youtube.com/watch?v=3O5izAyKLrY
    3 czesc - http://www.youtube.com/watch?v=720Zz...eature=related

    ABS

    http://www.youtube.com/watch?v=dDbw16rxteE
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  13. #10
    Moderator #Trening Osi±gniêcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów do¶wiadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Do³±czy³
    25-01-09
    Sk±d
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzyma³ : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domy¶lnie

    napisa³es post w temacie w którym wszystko jest wyja¶nione krok po kroku.
    ludzie co z wami...
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •