Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Trening 2 x w tygodniu - bieganie + siłownia

  1. #1
    Początkujący Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar Villain_In_Black
    Dołączył
    23-11-08
    Skąd
    Pabianice
    Wiek
    30
    Postów
    241
    SOG
    14
    Otrzymał : 17 SOGi w 16 postach

    Domyślnie Trening 2 x w tygodniu - bieganie + siłownia

    Czołem Panowie,
    Trochę mnie tu nie było...:)

    Na wstępie co nieco o mnie:
    - 23 lata
    - 184 cm
    - waga ok. 100 kg
    - staż - kilka lat temu trenowałem na siłowni przez ok. 2 lata

    Przed ok. 4 lata nie trenowałem niemalże niczego. Od kilku tygodni wziąłem się za bieganie - ok. dwóch razy w tygodniu latam przez ok. 30-40 minut. Cel - schudnąć. Ile - ile się da.
    Od grudnia wracam na siłownię. Z racji założonej rodziny, nie będę w stanie więcej niż 2 x w tygodniu uczęszczać na siłkę/biegać.

    Przechodząc do rzeczy, swoje treningi widzę następująco:
    • 2 x w tygodniu "sesja" - bieg ok. 30-40 minut (na siłownię) + trening siłowy.
    • cel -> zrzucić możliwie dużo balastu zastępując go jednocześnie możliwie dużą masą mięśniową.


    Moje pytanie do Was brzmi - jaki polecacie mi trening? Czy mogę wybrać sobie 4 partie mięśniowe, które chciałbym "powiększyć" i ćwiczyć je: dzień A - 2 pierwsze partie + dzień B - 2 drugie partie? Czy może lepszą opcją jest ćwiczenie wszystkich czterech partii w oby dwa dni treningowe w tygodniu?
    Być może znacie jakieś gotowe plany pasujące do powyższych założeń?

    Za wszelkie porady/odsyłacze/linki/video, serdecznie dziękuję.

    Pozdrawiam,
    Nie moc będzie z Wami;)
    There's something in your heart
    And it's in your eyes
    It's the fire, inside you
    Let it burn
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Doradca Osiągnięcia:
    WeteranTagger First ClassTrzech znajomych10000 punktów doświadczenia
    Avatar marcin001
    Dołączył
    23-11-06
    Skąd
    Dąbrowa
    Wiek
    33
    Postów
    2,064
    SOG
    236
    Otrzymał : 107 SOGi w 100 postach

    Domyślnie

    mając dwa dni cudów nie zrobisz, ale źle też nie powinno być. podstawa to dieta. bez tego możesz robić cuda a i tak waga zbytnio nie spadnie. druga sprawa myślę że jakiś fbw wchodzi w grę ze złożonymi ćw na wolnym ciężarze typu siady, martwy, wyciskanie, podciąganie :) jako tak po siłowym bieg nie jest wskazany ale myślę że jako że to będą tylko dwa dni to organizm spokojnie wyrobi :)

    suma sumarum możesz wprowadzić taką intensywność treningu siłowego że biegi nie będą Ci potrzebne, przez co zaoszczędzisz czasu.
    podciągniesz kondycję to rób interwały które dużo lepiej się sprawdzają w paleniu fatu od normalnej wydolnościówki i możesz je robić w domu. na yt masz sporo treningów interwałowych, odpalasz na laptopie kładziesz na krześle lub podłodze i napierdalasz w wolnej chwili. te 10-15 minut zawsze znajdziesz będąc w domu.
    Rezerwowy ze mnie żaden, ja rasowym napastnikiem....
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Początkujący Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar Villain_In_Black
    Dołączył
    23-11-08
    Skąd
    Pabianice
    Wiek
    30
    Postów
    241
    SOG
    14
    Otrzymał : 17 SOGi w 16 postach

    Domyślnie

    a) Bieganie chcę włączyć przed treningiem siłowym - nie po. Połączę przyjemne z pożytecznym wykorzystując fakt, że z domu na siłkę mam x km, które przebiegam właśnie w ok. 30 minut;)
    b) Dieta - zgadza się, jest to podstawa. Pytanie - czy skupiając się na diecie mającej za zadanie zrzucić tłuszcz, nie "zaszkodzę" budowaniu masy mięśniowej?
    c) Przeczytałem co nieco nt. FBW, które mi kolego poleciłeś i przyznam, że brzmi ciekawie. Czy urządzając taki trening dwa razy w tygodniu ze sporą intensywnością jest szansa na zauważalne efekty czy jednie przysłuży się taki trening zachowaniu formy / kondycji?
    d) Co do interwałów, to wydaje mi się, że słuzą one jedynie paleniu tłuszczu, natomiast ja chciałbym podzielić swoją sesję treningową na dwa etapy, tj. faza I - palenie tłuszczu (poprzez bieg) + faza II - budowanie masy mięśniowej (poprzez odpowiedni trening siłowy).
    There's something in your heart
    And it's in your eyes
    It's the fire, inside you
    Let it burn
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Doradca Osiągnięcia:
    WeteranTagger First ClassTrzech znajomych10000 punktów doświadczenia
    Avatar marcin001
    Dołączył
    23-11-06
    Skąd
    Dąbrowa
    Wiek
    33
    Postów
    2,064
    SOG
    236
    Otrzymał : 107 SOGi w 100 postach

    Domyślnie

    nie da sie budować masy i redukować ;)) chyba że na towarze. ja bym najpierw zrzucił balast a potem myślał o mięśniach. większa intensywność - większa ilość spalonych kalorii jak i wydolność.
    na pewno interwały lepiej się sprawdzają niż zwykłe aeroby patrząc chociażby na kortyzol :)
    Rezerwowy ze mnie żaden, ja rasowym napastnikiem....
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Bywalec Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar szycha
    Dołączył
    12-08-11
    Skąd
    Wawa
    Postów
    576
    SOG
    13
    Otrzymał : 63 SOGi w 56 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Villain_In_Black Zobacz post
    faza I - palenie tłuszczu (poprzez bieg) + faza II - budowanie masy mięśniowej (poprzez odpowiedni trening siłowy).
    Do tego kolego trzeba "znać" dobrze swój organizm, mieć dobrą michę i jeszcze lepszy towar. Marcin dobrze gada.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Początkujący Osiągnięcia:
    Tagger First Class1000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar Edp
    Dołączył
    17-06-15
    Postów
    131
    SOG
    1
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Na twoim miejscu skupiłbym się na treningu F B W. Wydaje mi się że będzie to najlepsze rozwiązanie w twojej sytuacji.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •