Poka¿ wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Dziwny sposób my¶lenia wielu mê¿czyzn

  1. #1
    Sezonowiec Osi±gniêcia:
    Tagger Second Class7 dni zarejestrowany100 punktów do¶wiadczenia
    Avatar Rob322
    Do³±czy³
    02-10-16
    Sk±d
    Poznañ
    Wiek
    36
    Postów
    4
    SOG
    0
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie Dziwny sposób my¶lenia wielu mê¿czyzn

    Witam forumowiczów.
    Trochê sporo my¶la³em ostatnio na pewien temat i nadal nie mogê tego poj±æ. Chodzi dok³adnie o to, dlaczego wielu facetów, którzy trenuj± na si³owni i interesuj± siê kulturystyk±, robi± to tylko ze wzglêdu na kobiety. Oczywi¶cie nie wszyscy, ale naprawdê wielu, których pytam po co æwicz±, odpowiada mi, ¿e chc± przypodobaæ siê dziewczynom. Czy to ma sens? Nikt nie powie, ¿e robi to dla przyjemno¶ci, dla lepszego samopoczucia i zdrowia, itp. Wielu ma w g³owie tylko to jedno. Dok³adnie tak, jakby o atrakcyjno¶ci mê¿czyzny w oczach kobiety, decydowa³ tylko jego obwód klatki piersiowej i nic wiêcej.
    Rzecz± oczywist± jest - choæ najwyra¼niej nie wszyscy o tym wiedz±, ¿e ¶wietna budowa to tylko dodatek naszej mêsko¶ci, a nie absolutna podstawa. Dziewczyny przepadaj± bardziej za cechami charakteru faceta, a nie za jego wygl±dem. Choæ oczywi¶cie zdarzaj± siê wyj±tki, tylko czy którykolwiek chce byæ z kobiet±, która kocha tylko za wygl±d zewnêtrzny?
    Czy nie uwa¿acie, ¿e zbyt wielu kulturystów motywuje siê do æwiczeñ w ten w³a¶nie dziwny sposób - dla kobiet? A co motywuje was do codziennych wysi³ków?
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  2. #2
    Sezonowiec Osi±gniêcia:
    Tagger Second Class31 dni zarejestrowany250 punktów do¶wiadczenia
    Avatar PiotrekSzylc
    Do³±czy³
    01-10-16
    Sk±d
    Lublin
    Wiek
    34
    Postów
    3
    SOG
    0
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie

    Mi æwiczenia sprawiaj± przyjemno¶æ, wiêc to jest ju¿ do¶æ dobra motywacja. Oprócz tego wiem, ¿e robi±c w ten sposób, bêdê dobrze zbudowany - chocia¿ traktujê to jako dodatek, efekt uboczny pracy na si³owni. Po prostu wiem, ¿e musku³y to nie wszystko.
    Ale jest tak, jak piszesz, bo naprawdê wielu mê¿czyzn ma dziwny sposób my¶lenia. S±dz± oni, ¿e jak bêd± wygl±daæ jak model z wystawy sklepowej, to ka¿da dziewczyna na nich poleci. Jest to nic innego, jak uzale¿nianie poczucia w³asnej warto¶ci od wygl±du zewnêtrznego. Czyli innymi s³owy najwiêksza pu³apka psychologiczna w jak± mo¿e wpa¶æ mê¿czyzna. A takie podej¶cie jest naprawdê krzywdz±ce. Dziewczyny lubi± facetów pewnych siebie i ich cechy charakteru. A ci, którzy maj± taki w³a¶nie sposób my¶lenia, raczej nie s± zbyt pewni siebie.
    Ale nie ma co siê temu wszystkiemu dziwiæ, gdy¿ z ka¿dej strony wpaja nam siê stereotypy, ¿e mê¿czyzna powinien byæ ¶wietnie zbudowany, przystojny i jeszcze na dodatek bogaty, bo kobiety niby takich lubi± :) Tak... wielkim korporacjom zale¿y na sprzeda¿y, wiêc kszta³tuj± w spo³eczeñstwie okre¶lone schematy my¶lenia, aby osi±gaæ coraz wiêksze korzy¶ci. A kto da siê w to wci±gn±æ, niech ratuje siê jak najszybciej.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osi±gniêcia:
    Tagger Second Class7 dni zarejestrowany100 punktów do¶wiadczenia
    Avatar Rob322
    Do³±czy³
    02-10-16
    Sk±d
    Poznañ
    Wiek
    36
    Postów
    4
    SOG
    0
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie

    W takim razie jeste¶ jednym z niewielu. Gratulacje :)
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  4. #4
    Sezonowiec Avatar deryt22
    Do³±czy³
    13-10-16
    Sk±d
    Poznañ
    Wiek
    32
    Postów
    3
    SOG
    0
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie

    Dla mnie to g³upota. Jak mo¿na tyle czasu poswiecac tylko po to by kobiety podziwia³y? To siê robi dla siebie - dla siebie siê po¶wiêca czas. A nie dla kobiet - to bez sensu.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  5. #5
    Sezonowiec Osi±gniêcia:
    Tagger Second Class31 dni zarejestrowany250 punktów do¶wiadczenia
    Avatar PiotrekSzylc
    Do³±czy³
    01-10-16
    Sk±d
    Lublin
    Wiek
    34
    Postów
    3
    SOG
    0
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie

    Dziêki. Sam swego czasu zastanawia³em siê bardzo d³ugo nad tym tematem. Bo skoro jaki¶ kulturysta my¶li, ¿e dziewczyna poleci na niego tylko ze wzglêdu na sylwetkê, to co¶ musi tu byæ nie tak. Jestem ciekaw, jakie kobiety lubi± tacy faceci. Zapewne takie, które lec± na wygl±d. Inaczej mieliby przecie¿ inne motywacje do treningu. Dziewczyny nie s± takimi samymi wzrokowcami jak mê¿czy¼ni i widz±c dobrze zbudowanego samca, raczej nie zakochuj± siê w nim w ci±gu chwili. Niestety, ale nie tak to dzia³a. Zreszt± czyta³em nawet bardzo ciekawy artyku³ na ten temat tutaj [link widoczny dla zalogowanych U¿ytkowników]. Okazuje siê bowiem, ¿e wiêkszo¶æ mê¿czyzn woli te normalne, które maj± pouk³adane w g³owie i liczy siê dla nich charakter, a nie wygl±d zewnêtrzny. Tak¿e wiêkszo¶æ facetów ma raczej zdrowe my¶lenie, choæ oczywi¶cie jest wiele wyj±tków.
    W ka¿dym razie ja nie lubiê pustych kobiet i je¶li jakakolwiek mia³aby lecieæ na mnie tylko dlatego, ¿e jestem dobrze zbudowany, to wola³bym nie mieæ z tak± do czynienia. Æwiczê dla przyjemno¶ci i dobrego samopoczucia. My¶lê, ¿e taka motywacja jest po prostu najlepsza.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  6. #6
    Sezonowiec Osi±gniêcia:
    3 miesi±ce zarejestrowanyTagger Second Class500 punktów do¶wiadczenia
    Avatar muti
    Do³±czy³
    09-05-16
    Postów
    61
    SOG
    2
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie

    Bo dla wielu, a mo¿e i bardzo wielu, si³ownia to sposób na podniesie poczucia w³asnej warto¶ci. Oczywi¶cie kluczowe jest poprawienie w³asnego wygl±du, ale równie¿ chodzi o budowanie w sobie nawyku konsekwentnego dzia³a. Si³ownia to s± pewne wyrzeczenie, nie oszukujmy siê. Jednak je¿eli jeste¶ wytrwa³y w d±¿eniach, to up³ynie kilka tygodni, miesiêcy i gdy zobaczysz efekty, to czujesz dumê, ¿e twoja praca co¶ da³a. A jak kto¶ ma niskie poczucie w³asnej warto¶ci, to pewnie ma te¿ problem z kobietami, a gdy powodem by³o to, ¿e kto¶ by³ oty³y, albo chudy, to nic dziwnego, ¿e chce to zmieniæ.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •