Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: IF kilka pytań

  1. #1
    Doradca Osiągnięcia:
    WeteranTagger First ClassTrzech znajomych10000 punktów doświadczenia
    Avatar marcin001
    Dołączył
    23-11-06
    Skąd
    Dąbrowa
    Wiek
    33
    Postów
    2,064
    SOG
    236
    Otrzymał : 107 SOGi w 100 postach

    Domyślnie IF kilka pytań

    Siema Byki. Mam zamiar na dniach przejść na IF. Jednak nurtuje mnie kilka rzeczy.

    1. Czy kawa z rana bez cukru z 50ml mleka 1.5% coś zmienia czy nie?
    2. Myślę szamać w godzinach od 12 do 20. Ale trening czasem wykonuję rano, powiedzmy kończę o 9 i co wtedy, mam czekać te kilka godzin czy wtedy wszamać potreningowo o 10 i potem zrobić makro do 18?
    3. Słyszałem że ciężko w te kilka h zrobić zapotrzebowanie jedząc po naszemu. Ktos praktykował i wie na ten temat?
    4. Slyszałem też że mimo że ludzie to stosują pod redu to są osoby co robią dobrą masę na tym, jw ktoś coś wie i się podzieli wiedzą na ten temat?
    Rezerwowy ze mnie żaden, ja rasowym napastnikiem....
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First Class1000 punktów doświadczenia1 rok zarejestrowany
    Avatar bololol
    Dołączył
    19-08-14
    Skąd
    Mińsk
    Postów
    407
    SOG
    17
    Otrzymał : 48 SOGi w 39 postach

    Domyślnie

    Kiedys jechalem na if i efekty byly spoko bo bez kitu ciezko zjesc za duzo kcal w tym czasie. jak sporadycznie zrobisz dluzsze okno jedzenia np po treningu to na efekt koncowy to nie wpłynie. Treningi naczczo mi wchodzily dobrze i nie mialem problemu z tym zeby po treningu nie jesc powiedzmy te 2h. Co do kawy sie nie wypowiem bo nie pijam. Te 50 kcal z mleka nie powinno przerwac katabolizmu ale to tylko moje domysly. Uprzedzam ze bardzo ciezko jest zaczac if ale po 2 tyg jest luz. Jak przychodzi pora jedzenia to pi prostu mega zadowolenie sie czuje :) z drugiej str jak opóźnia sie pora jedzenia to lepiej zeby nikt sie nie zblizal. Sprobuj to zobaczysz :)
    "Poświęć dzień dzisiejszy dla lepszego jutra"
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. Użytkownik bololol otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    marcin001 (16-01-16)

  4. #3
    Doradca Osiągnięcia:
    WeteranTagger First ClassTrzech znajomych10000 punktów doświadczenia
    Avatar marcin001
    Dołączył
    23-11-06
    Skąd
    Dąbrowa
    Wiek
    33
    Postów
    2,064
    SOG
    236
    Otrzymał : 107 SOGi w 100 postach

    Domyślnie

    a jak z siłą i mięśniem? spadł, stało w miejscu czy tak jak normalnie delikatny progres?
    Rezerwowy ze mnie żaden, ja rasowym napastnikiem....
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #4
    neverending science experiment Moderator #Doping Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveStworzenie albumu zdjęć50000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Nagrody:
    Master Tagger
    Avatar fallenursus
    Dołączył
    11-03-09
    Skąd
    Montreal
    Wiek
    49
    Postów
    12,148
    SOG
    1,873
    Otrzymał : 3,153 SOGi w 2,487 postach

    Domyślnie

    Jem 5-6 posilkow dziennie. Wrecz fanatycznie. Pilnuje zeby zaraz po treningu nie zabraklo mi bcaa, zeby zmiescic sie w oknie anabolicznym pedze do domu zeby zapakowac 200 gram kurczaka worek ryzu jakeis smieszne warzywka, bron boze zeby nie bylo tluszczy w posilku po treningowym(co poniektorzy nawet w szatni wsuwaja z pudelek), podaje nawet olej domiesniowo. CZEMU DO KURWY NEDZY NIE ROSNE ,NIECH CHUDNE I CZUJE SIE JAK SZMATA? Codziennie zmeczony, obolaly, bez checi do zycia i nastepnych treningow?
    Kazdy ktory spotkal sie z tym fenomenem za pewne probowal IF czy jakiejs jego wariacji bo cos gdzies tam do polowy przeczytal glodzac sie caly dzien....nie bedziemy sie tu rozpisywac z czym wiaze sie trening silowy, czym tak naprawde jest katabolizm, bo uwazam ze ten kto czyta wypociny na tej tablicy powinien to wiedziec. Powinien rowniez zdawac sobie sprawde ze okno anaboliczne to tak naprawde wymysl koncernow produkujacych suplementy diety (pamietamy Torrent czy Anabolic Window i nigdy nie zapomnimy tych genialnych smakow ), ktore co miesiac wciskaja nam nowosci na podniesienie testosteronu(daa,tribulus i inne nie dzialajace bzdety w kolorowych pojemnikach), gimbaza to lyka, trenuje ostrzej,wlacza sie klapka BIGGER,STRONGER,FASTER zaaplikowana nam przez efekt placebo ktory jest najmnocniejszym dostepnym legalnie srodkiem anabolicznym na swiecie i nawet bez zbytniego marketingu bije sam w czache, i efekty ciezkiej pracy( ktorej tak na marginesie bez tych odzywek nie bylo) jest widoczny jak na dloni. No ale zaplacilem te 129.99 za puszke wiec to musi dzialac!!!
    Jak zwykle tematem rubryki ktora nazwiemy – TO NAPRAWDE DZIALA MI JUZ NA NERWY (ktora moze zagosci tu czesciej jesli sie spodoba)jest zdrowie. Nudne juz sie powoli robi tluaczenie nie jedz tego bo to ci szkodzi kiedy zawsze kontragumentem jest- ale Pan ten i ten ma 50 w lapie i mowil ze on tak je i tak trzeba bo inaczej nie bedzie 50 w lapie-tym osobom (dokladnie wiecie kim jestecie) proponuje wogole tu nie zagladac ☺ nie to ze sie przez to nie wyspie, uwierz ziomus , mam w domu tyle srodkow o ktorych ty nie masz zielonego pojecia, ze nawet nacpanego rave’era bym uspil w pol godziny, a pozatem nie mam sumienia wiec nic mnie po nocach nie gryzie. Sporadyczny lokiec w twaz jak kobieta sie w lozku na drugi bok odwraca, co nawyzej. Anywho..
    Ponizsze wypociny sa w 100% z wlasnych obserwacji na swoim ciele jak i podwladnego koksa ktoremu pomagalem w przygotowaniach do MP. Byl w dosc nieciekawej sytuacji, 6tyg do sceny, gdzie kazdy powtarzal zeby nie myslec o wybiegu bo za malo czasu, zmeczony juz na starcie, a byc moze nawet zdesperowany bo szukajacy pomocy tak daleko od siebie u nieznanej osoby. Nikt sie tego nie dowie, a kto wie to wie,ze dobrze a nawet bardzo mu poszlo jest zasluga tylko i wylacznie jego, i ciut wiary we mnie.
    Kiedy ostatnim razem byles tak zapchany ze przez kilka dni zero akcji na kiblu aczkolwiek wsuwales te 6 posilkow dziennie i nadal dobrze sie czules? Odpowiem za ciebie- NIGDY . Im dluzej jestesmy anaboliczni, a tym bardziej przy wysokiej podazy weglowodanow ( w kazdym posilku jak dieta przykazuje:P) coraz wiecej i wiecej syfu gromadzi sie nie tylko w jelitach a takze wewnatrz kazdej komorki. Zmutowana mitochondria, zepsute RNA i kawalki DNA, wirusy i inne psikusy zapobiegaja prawidlowej pracy tych komorek. Moze pamietacie ten genialny artykul o ketozie ktory kazdy moze sobie przeczytac tutaj
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    osobiscie dla mnie za dlugi i odpadlem po dwoch akapitach, choc statystycznie musi byc interesujacy skoro przeczytalo go ponad 13tys osob, wiem jednak ze kwestia ponizsza nie byla poruszana(ha!) a ostatnio autorka zastanawiala sie czemu jej sie nie chce po treningach ostatnio cos wogole jesc. Jest wrecz fanatycznie wsluchana we wlasny organizm, jak kazdy kto uprawia jaki kolwiek sport i chce cokolwiek w nim osiagnac- powinien. Co na to wplywa wyjasmimy troche nizej. Najpierw zabierzemy sie za rzeczy ktore sa pomocne przy wywaleniu syfu z organizmu i w jaki sposob to najszybciej zrobic.
    Sa trzy rzeczy ktore mozemy kontrolowac
    Jakosc blony komorkowej
    Skutecznosc wewnetrznych mechanizmow
    Ochrona przed wolnymi rodnikami

    Zyjemy w swiecie i obracamy se w srodowsku ktore wpaja nam waznosc makroskadnikow –bialka, wegle,tluszcze i ich stale szablonowe zapotrzebowanie a malo osob zdaje sobie sprawe ze jakosc tych makroskladnikow jest najwazniejsza. Mozna smialo stwierdzic- jestes tym co jesz!!
    Jakosc blony komorkowej zabiega oto jak mikroskadniki sa przyswajalne przez poszczegolne komorki. Bez zbednych opisow jak to dziala i jakie dokladnie substancje sa przetwarzane na poziomie komorkowym zeby bylo latwiej zrozumiec calosc, ujmijmy ze makroskladniki naszej szamy i hormony. Jesli blona komorkowa jest zdrowa, transport i wymiana ‘’paliwa’’ jest natychmiastowa i a smiecie sa wydalane poprawnie. Gdy jednak blona sie pogrubi stwarzaja sie problemy z dostawa. Jakosc tego co jemy ma bardzo duzy wplyw na blone komorkowa, wczesniej czy pozniej dowiemy sie o tym na wlsnej skorze! Dawki omega 3 z rzedu 8-10g dziennie pomagaja naprawic blone komorkowa i w wielu badaniach wykazaly sie byc kluczem do zdrowia na poziomie komorkowym.Kwasy srednio lancuchowe (mct) przyspieszaja ten efekt, a dodatek kwasu stearynowego czyli naprzyklad powszechnie znanego uhm..BEKONU(dobrym zrodlem jest rowniez maslo kakaowe) chroni struktury komorek. WIN/WIN
    Kazda komorka ma wlasny uklad trawienny. No ba! Lizosomy. Huh? What? Jaki uklad trawieny w komorkach? Poprostu nie spalem na lekcjach biologi jeszcze wtedy a pod wplywem nootropikow rzeczy zapamietane dawno temu powracaja. Osobom nie zaglebionym w temacie polecam jak zwykle [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] haslo ‘’lysosome+autophagy) jak ktos nie wierzy na slowo ☺
    Wiec ten przed chwila zapoznany ziomek, kiedy pracuje, wykonuje prace zwana Autofagia co mniejwiecej mozna przetluamczyc- kanibalizm. Je sobie sam siebie, zeby za dlugo nie drazyc tematu i ktos mniej obcykany odpadnie i nie dotrzyma co konca artu. PROBLEM ZACZYNA SIE PODCZAS CHRONICZNEGO STANU ANABOLICZNEGO, do ktorego wiemy jak doszlo gdy ze zrozumieniem czytalismy wszystko wyzej ☺ a dokladnie gdy mTOR’y sa stymulowane, poprawna autofagia jest blokowana. Poprostu mamy zapchana kanaliznacje na poziomie komorkowym ☺ fajnie nie? Badania dowodza ze bycie non stop anabolicznym hamuje przyrost masy miesniowej,i katabolizm na poziomie komorkowym jest potrzebny.
    Analogia wewnetrznego kibla na poziomie komorkowym jak najbardziej na miejscu. Spuszczaj czesto wode przy dobrym sraniu a kibla nie zapchasz.
    Jak wlaczyc korzystne, jak uzgodnilismy wyzej, wyplukiwanie sciekow? W nowoczesnych kiblach publicznych sa fotokomorki, a mysle ze kazdy z nas spotkal sie z kiblem w ktorych takich nie ma i dokladnie zna roznice. Idziesz siadasz na kibel, puszczasz kreta, wstajesz, woda spuszcza sie sama. Kompletna wygoda byla by jescze jakby ktos za nas podtarl nam dupe,ale zycie jest wredne i wlasne odchody musimy wycierac sami. Tak samo jest z naszym odzywianiem. Cos za cos. Akcja –reakcja.
    IF o ktorym bylo wyzej i nie bez powodu. Glodowka pomaga przy szybszym wlaczaniu autofagii. Zanim jednak ktos przeczyta znowu tylko pol i zaraz rzuci sie na IF’a- NIE ZAJMuJE TO NAWET 12H!!
    1.Wystarczy porzadnie sie wyspac.
    2. Ketony.
    Jak wiemy budzac sie po dobrej nocy jestesmy ketogeniczni. Utrzymujac te ketoze przez pol dnia a przynajmniej z rana przedluzamy ketoze odzywcza i w ten oto magiczny sposob spuszczamy gowienka z poziomu komorkowego kibla,tworzac je bardziej anabolicznymi.
    Jak widac wyzej, nie wcinajac weglowodanow na sniadanie nie tylko jestesmy bardziej anaboliczni podczas dnia, ale odbije sie nam to na lepszym zrowiu.
    we fight like siblings
    but we fuck like champions


    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    warto dolaczyc!
    Trenbolone abuser.
    Public Enemy #1
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #5
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First Class1000 punktów doświadczenia1 rok zarejestrowany
    Avatar bololol
    Dołączył
    19-08-14
    Skąd
    Mińsk
    Postów
    407
    SOG
    17
    Otrzymał : 48 SOGi w 39 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin001 Zobacz post
    a jak z siłą i mięśniem? spadł, stało w miejscu czy tak jak normalnie delikatny progres?
    jak ja byłem na IF to praktycznie dopiero co zaczynałem z sił także siła szła z treningu na trening i fat leciał w dół :)
    "Poświęć dzień dzisiejszy dla lepszego jutra"
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. Użytkownik bololol otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    marcin001 (17-01-16)

  8. #6
    Początkujący Osiągnięcia:
    WeteranTagger First Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar Demonek
    Dołączył
    03-04-09
    Postów
    212
    SOG
    2
    Otrzymał : 15 SOGi w 13 postach

    Domyślnie

    1. Czy kawa z rana bez cukru z 50ml mleka 1.5% coś zmienia czy nie?

    Teoretycznie nie powinna Cię wybić z postu. W praktyce siusiak wie :)

    2. Myślę szamać w godzinach od 12 do 20. Ale trening czasem wykonuję rano, powiedzmy kończę o 9 i co wtedy, mam czekać te kilka godzin czy wtedy wszamać potreningowo o 10 i potem zrobić makro do 18?

    Tak jest, czekać. Zgodnie z ideą IF nic się nie powinno stać mięśniom (zakładam, że robisz redukcję).

    3. Słyszałem że ciężko w te kilka h zrobić zapotrzebowanie jedząc po naszemu. Ktos praktykował i wie na ten temat?

    Nie jest ciężko. Organizm chłonie paszę jak gąbka wodę. Ja jechałem z 4h oknem. 18:00 pierwszy posiłek, 20:00 trening i ok. 22:00 dobijałem paszę.

    4. Slyszałem też że mimo że ludzie to stosują pod redu to są osoby co robią dobrą masę na tym, jw ktoś coś wie i się podzieli wiedzą na ten temat?

    Robią, słowo klucz --> lean gains.

    Słowo ode mnie. Rok temu zrobiłem udaną redukcję na IF'ie i sam tryb bardzo mi odpowiadał. Problem był jednak z tym, że za szybko zjeżdżałem z kcal. Niby fajnie, bo nie jesteś głodny, nie musisz jeść a siła i moc na treningu jest (to tak jakby samochód coraz mniej palił, po prostu super). Na koniec redukcji zszedłem na 1400 kcal! Masakra jakaś. Jak pojechałem na 4- tygodniowy wypad (hotelik all incl) to zrobiłem +10kg i nie były to mięśnie. W tym roku również to zrobię tylko dam mniej węgli na korzyść tłuszczy (olej kokosowy) i nie dopuszczę do takiego zjazdu kcal.

    Także z IF'em jak ze wszystkim. Zrobisz z głową to zadziała, a jak zrobisz "po swojemu" to będzie bryndza. Nie widzę w IF'ie nic magicznego. Nadal trzeba jeść czysto, nadal trzeba liczyć makra i kcal ale jeśli Tobie pasuje okno żywieniowe (mnie bardzo pasowało) to redukcja może okazać się łatwiejsza to zniesienia.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. Użytkownik Demonek otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    marcin001 (09-02-16)

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •