Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Problem że stawami

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class
    Avatar TrauceR
    Dołączył
    14-12-15
    Postów
    1
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Problem że stawami

    Witam wszystkich forumowiczòw jak zapewne widać to mój pierwszy post. Może zacznę od opisania swojej nazwę to kariery sportowej, więc za dzieciaka (tj 12 lat) mniej więcej zlapalem zajawke na Parkour dla niektórych może to śmieszne ale no mi przypadło do gustu. Do tego z biegiem czasu doszła akrobatyka ale jak to za młodu bywa o rozwagę i rozsądek trudno. Później dołączylem do tego Judo i tak aż do 19 roku życia. Aktualnie mam 23 lata pracuje jako kierowca i jest masakra przez trzy lata przestoju stałem się wrakiem stawy są w opłakanym stanie przez skoki bez rozgrzewki i obciążenia podczas lądowań (wiele z nich nieudanych niekoniecznie na materac). Najgorszy jest ból kręgosłupa dokładnie odcinka krzyżowego to z nim udalem się do ortopedy stwierdził on uszkodzenia w tkance międzykręgowej, a co do reszty stawów za wiele się nie wypowiedział. (Jedną z grubszych kart na ortopedii) Ale do rzeczy pan doktor zalecił mi basen i żebym kupił jakiś dobry preparat kolagenowy. Tylko jaki? Jest ich masa nie znam się na tym a za kolejną wizytę nie mam zamiaru płacić wolę dołożyć te pieniądze do preparatu, prosił bym o jakieś przykłady i opisy jak długo i jak trzeba je stosować, po jakim czasie spodziewać się efektów. Wybieram się również do fizjoterapeuty i myślę też że powinienem zmienić pewne rzeczy w diecie (choć z tym mam problem przez swoją pracę) ale wskazówkami co do pożywienia dobrego dla stawów nie pogardzę. Dobra mam nadzieję że ktoś z wiedzą której mi brakuje zrozumie ten bełkot i odpowie. Z góry dziękuje i pozdrawiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Doradca Osiągnięcia:
    WeteranTagger First ClassTrzech znajomych10000 punktów doświadczenia
    Avatar marcin001
    Dołączył
    23-11-06
    Skąd
    Dąbrowa
    Wiek
    33
    Postów
    2,064
    SOG
    236
    Otrzymał : 107 SOGi w 100 postach

    Domyślnie

    prawdopodobnie ból który Ci towarzyszy w krzyżu to dyskopatia lędźwiowa. chcesz wiedzieć co to, to wpisz sobie w google. ciężko z tego się wyleczyć ponieważ po ćwiczeniach reh prawdopodobnie po danym niewłaściwym ruchu krążek się przesunie i od nowa dolegliwości bólowe. pewnym sposobem jest zabieg operacyjny lecz lekarze nie chcą się na nie decydować z racji iż mało który umie go poprawnie wykonać, a rdzeń tuż tuż ;p na yt masz dużo ćwiczeń co możesz wykonywać w domu. co do preparatu kup flexa i wcinaj, choć z punktu nauki nie da się odbudować zniszczonych stawów ;)
    Ostatnio edytowane przez marcin001 ; 14-12-15 o 23:02
    Rezerwowy ze mnie żaden, ja rasowym napastnikiem....
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    3 miesiące zarejestrowany100 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar Tekken
    Dołączył
    31-03-16
    Postów
    7
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    ten preparat z kolagenem to jak najbardziej, ale ćwiczenia też są ważne, z własnego doświadczenia wiem, że pomagają, tylko ważna jest regularność i poprawność wykonywania - doświadczony fizjoterapeuta musi Ci je pokazać. Bez ćwiczeń to ciągle mam bóle w okolicy odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Poza tym ważne są zmiany w trybie życie, przynajmniej na tle ile można to trzeba starać się coś robić dla kręgosłupa, tzn. np. odpowiednio siedzieć czy leżeć, poza tym można próbować okładów, więcej masz tutaj na ten temat [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] moze choć trochę pomoże...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •