Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Totalnie zielony

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class
    Avatar TomPoczatkowy
    Dołączył
    06-12-15
    Postów
    1
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Totalnie zielony

    Witajcie

    waze 68 kilogramow a mierze 183 cm. Jestem typem sprintera, slabo znosze treningi wytrzymalosciowe ale nad tym pracuje. Nigdy nie chodzilem na silownie, za to trenowalem koszykowke, tajski boks, sporadycznie biegam, rozciagam sie. Mam niesymetrycznie silne konczyny (prawa konczyna dolna jest mniej wiecej 2 razy silniejsza od drugiej).

    Mniej wiecej tak to sie u mnie przedstawia. Mam wiele watpliwosci co do rozpoczecia swojej przygody z silownia.
    1. Ile kosztuje miesieczne utrzymanie poziomu zywnosci? nie pytam o karnet na silownie bo mniej wiecej wiem.
    2. Jezeli dziennie spedzam 10h po za domem czy mozliwe jest utrzymanie odpowiedniej diety?
    3. Jakie cwiczenia zaczac dobierac, w jaki dzial mam wejsc jako poczatkujacy?
    4. Po ilu tygodniach, miesiacach moge zaczac dopatrywac sie profitow w swojej sylwetce?

    to mniej wiecej tyle. sroda, sobota, niedziela to sa dni kiedy moge cwiczyc na silowni.
    Dam rade?
    Prosze o odpowiedz doswiadczonych i znawcow. Z gory dziekuje
    Piona!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First Class1000 punktów doświadczenia1 rok zarejestrowany
    Avatar bololol
    Dołączył
    19-08-14
    Skąd
    Mińsk
    Postów
    407
    SOG
    17
    Otrzymał : 48 SOGi w 39 postach

    Domyślnie

    1. Zależy od zaangażowania, ale w moim przypadku trzymanie michy mieści się w granicach 400-500 zł. Może się to wydawać sporo jak na początek, ale jak policzysz sobie ile wydajesz na gówniane jedzenie teraz to kwota wyjdzie bardzo podobna.

    2. Stary, każdy prawie spędza ok 10h poza domem. Uczysz się? Spokojnie jesteś w stanie utrzymać dietę będąc 12 h poza domem. Fakt, że początku są trudne, bo trzeba zmienić swoje nawyki, ale po paru miesiącach wkręcasz się w to i wtedy nie wymaga to większego zaangażowania – rutyna.
    3. poczytaj tematy w dziale DLA ZIELONYCH i TRENING. Tam powinieneś odnaleźć odpowiedzi na swoje pytania.

    4. Jeżeli jesteś totalnie pocżatkujący to po 2 miesiącach powinieneś odczuwać różnice w samopoczuciu. Praca nad sylwetką to długofalowy proces, ale po tym czasie już jakieś zmiany dostrzeżesz – może nie zbyt duże, ale na efekty trzeba w chuuu pracować.

    Dlaczego tylko 3 treningi w tyg skoro spędzasz poza domem tylko 10 h? Od grania w wowa czy cs nie będzie efektów.

    w Jakim jesteś wieku?
    "Poświęć dzień dzisiejszy dla lepszego jutra"
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Doradca Osiągnięcia:
    WeteranTagger First ClassTrzech znajomych10000 punktów doświadczenia
    Avatar marcin001
    Dołączył
    23-11-06
    Skąd
    Dąbrowa
    Wiek
    33
    Postów
    2,064
    SOG
    236
    Otrzymał : 107 SOGi w 100 postach

    Domyślnie

    jak się chce to się da wszystko, a jak się nie chce to każda wymówka będzie dobra :) będąc poza chatą również można dobrze jeść. Dobór ćwiczeń pod siebie, znajdź pod siebie fbw i lecisz z tematem. Po ilu tyg? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć bo nie wiemy co jest Twoim celem i jak się do tego przyłożysz. pierwsze efekty widoczne dla Ciebie są po powiedzmy miesiącu ale żeby było widać jak idziesz ulicą że ćwiczysz to z 2-3 lata, dodając że jesteś w tym momencie przecinek :)
    Rezerwowy ze mnie żaden, ja rasowym napastnikiem....
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Bywalec Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar szycha
    Dołączył
    12-08-11
    Skąd
    Wawa
    Postów
    576
    SOG
    13
    Otrzymał : 63 SOGi w 56 postach

    Domyślnie

    Tak jak bololol napisał 400-500 ale jak masz kasę to codziennie sznycelki wtedy więcej
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class7 dni zarejestrowany100 punktów doświadczenia
    Avatar S600
    Dołączył
    20-11-15
    Postów
    57
    SOG
    2
    Otrzymał : 2 SOGi w 2 postach

    Domyślnie

    Hmm..., 120 zikos na tydzień - może styknie, wiadomo, szału nie będzie, ale jak wybierzesz określone produkty, poszukasz promocji to miche przytrzymasz za taką kwote.
    Co do trzymaniu diety poza domem - no co tu pisać - pewnie z 90% ćwiczących przygotowuje sobie posiłki i idzie do pracy/szkoły/łowić ryby, nie ma z tym większego problemu i w sumie jest to normalne:).
    Biorąc pod uwagę Twoje dysproporcje na pewno dobrze wykonywać ćwiczenia każdą kończyną naprzemian - wiadomo, np. wykonujesz 8 ruchów tą silniejszą nogą, ale musisz wykonać też 8 ruchów tą słabszą - lewą.
    A efekty na początku są najlepsze - z każdym tygodniem będziesz pewnie widział jakiś progres, który w końcu oczywiście zwolni i będzie trzeba kombinować dalej, żeby robić kolejne kroki do lepszej sylwetki;).
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    31 dni zarejestrowany
    Avatar Peweł88
    Dołączył
    30-10-15
    Postów
    3
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Pewnie, ze dasz rade co byś nie dał ; )
    a jak nie na siłce to w domu wieczorem jakieś ćwiczenia ! Przecież, przynajmniej z początku, nie trzeba mieć jakiegoś super sprzętu żeby ćwiczyć ;)
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class7 dni zarejestrowany100 punktów doświadczenia
    Avatar Rob322
    Dołączył
    02-10-16
    Skąd
    Poznań
    Wiek
    36
    Postów
    4
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Ja proponuję po prostu zacząć. I to niekoniecznie ze sprzętem. Do perfekcji dojdziesz po drodze. Na początku ważne jest, aby nie komplikować sobie zadania i uświadomić sobie to, że skomplikowane diety i treningi są dla zaawansowanych.
    Możesz ćwiczyć bez profesjonalnego sprzętu i wyrabiać w sobie chęć do treningu i samozaparcie - to są absolutne podstawy. Później możesz stopniowo urozmaicać treningi, oraz stosować dietę. Pamiętaj jednak, że każdy zawodowiec był kiedyś nikim, dlatego zacznij od zera, a wszystko się ułoży.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    7 dni zarejestrowanyTagger Second Class
    Avatar bendek
    Dołączył
    25-01-17
    Postów
    11
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Podepnę się do temu. Też jestem na podobnym poziomie "zaawansowania", jak autor wątku. Zdziwiła mnie tylko ta kwota na trzymanie diety. 500zł miesięcznie za jedzenie? W sumie strasznie mało mi się to wydaje. Ryż, kurczak, warzywa i jakieś przegryzki w ciągu dnia... No nie wiem, czy to tyle wyniesie. Ale ja się dopiero przymierzać do takiego ostrego trzymania diety, więc oświećcie mnie jeśli źle myślę :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #9
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class7 dni zarejestrowany
    Avatar Tomoro
    Dołączył
    10-01-17
    Postów
    10
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    1. W zależności od zasobności portfela i celu -redukcja lub masa- szykuj się na wydatki rzędu 400-700 zł, im mniejsze pieniądze tym skromniejsze jedzonko ;) Karnet w zależności od siłowni od 50 do 100 zł
    2. Oczywiście że możliwe jest utrzymanie diety, wszystko zależy od Ciebie i Twojej silnej woli. Posiłki można przygotowywać z rana lub wieczorem w zależności od preferencji.
    3. Na początek może jakiś trening ogólnorozwojowy typu FBW.
    4. Jeśli chcesz przymasować, a chyba chcesz sądząc po wpisie, to przy dobrej misce po miesiącu i wysokiej kaloryczności posiłków jakieś 3kg możesz spokojnie przybrać :P
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #10
    Sezonowiec Avatar Zeno122
    Dołączył
    02-02-17
    Postów
    3
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    To prawda, zależy kto ile ma pieniędzy.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •