Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: Troszkę dla naszej młodzieży bo mi tu wypisuja czy majać niby 18 l mozna brać saa :)

  1. #1
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive10000 punktów doświadczenia
    Avatar MAXIMUS 2
    Dołączył
    08-12-09
    Skąd
    Poznań
    Wiek
    50
    Postów
    1,295
    SOG
    47
    Otrzymał : 227 SOGi w 153 postach

    Domyślnie Troszkę dla naszej młodzieży bo mi tu wypisuja czy majać niby 18 l mozna brać saa :)

    Jak bezpiecznie stosować doping ?

    Wiele osób uprawiających kulturystykę wychodzi z założenia że na sucho to i trawa nie urośnie a bez koksu to można sobie latami ćwiczyć robią wieczną rzeźbę . Oczywiście bez hormonalnego wspomagania można osiągnąć robiącą wrażenie sylwetkę jednak jedząc dużo białka racze nie osiągnie się 55 cm w obwodzie ramienia . Kulturystyka od wielu lat jest wspierana przez farmakologię i dlatego nawet trenujący amatorsko osoby prędzej czy później też sięgną po doping . Na nic się zdadzą ostrzeżenia i widmo skutków ubocznych chętni i tak zaryzykują . I dlatego tak ważne jest pytanie – jak brać aby osiągnąć zamierzone cele jednocześnie minimalizując ryzyko skutków ubocznych ?

    Czy to jest już mój czas ?
    Nie rozsądne jest stosowanie dopingu przez osoby które dopiero zapisały się na siłownię bądź też ćwiczą „ klatę i biceps „ od kilku miesięcy . Nie należy także wspierać się farmakologią przed zakończeniem okresu dojrzewania i osiągnięciem wieku dorosłego . Tak więc jeśli już naprawdę chcesz bić „sok” to dopiero po kilku latach odpowiedniego treningu , dobrej diety i kiedy widzisz że już więcej nie osiągniesz konwencjonalnymi metodami

    Cel – czyli co zamierzam osiągnąć ?
    Zanim sięgniesz po koksy musisz sobie odpowiedzieć na pytanie – po co chcesz to zrobić ? Czy jest to tylko chęć pochwalenia się na plaży dobrą sylwetką czy też wiążesz swoją przyszłość z kulturystyką . Podjęcie decyzji o stosowaniu dopingu nie powinno być oparte na błahych pobudkach ale podjęte po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw .

    Konsekwencje
    Musisz być świadomy że stosowanie dopingu jest ingerencją w działanie Twojego organizmu i niestety może być okupione różnymi działaniami ubocznymi . Problemy z wątrobą , podwyższone ciśnienie , wypadanie włosów , zaburzenia libido , kłopoty ze skórą – to tylko część z działań ubocznych które mogą pojawić się w trakcie cyklu lub też nawet po jego zakończeniu . Niestety część tego co wypracujesz na cyklu może także zniknąć po jego zakończeniu .

    Co i ile czyli właściwy dobór środków i dawek
    Dość często spotykanym błędem jest bezsensowne zestawianie środków , stosowanie niewłaściwych dawek oraz ciągnięcie cyklu w nieskończoność . W takich przypadkach konsekwencje zdrowotne często przewyższają potencjalne korzyści . Kolejnym z błędów jest kopiowanie rozpisek cyklów zawodowych kulturystów – ci zawodnicy stosują doping pod kontrolą lekarzy i są obstawieni środkami farmakologicznymi w celu zmniejszenia skutków ubocznych . Lepiej też zastanowić się czy warto słuchać się osiedlowych guru gdyż to że przez drzwi przechodzi bokiem nie czyni z niego speca od stosowania koksów . Lepiej zebrać opinie od ludzi którzy mają jakąś wiedzę z zakresu farmakologi czy też fizjologii człowieka .

    Dieta
    Aby wyciągnąć 100 % z możliwości jakie daje nam farmakologia ważna jest dobrze zbilansowana dieta . Źle zbilansowana dieta i niedostateczna podaż któregoś z podstawowych makroskładników może spowodować słabe przyrosty , natomiast zbyt duża ilość może spowodować że zamiast mięśni przybędzie nam sporo tłuszczu . Złą dieta może też spowodować że wzrośnie ryzyko wystąpienia skutków ubocznych takich jak nadciśnienie ( zbyt dużo soli i cukrów ) , zaburzenia profilu lipidowego ( nadmiar cukrów , kwasów trans , kwasów nasyconych ) , trądzik ( nadmiar białka , cukrów ) , obrzęki ( niewłaściwa podaż elektrolitów , zbyt dużo soli , za mało warzyw zawierających potas )

    „Osłonki” czyli dodatki na cyklu
    Aby chronić swój organizm przed działaniami niepożądanymi warto zastosować dodatkowe środki wspomagające . I tak stosowanie omega 3 , magnezu , czosnku czy też głogu korzystnie wpłynie na ciśnienie tętnicze oraz będzie działać antyagregacyjnie . Aby chronić wątrobę można zastosować preparaty zawierające sylimarynę , wyciąg z karczocha , ornitynę czy też fosfolipidy sojowe . Warto też pomyśleć o preparatach które zmniejszą negatywne działania androgenów na skórę i włosy . Są to preparaty zawierające cynki , Vit. E i A oraz zieloną herbatę , szampony zawierające ketokonazol , kosmetyki z mocznikiem ( przeciwko rozstępom ) . Pomyśl też o swojej prostacie , tu pomocne okażą się preparaty z palmą sabal , dynią czy tez śliwą afrykańską , a na stawy – kolagen , glukozamina , kawas hialuronowy .

    Dodatkowa farmakologia w trakcie cyklu
    Zarówno w trakcie jak i po cyklu zazwyczaj jest konieczne włączenie dodatkowych środków farmakologicznych . Częstym ze skutków ubocznych stosowania dopingu jest ginekomastia . Tu wiele zależy od stosowanych środków , dawek i osobniczych predyspozycji ale tak czy inaczej często potrzebne jest stosowanie tamoxifenu czy też bromokryptyny . Przy uporczywym trądziku czy tez nasilonej utraty włosów można zastosować Davercin , Zineryt a także Finasteryd będący inhibitorem enzymu przekształcania testosteronu w 5-alfa dihydrotestosteron ( DHT)

    PCT czyli odblok
    Oczywiste jest że stosowanie sterydów anabolicznych zaburza gospodarkę hormonalną prowadząc do zmniejszenia bądź też nawet całkowitego zaprzestania produkcji naturalnego testosteronu . Problem jest najczęściej odczuwalny po zakończeniu cyklu i objawia się zaburzeniami libido , spadkiem nastroju mogącym prowadzić nawet do depresji a także szybką utratą wypracowanej muskulatury . Bez środków wspomagających powrót do równowagi hormonalnej może trwać kilkanaście dni , kilka tygodni a także kilka miesięcy . Dlatego też w celu odblokowania osi podwzgórze-przysadka-jądra , regulujących wytwarzanie androgenów , stosuje się preparaty zawierające klomifen , tamoxifen , HCG , letrozolum . Dawki i zestawienie preparatów powinno się ustalać indywidualnie w zależności od użytych środków w czasie cyklu .

    Badania
    Zawsze po zakończeniu cyklu i PCT należy zrobić badania aby sprawdzić w jakim stanie jest nasz organizm . Warto zrobić podstawowe badania krwi takie jak morfologia , lipidogram , badanie moczu ale także próby wątrobowe czy też poziom hormonów . Pamiętać należy że w przypadku przekroczenia norm referencyjnych niektórych badań może wymagać konsultacji lekarskiej .

    Co dalej ?
    Wiele osób które raz spróbowały dopingu za jakiś czas ponownie sięgną po koksy . Warto jednak wiedzieć że nie można być cały rok na cyklu i trzeba robić przerwy . Chociaż istnieją rozmaite praktyki przechodzenia z jednego cyklu na drugi tzw. mostki to doświadczeni praktycy radzą osobom mniej doświadczonym po zakończeniu cyklu odczekać dwa razy tyle ile trwał cykl .
    Ostatnio edytowane przez DTX ; 06-02-13 o 14:30
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. Użytkownik MAXIMUS 2 otrzymał za ten post 6 SOGi(-ów) od użytkowników:

    .rocky (06-02-13), ana0609 (06-02-13), DTX (06-02-13), ht (09-02-13), piuras86 (09-02-13), slim shady (07-02-13)

  3. #2
    Doświadczony Osiągnięcia:
    WeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Bull2
    Dołączył
    11-12-08
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Postów
    1,155
    SOG
    122
    Otrzymał : 121 SOGi w 93 postach

    Domyślnie

    to moze stosujacy koks cos napisza od siebie na temat skutkow ubocznych ?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #3
    Ekspert Osiągnięcia:
    10000 punktów doświadczeniaTagger First ClassWeteran
    Avatar alder
    Dołączył
    09-05-09
    Skąd
    z dupy
    Wiek
    39
    Postów
    2,835
    SOG
    133
    Otrzymał : 379 SOGi w 252 postach

    Domyślnie

    no co ty. ci co je mieli dawno gryzą piach
    chcesz być lepszy (chociażby na forum) - wbijaj sok
    nie wbijasz - jesteś ignorant
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #4
    Moderator Początkujący Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First ClassWeteran
    Avatar ana0609
    Dołączył
    26-08-10
    Skąd
    Polska
    Wiek
    45
    Postów
    182
    SOG
    19
    Otrzymał : 54 SOGi w 38 postach

    Domyślnie

    No Panowie tylko nie opowiadajcie mi że nikt nie odczuwa żadnych działań ubocznych bo w takie bajki to nie uwierzę :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #5
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive10000 punktów doświadczenia
    Avatar MAXIMUS 2
    Dołączył
    08-12-09
    Skąd
    Poznań
    Wiek
    50
    Postów
    1,295
    SOG
    47
    Otrzymał : 227 SOGi w 153 postach

    Domyślnie

    Jakie działania uboczne wystąpią to zależy od organizmu, i od preparatu jaki używamy podczas cyklu .W moim przypadku na szczęście nawet dobrze znoszę koksy :) Z działań ubocznych które zauważyłem u siebie to na pewno lekko podwyższone ciśnienie , ale w końcu od czego są tabletki obniżające ciśnienie . Na trenie na pewno mam problemy ze snem , po kilku godzinach budzę się wypoczęty no ale to tren :) i gotowy do dalszej walki z metalem a także zauważyłem wzrost agresji , były momenty że byle pierdołą doprowadzała mnie do białej gorączki . No i oczywiście na każdym cyklu mam mega wzrost libido :) i wilczy apetyt na sex, ale akurat to działanie uboczne jest bardzo wskazane , ana też z tego jest bardzo zadowolona :) Ah saa stosuje parę lat włos z głowy mi nie wypadł ani żadnych pryszczy czy tam syfów,no po za jednym ale to w młodości :) Na ten moment takie działania uboczne zauważyłem czy coś jeszcze się przyplącze to czas pokaże ale nie wykluczam że za jakiś czas coś może zacząć szwankować . Biorąc się za koksy trzeba być świadomym że to nie są cukiereczki tylko środki farmakologiczne które ingerują w nasz organizm. Nie piszę tego żeby kogoś zachęcić do brania to tylko moje odczucia, ale każdy jak to wyżej napisałem znosi inaczej no dobra bo mnie łapki od stukania bolą :)

    Ps.Dtx możesz to jakoś sensownie poukładać pozwalam :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. Użytkownik MAXIMUS 2 otrzymał za ten post 2 SOGi(-ów) od użytkowników:

    ana0609 (07-02-13), Bull2 (07-02-13)

  8. #6
    Administrator Osiągnięcia:
    WeteranTagger First ClassOverdrive10000 punktów doświadczenia
    Avatar DTX
    Dołączył
    06-09-08
    Postów
    1,391
    SOG
    329
    Otrzymał : 235 SOGi w 150 postach

    Domyślnie

    Lysienie sprawa genetyczna, mi sie troche sypaly po cyklu na samym propie, zobaczymy jak bedzie teraz.
    Rowniez problem z agresorem, czasami za bardzo wybuchowy jestem
    Nieco tłustsza cera, pryszcze gdzieniegdzie na tułowiu, na papie czasami cos wyskoczy, ale to nie ma tragedii zadnej
    Libido na dużo +, choć i bez tego było bardzo dobrze, generalnie non stop w gotowosci
    cisnienie wysokie, ale to mam naturalnie, trzymam się w normie dla mnie, tylko tętno mam czasami wieksze niz zawsze
    owlosienie na ciele - generalnie naleze do tych bardziej owlosionych, ale na cyklu sie nasila, wiecej na plecach wychodzi :)
    na dłuższym estrze w dzień szota się słabo czuje :)
    niedlugo tren testuje, wiec zobaczymy co bedzie

    juz rozdzielilem akapity, bo lekki chaos był, latwiej się teraz czyta. przekaz jest - to sie liczy
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. Użytkownik DTX otrzymał za ten post 2 SOGi(-ów) od użytkowników:

    ana0609 (07-02-13), MAXIMUS 2 (07-02-13)

  10. #7
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    fajny art, trzeba go podwiesić ! wspomniałbym jeszcze o kupowaniu towaru niewiadomego i nie sprawdzonego źródła żeby nie wbijać jakiegoś gówna.
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #8
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive10000 punktów doświadczenia
    Avatar MAXIMUS 2
    Dołączył
    08-12-09
    Skąd
    Poznań
    Wiek
    50
    Postów
    1,295
    SOG
    47
    Otrzymał : 227 SOGi w 153 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał slim shady Zobacz post
    fajny art, trzeba go podwiesić ! wspomniałbym jeszcze o kupowaniu towaru niewiadomego i nie sprawdzonego źródła żeby nie wbijać jakiegoś gówna.
    Mozna, napisze jeszcze parę fajnych niusów ale niech się rozkręci, a zmotywował mnie jeden małolat z naszego forum który mi zadał tak chore pytanie że mało z krzesła nie spadłem :)
    czy jak weźmie 100 tabletek metanabolu to nie wyłysieje? bo on chce być duży ale nie łysy :) i doszedłem do wniosku ze jednak trzeba trochę młodzież uświadomić że nie wszystko co w gogle piszą to prawda dlatego chodzi mi o opinie i odczucia praktyków a nie wiadomości od pana gogle :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  12. #9
    neverending science experiment Moderator #Doping Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveStworzenie albumu zdjęć50000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Nagrody:
    Master Tagger
    Avatar fallenursus
    Dołączył
    11-03-09
    Skąd
    Montreal
    Wiek
    50
    Postów
    12,148
    SOG
    1,873
    Otrzymał : 3,153 SOGi w 2,487 postach

    Domyślnie

    jedynym skutkiem ubocznym w moim wieku jest to ze stosunkowo za malo kobiet ktore sa przyjazne poligami.
    bo skoro na trenie nie spie po nocach to moglbym w sumie cos pociupac.
    we fight like siblings
    but we fuck like champions


    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    warto dolaczyc!
    Trenbolone abuser.
    Public Enemy #1
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  13. #10
    Moderator Początkujący Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First ClassWeteran
    Avatar ana0609
    Dołączył
    26-08-10
    Skąd
    Polska
    Wiek
    45
    Postów
    182
    SOG
    19
    Otrzymał : 54 SOGi w 38 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał fallenursus Zobacz post
    jedynym skutkiem ubocznym w moim wieku jest to ze stosunkowo za malo kobiet ktore sa przyjazne poligami.
    bo skoro na trenie nie spie po nocach to moglbym w sumie cos pociupac.
    Kobiety nie są przyjazne poligamii bo są samolubne i nie lubią się dzielić:) no może tylko w wyjątkowych okazjach

    A propo działań ubocznych , znalazłam coś ciekawego w necie i aż popłakałam się ze śmiechu . Od razu widać jak małą wiedzę mają kobiety na temat dopingu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •