Poka¿ wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Hipogonadyzm

  1. #1
    Sezonowiec Osi±gniêcia:
    Tagger Second Class1 rok zarejestrowany1000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar pasta88
    Do³±czy³
    17-08-15
    Sk±d
    Polska
    Postów
    5
    SOG
    0
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie Hipogonadyzm

    Cze¶æ,

    mam na imiê Marcin. Od trzech lat borykam siê z problemami hormonalnymi. Przed problemami hormonalnymi moje zasoby energii i libido by³y na bardzo wysokim poziomie.

    Wszystko zaczê³o siê od niedoczynno¶ci tarczycy. Nim trafi³em na ogarniêtego lekarza, spotyka³em samych ignorantów. Musia³em im t³umaczyæ, ¿e przy TSH ok. 3 czujê siê jak padlina. Konowa³y twierdzi³y, ¿e wynik mie¶ci siê w normie. Po zrobieniu USG tarczycy wyra¼nie wysz³y zw³óknienia - Hashimoto brak i Gravesa równie¿. Oczywi¶cie przepisali mi Euthyrox. Zacz±³em od 25 mcg, a skoñczy³em na 75 mcg. Nie czu³em ¿adnej poprawy. W trakcie nieudolnego leczenia zg³êbia³em swoj± wiedzê. Czytaj±c ró¿ne publikacje zagraniczne naukowe dowiedzia³em siê, ¿e Euthyrox jest gównianym lekiem. Od marca tego roku biorê WP Thyroid (sproszkowana tarczyca ¶wini) w dawce 48,75 mcg (28,5 mcg T4 + 6,75 mcg T3). Wiem, ¿e dawka wydajê siê bardzo ma³a, ale ona mi w zupe³no¶ci wystarcza.

    Obecnie moje wyniki tarczycowe:
    TSH: 0,8 µIU/ml (norma od: 0,270 - 4,200)
    FT3: 3,6 pg/ml (norma od: 2 - 4,4)
    FT4: 1,23 ng/dl (norma od: 0,93 - 1,70)

    Prawie normalnie siê czujê. Obecnie to mam ca³y czas problem z bardzo niskim (jak na mój wiek) poziomem testosteronu. Oczywi¶cie znowu konowa³y twierdz±, ¿e jest w granicach normy. Ale ja przy takim poziomie mam bardzo niskie libido - praktycznie zerowe oraz brak porannych erekcji - wcze¶niej nie by³o z tym problemu. Zajebista laska mo¿e ko³o mnie staæ i ¿adnej reakcji..
    Jestem równie¿ dosyæ s³aby i wytrzyma³y, szybki siê mêczê. Mimo to, ¿e zawsze wa¿y³em w granicach 55 - 65 kg przy wzro¶cie 176 cm, to zawsze by³em bardzo silny i wytrzyma³y, mimo bardzo ma³ej masy miê¶niowej. Mog³em pracowaæ fizycznie ca³y dzieñ (tynkowanie, murowanie, kopanie, noszenie mebli). Mia³em kiedy¶ na studiach epizod, ¿e wa¿y³em 95 kg, ale to by³ sam smalec - fastfoody robi± swoje. Wzi±³em siê za siebie i zredukowa³em do 58 kg. Pomóg³ mi trening si³owy i oczywi¶cie ketoza. Tempo chudniêcia mia³em ok 1 kg na tydzieñ. Oczywi¶cie do¶wiadczy³em nie tylko utraty smalcu (zszed³em tak do ok 12 % body fatu), ale i niewielki rozwój masy miê¶niowej. Po redukcji wszystko z libido, wytrzyma³o¶ci± i si³± by w porz±dku, dlatego z tego okresu nie mam wyników badañ, bo siê czu³em fenomenalnie. Kulturystykê uprawia³em dalej, jaki¶ du¿ych efektów nie osi±gn±³em, ale od dziecka zawsze co¶ uprawia³em (karate, pi³kê no¿n±), wiêc organizm siê domaga³ ruchu . Obecnie mam ok. 16 % body fatu. Poprzez spadek te¶cia smalec od³o¿y³ siê g³ównie na nogach, po¶ladkach i biodrach. Sylwetka równie¿ siê zmieni³a, tzn. zesz³y miê¶nie i wesz³o wiêcej fatu. Genetycznie jestem przystosowany to trzymania ma³ej ilo¶ci smalcu, a po za tym staram siê od¿ywiaæ zdrowo.

    Teraz jestem ma³o pewny siebie, wcze¶niej by³em bardzo pewny siebie, szybko umia³em podj±æ decyzjê. Obecnie to jak bym trochê zniewie¶cia³ - w rurkach jeszcze nie chodzê . Brak pewno¶ci siebie, problemy z podejmowaniem decyzji - staram siê z tym walczyæ. Jedyne co mi pozosta³o to wytrzyma³o¶æ psychiczna. Najchêtniej to bym siedzia³ w domu, w fotelu i odpoczywa³. Jak dziadek na emeryturze...

    Stara³em siê te¶cia podnie¶æ naturalnie, np dieta High fat (oczywi¶cie przewaga nasyconych), mieszana: 10 % bia³ka, 55 % fatu, 35 % wêgla. Nic to nie dawa³o.

    Oko³o 2 miesiêcy temu zbada³em równie¿ witaminy: cynk, selen, b12, ¿elazo, magnez, wapñ. Wyniki s± ok. - przy górnej granicy normy.

    Teraz trochê wyników:

    Próby w±trobowe z 2015-02-19 (raz w roku robiê, czê¶ciej nie, bo nie chlejê na umór ):
    AST 22 U/l (0 - 40)
    ALT 21 U/l (0 - 41)
    Bilirubina ca³kowita 0,91 mg/dl (0 - 1,20)
    Fosfataza zasadowa 81 U/l (40 - 130)
    GGTP 9 U/l (10 - 71)

    Lipidogram z 2015-02-11 (te¿ rzadko badam, bo wyniki nie ró¿ni± siê znacznie od siebie):
    CHOL 194 mg/dl (115 - 190). Wed³ug normy za wysoki . Od razu uprzedzam, ¿e nie mam wypaczonego mózgu bzdurami typu za wysoki cholesterol powoduj±cy mia¿d¿ycê i choroby serca oraz trzeba ograniczyæ t³uszcze zwierzêce - jedzenie na którym siê wychowa³em.
    LDL - 99,20 mg/dl
    HDL - 83 mg/dl
    Trójglicerydy - 59 mg/dl

    DHEA-SO4 393 µg/dl w 2014-10-08. Po suplementacji dawk± 25 mg. Wzros³o do: 556,10 . Bra³em przez pewien czas, bo DHEA-SO4 powodowa³o, ¿e mniej siê denerwowa³em (co dla mnie te¿ jest du¿ym zaskoczeniem - bo mnie zawsze by³o bardzo trudno zdenerwowaæ i wyprowadziæ z równowagi - teraz bardzo ³atwo).

    Najwa¿niejsze z dnia 2015-08-10:

    FSH 10,91 mIU/ml (1,50 - 12,40)
    LH 11,84 mIU/ml (1,70 - 8,60)
    Estradiol 26,08 pg/ml (7,63 - 42,60)
    Prolaktyna 194,40 mIU/l (86 - 324)
    Testosteron 405,80 ng/dl (249 - 836 - dolna granica normy to mnie osobi¶cie powala)
    Kortyzol rano 12,77 µg/dl (6,2 - 19,4) . W ci±gu ostatniego roku utrzymywa³ siê na poziomie 22, dlatego przez ok. miesi±c bra³em Reduce XT. Chcia³em sprawdziæ, czy nie przez kortyzol mam niskiego te¶cia. Wynik T nie poprawi³ siê. Zrobi³em równie¿ wynik kortyzolu ze ¶liny. Mie¶ci siê on w granicach podanych przez labolatorium i wykres wykazuje tendencjê spadkow± od rana do nocy.
    D3 - 80 ng/ml

    Testosteron wolny z dnia 2015-02-11 - 9,99 pg/ml . Ostatnio go nie badam, bo i tak z nim jest lipa.


    Od trwania moich problemów hormonalnych wahania:
    testosteronu - od 208 ng/dl do 463,30
    testosteronu wolny - od 9,99 pg/ml do 13,59
    estradiol - 10,80 do 26,08 pg/ml
    prolaktyna - od 194 do 251,20 mIU/l
    FSH - od 10,91 - 15,92 mIU/ml
    LH - od 7,50 - 11,84 mIU/ml


    Zastanawiaj±ce jest to, ¿e te¶æ utrzymuje siê ci±gle na tym samym niskim poziomie, ale za to zaczyna rosn±æ E2.


    Wiem, ¿e jest mi potrzebne HRT. ¯adnych clomidów i innych wynalazków nie bra³em i nie wezmê. Jeszcze planujê pój¶æ do jednego konowa³a - mam nadzieje, ¿e bêdzie kumaty, ale straci³em ca³kowicie zaufanie do polskich lekarzy. Jak idziesz do polskiego lekarza, to musisz mieæ odpowiedni± wiedzê, ¿eby ci kitu nie wcisn±³ i t³umaczyæ mu o co w tym wszystkim chodzi.

    Na forum znalaz³em informacjê, ¿e Fallen otwiera jak±¶ klinikê, w której bêdzie HRT. Po jego postach na forum widzê, ¿e najbardziej ogarnia temat i pomóg³ niektórym osobom. St±d moje pytanie kiedy ruszacie?
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  2. #2
    Sezonowiec Osi±gniêcia:
    Tagger Second Class1 rok zarejestrowany1000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar pasta88
    Do³±czy³
    17-08-15
    Sk±d
    Polska
    Postów
    5
    SOG
    0
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie

    Dziêki za informacje. Zajrzê jak ruszycie. Odno¶nie tarczycy, to jak bra³em sam Euthyrox, to jedyne co mi siê zwiêksza³o to FT4, TSH nie znacznie spad³o - brak konwersji do T3. Po przej¶ciu na WP Thyroid po wynikach zauwa¿y³em, ¿e w koñcu ruszy³a konwersja. Trochê czeka³em na WP Thyroid (zamówienie z USA), to w miêdzy czasie jecha³em na samym T3 (którego w aptece w PL nie dostaniesz). Oczywi¶cie pomog³o. Niestety kobiety maj± to do siebie, ¿e niedoczynno¶æ tarczycy znosz± gorzej ni¿ faceci (samopoczucie + funkcjonowanie organizmu). ¯yczê zdrowia.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •