Poka¿ wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: ¦wie¿ak prosi o kilka porad

  1. #1
    Sezonowiec Osi±gniêcia:
    Tagger Second Class7 dni zarejestrowany
    Avatar Strogonov
    Do³±czy³
    19-11-14
    Postów
    2
    SOG
    0
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie ¦wie¿ak prosi o kilka porad

    Siemanko,

    Dopiero siê zarejestrowa³em, ale na forum zerkam ju¿ od ok. tygodnia. W temacie jestem w miarê nowy. Zacznê od opisu stanu rzeczy. Mam 21 lat, 175cm wzrostu i wagê ok. 72kg. Przez ostatnie 5 lat prowadzi³em mocno zasiedziany tryb ¿ycia (czasem wybra³em siê na d³u¿szy bieg - ok. 10-15km), ale z wygl±dem nie jest najgorzej, bo jak zaczyna³o siê psuæ to wprowadza³em trochê dietki i chyba moje genetyczne uwarunkowanie sprawia³o, ¿e szybko to znika³o.

    Na si³ownie chodzi³em w³a¶nie 5 lat temu, a teraz znowu zaczynam (trochê ponad miesi±c, 3x tygodniowo, ogólnorozwoju ju¿ za mn±). Jednak ca³y czas nie wiem za bardzo jak ukierunkowaæ moje dzia³ania. Zale¿y mi g³ównie na wygl±dzie, nie ukrywam. T³uszczyk, jak ju¿ by³, to zawsze zbiera³ mi siê w okolicach brzucha, wiêc teraz te¿ jeszcze delikatnie tam jest, s± te¿ boczki i niewiele w cyckach. Miê¶nie szybko rosn± (jak ju¿ wspomnia³em, chyba zawdziêczam to genom), ale nie wiem jak d³ugo to bêdzie trwa³o skoro wg. mnie przez te 5 lat zd±¿y³y zanikn±æ prawie ca³kowicie.

    Ok, ¿eby nie zanudziæ to przejdê do setna:
    1. Chcia³bym pozbyæ siê resztek t³uszczu i jednocze¶nie siê rze¼biæ (wiem, czyta³em ¿e jest to niemal niemo¿liwe, ale mo¿e da siê uzyskaæ efekt zbli¿ony)
    2. Chcia³bym równie¿, aby miê¶nie nadal ros³y i zastanawia mnie czy muszê w tym celu zacz±æ siê masowaæ, czego bym nie chcia³ raczej, bo staram siê zej¶æ poni¿ej zapotrzebowania i zacz±æ chudn±æ, a nie odwrotnie.

    Nie wszystko na raz, wiêc na raziê ograniczê siê do tych dwóch punktów. Chcia³em jeszcze zaznaczyæ, ¿e odk±d æwiczê to zrezygnowa³em z fastfoodów, napojów s³odzonych i s³odyczy (ew. mleko czekoladowe po treningu dla uzupe³nienia wêgli i bia³ka). Staram siê je¶æ regularnie, a moje posi³ki g³ównie sk³adaj± siê z nabia³u (jajka, serki wiejskie, mleko), chudego miêsa i owoców... na ¶niadanie czêsto wrzucam owsianeczke.

    Z góry dziêki za wskazówki,
    Pozdrawiam
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  2. #2
    Moderator Osi±gniêcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassOverdrive10000 punktów do¶wiadczeniaWeteran
    Nagrody:
    Nagroda spo³eczno¶ciowa
    Avatar USgorn
    Do³±czy³
    15-11-13
    Sk±d
    NL
    Postów
    2,291
    SOG
    268
    Otrzyma³ : 226 SOGi w 200 postach

    Domy¶lnie

    "mleko czekoladowe po treningu dla uzupe³nienia wêgli i bia³ka)" - zartujesz sobie oczywiscie tak ? ;p
    Poczytaj tematy i postaraj sie stworzyc diete jakas bo naraziee masz nie najlepsze nawyki.

    1. Zeby rzezbic to trzeba miec pierw co ;p
    2. Jak zrobisz delikatna masa to nie bedziesz sie dotluszczal. Tak wiec zdecyduj co chcesz najpierw czy rzeczywiscie zredukowac ten tluszcz czy pierw cos zbudowac
    Per scientiam ad sapientiam
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osi±gniêcia:
    Tagger Second Class7 dni zarejestrowany
    Avatar Strogonov
    Do³±czy³
    19-11-14
    Postów
    2
    SOG
    0
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie

    Sugerujê siê trochê wyczytanymi poradami, bo nie ma zbytnio kto mi podpowiedzieæ st±d to mleko, o którym przeczyta³em w znanej gazetce zawieraj±cej podobno porady ekspertów. Je¿eli ¼le robiê to pora przestaæ.

    Oczywi¶cie, je¶li spo¿ywasz za ma³o protein, od¿ywki bia³kowe bêd± pomocne. Jak je przyjmowaæ? Oko³o 30 minut po treningu. Najpierw zjedz jakie¶ wêglowodany (baton, banany), które organizm wykorzysta do uzupe³nienia zapasów paliwa, na którym pracuj± miê¶nie - glikogenu. Je¶li tego nie zrobisz i od razu ³ykniesz proteiny, w³a¶nie one zostan± zamienione w paliwo. I ca³e Twoje liczenie dziennej porcji bia³ka bêdziesz móg³ wyrzuciæ do kosza.
    Aby upro¶ciæ sobie nieco sprawê, mo¿esz ³ykn±æ po treningu "dwa w jednym", czyli od¿ywkê wêglowodanowo-bia³kow± (np. mleko czekoladowe).
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  4. #4
    Moderator Osi±gniêcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassOverdrive10000 punktów do¶wiadczeniaWeteran
    Nagrody:
    Nagroda spo³eczno¶ciowa
    Avatar USgorn
    Do³±czy³
    15-11-13
    Sk±d
    NL
    Postów
    2,291
    SOG
    268
    Otrzyma³ : 226 SOGi w 200 postach

    Domy¶lnie

    Jesli chodzi o odzywke bialkowa to tak WPC, ale jak masz mozliwosc zjedzenia posilku te pol godziny po treningu to najlepiej tak zrob.
    Takie mleko czekalodowe nie dojsc ze ma malo bialka to jeszcze slabej jakosci oraz zbedna dawke cukru.

    Uzupelnianie glikogenu po treningu nie jest konieczne a duzo lepszym wyborem beda jakies wegle zlozone.

    Co do tego typu gazet niestety tak sie sklada ze czesto pisza tam glupoty.
    Per scientiam ad sapientiam
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  5. #5
    neverending science experiment Moderator #Doping Osi±gniêcia:
    Trzech znajomychOverdriveStworzenie albumu zdjêæ50000 punktów do¶wiadczeniaTagger First Class
    Nagrody:
    Master Tagger
    Avatar fallenursus
    Do³±czy³
    11-03-09
    Sk±d
    Montreal
    Wiek
    50
    Postów
    12,148
    SOG
    1,873
    Otrzyma³ : 3,153 SOGi w 2,487 postach

    Domy¶lnie

    Jaki¶ glikogen ubywa? Ile,Max15%
    Pozamieniaj ten nabia³ na miêsko bo kiepsko to widze :(
    we fight like siblings
    but we fuck like champions


    [link widoczny dla zalogowanych U¿ytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych U¿ytkowników]

    warto dolaczyc!
    Trenbolone abuser.
    Public Enemy #1
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  6. #6
    Moderator Osi±gniêcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassOverdrive10000 punktów do¶wiadczeniaWeteran
    Nagrody:
    Nagroda spo³eczno¶ciowa
    Avatar USgorn
    Do³±czy³
    15-11-13
    Sk±d
    NL
    Postów
    2,291
    SOG
    268
    Otrzyma³ : 226 SOGi w 200 postach

    Domy¶lnie

    Cwicze na silowni po 6 h glikogen rownam prawje do 0 z silowni musza mnie wynosic beng
    no wiara mysli ze po treningu wgl glikogenu nie ma ;p
    Per scientiam ad sapientiam
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •