Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Świeżak prosi o kilka porad

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class7 dni zarejestrowany
    Avatar Strogonov
    Dołączył
    20-11-14
    Postów
    2
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Świeżak prosi o kilka porad

    Siemanko,

    Dopiero się zarejestrowałem, ale na forum zerkam już od ok. tygodnia. W temacie jestem w miarę nowy. Zacznę od opisu stanu rzeczy. Mam 21 lat, 175cm wzrostu i wagę ok. 72kg. Przez ostatnie 5 lat prowadziłem mocno zasiedziany tryb życia (czasem wybrałem się na dłuższy bieg - ok. 10-15km), ale z wyglądem nie jest najgorzej, bo jak zaczynało się psuć to wprowadzałem trochę dietki i chyba moje genetyczne uwarunkowanie sprawiało, że szybko to znikało.

    Na siłownie chodziłem właśnie 5 lat temu, a teraz znowu zaczynam (trochę ponad miesiąc, 3x tygodniowo, ogólnorozwoju już za mną). Jednak cały czas nie wiem za bardzo jak ukierunkować moje działania. Zależy mi głównie na wyglądzie, nie ukrywam. Tłuszczyk, jak już był, to zawsze zbierał mi się w okolicach brzucha, więc teraz też jeszcze delikatnie tam jest, są też boczki i niewiele w cyckach. Mięśnie szybko rosną (jak już wspomniałem, chyba zawdzięczam to genom), ale nie wiem jak długo to będzie trwało skoro wg. mnie przez te 5 lat zdążyły zaniknąć prawie całkowicie.

    Ok, żeby nie zanudzić to przejdę do setna:
    1. Chciałbym pozbyć się resztek tłuszczu i jednocześnie się rzeźbić (wiem, czytałem że jest to niemal niemożliwe, ale może da się uzyskać efekt zbliżony)
    2. Chciałbym również, aby mięśnie nadal rosły i zastanawia mnie czy muszę w tym celu zacząć się masować, czego bym nie chciał raczej, bo staram się zejść poniżej zapotrzebowania i zacząć chudnąć, a nie odwrotnie.

    Nie wszystko na raz, więc na razię ograniczę się do tych dwóch punktów. Chciałem jeszcze zaznaczyć, że odkąd ćwiczę to zrezygnowałem z fastfoodów, napojów słodzonych i słodyczy (ew. mleko czekoladowe po treningu dla uzupełnienia węgli i białka). Staram się jeść regularnie, a moje posiłki głównie składają się z nabiału (jajka, serki wiejskie, mleko), chudego mięsa i owoców... na śniadanie często wrzucam owsianeczke.

    Z góry dzięki za wskazówki,
    Pozdrawiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassOverdrive10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Nagrody:
    Nagroda społecznościowa
    Avatar USgorn
    Dołączył
    15-11-13
    Skąd
    NL
    Postów
    2,291
    SOG
    268
    Otrzymał : 226 SOGi w 200 postach

    Domyślnie

    "mleko czekoladowe po treningu dla uzupełnienia węgli i białka)" - zartujesz sobie oczywiscie tak ? ;p
    Poczytaj tematy i postaraj sie stworzyc diete jakas bo naraziee masz nie najlepsze nawyki.

    1. Zeby rzezbic to trzeba miec pierw co ;p
    2. Jak zrobisz delikatna masa to nie bedziesz sie dotluszczal. Tak wiec zdecyduj co chcesz najpierw czy rzeczywiscie zredukowac ten tluszcz czy pierw cos zbudowac
    Per scientiam ad sapientiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class7 dni zarejestrowany
    Avatar Strogonov
    Dołączył
    20-11-14
    Postów
    2
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Sugeruję się trochę wyczytanymi poradami, bo nie ma zbytnio kto mi podpowiedzieć stąd to mleko, o którym przeczytałem w znanej gazetce zawierającej podobno porady ekspertów. Jeżeli źle robię to pora przestać.

    Oczywiście, jeśli spożywasz za mało protein, odżywki białkowe będą pomocne. Jak je przyjmować? Około 30 minut po treningu. Najpierw zjedz jakieś węglowodany (baton, banany), które organizm wykorzysta do uzupełnienia zapasów paliwa, na którym pracują mięśnie - glikogenu. Jeśli tego nie zrobisz i od razu łykniesz proteiny, właśnie one zostaną zamienione w paliwo. I całe Twoje liczenie dziennej porcji białka będziesz mógł wyrzucić do kosza.
    Aby uprościć sobie nieco sprawę, możesz łyknąć po treningu "dwa w jednym", czyli odżywkę węglowodanowo-białkową (np. mleko czekoladowe).
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassOverdrive10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Nagrody:
    Nagroda społecznościowa
    Avatar USgorn
    Dołączył
    15-11-13
    Skąd
    NL
    Postów
    2,291
    SOG
    268
    Otrzymał : 226 SOGi w 200 postach

    Domyślnie

    Jesli chodzi o odzywke bialkowa to tak WPC, ale jak masz mozliwosc zjedzenia posilku te pol godziny po treningu to najlepiej tak zrob.
    Takie mleko czekalodowe nie dojsc ze ma malo bialka to jeszcze slabej jakosci oraz zbedna dawke cukru.

    Uzupelnianie glikogenu po treningu nie jest konieczne a duzo lepszym wyborem beda jakies wegle zlozone.

    Co do tego typu gazet niestety tak sie sklada ze czesto pisza tam glupoty.
    Per scientiam ad sapientiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    neverending science experiment Moderator #Doping Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveStworzenie albumu zdjęć50000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Nagrody:
    Master Tagger
    Avatar fallenursus
    Dołączył
    11-03-09
    Skąd
    Montreal
    Wiek
    49
    Postów
    12,148
    SOG
    1,873
    Otrzymał : 3,153 SOGi w 2,487 postach

    Domyślnie

    Jakiś glikogen ubywa? Ile,Max15%
    Pozamieniaj ten nabiał na mięsko bo kiepsko to widze :(
    we fight like siblings
    but we fuck like champions


    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    warto dolaczyc!
    Trenbolone abuser.
    Public Enemy #1
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassOverdrive10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Nagrody:
    Nagroda społecznościowa
    Avatar USgorn
    Dołączył
    15-11-13
    Skąd
    NL
    Postów
    2,291
    SOG
    268
    Otrzymał : 226 SOGi w 200 postach

    Domyślnie

    Cwicze na silowni po 6 h glikogen rownam prawje do 0 z silowni musza mnie wynosic beng
    no wiara mysli ze po treningu wgl glikogenu nie ma ;p
    Per scientiam ad sapientiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •