Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Czy mogę stosować Gainery a potem Kreatynę bez Diety

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteranTagger Second Class
    Avatar SzB
    Dołączył
    29-11-09
    Postów
    51
    SOG
    35
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Czy mogę stosować Gainery a potem Kreatynę bez Diety

    Witam

    Nie było mnie od dłuższego czasu na waszym forum, chociaż jestem użytkownikiem już 5 lat. Przestudiowałem wasze forum dokładnie i trochę zrozumiałem na jakiej zasadzie działa kulturystyka. Wiem że dieta to podstawa, a dopiero potem odzywki (gainery) a jeszcze później suplementy (kreatyna). Rozumiem że stosowanie suplementacji (gainery, kreatyna) bez stosowania diety nic nie da. Wiem też że gainery można stosować od razu od rozpoczęcia ćwiczeń oczywiście z połączeniu z dietą, a kreatynę dopiero po roku od rozpoczęcia ćwiczeń - nie wcześniej ponieważ nie wykorzysta się potencjału samej kreatyny. Ale chciałbym zrobić taki eksperyment......mianowicie chciałbym stosować gainery, a po roku czasu kreatynę bez diety....? Ćwiczyłem równe 2 lata potem musiałem przerwać (ćwiczyłem na sucho bez diety), dopiero teraz od 26 maja br. znowu wróciłem na siłownię (oczywiście też na sucho bez diety) - bez września ćwiczę równe 3 miesiące. Nie mam czasu na dietę, staram się zwracać uwagę na to co jem (jem jeden posiłek codziennie - śniadanie, bo to najważniejszy posiłek w ciągu dnia). Dlatego też odpowiedzcie mi proszę na kilka pytań:

    1. Mogę stosować gainery białkowe jako 2 posiłek po treningowy + to jedno śniadanie rano? (oczywiście bez diety)
    2. Mogę zacząć stosować kreatynę po roku czasu (oczywiście bez diety)
    3. Czy może lepiej dalej na sucho, skoro nie trzymam diety (fajnie mi się robi na ciele rzeźba, ale nie masa) (jestem ektomorfikiem)

    wiem że to brzmi irracjonalnie, ale mam znajomego który od roku ćwiczył na siłowni na sucho (mieszkamy razem w bloku), który nie stosuje diety, ale stara się zwracać uwagę na to co je (wiem bo rozmawiałem z nim). Rzekomo całe zdrowe jedzenie kupuje z Biedronki, i po roku czasu zaczął brać kreatynę.... kolesia zupełnie nie poznałem, zrobił się szerszy, większy zwłaszcza ramiona mu pogrubiały itp. , oczywiście wszystko robił tak jak należy ale bez diety. Widać już pierwsze po 3 miesiącach "małe efekty" moich ćwiczeń na siłowni (oczywiście 3 x w tygodniu z dniem przerwy na regenerację mięśni) ale to jednak cały czas idzie bardziej na rzeźbę niż na masę. Moglibyście mi coś doradzić odnośnie tego eksperymentu i odpowiedzcie na te pytania powyżej na razie.

  2. #2
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassOverdrive10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Nagrody:
    Nagroda społecznościowa
    Avatar USgorn
    Dołączył
    15-11-13
    Skąd
    NL
    Postów
    2,291
    SOG
    268
    Otrzymał : 226 SOGi w 200 postach

    Domyślnie

    1. Z tym ze krete dopiero po roku nie koniecznie.
    2. Co to znaczy ze nie masz czasu na diete? Nie masz czasu jesc wgl? Posilki nie musisz jesc co trzy godziny. Najwazniejsze zeby macro sie zgadzalo w danym dniu.
    3. A wcale ze sniadanie nie jest najwazniejszym posilkiem. Bo tak naprawde kazdy jest wazny i dla kazdego mozna znalezc powody dlaczego to wlasnie ten a nie inny jest "najwazniejszym"
    4. Wszystko mozesz tylko pojawia sie to pytanie czy jest sens. Jesli bedziesz mial za malo kcal czy bialka i tak nie bedziesz rosl a jesli za duzo kalorii szczegolnie wegli bedziesz sie zalewal szczegolnie pomocny w tym bedzie gainer.
    5. Mozesz tylko znowu pytanie czy jest sens bo jesli bedziesz jadl 1500 kcal dziennie a bialka wyjdzie Ci 1 g na kg masy ciala to czy bedziesz bral krete czy nie, nie zauwazysz roznicy
    6. Gdybys zaczal jesc z sensem szybko przekonalbys sie ze typ budowy nie ma wiekszego znaczenia w budowaniu masy.

    Cala magia polega na tym ze poprostu mimo ze nie liczy wychodzi mu mniej wiecej tyle ile powinien jesc gdyby przypilnowal pewnie mialby jeszcze lepsze efekty. Te Twoje rzezbowe efekty to zapewnie poprostu efekt tego ze jesz malo i palisz tluszcz a moze i rowniez miesien. Notujesz wzrost sily regularnie czy stoi?
    Per scientiam ad sapientiam

  3. Użytkownik USgorn otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    SzB (11-09-14)

  4. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteranTagger Second Class
    Avatar SzB
    Dołączył
    29-11-09
    Postów
    51
    SOG
    35
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Tak notuje wzrost siły i kondycja mi wzrosła. Ale wizualnie nie ma żadnych efektów. Ps. zacząłem też więcej jeść i częściej robię się głodny
    Ostatnio edytowane przez SzB ; 07-09-14 o 07:38

  5. #4
    Moderator Amator Osiągnięcia:
    Tagger First Class1000 punktów doświadczenia1 rok zarejestrowany
    Avatar Kordian Skibiński
    Dołączył
    18-04-14
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    409
    SOG
    9
    Otrzymał : 62 SOGi w 35 postach

    Domyślnie

    możesz stosować wszystkie suplementy i odżywki bez diety - jak wolisz wydawać BEZSENSU swoje pieniądze to twój wybór - dla mnie nigdy nie osiągniesz znaczących efektów nie ogarniając miski ale jak wolisz dalej łudzić sie ze gainer i kreatyna zrobi z ciebie .... to łudź sie dalej
    Treningi personalne na terenie Częstochowy , KONSULTACJE ONLINE - układanie diety , treningów , porady w sprawie suplementacji tel 508 323 682 , trener.kordian@gmail.com , https://www.facebook.com/Trener.Personalny.Kordian

  6. Użytkownik Kordian Skibiński otrzymał za ten post 2 SOGi(-ów) od użytkowników:

    mtm (08-09-14), SzB (11-09-14)

  7. #5
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteranTagger Second Class
    Avatar SzB
    Dołączył
    29-11-09
    Postów
    51
    SOG
    35
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Dobra zrozumiałem to wszystko, zamykam temat.
    Ostatnio edytowane przez Tomi! ; 08-09-14 o 16:58 Powód: locked, authors request ;p

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •