Poka¿ wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Czy mogê stosowaæ Gainery a potem Kreatynê bez Diety

  1. #1
    Sezonowiec Osi±gniêcia:
    1000 punktów do¶wiadczeniaWeteranTagger Second Class
    Avatar SzB
    Do³±czy³
    29-11-09
    Postów
    51
    SOG
    35
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie Czy mogê stosowaæ Gainery a potem Kreatynê bez Diety

    Witam

    Nie by³o mnie od d³u¿szego czasu na waszym forum, chocia¿ jestem u¿ytkownikiem ju¿ 5 lat. Przestudiowa³em wasze forum dok³adnie i trochê zrozumia³em na jakiej zasadzie dzia³a kulturystyka. Wiem ¿e dieta to podstawa, a dopiero potem odzywki (gainery) a jeszcze pó¼niej suplementy (kreatyna). Rozumiem ¿e stosowanie suplementacji (gainery, kreatyna) bez stosowania diety nic nie da. Wiem te¿ ¿e gainery mo¿na stosowaæ od razu od rozpoczêcia æwiczeñ oczywi¶cie z po³±czeniu z diet±, a kreatynê dopiero po roku od rozpoczêcia æwiczeñ - nie wcze¶niej poniewa¿ nie wykorzysta siê potencja³u samej kreatyny. Ale chcia³bym zrobiæ taki eksperyment......mianowicie chcia³bym stosowaæ gainery, a po roku czasu kreatynê bez diety....? Æwiczy³em równe 2 lata potem musia³em przerwaæ (æwiczy³em na sucho bez diety), dopiero teraz od 26 maja br. znowu wróci³em na si³owniê (oczywi¶cie te¿ na sucho bez diety) - bez wrze¶nia æwiczê równe 3 miesi±ce. Nie mam czasu na dietê, staram siê zwracaæ uwagê na to co jem (jem jeden posi³ek codziennie - ¶niadanie, bo to najwa¿niejszy posi³ek w ci±gu dnia). Dlatego te¿ odpowiedzcie mi proszê na kilka pytañ:

    1. Mogê stosowaæ gainery bia³kowe jako 2 posi³ek po treningowy + to jedno ¶niadanie rano? (oczywi¶cie bez diety)
    2. Mogê zacz±æ stosowaæ kreatynê po roku czasu (oczywi¶cie bez diety)
    3. Czy mo¿e lepiej dalej na sucho, skoro nie trzymam diety (fajnie mi siê robi na ciele rze¼ba, ale nie masa) (jestem ektomorfikiem)

    wiem ¿e to brzmi irracjonalnie, ale mam znajomego który od roku æwiczy³ na si³owni na sucho (mieszkamy razem w bloku), który nie stosuje diety, ale stara siê zwracaæ uwagê na to co je (wiem bo rozmawia³em z nim). Rzekomo ca³e zdrowe jedzenie kupuje z Biedronki, i po roku czasu zacz±³ braæ kreatynê.... kolesia zupe³nie nie pozna³em, zrobi³ siê szerszy, wiêkszy zw³aszcza ramiona mu pogrubia³y itp. , oczywi¶cie wszystko robi³ tak jak nale¿y ale bez diety. Widaæ ju¿ pierwsze po 3 miesi±cach "ma³e efekty" moich æwiczeñ na si³owni (oczywi¶cie 3 x w tygodniu z dniem przerwy na regeneracjê miê¶ni) ale to jednak ca³y czas idzie bardziej na rze¼bê ni¿ na masê. Mogliby¶cie mi co¶ doradziæ odno¶nie tego eksperymentu i odpowiedzcie na te pytania powy¿ej na razie.

  2. #2
    Moderator Osi±gniêcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassOverdrive10000 punktów do¶wiadczeniaWeteran
    Nagrody:
    Nagroda spo³eczno¶ciowa
    Avatar USgorn
    Do³±czy³
    15-11-13
    Sk±d
    NL
    Postów
    2,291
    SOG
    268
    Otrzyma³ : 226 SOGi w 200 postach

    Domy¶lnie

    1. Z tym ze krete dopiero po roku nie koniecznie.
    2. Co to znaczy ze nie masz czasu na diete? Nie masz czasu jesc wgl? Posilki nie musisz jesc co trzy godziny. Najwazniejsze zeby macro sie zgadzalo w danym dniu.
    3. A wcale ze sniadanie nie jest najwazniejszym posilkiem. Bo tak naprawde kazdy jest wazny i dla kazdego mozna znalezc powody dlaczego to wlasnie ten a nie inny jest "najwazniejszym"
    4. Wszystko mozesz tylko pojawia sie to pytanie czy jest sens. Jesli bedziesz mial za malo kcal czy bialka i tak nie bedziesz rosl a jesli za duzo kalorii szczegolnie wegli bedziesz sie zalewal szczegolnie pomocny w tym bedzie gainer.
    5. Mozesz tylko znowu pytanie czy jest sens bo jesli bedziesz jadl 1500 kcal dziennie a bialka wyjdzie Ci 1 g na kg masy ciala to czy bedziesz bral krete czy nie, nie zauwazysz roznicy
    6. Gdybys zaczal jesc z sensem szybko przekonalbys sie ze typ budowy nie ma wiekszego znaczenia w budowaniu masy.

    Cala magia polega na tym ze poprostu mimo ze nie liczy wychodzi mu mniej wiecej tyle ile powinien jesc gdyby przypilnowal pewnie mialby jeszcze lepsze efekty. Te Twoje rzezbowe efekty to zapewnie poprostu efekt tego ze jesz malo i palisz tluszcz a moze i rowniez miesien. Notujesz wzrost sily regularnie czy stoi?
    Per scientiam ad sapientiam

  3. U¿ytkownik USgorn otrzyma³ za ten post SOGi od u¿ytownika(-ów):

    SzB (11-09-14)

  4. #3
    Sezonowiec Osi±gniêcia:
    1000 punktów do¶wiadczeniaWeteranTagger Second Class
    Avatar SzB
    Do³±czy³
    29-11-09
    Postów
    51
    SOG
    35
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie

    Tak notuje wzrost si³y i kondycja mi wzros³a. Ale wizualnie nie ma ¿adnych efektów. Ps. zacz±³em te¿ wiêcej je¶æ i czê¶ciej robiê siê g³odny
    Ostatnio edytowane przez SzB ; 07-09-14 o 07:38

  5. #4
    Moderator Amator Osi±gniêcia:
    Tagger First Class1000 punktów do¶wiadczenia1 rok zarejestrowany
    Avatar Kordian Skibiñski
    Do³±czy³
    18-04-14
    Sk±d
    Czêstochowa
    Postów
    409
    SOG
    9
    Otrzyma³ : 62 SOGi w 35 postach

    Domy¶lnie

    mo¿esz stosowaæ wszystkie suplementy i od¿ywki bez diety - jak wolisz wydawaæ BEZSENSU swoje pieni±dze to twój wybór - dla mnie nigdy nie osi±gniesz znacz±cych efektów nie ogarniaj±c miski ale jak wolisz dalej ³udziæ sie ze gainer i kreatyna zrobi z ciebie .... to ³ud¼ sie dalej
    Treningi personalne na terenie Czêstochowy , KONSULTACJE ONLINE - uk³adanie diety , treningów , porady w sprawie suplementacji tel 508 323 682 , trener.kordian@gmail.com , https://www.facebook.com/Trener.Personalny.Kordian

  6. U¿ytkownik Kordian Skibiñski otrzyma³ za ten post 2 SOGi(-ów) od u¿ytkowników:

    mtm (08-09-14), SzB (11-09-14)

  7. #5
    Sezonowiec Osi±gniêcia:
    1000 punktów do¶wiadczeniaWeteranTagger Second Class
    Avatar SzB
    Do³±czy³
    29-11-09
    Postów
    51
    SOG
    35
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie

    Dobra zrozumia³em to wszystko, zamykam temat.
    Ostatnio edytowane przez Tomi! ; 08-09-14 o 16:58 Powód: locked, authors request ;p

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •