Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Trening Crossfit ?

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class
    Avatar Worek1
    Dołączył
    01-07-14
    Postów
    1
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Trening Crossfit ?

    Witam
    Na siłowni ćwiczę lekko ponad 2 lata, posiadam wyniki w wyc. sztangi w swoim województwie pomiędzy szkołami średnimi (ale mniejsza o to).
    Jak na złość odjęło mi siłownie na lekko ponad miesiąc, wpadłem na pomysł by zacząć ćwiczyć crossfit przez co najmniej 2 miesiące. Liczę na inne pobudzenie mięśni i po tym okresie gdy wrócę do starych, lekko zmodyfikowanych treningów odczuje przyrost siły.

    Crossfit, ze względu na brak ciężaru, zmuszony jestem ćwiczyć tylko z własnym ciężarem (wiadomo z dnia na dzień, będziemy coś wymyślać by te 5-10 kg zewnętrznego ciężaru doszło).
    Mam fajną miejscówkę na stadionie Zawiszy: tor do biegania i barierki na których mogę wykonać takie ćwiczenia: pompki na poręczach, podciąganie, wciąganie się po linie, drabinki z góry i parę innych funkcji.

    Powiedżcie, czy ten trening będzie ok :)

    Wszystko po 4-5 serii

    1. 1x Olimpijskie kółko
    2. Podciąganie wysoko do dołu klatki 5-8 powt.
    3. Pompki na poręczach głęboko do dołu 5-8 powt.
    4. Zwykłe pompki 15-20 powt.
    5. Wciąganie się po linie 4-5x

    Pod koniec wszystkich serii, czas na 10-15 serii brzucha ze względu na to że jestem endomorfikiem
    1. Unoszenie wyprostowanych nóg do klatki w zwisie 12-15 powt.
    2. Brzuch ze skrętami na boczne 20 powt.

    Plan wygląda tak na pierwszy tydzień, póżniej zmieni się kolejność któregoś ćwiczenia, dojdzie jakieś nowe i może odejdzie stare, zwiększy się ilość powtórzeń.

    Myślicie że przerwa pomiędzy seriami, powinna wynieść ok. 3 minut ? ..., biorę pod uwagę to że, ze względu na nowy trening, inną intensywność mogą się pojawić problemy, ale jestem twardziel i nigdy nie ustępuje słabością, wale do ostatniego tchu :D
    bless
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    neverending science experiment Moderator #Doping Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveStworzenie albumu zdjęć50000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Nagrody:
    Master Tagger
    Avatar fallenursus
    Dołączył
    11-03-09
    Skąd
    Montreal
    Wiek
    49
    Postów
    12,148
    SOG
    1,873
    Otrzymał : 3,153 SOGi w 2,487 postach

    Domyślnie

    I must be high....

    http://www.e-gym.pl/showthread.php?3...p-w-treningach!

    Idź i przybijta se piatala :)
    we fight like siblings
    but we fuck like champions


    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    warto dolaczyc!
    Trenbolone abuser.
    Public Enemy #1
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    Podstawowa rzecz w CrossFicie to różńorodność aktywności ze wzgledu na podstawowy podział wysiłku:
    (G) Gimnastyka ( drążki, kółka, linky, pompki,brzuszki itp
    (K) Kardio (bieganie, pływanie, rower, wioślarz, skakanka)
    (S) Siła( rwania,podrzuty,martwe Ciagi,przysiady kettelbells, siłownai tradycyjna itp)

    Dzielisz tydzien na te czesci w różnych kombinacjach np:
    Pon S
    Wto K+S
    Sro G+S+W
    czw K+G
    Pią G
    Sob wolne
    Niedz K

    Teraz wybierasz sobie jedną dwie lub trzy aktywności z podstawowych ruchów złózonych, i składasz z tego jeden dzień tzw WOD workot of day, i robisz różne sekwencje jakie przyjdą Ci do głowy.
    nie porównuj CF do siłowni bo to całkiem inna bajka inna technika cieżary itp

    Ja na początek proponuje Ci pierwszy obwód który daj zawsze osobom które przychodza do mnie pierwszy raz na CF jest to WOD który później sprawdzi Twój progres jesli zrobisz go np za 2tyg a tym samym jest przeznaczony do osób początkujących.
    Wygląda tak:
    5min na 5cwiczen w kazdej minuce robisz tyle powtórzeń ile tylko zdołasz zrobić czyli tzw AMRAP(As many reps as posible)
    1'przysiad pełny
    1'wykrok(liczysz kazdy wykrok)
    1'brzuszki tznw sitUp (sprawdz na YT jak wygląda)
    1'pompki
    1'burpees (sprawdz na YT)

    Twój wynik to suma wszystkich powt, jesli to Ci pomoże to przeważnie osoby nowe maja wynik ok 140-160, dziewczyny to wynik 100-120 Ja czy moi koledzy potrafimy wykręcić wyniki po 230-240powt takze już nastepny obwód masz.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •