Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Plan treningowy redukcja, problem z kręgosłupem

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class3 miesiące zarejestrowany250 punktów doświadczenia
    Avatar fat pikachu
    Dołączył
    23-06-14
    Postów
    6
    SOG
    2
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Plan treningowy redukcja, problem z kręgosłupem

    Witam wszystkich.

    Miałem kilkumiesięczną przerwę ze względu na problemy z kręgosłupem (odcinek lędźwiowy). Po prostu bolał mnie cały czas. W momencie gdy odstawiłem siłownię, ból mijał. W zasadzie diagnoza ortopedyczna okazała się prawdziwie bolesna, bo wykryto u mnie wady genetyczne, kręgi nie są złączone i jest jakieś uwypuklenie. Dostałem zakaz ćwiczeń obciążających kręgosłup.
    Tak czy inaczej ludzie mają większe problemy, a ja nie zamierzam rezygnować z siłowni. Ćwiczę od około 5 lat z przerwami, ale zawsze robiłem to raczej dla przyjemności, nie przykładałem się nigdy do tego solidnie, robiąc masę od 65kg do 80kg (170cm), starałem się jeść sporo i zdrowo, bez wyliczeń. Pytanie jak to teraz mam robić? Czy ktoś mógłby mi pomóc dobrać ćwiczenia skoro nie mogę tak wielu ćwiczeń wykonywać? Czy jest sens robić tylko górne partie? Do tego mam spory brzuch kiedy stoję "na luzie", fat na poziomie 8-10%, gdy jestem spięty (chodzę mówię itd) jest w miarę ok, natomiast, gdy jestem totalnie wyluzowany brzuch jak pralka, dlatego absolutnie chciałbym brzuch wyrównać do zera, a potem zrobić masę z głową. Załączam fotki, jedna fotka jeszcze w wadze 65kg, reszta aktualne. Największy kompleks to biceps, teraz tylko 37cm, najwięcej 38,5

    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    Zapotrzebowanie kaloryczne mniej więcej 2500 kal, dieta w budowie - może dzisiaj dokończę
    Cardio planowałem 5x45min,
    Siłka 3x w tyg, tylko co ja mam na niej robić? Co myślicie o tym wszystkim?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class3 miesiące zarejestrowany250 punktów doświadczenia
    Avatar fat pikachu
    Dołączył
    23-06-14
    Postów
    6
    SOG
    2
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    "analiza składu ciała", pol roku temu (4kg temu)
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar .Smile
    Dołączył
    04-08-08
    Skąd
    Gliwice
    Postów
    770
    SOG
    41
    Otrzymał : 60 SOGi w 48 postach

    Domyślnie

    Lipa z tymi plecami, wiem, ze ciezko jest zrezygnowac z silowni... A co bys powiedzial na lekka zmiane?

    Zamiast meczyc sie z bolem plecow, z jednoczesnym niszczeniem sobie zdrowia mozna zmienic rodzaj wykonywanych cwiczen. Cardio oczywiscie bym zostawil, ale typowy trening silowy zamienilbym na trening funkcjonalny, a do tego basen. Co o tym myslisz?

    Tu masz przyklad takiego treningu:

    https://www.youtube.com/watch?v=Die0oESBhyE
    "Sport wyrabia hart ducha i przede wszystkim uczy pokory - pokory wobec życia, wobec przeciwników (...), wreszcie wobec samego siebie.
    Człowiek, który kiedykolwiek uprawiał sport, nigdy już nie będzie taki sam. Są rzeczy, które zostają na całe życie."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class3 miesiące zarejestrowany250 punktów doświadczenia
    Avatar fat pikachu
    Dołączył
    23-06-14
    Postów
    6
    SOG
    2
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    o basenie właśnie też myślałem tak dość poważnie, ale to jako raczej uzupełnienie siłki. :) pomysł ciekawy z tym funkcyjnym treningiem, ale nie widzę się w tym hehe :D
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar .Smile
    Dołączył
    04-08-08
    Skąd
    Gliwice
    Postów
    770
    SOG
    41
    Otrzymał : 60 SOGi w 48 postach

    Domyślnie

    No to z pewnoscia wyrzucilbym z planu cwiczenia typu mc czy wioslowanie, zamiast tego oparlbym trening plecow wylacznie na podciagaiu (np. wg planu 50 podciagnec: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]) oraz nalozyl wiekszy nacisk na cwiczenia brzucha, zeby zmniejszyc obciazenie kregoslupa. W dodatku cwiczenia raczej izolowane, co dobrze sie sklada, bo robisz redukcje. Masz juz jakis zarys cwiczen co chcesz robic?

    A nad basenem nawet sie nie zastanawiaj, tylko idz. Dwa razy w tygodniu styknie.
    "Sport wyrabia hart ducha i przede wszystkim uczy pokory - pokory wobec życia, wobec przeciwników (...), wreszcie wobec samego siebie.
    Człowiek, który kiedykolwiek uprawiał sport, nigdy już nie będzie taki sam. Są rzeczy, które zostają na całe życie."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •