Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Dieta na redukcję - prośba o ocenę

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second ClassWeteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar bakoosiosy
    Dołączył
    06-05-14
    Postów
    9
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Dieta na redukcję - prośba o ocenę

    Witam wszystkich
    Trochę informacji już zasięgnąłem w odpowiednim wątku, teraz po ułożeniu diety chciałbym prosić o konkretne porady czy i co zmienić, czy raczej nic nie zmieniać.
    Mam 24 lata, 179cm wzrostu i 114kg wagi. Jestem endo-mezomorfikiem. Doświadczenie na siłowni ok 2 lat, niestety przez poważną kontuzję nadgarstków ostatnie 3 lata ćwiczyłem jedynie picie olimpijskich ilości piwa
    Postaram się robić trening FBW 2x lub 3x w tygodniu (zależnie od godzin w pracy) a w dni nietreningowe aero w postaci szybkiego marszu przeplatanego z bieganiem by w założeniu za 2-3 miesiące być w stanie przebiec przynajmniej 30min bez przerwy.
    Dieta którą ułożyłem wygląda tak:
    I 2 jajka gotowane na miękko + 100g pieczywa orkiszowego + rzodkiewki/marchewki/pomidory/oliwki - ok 450kcal
    II 50g ryż brązowy + 150g tuńczyk w wodzie + 10g pestki dyni + brokuły/kalafior/pomidory - ok 380kcal
    III 50g ryż brązowy + 120-150g pierś z kurczaka na parze/grillowana + warzywa z ziarnami słonecznika (ok3g) i oliwą z oliwek ok 350kcal
    IV PRZED TRENINGOWY Pierś z kurczaka 120-150g z mieszanką warzywną mrożoną ok 450g - 400kcal
    V bezpośrednio po treningu banan ew jakiś inny owoc + białko WPC 1 porcja ok 100kcal
    VI przed snem koktail z 200g białego sera chudego + 200ml jogurt naturalny 0% + 100ml maślanka + łyżka oliwy z oliwek ok 400kcal

    Nie wiem czy kalorie pochodzące z białek/tłuszczy/ww. też się dolicza do ogólnej ilości kalorii? Jak widać w mojej diecie jest +/-2000 kcal a w założeniu przy mojej wadze miało ich być 3000.
    W posiłkach jest ok 210g białek , 45g tłuszczy i 270g ww. Czy to też nie za mało? Tłuszczy mogę dodać przez zwiększenie ilości tłustych ryb i orzechów które będą naprzemian z pestkami dyni, węglowodany też mogę zwiększyć przez dodanie więcej ryżu/kaszy gryczanej do posiłków, więc od razu wzrośnie ilość kalorii tylko nie wiem czy ma to sens, dlatego proszę o pomoc kogoś bardziej doświadczonego i z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second ClassWeteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar bakoosiosy
    Dołączył
    06-05-14
    Postów
    9
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Rzeczywiście trochę nieczytelny ten post dlatego rozpiszę to jaśniej
    Wiek: 24
    Wzrost: 179cm
    Waga: 114
    Płeć: mężczyzna
    typ budowy: endo-mezomorfik

    cel: redukcja do 90kg
    zapotrzebowanie kcal: 2700-2900kcal
    Bilans kcal w diecie ok 2000-2100kcal BTW 1,9g/0.7g/2g

    aktywność fizyczna: FBW o średniej intensywności 2x w tygodniu (zależnie od tego jakie mam zmiany w pracy trening robię rano i wieczorem
    Zamierzam wprowadzić trening cardio 2-3 razy w tygodniu w postaci szybkiego marszu przeplatanego z bieganiem (na tym treningu chcę się skupić aby w założeniu za 2-3 miesiące móc przebiec 30min bez przerwy a za 6-7 miesięcy biec bez przerwy 60min)

    suplementacja : planuję zakup BCAA i Animal Flex żeby wzmocnić stawy (zwłaszcza nadgarstki przez które musiałem zrezygnować z siłowni na bardzo długi czas), do tego białko Ostrowit WPC 80

    I
    2 jajka gotowane na miękko + 100g pieczywa orkiszowego + rzodkiewki/marchewki/pomidory/oliwki - ok 450kcal

    II
    50g ryż brązowy + 150g tuńczyk w wodzie + 10g pestki dyni + brokuły/kalafior/pomidory - ok 380kcal

    II
    50g ryż brązowy + 120-150g pierś z kurczaka na parze/grillowana + warzywa z ziarnami słonecznika (ok3g) i oliwą z oliwek ok 350kcal

    IV
    PRZED TRENINGOWY Pierś z kurczaka 120-150g z mieszanką warzywną mrożoną ok 450g - 400kcal

    V
    bezpośrednio po treningu banan ew jakiś inny owoc + białko WPC 1 porcja ok 100kcal

    VI
    przed snem koktail z 200g białego sera chudego + 200ml jogurt naturalny 0% + 100ml maślanka + łyżka oliwy z oliwek ok 400kcal

    Razem ok 2000kcal 210g białek / 45g tłuszczy / 270g węglowodanów.

    Obawiam się że jest za mało kalorii w tej diecie, ale ustaliłem taką ponieważ nie wiem czy kalorie z białek/tłuszczy/ww też się dolicza do ogólnego bilansu kalorycznego.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second ClassWeteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar bakoosiosy
    Dołączył
    06-05-14
    Postów
    9
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Będzie ok jak zamiast ryżu zwiększę ilość warzyw w każdym posiłku i zapiję kieliszkiem (33ml) oliwy z oliwek zmieszanym z kieliszkiem oleju rzepakowego?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second ClassWeteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar bakoosiosy
    Dołączył
    06-05-14
    Postów
    9
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    rzepakowy ma więcej kwasów omega3 i 6 niż oliwa... też nie chciałem w to wierzyć ale fakty mówią same za siebie, ale ok, lniany zamiast tego
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •