Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Przepuklina ,czy można trenować?

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteranTagger First Class
    Avatar Maniuś14
    Dołączył
    14-05-09
    Postów
    32
    SOG
    2
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Przepuklina ,czy można trenować?

    Witam,
    tydzień temu po redukcji zauważyłem nad prawą pachwiną lekkie wybrzuszenie.Strasznie się wystraszyłem i na drugi dzień udałem się do chirurga, zrobił mi usg i postawił diagnozę że to początek przepukliny.Na pytanie czy można z tym trenować dalej, odpowiedział mi że nie ma żadnych przeciw wskazań a wręcz przeciwnie.Na pytanie co z tym robić powiedział mi żę na razie obserwować czy się nie będzie powiększać dopiero po powiększaniu będę musiał zdecydować się na operacje.I teraz jestem głupi bo naczytałem się dzisiaj na różnych stronach że trzeba zaprzestać treningówNie wiem co robić? W ogóle jestem załamany bo wszystko co wypracowałem ciężką pracą hu....strzelił
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Avatar Gangsta Latino
    Dołączył
    15-10-09
    Postów
    1,085
    SOG
    775
    Otrzymał : 267 SOGi w 197 postach

    Domyślnie

    z tego co ja wiem, to przy przepuklinie się nie ćwiczy, ale to też zależy od jej wielkości.
    Na pewno nie można przez jakieś 2 miesiące ćwiczyć po operacji przepukliny.
    Najlepiej idź do lekarza sportowego, niech też to zbada i wtedy będziesz miał opinię 2 lekarzy. Najlepiej iść prywatnie, ale wiąże sie to z $$.
    Spytam z ciekawości: ćwiczyłeś na dużych ciężarach? Rozgrzewkę robiłeś odpowiednią?
    Przepraszam za spam :(

    http://www.youtube.com/watch?v=UExwaCILDl0&feature=related
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteranTagger First Class
    Avatar Maniuś14
    Dołączył
    14-05-09
    Postów
    32
    SOG
    2
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Jestem już zarejestrowany prywatnie do specjalisty który głównie zajmuje się przepuklinami.A co do mojego przypadku to trudno powiedzieć kiedy się tego nabawiłem przypominam sobie że mniałem jakieś bóle w tym miejscu jakiś rok temu no ale miałem trochę tłuszczyku i nic widać nie było,teraz po redukcji jak ostro zjechałem z wagą to zauważyłem małe uwypuklenie nad prawą pachwiną ,zobaczymy co powie lekarz.A co do mojego treningu to nie były to jakieś wielkie ciężary np. wyciskanie na ławce płaskiej 80,90kg.Przysiady ze sztangą 60,70kg.itp.Rozgrzewke zawsze robię przed każdym treningem 10 min.na bieżni lub na orbitreku.Na razie ćwicze i staram się o tym nie myśleć,pozdrawiam.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Avatar Gangsta Latino
    Dołączył
    15-10-09
    Postów
    1,085
    SOG
    775
    Otrzymał : 267 SOGi w 197 postach

    Domyślnie

    to nie wiem dlaczego nabawiłeś się kontuzji. Rozgrzewka była, ciężary nie są duże. Widocznie genetyka...
    Przepraszam za spam :(

    http://www.youtube.com/watch?v=UExwaCILDl0&feature=related
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassOverdrive10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Nagrody:
    Nagroda społecznościowa
    Avatar USgorn
    Dołączył
    15-11-13
    Skąd
    NL
    Postów
    2,291
    SOG
    268
    Otrzymał : 226 SOGi w 200 postach

    Domyślnie

    Mogles zlapac gdzies poza silownia i tak jak piszesz ukrywala sie do tego czasu. trenuj sobie lekko a pozniej zobaczysz co Ci specjslista powie
    Per scientiam ad sapientiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Zima
    Dołączył
    25-07-11
    Postów
    325
    SOG
    11
    Otrzymał : 31 SOGi w 28 postach

    Domyślnie

    jestem mocno zdziwiony ze chirurg pozwolił Ci ćwiczyć na siłowni z przepukliną, niezależnie od rozmiaru przepuklina sama nie zniknie a najprawdopodobniej będzie się powiększać co może prowadzić do uwięźnięcia a co z kolei do martwicy. Prawda jest taka, że "naprawienie przepukliny za pomocą siatek to drobny zabieg, a w przypadku uwięźnięcia poważna operacja. Z tego co słyszałem to przy przepuklinie nie można nawet podnosić i dźwigać czegokolwiek a co dopiero chodzić na siłownie... ogólnie nie można robić niczego co powoduje wzrost ciśnienia wew. brzusznego. Zastanawiające jest to dlaczego chirurg po stwierdzeniu przepukliny pozwolił Ci dalej dźwigać, może to nie przepuklina? Chyba ze to jakiś znachor.
    Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Sezonowiec Avatar kolox1
    Dołączył
    05-05-14
    Postów
    1
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Jeżeli lekarz nie miał nic przeciwko to trenuj. Na internetowe "pomoce" lekarskie trzeba patrzeć z przymrużeniem oka.
    Najlepsze pierogi w Krakowie - http://pigi-krakow.pl/konkurs.php
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Sezonowiec Avatar odyslawski
    Dołączył
    30-06-14
    Postów
    2
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Poczekaj co Ci powie lekarz, jak jest to poważne
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #9
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    3 miesiące zarejestrowany250 punktów doświadczenia
    Avatar hirekl
    Dołączył
    18-03-14
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    5
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Jak poprzednicy, to pytanie powinieneś zadać swojemu lekarzowi, my tu możemy tylko gdybać.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #10
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    31 dni zarejestrowany100 punktów doświadczenia
    Avatar pzwotone
    Dołączył
    04-07-14
    Postów
    2
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maniuś14 Zobacz post
    Witam,
    tydzień temu po redukcji zauważyłem nad prawą pachwiną lekkie wybrzuszenie.Strasznie się wystraszyłem i na drugi dzień udałem się do chirurga, zrobił mi usg i postawił diagnozę że to początek przepukliny.Na pytanie czy można z tym trenować dalej, odpowiedział mi że nie ma żadnych przeciw wskazań a wręcz przeciwnie.Na pytanie co z tym robić powiedział mi żę na razie obserwować czy się nie będzie powiększać dopiero po powiększaniu będę musiał zdecydować się na operacje.I teraz jestem głupi bo naczytałem się dzisiaj na różnych stronach że trzeba zaprzestać treningówNie wiem co robić? W ogóle jestem załamany bo wszystko co wypracowałem ciężką pracą hu....strzelił
    Nie powinieneś niczego dźwigać a tym bardziej ćwiczyć na siłowni.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •