Strona 177 z 196 PierwszyPierwszy ... 77127167175176177178179187 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1,761 do 1,770 z 1951

Temat: My way to recovery - moja droga w walcê z przeciwno¶ciami losu i powrót na scenê

  1. #1761
    Do¶wiadczony Osi±gniêcia:
    Tagger Second Class5000 punktów do¶wiadczenia1 rok zarejestrowany
    Avatar N3ver_quit
    Do³±czy³
    02-04-14
    Sk±d
    Warszawa
    Wiek
    33
    Postów
    1,055
    SOG
    0
    Otrzyma³ : 111 SOGi w 61 postach

    Domy¶lnie

    Ok, a wiêc co nowego.. dosta³am swoje wynniki alergiczne IgG zale¿ne (czyli nietolerancje i alergiê pokarmowe z opó¼nion± reakcj±, no zjadam co¶ dzi¶, a reakcja dopiero po3-5 mo¿e siê zacz±æ, st±d ludzie latami ¿yj± i nie wiedz± na co maj± uczulenie i dlaczego ¼le siê czuj±) 50 sk³adników pokarmowych od ¶redniej do najwy¿szego stopnia nasilenia alergii. Odda³am krew na kolejne badania IgE zale¿ne - czyli reakcjê ktore wynikaj± natychmiastowo. Produktów nietolerowanych mnóstwo, najwiêksza lista to warzywa, jajka i i nabia³ w 100% na wszystko uczuclenia, i owoce. Co do zbó¿ igG siê nie wykry³o czekam na wyniki IgE. Do tego mam nietolerancjê FODMAP (Fermentable, Oligo-, Di-, Mono-sacharydy) czyli nie typowa alergia, a tylko skutki wynikaj±ce zbli¿one do alergicznych lub w moim wypadku o wiêkszym nasileniu ni¿ nawet alergiczne na produkty zawieraj±ce Fermentable, Oligo-, Di-, Mono-sacharydy ze wzglêdu na ich nie trawienie. A wiêc teraz u mnie zakupy z 3 listami... nietolerancji igG i ige zale¿nych, FODMAP (wszystko co ma polyole i laktoze i fruktoze) - np avocado ma polyole, a ja siê zastanawia³am czemu czu³am siê ¼le po avocado, to samo z batatami i wiêkszo¶ci± warzyw. Dziêki temu teraz bêdê mog³a skomponowaæ liste bezpiecznych dla mnie produktów (oczywi¶cie te¿ patrz±c na reakcjê cia³a i sluchaj±c siê iebie, bo s± jeszcze przeciwcia³a IgA i IgM które niestety w POlsce siê nie badaj±), i robiæ rotacjê by siê nie nabawiæ nowych nietolerancji i alergii, bo jak zaczne je¶æ npon stop jeden tem sam dobrze tolerowany produkt w koñcu zaczn± siê wytwarzaæ przeciwcia³a.

    alergiepok..jpg

    Do¶lismy juz teraz do wszystkiego, alergiê te co nie nietolerancje, bo tego ju¿ nie zmienimy - np. gluten, lektoza (bo gdzie¶ s± przepuszczalne jelita, wiêc dzia³amy by je zaleczyæ ¿eby zmniejszyæ nabyte alergiê pokarmowe), zjadam produkt który mi szkodzi to odrazu wp³ywa na w±trobe - rosn± bardzo enzymy ALT i AST, ³zawi± i ropuj± oczy, bia³ka robi± siê zó³tawe i oczy zaokr±glone siniakami jak by by³a ¿ó³taczka lub inny rodzaj wirusy w±troby (ju¿ ze 3-4 razy by³am skierowana przez idiotów lekarzy na badania wirusu watroby i USG czy nie mam marko¶ci bo ALT i AST skoczylo przy ostatnich pogorszeniach do 180 i 400), w±troba swoj± drog± i przeciwcia³a przez Hashimoto wal± po tarczycie st±d objawy niedoczynno¶ci lub odwrtonie nadczynno¶ci - ostatnio coraz szcê¶ciej mia³am objawy nadczynno¶ci, telepa³o i arytmia i duszno¶ci. Ale wszystko gra dopóki nie zjem czego¶ czego nie powinnam. Ale jak siê okaza³o na wszystkie kapu¶ciane warzywa mam najwy¿szy stopien alergii hehe, a ¿ra³am pekiñska kapuste kilogramami ze ¶wiêtym przekonaniem ¿e mi nie szkodzi... Wiêc co jak co ale wydana kasa by³a warta na to by siê dowiedzieæ ¿e mam opozniona reakcje alergiczna na kapuste bo bym dalej j± jad³a i nie mia³am pojêcia co mnie uczula.

    Glutation narazie odstawi³am z niektórych wzglêdow.. jak np podwy¿szenia statusu glutationu w organi¿mie za pomoc± jego wsztrzykiwania nie wystarczaj±ca jest, bo trzeba te¿ mieæ jego poprawny recykling w organi¼mie. Kiedy robi siê nadmiar utlenionego glutationu (GSSG), który jest wolnym rodnikiem i musi po³±czyæ siê z dostêpnym glutationem, aby powróciæ do zredukowanej postaci. Zarówno reakcja redukowania glutationu, jak i utleniania jest zale¿na od enzymów. Problem zaczyna siê gdy zdolno¶æ przekszta³cania glutationu do zredukowanej postaci jest zmniejszona. Gdy recykling glutationu nie jest optymalny, nie mo¿na ochroniæ mitochondrium, które jest niszczone podczas ataku autoimmunologicznego, ale równie¿ nie mo¿na zapobiec stanu zapalnemu ¶luzówki jelita, który czêsto prowadzi do nieszczelno¶ci. Kuracja oczyszczaj±ca, przeprowadzona przy niskim poziomie glutationu, mo¿e doprowadziæ do trwalych szkód.

    Zamiast glutationu wprowadzilismy 600 mg kwasu ALA - powiem ¿e przeczyszczanie mam wy¿szy poziom hehehe Dzi³a i mogê ¶mia³o polecaæ.

    Dosz³a nowa paczuszka nootropików, ja pozytywnie nacpana ci±gle i lewituje a arty siê pisz± w ogóle przecudownie. Popracowa³am te¿ ostatnio nad popraw± jako¶ci trenersko/dietetycznego serwisu dla podopiecznych hehe, porobi³am ró¿ne kwestinariusze: ogólny, zdrowotny i stan emocjonalny. Ka¿dy mniej wiêcej od 6-10 stron, pytania które s± mega pomocne dla mnie w analizie stanu zdrowia, sposobu od¿ywania i jak co wp³ywa na stan emocjonalny lub fizyczny wynikaj±ce z nie w³a¶ciwego ¿ywienia i trybu ¿ycia. Za³±czy³am du¿o szczego³ów które niby wydaj± siê nie wazne, a w po³±czeniu z innymi odpowiedziami tworz± z³o¿on± ca³o¶æ, i ju¿ patrzaæ na te 3 kwestinariusze nie mam ¿adnych w±tpliwo¶ci co do tego jak ulo¿yæ plan ¿ywienia, które suple powinne byæ zalecane i rodzaj i ilo¶æ aktywno¶ci który bêdzie potrzebny.. Podej¶cie jeszcze bardziej obszerne i jeszcze bardziej odpowiedzialne i czasoch³onne wiêc ceny te¿ posz³y w góre hehe. Te¿ za³±czam raport z pytaniami który podopieczni maj± co tydzieñ-dwa wype³niaæ, ¿eby monitorowaæ samppoczucie progres i potrzebne zmiany ze wzglêdu na to. Wszystko po pó³eczkach, wygodne dla mnie i podopieczni siê ciesz± te¿ bo czuj± siê wyj±tkowo.

    Ogólnie analizuj±c ca³y 2014 nie by³ on tak z³y..zdoby³am ogrom bezcennej wiêdzy na w³asnej praktyce i problemach, które teraz pog³êbiam i pielêgnuje, coraz wiêcej osób szanuj± moje zdanie i siê radz± ze mn±, mam coraz wiêcej wiernych czytelnikow którzy lubi± czytac to co piszê, nawet guru polskiego trenerstwa i dietytki zrobi³ komplement ¿e jestem jedn± z najm±drzejszych i ambitnych osób w bran¿y fitnessu w PL HELL YEAH! Do tego d±¿e, nie byæ tylko kawa³kiem wysporotwanego miêska a równie¿ mózgiem
    noot..jpg

    Jeszcze mam wspania³ego kochaj±cego faceta :P :*

    I wspania³ych trenerów, które nie tylko opiekuj± siê mn± , a równie¿ kszta³c±, podsy³aj± non stop materia³y bardzo pomocne w trenerstwie i dietetyce, na tyle tego du¿o ¿e musia³am stworzyæ folder to czytania, nauczenia siê, opracowania bo na bie¿±co nie nad±¿am. Jestem HAPPY :P Czuje siê ¿e siê spe³niam
    Za³±czone Grafiki Za³±czone Grafiki
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  2. #1762
    Moderator Osi±gniêcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassOverdrive10000 punktów do¶wiadczeniaWeteran
    Nagrody:
    Nagroda spo³eczno¶ciowa
    Avatar USgorn
    Do³±czy³
    15-11-13
    Sk±d
    NL
    Postów
    2,291
    SOG
    268
    Otrzyma³ : 226 SOGi w 200 postach

    Domy¶lnie

    Z weglami to Ty naprawde wrog najwiekszy jestes ;p

    "USG czy nie mam marko¶ci "

    haha tez ostatnio u Ciebie alkolizm podejrzewalem ;p

    no i bardzo dobrze ze nastroj o 180 stopni sie obrocil, fajnie sie czyta pozytywna Julke ;)

    Widac na Twoim cpaniu nootropikow zyskaja mocno klienci ;p
    Per scientiam ad sapientiam
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  3. #1763
    Do¶wiadczony Osi±gniêcia:
    Tagger Second Class5000 punktów do¶wiadczenia1 rok zarejestrowany
    Avatar N3ver_quit
    Do³±czy³
    02-04-14
    Sk±d
    Warszawa
    Wiek
    33
    Postów
    1,055
    SOG
    0
    Otrzyma³ : 111 SOGi w 61 postach

    Domy¶lnie

    Co do treningów i redukcji, o cudo zesz³o 2.5 kg niby ma³o a bardzo odczuwalne, szczegolnie z brzuszku i w klatce piersiowej To dobra oznaka, jak siê zmniejsza objêto¶æ piersi to redukcja idzie ku dobrej stronie Zakoñczy³am 3 tygodnie programu mi40, teraz czeka kolejne 3 tygodnie, robi siê o wiele bardziej intensywnie, to jest miesi±c gigansterii, mocnych dobijajacych drop setów i wszystkich po³±czeñ treningowych które s± najbardziej nie komfortowe dla cia³a , cia³o ci±gle w szoku, ja jestem mega zadowolona z programu

    W ci±gu pierszych 4 tygodni ¶rednia tygodniowa kaloryczno¶æ by³a 2150, teraz delikatnie schodzimy na sredni± tygodniow± 2000 tys, i dodajemy do 1 HIT jeszcze jeden w 1-2 tygodniu, i trzeci w 3-4, ale HIT s± na podstawie UPPER BODY CARDIO ROUTINE, czyli w zasadzie si³owo ale przerwy i obci±¿enia i æwiczenia dobrane tak ¿e s± traktowane jako hight intensity interval, do 3 marszow w tygodniu dodajemy tylko po 5 min wiêcej i nadal mam zakaz stawania na jakiekolwiek kardio maszyny, tylko marsze w terenie, lub jakie¶ np ³yzwy, lub nawet taniec w domu pod ulubion± muzykê - ¿eby siê bawiæ bardziej i odpoczywaæ psychicznie ni¿ siê mêczyæ w stylu za co mi to cardio. Wiêc postaram siê wybieraæ teraz na ³y¿wy bo uwielbiam i akurat jest odpowiednia pora roku i blisko si³ki jest lodowisko.

    W tym tygodniu mia³am 3 razy trening nóg (w po³±czeniu z innymi partiami cia³a 2 razy). Raz ca³kowicie wymêczone dropsetami czwórki, raz dwójki z plecami, i raz wczorajsze gigansteriê ca³o¶ciowo po nogach ca³ych pojechane + gigantserie na brzusio

    Ból w dupie nie mija

    Podoba mi siê redukcja poprzez zwiêkszanie intensywno¶ci treningu i najdelikatniejszych zmian w kaloryczno¶ci, bo nawet z moimi problemami redukcja w koñcu ruszy³a,a na treningu czuje power i nie jestem wykoñczona mam si³e katowaæ siê a nie tak jak wiêkszo¶c osób których prowadz± pseudo trenerki i glodz± do pó³ ¶mierci, a pod zcas treningu poruszaj± siê w zwolnionym tempie, jedyne na co starcza si³y jako taki ³aziæ po bie¿ni jak zimbi, o jakiej intensywno¶ci mo¿e byæ mowa...

    Wczorajszy niby lajtowy trening ale skoñczy³am znowu przy kiblu.. instensywno¶c zabijaj±ca..ogólnie przypomina mi po instensywno¶ci treningi crossfitowe tzn po samopoczuciu kompletnego wyczerpania i wykonczenia, bo trening d³u¿szy, na crossficie trupami byli¶my wszyscy po 15 minutach (w³a¶nie rok temu przed zawodami pierwszy miesi±c redukcji jeszcze chodzi³am na crossfit i mega mnie cie³o przez ten rodzaj treningu ale potem ju¿ pare razy prawie zemdla³am przez swoje 1300 kcal.. wiêc przesta³am chodzic i zosta³ tylko trening si³owy)

    Gigantseria 4x :

    1. G³ebokie przysiady z gumami na kolanach 30 razy (na maks szybko¶æ zzachowaniem w³a¶ciwej techniki i pewnego zakresu ruchu) 15 sek przerwy
    2. Sumo przysiady z gumami na kolanach i ketlem trzymanym przy klatce piersiowej , w dolnej fazie ruchu ketl siê wyciska do przodu potem z powrotem do klatki i dopiero powrót do góry 10 razy, 20 sek przerwy - robi³am z 10 kg ketlem
    3. Wykroki chodzone z ketlem po 25 wykróków na nogê (50 wykroków) - z 10 kg ketlem, 20 sekund przerwy
    4. Spacer farmera troche w innej wersji: 1 ketl wyci¶niety nad g³ow± drugi w drugiej rêcê przy tu³owiu - klatce piersiowej (u¿y³am ketle po 15 kg), przy ka¿dym kroku wpiêcia na palce wiêæ æwiczy siê stabilizacj± ca³ego cia³a + ³ydki. 80 kroków razem - po 40 na nogê.

    po tym szystkim 2 minuty które mija³y jak chwila przerwy i powtórka z rozrywki. Wersja u³atwiona - nie u¿ywaæ gum przy siadach, bo jak u¿ywam gumy to ci±gle je kolanami musze rozpychac i nogi s± w ci±g³ym napiêciu izometrycznym, no i u¿ywaæ mniejsze ketle, ja ambitna najpierw wzie³am 15 na sumo squaty i wyciskanie do przodu w siadzie, a na chodzenie po 20 kg haha, szybko zmieni³am zdanie bo nie by³am w stanie technicznie zrobiæ æwiczenia, a tu nie oto chodzi ¿eby jak najwicêj kg by³o.

    Potem by³o 4 gigantseriê na brzusio (pod czas tego znowu przeklina³am ten ca³y system, bo juz po nogach mega wyczerpana by³am).

    A potem mi odbi³o i znowu zacze³am swoje akrobatyczne sztuczki. Bardzo mi siê spodoba³o po¶wiêcac 20 min przed treningiem na æwiczenia dla zwiêkszenia mobilno¶ci, a po treningu streching wa³kowanie itd. Jestem ciekawa swoich dalszych mo¿liwosci w w wyginaniu siê hehe, bo szybko zwiêksza mi siê gibko¶æ

    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  4. #1764
    Do¶wiadczony Osi±gniêcia:
    Tagger Second Class5000 punktów do¶wiadczenia1 rok zarejestrowany
    Avatar N3ver_quit
    Do³±czy³
    02-04-14
    Sk±d
    Warszawa
    Wiek
    33
    Postów
    1,055
    SOG
    0
    Otrzyma³ : 111 SOGi w 61 postach

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ USgorn Zobacz post
    Z weglami to Ty naprawde wrog najwiekszy jestes ;p

    "USG czy nie mam marko¶ci "

    haha tez ostatnio u Ciebie alkolizm podejrzewalem ;p

    no i bardzo dobrze ze nastroj o 180 stopni sie obrocil, fajnie sie czyta pozytywna Julke ;)

    Widac na Twoim cpaniu nootropikow zyskaja mocno klienci ;p
    No nie gadaj, organizm "kocha" wêgle Spoko, ca³e szczêscie przecudownie mi siê ¿yje na t³uszczach, jem sobie na redu 130 gr t³uszczy, 80 gr wegli w dni nóg i 60 gr w dni zwyk³ee w postaci kaszki gryczanej, dzi¶ chce ciecierzyce spróbowaæ, bo nie wykryto ¿adnego uczulenia i ma sporo bia³ka wiêc mo¿e.. na niektóre fasolowe mam, ale np fasola mung jest te¿ ok co zreszt± po sobie czu³am


    haha tak akoholizm, palenie tez na w±trobe ¼lê wp³ywa³o.. O w³a¶nie badanie na metale ciêzkie, kadmu mam 3x wiêcej wy¿szej granicy dopuszczalnej normy wiêc to te¿ wali³o po w±trobie i nerkach..a kadmu gdzie sporo..w fajkach..m±dra Julka kurwa ¿ maæ ;smile: Nikiel i chrom nie s± nisko ale mieszcz± siê w normach. Wiêc du¿o w tym miesi±cu odkrywa³am i zrobi³am, i dalej robiê ;smile:

    OO tak nastrój mega , ale to nie tylko nootropiki a te¿ nastawienie zmieniam, Kathryn z Craigiem przysla³i mi techniki medytacji jak ³atwo skupiæ siê na tym na czym chcê, powiem ze fajnie to dzia³a, + ten dzienniczek + to ¿e sama ogolnie staram siê pozytywnej my¶leæ..no ale tak NOOTROPIKI.. to jednak kurde moc. Mam gorsze dni ale zdarzaj± siê coraz rzadziej, a kiedy s± my¶le o tym ¿e bêdzie znowu lepszy dzieñ

    A klienci heh zawsze mega odpowiedzialnie podchodzi³am i zawsze robi³am bardzo obszerny wywiad przed tym jak zacz±æ wspó³prace..ale wiadomo im wiêcej wiêdzy tym wiêcej pomyslów No i tak nootropiki na mnie dzia³aj± ¶wietnie je¶li chodzi o skupienie i ja zawsze by³am organizowana i ambitna w tym za co siê bra³am..a teraz to w ogóle sama siebie zadziwiam haha
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  5. #1765
    neverending science experiment Moderator #Doping Osi±gniêcia:
    Trzech znajomychOverdriveStworzenie albumu zdjêæ50000 punktów do¶wiadczeniaTagger First Class
    Nagrody:
    Master Tagger
    Avatar fallenursus
    Do³±czy³
    11-03-09
    Sk±d
    Montreal
    Wiek
    50
    Postów
    12,148
    SOG
    1,873
    Otrzyma³ : 3,153 SOGi w 2,487 postach

    Domy¶lnie

    Jezaz Fuck siê nacpala...
    Pika to amator
    we fight like siblings
    but we fuck like champions


    [link widoczny dla zalogowanych U¿ytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych U¿ytkowników]

    warto dolaczyc!
    Trenbolone abuser.
    Public Enemy #1
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  6. #1766
    Moderator Osi±gniêcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassOverdrive10000 punktów do¶wiadczeniaWeteran
    Nagrody:
    Nagroda spo³eczno¶ciowa
    Avatar USgorn
    Do³±czy³
    15-11-13
    Sk±d
    NL
    Postów
    2,291
    SOG
    268
    Otrzyma³ : 226 SOGi w 200 postach

    Domy¶lnie

    no fakt jest taki ze 60 % zapotrzebowania z wegli to wymysl dzisiejszych czasow kto by pomyslal o tym kilkaset lat temu i efekty sa jakie sa

    wazne ze rzucilas ;p

    no nastawienie ma bardzo duze znaczenie nie ma myslec o tym co sie zmienic nie da tylko trzeba szukac/tworzyc pozytywy. A nie jak te narzekacze z dziennika u Dominika tylko narzekaja i narzekaja i kortyzol ich zjada ;p

    no dzieki takiemu nastawieniu zajdziesz daleko a nie staniesz wiedza po ukonczeniu pierwszego kursu ;p
    Per scientiam ad sapientiam
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  7. #1767
    Do¶wiadczony Osi±gniêcia:
    Tagger Second Class5000 punktów do¶wiadczenia1 rok zarejestrowany
    Avatar N3ver_quit
    Do³±czy³
    02-04-14
    Sk±d
    Warszawa
    Wiek
    33
    Postów
    1,055
    SOG
    0
    Otrzyma³ : 111 SOGi w 61 postach

    Domy¶lnie

    Przemy¶lenie filozowskei które zapo¶ci³am na fan pagu, jak komu¶ ciekawie, proszê:


    Pod czas swojej noworocznej medytacji przeanalizowa³am dla siebie du¿o rzeczy, przewinê³am w pamiêci ca³y stary rok, wyznaczy³am nowe cele i plany na nowy i powolutku bêdê d±¿yæ do tego by je zrealizowaæ. Wszystkie przemy¶lenia i wspomnienia prze¿yæ 2014 roku, natchnê³y mnie na napisanie troche bardziej filozofskiego postu, który bêdzie dotyczy³ tego jak zachowaæ szczê¶cie i motywacjê do czegokolwiek co by¶my nie robili, kiedy wszystko siê sypie i wychodzi z pod kontroli, kiedy ziemia ucieka z pod nóg , a nam siê wydajê ¿e to ju¿ prawie koniec ¶wiata, gorzej byæ nie mo¿e i niema ju¿ wiêcej si³ do walki. Jak zachowaæ szczê¶cie i nie zostaæ niewolnikami w³asnych oczekiwañ i wymagañ wobec nas samych, i¿ gdy wyschnie ocean oczekiwañ, si±dziemy przy ¼ródle rado¶ci.

    Czê¶æ 1

    Jeste¶my tym, czym jeste¶my. ¦wiat jest dla nas jest tym, czym uwa¿amy, ¿e sami jeste¶my. Zacznijmy od zobaczenia, ¿e ¶wiat jest w nas, a nie my w ¶wiecie. Ca³y ¶wiat nie jest niczym innym jak odbiciem nas samych i przestañmy szukaæ b³êdu w odbiciu. Nie mo¿emy zmieniæ ¶wiata, zanim nie zmienimy siebie. Wszystkie problemy pochodz± z umys³u. Przypomnijmy sobie, ¿e nie jeste¶my umys³em, a jego problemy nie s± naszymi. Problem ludzko¶ci tkwi w b³êdnym u¿ywaniu umys³u.


    Ból jest nieunikniony. Cierpienie jest opcjonalne

    Strach, ból i ciê¿kie chwile s± oznak± rozwoju, s± oznak± tego ¿e nie stoimy na miejscu. Czasami ¿ycie zamyka jedne drzwi, za którymi nam by³o cieplutko i wygodnie, bo nadchodzi czas by i¶æ dalej. Kiedy jedne drzwi siê zamykaj±, inne siê otwieraj±. Mimo ¿e nie raz nam siê wydajê, ¿e nic gorszego nie mog³o siê staæ, po jakim¶ czasie siê okazujê ¿e wszystko co „najgorsze” wysz³o na lepiej. Nie raz na ¿yciowej drodze mamy takie nieoczekiwane zmiany lub sytuacjê tylko dlatego, bo tak naprawdê potrzebujemy okoliczno¶ci, która zmusi nas ruszyæ siê dalej, spojrzeæ szerzej na mo¿liwo¶ci które podnosi, jak na talerzu, ¿ycie.
    Kiedy nastêpuj± ciê¿kie chwile, pamiêtajcie ¿e ka¿dy ból dany nam jest w jakim¶ celu, uciekajmy od tego co nas rani ale nigdy nie zapominajmy lekcji któr± musieli¶my z tego wynie¶æ. To ¿e walczymy nie oznacza ¿e przegrali¶my ze z³ym losem, to ¿e walczymy jest nasz± drog± na szczyt, ka¿dy wielki sukces idzie w parze z upadkami i jest godny walki. B±d¼my cierpliwi i pewni swoich mo¿liwo¶ci, wszystko bêdzie, mo¿e nie w tej chwili, ale w koñcu bêdzie. Dopóki nie zaakceptujemy w pe³ni ciemno¶ci, nie bêdziemy mogli zaakceptowaæ równie¿ i ¶wiat³a. S± dwie opcjê: ból który rani i przez który siê za³amiemy i ból który rani dziêki któremu zmienimy siê. Kiedy pod±¿amy ¶cie¿k± ¿ycia, zamiast tego by siê opieraæ mu , staraæ zapomnieæ lub siê za³amaæ, we¼my ból w posiadanie i wykorzystajmy go jako sposób na w³asny rozwój i wzmocnienie si³y psychicznej. Ból potrafi spêtaæ skrzyd³a i uniemo¿liwiæ latanie. I je¶li bêd± spêtane przez d³ugi czas, zapomnimy, ¿e zostali¶my stworzeni do latania.

    Wolno¶æ jest nic nie warta, je¶li nie zawiera wolno¶ci do pope³niania b³êdów

    Wszystko w ¿yciu jest tymczasowe. Zawsze kiedy pada deszcz wiemy ¿e on siê skoñczy. Po ka¿dej nocy zawsze nastêpuje dzieñ. Po ka¿dej burze wychodzi s³oñce - to siê dzieje dlatego by¶my mogli bardziej doceniæ jego promienie i ciep³o. Je¶li na danym etapie ¿ycia wszystko jest idealnie cieszmy siê t± chwil±, ³apmy ka¿dy moment bo to te¿ nie bêdzie trwaæ wiecznie, to jest normalne, taka jest kolej rzeczy. Je¶li wszystko ¼le – nie popadajmy w depresje, bo to te¿ nie bêdzie trwaæ wiecznie. To ¿e ¿ycie teraz rani, nie oznacza ¿e za jaki¶ czas nie bêdziemy w stanie móc bawiæ siê i ¶miaæ. Ka¿dy moment daje szanse na nowy pocz±tek i nowy koniec, ka¿da sekunda jest szans± na lepsze zmiany, wykorzystajmy to. Je¶li przechodzimy piek³o – id¼my dalej, a¿ trafimy do raju.


    ¯ycie nie jest problemem do rozwi±zania, tylko rzeczywisto¶ci± do do¶wiadczenia

    Zamartwianie siê, stres, agresja, marudzenie w niczym zupe³nie nie pomog±, a nawet tylko pogorsz± ca³± sytuacjê. Ci którzy siê skar¿± najwiêcej - najmniej osi±gaj±, taka prawda, tak du¿o czasu zajmuje im narzekanie, ¿e jest ju¿ po prostu jego brak na zrobienie czego¶ by zmieniæ sytuacjê. Zawsze lepiej spróbowaæ powalczyæ i przegrywaj±c podnie¶æ siê znowu z kolan na nogi i robiæ kolejne podej¶cie, ni¿ siedzieæ w oczekiwaniu na cudo. Kiedy przegrali¶my jedn± walkê to nie jest koniec, koñcem bêdzie brak walki. Je¶li w co¶ bardzo wierzymy, nigdy nie przestawajmy walczyæ, s³yszycie? NIGDY! Pamiêtajmy, ¿e uczucie szczê¶cia przyjdzie wtedy, kiedy przestaniemy narzekaæ na problemy które mamy, a zaczniemy dziêkowaæ za problemy które, na szczê¶cie, nas ominê³y.

    Nie baæ siê - to prze¿yæ nasz lêk i nie staæ siê jego ofiar±

    Nasze blizny s± symbolem si³y. Nigdy nie wstyd¼my siê blizn pozostawionych ¿yciem. Blizna jest oznak± tego, ¿e zwyciê¿yli¶my ból, wygrali¶my walkê, nauczyli¶my siê czego¶ nowego, stali¶my siê silniejsi i m±drzejsi. Blizna jest tatua¿em triumfu. Nie pozwólmy bliznom kierowaæ nami i naszym ¿yciem, zrobiæ z nas niewolników strachu. Patrzmy na nie jak na symbol naszej w³adzy. Rumi jako¶ pisa³ : „Przez blizny przenika w nas ¶wiat³o”. Nic nie mo¿e byæ bardziej prawdziwe. Z cierpienia powstaj± najbardziej silne duszy, najbardziej wp³ywowe ludzie oznaczeni s± tatua¿ami triumfu. Sukces, podobnie jak szczê¶cie, nie mo¿e byæ celem. Musi pojawiæ siê przy okazji, byæ niezamierzonym efektem ubocznym naszego po¶wiêcenia sprawie wiêkszej ni¿ my jeste¶my sami.

    Czê¶æ 2

    Wczoraj by³am bystra i chcia³am zmieniæ ¶wiat. Dzi¶ jestem m±dra, wiêc zmieniam siebie

    Ka¿da malutka bitwa – krok do przodu. W ¿yciu pojêcie cierpliwo¶æ nie jest równe oczekiwaniom, jest ona zdolno¶ci± do utrzymania szczê¶cia nadal ciê¿ko pracuj±c na w³asne marzenia. Dlatego je¶li zaczynamy i¶æ, to id¼my do koñca, inaczej niema sensu zaczynaæ. Ta droga, walka o w³asne marzenia mo¿e oznaczaæ utratê stabilno¶ci, wygody, wyj¶cia z zony komfortu na jaki¶ czas. Ca³kiem mo¿liwe ¿e trzeba bêdzie spaæ mniej ni¿ zwykle, je¶æ to co nie jest takie smaczne i przynosi mniej zadowolenia lub nawet utraciæ niektóre relacjê i znajomo¶ci, mo¿e oznaczaæ to samotno¶æ lub czyje¶ z³o¶liwe na¶miewanie siê. Jeste¶my przyzwyczajeni do tego, ¿e wygodniejsze jest to, co znane. Zmiana powoduje stres i czêsto unikamy czego¶ du¿o lepszego, chroni±c siê przed stresem w³a¶nie. Nie bójmy siê zmian i rozwoju. Zamiast strachu pielêgnujmy w sobie ciekawo¶æ ¿ycia. Rozwój oznacza zmianê, a zmiana ³±czy siê z ryzykiem, wkroczeniem, ze znanego w nieznane. A ci obok którzy s± prawdziwi i bezinteresowni, zostan± wsparciem na wybranej przez nas drodze. Wielka si³a przychodzi z pokonania niemo¿liwego.

    Jednym z najwiêkszych wyzwañ w ¿yciu jest bycie sob± w ¶wiecie, który próbuje sprawiæ by¶my byli jak reszta

    Niegatywna opinia innych ludzi – nie jest naszym problemem. B±d¼my pewni siebie kiedy los na¶miewa siê nad nami, u¶miechajmy siê kiedy inni próbuj± nas pokonaæ. Kiedy inni mówi± o nas ¼le - zostawajmy nadal sob±. To nic z³ego byæ tym kim jeste¶my i byæ tego ¶wiadomym, poniewa¿ sama ¶wiadomo¶æ jest szczê¶ciem. Je¿eli wierzymy w siebie, wówczas wierzymy w bosko¶æ. Nie zak³adajmy, ¿e ludzie robi± co¶ dla nas, robi± to dla siebie. Przede wszystkim nigdy siê nie zmieniajmy by zaimponowaæ komu¶ lub sprawiæ dobre wra¿enie na kogo¶ kto mówi lub uwa¿a ¿e nie jeste¶my wystarczaj±co dobrzy. Nie mamy stawaæ siê czymkolwiek dla kogokolwiek, ju¿ jeste¶my tym, czym mamy byæ. Najwiêksze znaczenie ma to, co sami my¶limy na swój temat. Ka¿dy jest inny. Prawdziwie o¶wieceni ludzie nigdy nie powinni pragn±æ upodobniæ siê do innych. Zmieniajmy siê tylko je¶li to sprawia ¿e bêdziemy lepsi w czym¶ w swoich oczach, w czym¶ na czym nam zale¿y, kiedy zmiany te pozwol± nam mieæ bardziej jaskraw± przysz³o¶æ. Ludzie bêd± os±dzaæ w nie zale¿no¶ci od tego co robimy. Jedyne co dobrego dla siebie w tym ¿yciu mo¿emy naprawdê zrobiæ – martwiæ siê o siebie a nie opiniê innych. Nasz czas jest ograniczony, wiêc nie marnujmy go, ¿yj±c cudzym ¿yciem. Nie wpadajmy w pu³apkê dogmatów, ¿yj±c pogl±dami innych ludzi. Nie pozwólmy, ¿eby ha³as cudzych opinii zag³uszy³ nasz w³asny wewnêtrzny g³os. Czê¶ci± przebudzenia jest to, aby prze¿yæ w³asne ¿ycie tak, jak chcemy i zrozumieæ, ¿e to nie jest egoistyczne. Próbujmy jedynie poznaæ, kim jeste¶my - tego wystarczy.

    Prawd± jest zawsze to, co siê dzieje, a nie nasza opowie¶æ o tym, co siê powinno dziaæ


    To co ma siê staæ, siê stanie. Obdarzymy siebie niesamowit± si³±, kiedy zrezygnujemy ze skarg i zaczniemy czê¶ciej siê u¶miechaæ, doceniaæ wszystko co jest w naszym ¿yciu. W ka¿dej walce z któr± siê zmierzamy jest ukryty sens, ale musimy mieæ czysty umys³ i otwarte serce by go zobaczyæ. Bardzo czêsto nie mamy wp³ywu na sytuacjê ¿yciowe, mo¿emy tylko próbowaæ na nie wp³yn±æ, ale czasami sytuacjê trzeba „pu¶ciæ” i daæ staæ siê temu co ma siê staæ. Musimy czasami przestaæ dzia³aæ, aby co¶ mog³o siê wydarzyæ. Nie raz im bardziej siê staramy, tym bardziej pozwalamy na to, by rzeczy dzia³y siê same. Kochajmy swoje ¿ycie, s³uchajmy siê intuicji, ryzykujmy by odnale¼æ dom i szczê¶cie, uczmy siê poprzez do¶wiadczenie, pracujmy nad swoim wewnêtrznym stanem. Nasze my¶li s± potê¿nymi formami energii. Niech wejdzie w nawyk codzienne skupianie pozytywnej energii na tym, co pragniemy zamanifestowaæ zamiast wk³adaæ energiê w my¶lenie na temat tego, na co nie chcemy siê natkn±æ. To jest d³uga droga. Musimy przestaæ siê ci±gle martwiæ, zbyt du¿o analizowaæ i w±tpiæ w ka¿dej mo¿liwej sytuacji. Ca³kiem normalne, ¿e czasami mo¿emy siê zagubiæ i nie wiedzieæ dok±d mamy siê udaæ, ale i tak przybêdziemy do miejsca gdzie powinni¶my byæ.

    Wszystko rozpoczyna siê od my¶li

    Przyci±gamy to, na czym skoncentrujemy swój umys³. My¶li prowadz± do uczuæ, uczucia prowadz± do dzia³añ, dzia³ania prowadz± do rezultatów. Po prostu nie przestawajmy i¶æ do przodu. Nie bójmy siê z³o¶ciæ, nie bójmy siê pokochaæ znowu, pamiêtajmy ¿e jeste¶my silniejsi i m±drzejsi ka¿dego nastêpnego dnia, odwaga jest piêkna, b±d¼my silni kiedy jest ciê¿ko, nie bójmy siê p³akaæ – to jest oznak± si³y a nie s³abo¶ci, patrzmy wstecz tylko po to by zobaczyæ ile ¿e¶my osi±gnêli i powinni¶my byæ z siebie dumni. B±d¼my z siebie dumni! Kochajmy siebie! Mi³o¶æ do samego siebie wymaga praktyki. Polega ona na ¿yciu, w którym nie zdradzamy samych siebie i ¿yjemy w zgodzie ze swoj± wewnêtrzn± prawd±, bez wzglêdu na to, czym ona jest. Nastrójmy nasz umys³ tak, aby odbiera³ ka¿de wydarzenie jako pozytywne. Je¶li wyrobimy w sobie zwyczaj poszukiwania dobrej strony w ka¿dych okoliczno¶ciach - ¿ycie osi±gnie wy¿szy wymiar. Przyznajmy siê kiedy nie mamy racji , bo w ¿yciu nie ma b³êdów, s± tylko lekcje. Doceniajmy swoje wady podobnie jak doceniamy swe zalety - one pomagaj± nam siê uczyæ. Dopóki bêdziemy wierzyæ w swoje my¶li, dopóty bêd± stwarzaæ one nasz± rzeczywisto¶æ. Powinni¶my zrozumieæ, ¿e nie dostaniemy z powrotem ¿adnej chwili, któr± siê nie cieszyli¶my – nie bêdziemy mogli pój¶æ do ¿adnego biura, z³o¿yæ reklamacji i dostaæ kilku dodatkowych lat do prze¿ycia. Ka¿dy nasz dzieñ jest pierwszym dniem reszty naszego ¿ycia. Dlatego naprawdê musimy zadbaæ o to, ¿eby wszystkie nasze dni by³y dobre.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  8. #1768
    Moderator Osi±gniêcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassOverdrive10000 punktów do¶wiadczeniaWeteran
    Nagrody:
    Nagroda spo³eczno¶ciowa
    Avatar USgorn
    Do³±czy³
    15-11-13
    Sk±d
    NL
    Postów
    2,291
    SOG
    268
    Otrzyma³ : 226 SOGi w 200 postach

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ fallenursus Zobacz post
    Jezaz Fuck siê nacpala...
    Pika to amator
    Pika to cpal make do pieczenia i pozniej ciasto sie nie chcialo ukleic ;p
    Per scientiam ad sapientiam
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  9. #1769
    Moderator Osi±gniêcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassOverdrive10000 punktów do¶wiadczeniaWeteran
    Nagrody:
    Nagroda spo³eczno¶ciowa
    Avatar USgorn
    Do³±czy³
    15-11-13
    Sk±d
    NL
    Postów
    2,291
    SOG
    268
    Otrzyma³ : 226 SOGi w 200 postach

    Domy¶lnie

    Julka chyba bede musial poprosic Cie o odstawienie nootropikow bo wpisy walisz do konca mozliwych znakow chyba ;p
    Per scientiam ad sapientiam
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  10. #1770
    Do¶wiadczony Osi±gniêcia:
    Tagger Second Class5000 punktów do¶wiadczenia1 rok zarejestrowany
    Avatar N3ver_quit
    Do³±czy³
    02-04-14
    Sk±d
    Warszawa
    Wiek
    33
    Postów
    1,055
    SOG
    0
    Otrzyma³ : 111 SOGi w 61 postach

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ USgorn Zobacz post

    no i bardzo dobrze ze nastroj o 180 stopni sie obrocil, fajnie sie czyta pozytywna Julke ;)
    no mam nadzieje ¿e nie têsknicie za marudzeniem haha
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •