Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Dodawać ciężaru, czy nie???

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger First Class250 punktów doświadczenia31 dni zarejestrowany
    Avatar kubaszekr38
    Dołączył
    07-03-14
    Wiek
    26
    Postów
    22
    SOG
    3
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Dodawać ciężaru, czy nie???

    Witam Serdecznie! Ćwiczę p&p góra/dół i wczoraj miałem trening nóg (czyli dół) i byłem na tyle zmęczony, że odpuściłem sobie łydki.. Ale mniejsza oto, chodzi oto, że w ćwiczeniu " Przysiad ze sztangą na barkach " zrobiłem (powtórzeń) 7-5-3-2 (czyli 4s.) i teraz nie wiem czy zwiększać ciężar, czy nie, bo jak wiadomo na nogi robi się od 6-12 powt. I czy najważniejsza jest pierwsza seria, jeśli się w tym przedziale zmieści, czy wszystkie 4 serie? Proszę o pomoc!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger First Class1000 punktów doświadczenia1 rok zarejestrowany
    Avatar t-nation
    Dołączył
    13-03-14
    Skąd
    prawie góral
    Postów
    91
    SOG
    10
    Otrzymał : 5 SOGi w 5 postach

    Domyślnie

    i to mnie zastanawia skąd Oni biorą to 6-12 pow a dlaczego nie 5-11 pow.
    To nie jest wzór na "mięśnie"- jeśli by tak było to wystarczyłby jeden plan i wszyscy bylibyśmy tacy sami "przybuchani"
    a skoro nie jesteśmy i istnieje tyle planów i tyle teorii ---to oznacza że każdy musi znaleźć coś dla siebie (ale oczywiście,przy zerowym stażu, zaczynamy od podwieszonych)


    a tak dla mojej informacji--- jesteś bardziej sprinterem czy średniodystansowcem (bez kontekstów:))
    Czy dałeś z siebie wszystko?!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. Użytkownik t-nation otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    fallenursus (19-03-14)

  4. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger First Class250 punktów doświadczenia31 dni zarejestrowany
    Avatar kubaszekr38
    Dołączył
    07-03-14
    Wiek
    26
    Postów
    22
    SOG
    3
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Hahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahaha. ... Ja już na siłowni ćwiczę 3/4 roku. Najpierw był FBW, później p&p, a teraz jest p&p góra dół :P Tylko w poniedziałek tak wyszło, że byłem trochę zmęczony i zrobiłem w przysiadach taką liczbę powt. 7-5-3-2, na dodatek musiałem podarować sobie łydki, bo byłem już zmęczony.. (z resztą jak pisałem)

    Ps. Odpowie ktoś zgodnie z tematem???
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #4
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassOverdrive10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Nagrody:
    Nagroda społecznościowa
    Avatar USgorn
    Dołączył
    15-11-13
    Skąd
    NL
    Postów
    2,291
    SOG
    268
    Otrzymał : 226 SOGi w 200 postach

    Domyślnie

    " i teraz nie wiem czy zwiększać ciężar, czy nie, bo jak wiadomo na nogi robi się od 6-12 powt."

    t-national Ci bardzo konretnie odpowiedzial. Probuj roznych mozliwosci raz zrobi po 5 powtorzen raz po 10. Zrob progresje. Kombinuj. Nie ma jednego idealnego rozwiazania pasujacego dla kazdego
    Per scientiam ad sapientiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #5
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Avatar Gangsta Latino
    Dołączył
    15-10-09
    Postów
    1,085
    SOG
    775
    Otrzymał : 267 SOGi w 197 postach

    Domyślnie

    Jeśli nie ćwiczysz typowo pod siłę np. trójbój to nie ma sensu robić od 1 do 5 powtórzeń - jedynie obciążysz stawy bo najczęściej już po 3 powtórzeniu technika siada przy takim rozłożeniu ilości powtórzeń.

    Mięsień masz spompować, bo tak go "odżywiasz". Także rób w każdej serii minimum 6 powtórzeń, ale takich gdzie kontrolujesz ciężar, czujesz dany mięsień itd. Najlepiej od 12 do 8, w niektórych ćwiczeniach można 15 (nawet więcej), a przy niektórych np. MC można sie skusić na te 6, ale i tak odradzam, lepiej mniejszy ciężar a więcej powtórzeń.
    Przepraszam za spam :(

    http://www.youtube.com/watch?v=UExwaCILDl0&feature=related
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #6
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Zima
    Dołączył
    25-07-11
    Postów
    325
    SOG
    11
    Otrzymał : 31 SOGi w 28 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubaszekr38 Zobacz post
    Hahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahaha. ... Ja już na siłowni ćwiczę 3/4 roku. Najpierw był FBW, później p&p, a teraz jest p&p góra dół :P Tylko w poniedziałek tak wyszło, że byłem trochę zmęczony i zrobiłem w przysiadach taką liczbę powt. 7-5-3-2, na dodatek musiałem podarować sobie łydki, bo byłem już zmęczony.. (z resztą jak pisałem)

    Ps. Odpowie ktoś zgodnie z tematem???
    3/4 roku powiadasz, ładny wynik
    Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #7
    neverending science experiment Moderator #Doping Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveStworzenie albumu zdjęć50000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Nagrody:
    Master Tagger
    Avatar fallenursus
    Dołączył
    11-03-09
    Skąd
    Montreal
    Wiek
    50
    Postów
    12,148
    SOG
    1,873
    Otrzymał : 3,153 SOGi w 2,487 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gangsta Latino Zobacz post
    Jeśli nie ćwiczysz typowo pod siłę np. trójbój to nie ma sensu robić od 1 do 5 powtórzeń - jedynie obciążysz stawy bo najczęściej już po 3 powtórzeniu technika siada przy takim rozłożeniu ilości powtórzeń.
    .

    Bzdura
    we fight like siblings
    but we fuck like champions


    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    warto dolaczyc!
    Trenbolone abuser.
    Public Enemy #1
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #8
    neverending science experiment Moderator #Doping Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveStworzenie albumu zdjęć50000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Nagrody:
    Master Tagger
    Avatar fallenursus
    Dołączył
    11-03-09
    Skąd
    Montreal
    Wiek
    50
    Postów
    12,148
    SOG
    1,873
    Otrzymał : 3,153 SOGi w 2,487 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gangsta Latino Zobacz post
    Jeśli nie ćwiczysz typowo pod siłę np. trójbój to nie ma sensu robić od 1 do 5 powtórzeń - jedynie obciążysz stawy bo najczęściej już po 3 powtórzeniu technika siada przy takim rozłożeniu ilości powtórzeń.
    .

    Bzdura
    we fight like siblings
    but we fuck like champions


    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    warto dolaczyc!
    Trenbolone abuser.
    Public Enemy #1
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. Użytkownik fallenursus otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    USgorn (19-03-14)

  11. #9
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassOverdrive10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Nagrody:
    Nagroda społecznościowa
    Avatar USgorn
    Dołączył
    15-11-13
    Skąd
    NL
    Postów
    2,291
    SOG
    268
    Otrzymał : 226 SOGi w 200 postach

    Domyślnie

    j/w ale Fal nie licz ze za podwojny post bedzie podwojny sog %-)
    Per scientiam ad sapientiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  12. #10
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Avatar Gangsta Latino
    Dołączył
    15-10-09
    Postów
    1,085
    SOG
    775
    Otrzymał : 267 SOGi w 197 postach

    Domyślnie

    fallen, jak się komuś doradza, to bierze się ten pod uwagę staż. Osobie która ćwiczy np. 2 lata doradził bym inaczej. Wiem co daje trening z dużymi ciężarami a małym zakresem powtórzeń, ale osoba która nie ćwiczy nawet roku, mało na tym treningu zbuduje, a może sobie zaszkodzić, bo często takim osobom, tylko wydaje się, że znają technikę.
    Po drugie, taki trening , nie jest zbyt popularny też u PRO BB. Większość z nich przez większość czasu ćwiczy z normalnymi zakresami powtórzeń, jedynie na masie przez krótki czas czasami zwiększają obciążenie, aby na stale zwiększyć siłę, dzięki czemu potem te 10 powtórzeń robią z obciążeniem np. 5 kg większym. Chyba, że się bierze przykład z Warrena czy Jacksona, chociaż sam Warren przyznał, że po zerwaniu bodajże dwugłowego uda, zmienił technikę przysiadów, tzn dźwiga mniej ale więcej razy i w udzie kilka cm przybyło.
    Większość osób, które ćwiczą pod sylwetkę (tylko pod sylwetkę) a trenuję system dużo, ale mało nie potrafią po prostu ćwiczyć inaczej, bo im psycha nie pozwala i często to widać w relacjach, gdy biegają po galeriach, szukają gości którzy wyglądają lepiej od nich ale dźwigają mniej i piszą posty typu: co tak mało ciężaru, albo sylwetka fajna, ale siłki malutko...
    Lepiej brać przykład z uznanych trenerów jak Farah niż szpanować ile to się dźwiga na klatę albo w MC. Tak to jest, fajnie jest się pochwalić, ale kulturystyka to wygląd, siła nie jest oceniana.
    Przepraszam za spam :(

    http://www.youtube.com/watch?v=UExwaCILDl0&feature=related
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •