Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Dodawać ciężaru, czy nie???

  1. #11
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassOverdrive10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Nagrody:
    Nagroda społecznościowa
    Avatar USgorn
    Dołączył
    15-11-13
    Skąd
    NL
    Postów
    2,291
    SOG
    268
    Otrzymał : 226 SOGi w 200 postach

    Domyślnie

    true, osoby z malym stazem czesto mysla ze znaja technike. Ale nie mozesz zaprzeczyc ze dla jednego dziala inna licza powtorzen a dla drugiego inna. Nie ma zlotej ilosci dzieki ktorej wszyscy rosna tak samo. Imo tak bez sensu jest robic jedno czy dwa powtorzenia jesli bawisz sie w kulturystyke. Ale czy zrobisz 5 czy 6 powtorzen w ostatniej serii zrobi taka roznice? nie ? no wlasnie
    Per scientiam ad sapientiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #12
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Avatar Gangsta Latino
    Dołączył
    15-10-09
    Postów
    1,085
    SOG
    775
    Otrzymał : 267 SOGi w 197 postach

    Domyślnie

    wiadomo, że to 1 czy 2 powtórzenia nie robią dużej różnicy w ostatniej serii, jednak jeśli ktoś robi na koniec 6 powtórzeń to prawdopodobnie 4 zrobi poprawnie, a jak ktoś robi na koniec 4 to prawdopodobnie już tylko 2, a następne 2 to już walka aby podnieść.

    To, że oba te treningi (mało powt. dużo ciężaru i odwrotnie) są dobre i na obu można się opierać jest chyba jasne dla każdego kto ćwiczy już jakiś czas, ale ja w każdym temacie patrze na staż osoby której doradzam. Ta osoba nie ćwiczy nawet roku i według mnie na siłę przyjdzie czas. Teraz lepiej pompować, uczyć się techniki, a potem można trochę pokombinować i dowalić ciężaru. Jednak najlepsze jest urozmaicanie tzn. okres kiedy ćwiczymy pod pompe, potem okres siłowy i tak w kółko. To gwarantuje na 99% sukces w BB. Jednak tak jak pisałem, najpierw trzeba się trochę oswoić z treningiem. Boksera nie daje się od razu na ring z mistrzem świata... trzeba poczekać i się rozwijać
    Przepraszam za spam :(

    http://www.youtube.com/watch?v=UExwaCILDl0&feature=related
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #13
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassOverdrive10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Nagrody:
    Nagroda społecznościowa
    Avatar USgorn
    Dołączył
    15-11-13
    Skąd
    NL
    Postów
    2,291
    SOG
    268
    Otrzymał : 226 SOGi w 200 postach

    Domyślnie

    tak ksiazkowo pierwszy miesiac to na pustym gryfie sie powinno cwiczyc tylko ze 99% swiezakow sa napaleni i czuja sie wyjatkowi. A wiadomo ze na bledach uczymy sie najlepiej
    Per scientiam ad sapientiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #14
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTwoje pierwsza grupaTagger First ClassWeteranOverdrive
    Avatar xxmłodyxx
    Dołączył
    11-01-09
    Skąd
    Lubelskie
    Wiek
    29
    Postów
    3,550
    SOG
    544
    Otrzymał : 504 SOGi w 231 postach

    Domyślnie

    Chłopaki po chuj drązyc temat zamiast udzielic chłopakowi konkretnej odpowiedzi.

    skoro masz w planie treningowym napisane ze ma byc 12-6 tzn ze masz robic najwiecej 12 a najmniej 6 w tych seriach. Z tym ze masz sobie dobrac tak ciezar początkowy i progresje ciezaru ze pierwsza serie robisz na 12 a ostatnią na 6. np zakładasz 70kg x12 100kg x10 130x8 160x6( 6technicznie poprawnie wykonanych ruchów). Jezeli dojdziesz do tego ze np na dzisiejszym treningu czułes po ostatniej serii ze dałbys rade wstac jeszcze 1-2 to za tydzien zwieksz ciezar w ostatniej o np 2,5kg(pamietaj zeby nie zaburzac progresji) ale ciezar początkowy( rozgrzewkowy) nie powienien ulegac zmianie, ewentualnie dorzuć jakas serie czy dwie na rozgrzewke
    Sadze ze po przeczytaniu tej wypociny która w sumie nie wiem czy jak by ja przeczytał miała by sens doszedłes do wniosku ze twoje 7-5-3-2 nie miesci sie w przedziale liczby powtórzen podanej w twoim planie treningowym.
    Ani wódka, ani dropsy nie smakuja tak jak koksy:)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. Użytkownik xxmłodyxx otrzymał za ten post 2 SOGi(-ów) od użytkowników:

    kubaszekr38 (19-03-14), t-nation (19-03-14)

  6. #15
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Zima
    Dołączył
    25-07-11
    Postów
    325
    SOG
    11
    Otrzymał : 31 SOGi w 28 postach

    Domyślnie

    W ćwiczeniu jest coś instynktownego coś czego nie da wytłumaczyć się nauką, ale jest jedna zasada musisz wyjść z założenia, że jesteś zdrowy dobrze jesz i dobrze śpisz, i przy takich fundamentach możesz sobie pozwolić na trening w którym zakładasz odpowiedni ciężar przy którym robisz tyle powtórzeń ile jesteś w stanie, i koniec tematu, jezeli dobrze czujesz się przy 15 to rób 15, jeżeli większy ciężar to np. 6 no i musisz porównać przy, którym, sie lepiej czujesz musisz to czuć, żadna rozpiska Ci nic nie da, ja imo klate płasko robie 5 serii po 6,5 powtórzeń, a rozpiętki na bramie po 2serie po 20 powtórzen, albo 4 serie po 12, i jest super w każdym serii ostatnie powtórzenie jest tym po którym bym już nie zrobił następnego, ale trzeba troche czasu spędzić na siłowni, żeby się o tym przekonać, sucha rozpiska to tylko rozpiska. Zawsze to powtarzam, że najlepsze efekty mają Ci co dużo zapierdalają i mało o tym mówią, nigdy na odwrót.
    Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. Użytkownik Zima otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    kubaszekr38 (19-03-14)

  8. #16
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger First Class1000 punktów doświadczenia1 rok zarejestrowany
    Avatar t-nation
    Dołączył
    13-03-14
    Skąd
    prawie góral
    Postów
    91
    SOG
    10
    Otrzymał : 5 SOGi w 5 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał xxmłodyxx Zobacz post
    Chłopaki po chuj drązyc temat zamiast udzielic chłopakowi konkretnej odpowiedzi.

    skoro masz w planie treningowym napisane ze ma byc 12-6 tzn ze masz robic najwiecej 12 a najmniej 6 w tych seriach. Z tym ze masz sobie dobrac tak ciezar początkowy i progresje ciezaru ze pierwsza serie robisz na 12 a ostatnią na 6. np zakładasz 70kg x12 100kg x10 130x8 160x6( 6technicznie poprawnie wykonanych ruchów). Jezeli dojdziesz do tego ze np na dzisiejszym treningu czułes po ostatniej serii ze dałbys rade wstac jeszcze 1-2 to za tydzien zwieksz ciezar w ostatniej o np 2,5kg(pamietaj zeby nie zaburzac progresji) ale ciezar początkowy( rozgrzewkowy) nie powienien ulegac zmianie, ewentualnie dorzuć jakas serie czy dwie na rozgrzewke
    Sadze ze po przeczytaniu tej wypociny która w sumie nie wiem czy jak by ja przeczytał miała by sens doszedłes do wniosku ze twoje 7-5-3-2 nie miesci sie w przedziale liczby powtórzen podanej w twoim planie treningowym.
    Pisząc 1 post nie doczytałem do końca (chyba były ostatki:))
    rzeczywiście chu...j wi o co chodzi
    Wyśmiewasz mnie (mówie o kubaszrek) --a skoro masz 3/4 lata stażu to po co pytasz się o takie głupstwo


    12-6 pow ---i naprawdę nie wiesz o co chodzi czy tylko chcesz zaistnieć na forum


    a i tak ci pomogę:)

    rób 4 serie po 6 powtórzeń (mieścisz się w zakresie)
    wyznacz maksymalny ciężar jakim jesteś w stanie zrobić 4 serie po 6 pow i zmniejsz ciężar o 10kg, co tydzień dodawaj 2,5kg
    czyli dla zobrazowania
    jesteś w stanie zrobić 4 serie po 6 pow ciężarem 100kg
    czyli
    1 tydzień robisz 4 serie po 6 pow ciężarem 90kg
    2 tydzień robisz 4 serie po 6 pow ciężarem 92,5kg
    3 tydzień robisz 4 serie po 6 pow ciężarem 95kg
    4 tydzień robisz 4 serie po 6 pow ciężarem 97,5kg
    5 tydzień robisz 4 serie po 6 pow ciężarem 100kg
    6 tydzień robisz 4 serie po 6 pow ciężarem 102,5kg
    7tydzień robisz 4 serie po 6 pow ciężarem 105kg
    i tak dalej póki nie braknie ci ciężaru lub sił:)
    Ostatnio edytowane przez t-nation ; 19-03-14 o 21:27
    Czy dałeś z siebie wszystko?!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #17
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Twoje pierwsza grupaWeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Pumbas
    Dołączył
    24-10-08
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    31
    Postów
    1,059
    SOG
    308
    Otrzymał : 299 SOGi w 189 postach

    Domyślnie

    ^ nie 3,4 lata tylko 3/4 roku, więc 9msc

    moja odp: nie zwiększać ciężaru.

    a) rob co chcesz ale w zakresie 6-12 (patrz post mlodego)
    b) 10x10 stałym ciężarem - jak zrobisz pełne 10x10 danym ciężarem, to zwiększasz obciążenie o 5-10kg na następnym treningu. Po 2 msc zmien na 8x8 stalym ciezarem, za 2 kolejne na 5x5.

    przed rozpoczeciem tych siadow wlasciwych rob lekkie pare serii rozgrzewowych
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #18
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger First Class250 punktów doświadczenia31 dni zarejestrowany
    Avatar kubaszekr38
    Dołączył
    07-03-14
    Wiek
    26
    Postów
    22
    SOG
    3
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Po to pytam się o takie głupstwo, bo pierwszy raz mi się zdarzyła taka a nie inna liczba powt. serii. "Człowiek uczy się całe życie"

    PS. Ale już dzięki wiem wszystko ;)
    Ostatnio edytowane przez kubaszekr38 ; 20-03-14 o 14:29
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •