Poka¿ wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Problem ¿e stawami

  1. #1
    Sezonowiec Osi±gniêcia:
    Tagger Second Class
    Avatar TrauceR
    Do³±czy³
    14-12-15
    Postów
    1
    SOG
    0
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie Problem ¿e stawami

    Witam wszystkich forumowiczòw jak zapewne widaæ to mój pierwszy post. Mo¿e zacznê od opisania swojej nazwê to kariery sportowej, wiêc za dzieciaka (tj 12 lat) mniej wiêcej zlapalem zajawke na Parkour dla niektórych mo¿e to ¶mieszne ale no mi przypad³o do gustu. Do tego z biegiem czasu dosz³a akrobatyka ale jak to za m³odu bywa o rozwagê i rozs±dek trudno. Pó¼niej do³±czylem do tego Judo i tak a¿ do 19 roku ¿ycia. Aktualnie mam 23 lata pracuje jako kierowca i jest masakra przez trzy lata przestoju sta³em siê wrakiem stawy s± w op³akanym stanie przez skoki bez rozgrzewki i obci±¿enia podczas l±dowañ (wiele z nich nieudanych niekoniecznie na materac). Najgorszy jest ból krêgos³upa dok³adnie odcinka krzy¿owego to z nim udalem siê do ortopedy stwierdzi³ on uszkodzenia w tkance miêdzykrêgowej, a co do reszty stawów za wiele siê nie wypowiedzia³. (Jedn± z grubszych kart na ortopedii) Ale do rzeczy pan doktor zaleci³ mi basen i ¿ebym kupi³ jaki¶ dobry preparat kolagenowy. Tylko jaki? Jest ich masa nie znam siê na tym a za kolejn± wizytê nie mam zamiaru p³aciæ wolê do³o¿yæ te pieni±dze do preparatu, prosi³ bym o jakie¶ przyk³ady i opisy jak d³ugo i jak trzeba je stosowaæ, po jakim czasie spodziewaæ siê efektów. Wybieram siê równie¿ do fizjoterapeuty i my¶lê te¿ ¿e powinienem zmieniæ pewne rzeczy w diecie (choæ z tym mam problem przez swoj± pracê) ale wskazówkami co do po¿ywienia dobrego dla stawów nie pogardzê. Dobra mam nadziejê ¿e kto¶ z wiedz± której mi brakuje zrozumie ten be³kot i odpowie. Z góry dziêkuje i pozdrawiam
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  2. #2
    Doradca Osi±gniêcia:
    WeteranTagger First ClassTrzech znajomych10000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar marcin001
    Do³±czy³
    23-11-06
    Sk±d
    D±browa
    Wiek
    33
    Postów
    2,064
    SOG
    236
    Otrzyma³ : 107 SOGi w 100 postach

    Domy¶lnie

    prawdopodobnie ból który Ci towarzyszy w krzy¿u to dyskopatia lêd¼wiowa. chcesz wiedzieæ co to, to wpisz sobie w google. ciê¿ko z tego siê wyleczyæ poniewa¿ po æwiczeniach reh prawdopodobnie po danym niew³a¶ciwym ruchu kr±¿ek siê przesunie i od nowa dolegliwo¶ci bólowe. pewnym sposobem jest zabieg operacyjny lecz lekarze nie chc± siê na nie decydowaæ z racji i¿ ma³o który umie go poprawnie wykonaæ, a rdzeñ tu¿ tu¿ ;p na yt masz du¿o æwiczeñ co mo¿esz wykonywaæ w domu. co do preparatu kup flexa i wcinaj, choæ z punktu nauki nie da siê odbudowaæ zniszczonych stawów ;)
    Ostatnio edytowane przez marcin001 ; 14-12-15 o 22:02
    Rezerwowy ze mnie ¿aden, ja rasowym napastnikiem....
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osi±gniêcia:
    3 miesi±ce zarejestrowany100 punktów do¶wiadczeniaTagger Second Class
    Avatar Tekken
    Do³±czy³
    31-03-16
    Postów
    7
    SOG
    0
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie

    ten preparat z kolagenem to jak najbardziej, ale æwiczenia te¿ s± wa¿ne, z w³asnego do¶wiadczenia wiem, ¿e pomagaj±, tylko wa¿na jest regularno¶æ i poprawno¶æ wykonywania - do¶wiadczony fizjoterapeuta musi Ci je pokazaæ. Bez æwiczeñ to ci±gle mam bóle w okolicy odcinka lêd¼wiowego krêgos³upa. Poza tym wa¿ne s± zmiany w trybie ¿ycie, przynajmniej na tle ile mo¿na to trzeba staraæ siê co¶ robiæ dla krêgos³upa, tzn. np. odpowiednio siedzieæ czy le¿eæ, poza tym mo¿na próbowaæ ok³adów, wiêcej masz tutaj na ten temat [link widoczny dla zalogowanych U¿ytkowników] moze choæ trochê pomo¿e...
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •