Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Pełna klata.

  1. #1
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie Pełna klata.

    Wiele początkujacych osób, żali się że nie ma duzej szerokiej klatki piersiowej, że widoczne są kości zamiast miesni. Co jest teog przyczyną? Tak jak w każdym innym przypadku : dieta oraz trening.
    O ile diete mozemy omówić w innym dziale to podstawą czyli treningiem mozemy zajać się tu.
    Podstawowym ćwiczniem klatki jest wyciskanie sztangi leżąc na ławce pąłskiej. STOP! Czy oby napewno?
    Kazda rozpiska "na mase" zawiera wyciskanie sztangi leząc płasko. Ale czy oby to ćwicznenie faktycznie przyczyniało sie na najlepszego kształtowania naszej klaty?
    Skromnie stwierdze że nie. Otóż o wiele bardziej efekywnym ćwiczneiem jest wyciskanie sztangi lub hantli na małym skosie dodatnim, gdyż angwżowana jest góra klatki piersiowej, co sprzyja kolowialnie mówiac, zakryciu kości w górnej części mieśni piersioweych, ponadto mnie obciażamy przednią częsć barkową oraz Tricepsy, uzywamy przeważnie mniejszych obciaże.
    Sam na sobie wypróbowałem amianę tych ćwiczeń, na kilka tygodni całkowicie odstawiłem wyciskanie sztangi na płaskiej ławce, za to wykonywałem duzo wyciskań na skosie dodatnim oraz bramie, efekty przerosly mnie samego, gdyż po tym czasie widziałem że klatka staje się pełniejsza, bardziej zarysowana. Wiec czy warto ślepo iść w utarte ścieżki zamist wyprobować na sobie inne podesie niż tradycyjne? Czy ten sport nie polega na ciągłym eksperymentowaniu na sobie i iszukaniu najlepszego wyjścia? Jak uważacie? Zapraszma do dyskusji :
    Moj sposób na pełną i masywną klate.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar .rocky
    Dołączył
    10-01-11
    Postów
    1,248
    SOG
    105
    Otrzymał : 250 SOGi w 122 postach

    Domyślnie

    o bezwartosciowosci wl bym polemizowal, u mnie np. było odwrotnie niż piszesz, po wyjebaniu dodatkow i zostawieniu samego wl, klatka ruszyla, a ci co twierdza ze to slabe cwiczenie, mysle ze po prostu trzaskali technikę z dupy, bo jeśli ją się dobrze ogarnie poprzez przedewszystkim czestotliwosc wykonywania wl (min 2x w tyg), co daje coraz mocnijsze polaczenie miesnie-mozg, a wtedy można czerpac korzyści z tego ćwiczenia przez dlugi dlugi czas

    ale jednocześnie wiem ze nie dla każdego będzie to dobre wyjście samo wl, ile ludzi tyle reakcji, tak jak inni potrafią budowac mase na rozpietkach co mnie wcale nie dziwi, tutaj każdy dochodzi do swojego optimum sam, niema uniwersalnych szablonow tylko trzeba kombinować do skutku a to co opisales wyżej może się jedynie sprawdzić u pewnej grupy osob

    jednakże pierwszym zabiegiem jaki polecal bym zrobić przy jakimiś "nierosnącym mięśniu" to zacząć go poprstu robic 2x w tygodniu a jeśli to się nie sprawdzi, to dorzucić kcal (wogole nie rozumiem tego jak może JEDEN miesien nie rosnnac a reszta jakos tak, zazwyczaj po prostu wszstko stoji a typowi się wydaje ze np. tylko plecy albo klata)
    Ostatnio edytowane przez .rocky ; 19-11-13 o 02:26
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. Użytkownik .rocky otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Micek185 (19-11-13)

  4. #3
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    Dokladnie o tym pisze. Ze to byl sposob aby wypelnic moja klatke gdy trenowalem jeszcze sykwetkowo.
    kazdy musi znalezc ten swoj pomysl na siebie.dlatego nie negujemy zadnego ze sposobu jakimi do tego dojdziemy jesli przynosi efekty. U mnie takze sprawdza sie wieksza czestotliwosc trenowanej grupy ale na krotka mete musze co jakis czas dawac czas na regeneracje bo skutki sa odwrotne, ale zato kiedys bylem fanem splitow teraz tylko fbw nic wiecej widze o wiele wiecej korzysci z trenowania np wspoknianej klatki 3razy w tyg mniej intensywnie ale z z wieksza czestotliwoscia.
    Ktos jeszcze ma jakies wskazowki?spostrzezenia? Smialo pisac
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #4
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Zima
    Dołączył
    25-07-11
    Postów
    325
    SOG
    11
    Otrzymał : 31 SOGi w 28 postach

    Domyślnie

    Dieta, oraz trening, oraz regeneracja ofc :)
    Aktualnie odstawiłem sztangi i lece na hantlach, ale żeby było jeszcze ciekawiej ułożyłem sobie taki eksperymentalny trening:

    wyciskanie skos góra
    rozpietki na tym samym skosie
    wysikanie płasko
    pompki na poręczach

    czyli robie to czego nigdy nie robiłem, liczę, że klatka "zaskoczy".
    Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #5
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    Hehe, nie mam juz relacji przez awarie forum ale robiłem kiedys identyczny zestaw, dosłwonie idenfident!
    poważnie mówię:) klatka pięknie zareagowała, międzyinnymi właśnie wtedy przekonałem sięże jeśli chodzi o kulturystyke to WL jest mocno przereklmamowane, a skosy rządzą. Grunt to ciągle eksperymentować i znaleźć to coś.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. Użytkownik Micek185 otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Zima (19-11-13)

  8. #6
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Zima
    Dołączył
    25-07-11
    Postów
    325
    SOG
    11
    Otrzymał : 31 SOGi w 28 postach

    Domyślnie

    Oooo napawasz mnie motywacją, jedyne co mnie martwi to technika wyciskania hantlami przy klacie, trzeba kontrolować barki i cały czas o tym pamiętać, a ja chociaż o tym wiem to i tak po treningu mocno czuje naramienne :<
    Micek robiłeś 4x12 każde ćwiczenie czy inny wariant? Celem pewnie masa tak?
    Ostatnio edytowane przez Zima ; 19-11-13 o 20:14
    Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #7
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    zmniejsz kont nachylenia skosu, ja nie miałem odpowiedniego nachylenia dlatego wkąłdałem pod podpórke mały 2kg krążek , pamietaj o tym że każdy ma inną budowe anatomiczną i nie każdy bedzie wykonywał to samo świczenie identycznie i na tym samym sprzęcie zmniejsz kąt nachylenia ławki albo spróbuj kierować hantle wyżej, bliżej gardła, mnie to się sprawdza bo rozciagam klatke maksymalnie.

    Robiłem wtedy sój sprawdzony sposób:
    1 tydzień robiłem trening na lajtowych cieżarach czyli zakres 10-12 nawet 14powt zaleznie od partii
    2tydzien robiłem na dużych cieżarach nie raz zdarząło mi się schodzićdo nawet 4-5powt

    lałem wtedy na rady że to z duże ciężary, ale masa szła z tygodnia na tydzień, o dziwo wtedy odnotowalem największy przyrost sily na płaskiej jak i na skosie chociaż płaskiej nie robiłem!!!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. Użytkownik Micek185 otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Tomi! (20-11-13)

  11. #8
    Bywalec Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar opalinho
    Dołączył
    31-08-09
    Postów
    648
    SOG
    104
    Otrzymał : 64 SOGi w 57 postach

    Domyślnie

    Ja dziś jestem akurat po klatce i robilem
    1.skos ok.45* na smithcie - ciezko, z progresją
    2.hantle na plaskiej 3x10
    3.brama
    4.wycisk na maszynie siedzac 3 x 15 i w ostatniej drop

    Myśle, że nie nalezy zupelnie rezygnowac z WL bo to dobre cwiczenie ale ja sobie tak cyklicznie je robię. Teraz np. zaczynam od skosu(smith lub hantle), potem na plaskiej robie rozpietki(dzis akurat brama dla odmiany) lub wycisk hantli. Koncze zwykle wyciskiem na maszynie z dropsetem w ostatniej. Generalnie lubie wycisk w skosie, szczegolnie hantli(wkurwia nieraz sam zarzut ale daje radę). Wazne wg mnie oprocz cwiczen jest rotacja ilością powtorzen i przeplatanie ciezkich,silowych ruchow po 4-6 powt z wymuszonymi nawet z cwiczeniami na zakresie 8-10,po nawet 15-20powt.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  12. Użytkownik opalinho otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Micek185 (19-11-13)

  13. #9
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Zima
    Dołączył
    25-07-11
    Postów
    325
    SOG
    11
    Otrzymał : 31 SOGi w 28 postach

    Domyślnie

    Ok bardzo ciekawie to wygląda nigdy nie robiłem takich mini cykli tylko nakurwiam żelazo bezmyślnie ale technicznie. Rozumiem, że to pasuje tylko do dużych partii mięśniowych? Mogę zrobić tak, że przez jeden tydzień do pleców, klatki, nóg no i niech będzie, że barków dam normalne ciężary 4x12 a w następnym, duży ciężar do 6 powtórzeń i tak 6 razy czyli w sumie 12tyg takiego treningu? Będzie chyba spoko.
    Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  14. #10
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    tak to sie tyczy wszystkich grup miesniowych. jedyna różnica w mięśniach to stosunek włókien wolno i szybkokurczliwych i tak np:
    w klatce za duży cieżar bedziemy uzywali taki z kórym zrobimy 5-6powt a mały to taki gdzie zrobimy 12-14powt
    w barkach no mały ciężar to taki z którym zrobimy 20powt a duży to taki w którym zrobimy 10powt,
    wszystko zalezy jaki masz skład miesni, i tu też musisz sam wybadac na postawie obserwacji, np robisz cykl 12tyg na bary na ciężarach dużych i po tych 12tyg porównujesz zdjecia, obwody i lustro, to samo potem robisz na srednich i duzych cieżarach sam dochodzisz do tego w jakim przedziale ciężaów odnotowujesz najwieksze przyrosty, i pod to ustawiasz trening, to sę tyczy każdego mięśnia.

    Przykład z mojej siłowni, chodził tam typek wysoki ale tak idealnie zbudowany z taką gęstoścą miesni i pociecem że mógł by zrobić 2-3tyg wycinki i startowac w zawodach, najciekawsze było to że cwiczył tak małymi ciężarami ze ja rozgrzewke nimi mogłem robić bo nie czułem zmęczenia, za to on robił po 15-20powt i miał ciągły progres, taki przykła dpokazuje tylko to że co działa idealnie na większosć niekoniecznie zadziała na Ciebie.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  15. Użytkownik Micek185 otrzymał za ten post 2 SOGi(-ów) od użytkowników:

    Tomi! (20-11-13), Zima (19-11-13)

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •