Trenbolon - charakterysytka i opis

# Substancja aktywna: Acetat trenbolonu
# Okres aktywnego półtrwania: około 2 dni
# Klasyfikacja: Sterdy anaboliczno - androgenny (iniekcyjny)
# Dawkowanie: 75mg / dzień - 2 dni
# Trądzik: Tak
# Retencja wody: Nie
# Podwyższone ciśnienie krwi: Tak
# Hepatotoksyczność: Tak
# Aromatyzacja:Nie
# Konwersja do DHT: Nie
# Blokowanie HPTA: Tak

Trenbolon jest bardzo mocnym androgenem, posiadającym silne właściwości anaboliczne. Znakomicie nadaje się do szybkiego budowania masy mięśniowej i siły, powodując wyraźne rezultaty w krótkim czasie. Anaboliczność tego związku porównywana jest często z typowo budującymi środkami, takimi jak Dianabol lub Testosteron. Jest jednak pomiędzy nimi zasadnicza różnica - Trenbolon nie aromatyzuje. Jest środkiem naprawdę wyjątkowym, zwłaszcza że praktycznie wszystkie sterydy budujące masę mięśniową konwertują do estrogenów. Natomiast środki niearomatyzujące wykazują z reguły słabsze właściwości anaboliczne. Trenbolon natomiast niearomatyzjąc, oferuje bardzo silne działanie anaboliczne. Nie powoduje retencji wody, toteż masa na nim zdobywana zawsze jest bardzo wysokiej jakości. Ginekomastia także nie występuje, więc antyestrogen nie jest konieczny.

Wysoki poziom androgenów, powodowany stosowaniem Trenbolonu, przy nieobecności estrogenów znakomicie sprzyja spalaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Pozwala na uzyskanie znakomitej gęstości i separacji muskulatury, bez drastycznej diety. Dlatego jest niezwykle cenionym i popularnym wśród kulturystów sterydem.

Trenbolon jest wyraźnie mocniejszy niż testosteron. Wykazuje trzykrotnie silniejsze działanie, porównując w skali miligram do miligrama. Oczywiście znaczna androgeniczność może przyczyniać się do występowania skutków ubocznych, takich jak przetłuszczająca się cera, trądzik, wzrost agresji, nasileni procesów łysienia. Trenbolon pod żadnym pozorem nie powinien być stosowany przez kobiety.

Znacznie mocniejsze w przypadku Trenbolonu jest także blokowanie sekrecji endogennego testosteronu, mimo braku jakichkolwiek ilość estrogenu. Przy czym wykazuje pewne działanie progesteronowe, ze względu na strukturę chemiczną. Jest pochodną 19-nortestosteronu (nandrolonu), dlatego może powodować skutki uboczne typowe dla tego związku. Ze wględu na wysoki stopień zaburzania funkcjonowania osi podwzgórze - przysadka - jądra, odpowiednie zastosowanie HCG oraz Clomidu / Nolvadexu po zakończeniu terapii jest niezbędne. W przeciwnym przypadku powrót do normalnego funkcjonowania hormonalnego może potrwać bardzo długo. Najpopularniejszym dawkowaniem Trenbolonu jest przyjmowanie 37.5 - 75mg. Mimo że sam Trenbolon jest niezwykle silnym środkiem, często łączy się go z innymi sterydami, w zależności od oczekiwanych rezultatów. W okresach pracy nad poprawą definicji najczęstszym dodatkiem jest niearomatyzujący anabolik, taki jak Winstrol lub Primobolan. Zwiększając masę mięśniową warto natomiast dodać silniejsze związki, takie jak Testosteron lub Dianabol. Jednak w takim przypadku musimy liczyć się z utratą definicji, jaką oferuje Trenbolon. Gdzieś w środku tych dwóch opcji znajdują się jeszcze umiarkowane anaboliki, takie jak Deca-Duraboli i Equipoise. Takie połączenie z kolei zapewni znaczne przyrosty masy mięśniowej i siły, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo przyzwoitej definicji (znikoma retencja wody).