Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: Kreatyna

  1. #11
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassOverdrive10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar Baloniarz
    Dołączył
    08-05-11
    Wiek
    43
    Postów
    1,349
    SOG
    213
    Otrzymał : 300 SOGi w 168 postach

    Domyślnie

    to inaczej wychodzimy z założeń :)
    Ja wole się uczyć na błędach ale czyichś niż swoich :P
    A kiedy już sięgniemy dna, musimy uważać, żeby to dno nie odpadło.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. Użytkownik Baloniarz otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    opalinho (23-09-13)

  3. #12
    Początkujący Osiągnięcia:
    WeteranTagger First Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar Hero33
    Dołączył
    18-10-07
    Wiek
    41
    Postów
    205
    SOG
    12
    Otrzymał : 8 SOGi w 8 postach

    Domyślnie

    Błędem moim zdaniem by było gdyby stacki wogóle nie działały, a pierwszy raz można kupić sprawdzić jak to działa,jeżeli dojdzie do wniosku że efekty porównywalne z mono a kasa wyższa niż za mono to wyciągnie wnioski , ale zawsze będzie mógł powiedzieć że sam testował ,a nie że słyszał że efekty są niby takie same jak na mono :) . Sam z krety jadę mono ale zazwyczaj na bąbce bo więcej jej trzeba i jest tańsza , a bez wspomagania, czyli na offie lubię sobie np storma zapodać i wali mnie to że jest droższy :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #13
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Monos
    Dołączył
    22-05-12
    Postów
    59
    SOG
    0
    Otrzymał : 1 SOGa w 1 poście

    Domyślnie

    również polecam zwykłe mono , a stack tylko wtedy gdy fundusze na to pozwalają :-)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #14
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar ht
    Dołączył
    24-12-08
    Postów
    2,736
    SOG
    76
    Otrzymał : 351 SOGi w 322 postach

    Domyślnie

    u mnie ost duzo dobrego sie slyszy o hcl. z tego co kojarze to fa i uns maja fajne hcl-ki w swojej ofercie.
    porady dietetyczne, suplementacyjne i treningowe. pw.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #15
    Moderator Osiągnięcia:
    WeteranTagger First Class5000 punktów doświadczeniaStworzenie albumu zdjęćTwoje pierwsza grupa
    Avatar Tomi!
    Dołączył
    15-06-09
    Skąd
    Śląsk
    Wiek
    33
    Postów
    463
    SOG
    415
    Otrzymał : 43 SOGi w 38 postach

    Domyślnie

    Zaciekawił mnie temat, poszukałem popatrzałem i..

    Creatine Ethyl Ester
    Być albo nie być
    Louis Geovani naukowiec Bio Ceutical Research & Development Analytical Laboratory oddział All American Pharmaceutical & Natural Foods


    Jak powstaje ethyl ester ?
    Tworzenie Ethyl Ester to stary chemiczny sposób na stabilizację substancji chemicznych. Niestabilną substancję poddaje się reakcji z kwasem chlorowodorowym i alkoholem.

    Czy to jest dobre dla kreatyny?
    Kreatyna poddana działaniu kwasu chlorowodorowego daje nam kreatynę HCL. To głupota gdyż nawet uczeń liceum wie, że kreatyna w płynach zachowuje się niestabilnie. Im niższe pH, tym konwersja kreatyny do kreatyniny przebiega szybciej. Kwas chlorowodorowy ma pH równe 1, więc reakcja przebiega natychmiastowo. Kreatynina to bardzo silna toksyna, której organizm nie strawi. Tworzenie ethyl estrów niektórych substancji, ma zastosowanie w produkcji leków, ale jest kompletnie nieprzydatne przy produkcji kreatyny. Poza tym, nawet gdyby kreatyna była stabilna w kwasach, pozostałości po reakcji z alkoholem są bardzo trudne do usunięcia. Otrzymalibyśmy, więc produkt albo bardzo zanieczyszczony, albo czysty i bardzo drogi.

    Czy Ethyl Ester kreatyny to nowość, tak jak mówią reklamy?
    Tak, jeżeli ciągle mamy rok 1922! Dobrze widzisz. Dwóch gentlemanów W. Dox i Lester Yoder próbowali w 1922 otrzymać ester kreatyny. Wyniki opublikowano w Journal of Biological Chemistry, Vol# 4. Odkryli oni, że w kwasach kreatyna zmienia się kreatyninę. W 1954 r. Potwierdziły to badania panów Molda, Gore`a, Lynca i Schantza. Więc, nie odkryto tego w 2004 roku jak twierdzi wiele firm w swoich reklamach.

    Więc czym są estry kreatyny, które dostępne na rynku?
    Podróbkami! Ethyl ester kreatyny nie istnieje! Poddałem testom wszystkie produkty mające w składzie tzw. „ethyl ester” oto, co było w środku:

    a) Zwykły monohydrat kreatyny
    b) Monohydrat kreatyny wymieszany z jakimś kwasem
    c) Monohydrat kreatyny, kwas i trochę kreatyniny
    d) Monohydrat kreatyny wymieszany z aminokwasami i kwas

    Odnalazłem także pewną fabrykę w Chinach, która szczyci się tym, że produkuje Ethyl Ester kreatyny, porównałem to z wynikami przetestowanych suplementów. Wyniki były w większości takie same, maksymalne odstępstwa to 10%, oprócz ilości Ethyl Ester

    Ethyl Ester kreatyny 0 mg w 1 gramie
    Kreatyna 700mg w 1 gramie
    Kreatynina 20 mg w 1 gramie
    Woda 300 mg w 1 gramie

    Skoro to wszystko podróbki to, dlaczego firmy to sprzedają?
    Tu dochodzimy do sedna sprawy. Można to tanio wyprodukować i łatwo sprzedać, a reszta ich nie obchodzi. Wydaje im się, że i tak tego nikt nie sprawdzi, bo w końcu to ciągle kreatyna. Zadzwoniłem do paru takich firm i spytałem, dlaczego do wielu produktów dołączają Ethyl Eester kreatyny, ale nie sprzedają tego jako oddzielnego produktu. Wszyscy odpowiadali, że sam Ethyl Ester może nie zadziałać, ale ładnie wygląda na opakowaniu. Im dłuższa lista składników, tym produkt lepiej się sprzedaje.

    Jak można otrzymać stabilną kreatynę?
    Tylko w jeden sposób: Kre - Alkalyn US Patend 6,399,661.

    Jeżeli chcesz więcej informacji wejdź na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i sprawdź nową książkę Briana Andrewsa ”Creatine, Industry Insider secrets revealed”. Można ją ściągnąć z tej strony, całkowicie za darmo.

    Kończąc, chcę żebyście wiedzieli, że jestem biochemikiem i wydawało mi się, że mogę otrzymać każdą formę kreatyny, jaką będę chciał. Gdy pan Jeff Golini odkrył Kre- Alkalyn, to właśnie robił. Bawił się kreatyną i różnymi kwasami. Wtedy dopiero dostrzegł, że kreatyna w płynach jest niestabilna, a im niższe pH roztworu, tym szybciej zachodzi przemiana w kreatyninę. Zapytałem pana Golini czy próbował kiedyś stworzyć ester kreatyny. Spojrzał mi prosto w oczy i uśmiechnął się pod nosem.

    Podsumowanie:
    Ethyl Ester kreatyny NIE istnieje. Kreatynę można ustabilizować tylko w jeden opatentowany sposób - US Patend 6,399,661.



    zródło:inne forum
    One hundred [x]
    Now reaching 110 kgs
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #16
    Zbanowany Osiągnięcia:
    Tagger First Class1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Whitelionn
    Dołączył
    14-11-13
    Postów
    89
    SOG
    0
    Otrzymał : 3 SOGi w 3 postach

    Domyślnie

    Ja używam jakiś czas już mono ze Scitec'a czyli 100% Creatine. Ilość w puszce to 500g, starcza na długo a cena bardzo śmiesznie niska:) efekty widać, siła w górę i masa w górę. Jeśli zależy komuś na dobrej kreatynie za małe pieniądze to polecam:)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #17
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassOverdrive10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Nagrody:
    Nagroda społecznościowa
    Avatar USgorn
    Dołączył
    15-11-13
    Skąd
    NL
    Postów
    2,291
    SOG
    268
    Otrzymał : 226 SOGi w 200 postach

    Domyślnie

    kreatyna kreatynie rowna. Tyle ze w staku masz dodatki typu beta alanina itp wiec lepsze efekty beda. Imo lepiej kupic mono preparaty i zrobic wlasny stack.
    Per scientiam ad sapientiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #18
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassOverdrive10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Nagrody:
    Nagroda społecznościowa
    Avatar USgorn
    Dołączył
    15-11-13
    Skąd
    NL
    Postów
    2,291
    SOG
    268
    Otrzymał : 226 SOGi w 200 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomi! Zobacz post
    Zaciekawił mnie temat, poszukałem popatrzałem i..
    Byloby ciekawie gdyby nie zrodlo [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] bardzo to smierdzi reklama Kre - Alkalyn
    Per scientiam ad sapientiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #19
    Sezonowiec Avatar Misiaczek123
    Dołączył
    13-11-13
    Postów
    10
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Kreatyna z Sciteca faktycznie nie jest droga a i dobre efekty są, ktoś dodał na forum temat crea-bomb z Sciteca, wydaje się dobrym pomysłem, może coś takiego jeśli zwykłe mono miałoby się nie sprawdzić.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #20
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Zima
    Dołączył
    25-07-11
    Postów
    325
    SOG
    11
    Otrzymał : 31 SOGi w 28 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misiaczek123 Zobacz post
    Kreatyna z Sciteca faktycznie nie jest droga a i dobre efekty są, ktoś dodał na forum temat crea-bomb z Sciteca, wydaje się dobrym pomysłem, może coś takiego jeśli zwykłe mono miałoby się nie sprawdzić.
    jak crea bomb, to nie bierz grape, chyba, że chcesz brać miarkę do japki i popić, nigdy nie miałem tak nie dobrego w smaku supla, kreata jak kreata. W większości stackach te dodatkowe suple to tylko reklama.
    Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •