Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: licze na jakies porady :)

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar xxx4ever
    Dołączył
    05-11-06
    Postów
    9
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie licze na jakies porady :)

    Witam forumowiczów. Troszkę chciałbym popracować nad sobą. Nigdy systematycznie nie ćwiczyłem. Mam "lekką" nadwagę (wzrost 183, waga 91), oczywiście mięsień "piwny" jest widoczny. 30 wiosenek już za mną, więc młody nie jestem a do tego dochodzą problemy z kręgosłupem (dość spore problemy z odcinkiem lędźwiowy). Przydało by się schudnąć i popracować nad mięśniami. Myślałem nad takim planem: 3 razy w tyg. basen (gdzieś po pracy, po obiedzie) i w te same dni wieczorem HIIT (co myślicie na temat kupna BCAA??) oraz 2-3 razy w tyg. trening ogólnorozwojowy (ACT lub sam coś wymyślę), mam ławeczkę, sztangę i hantle w piwnicy, więc na początek powinno wystarczyć. To byłby plan na 6-8 tyg. Dużo postów przeczytałem na forum i przydałaby się odpowiednia dieta, tak na wage 85 kg. byłaby dobra?? Z rana starałbym się jeść największy posiłek.
    co sądzicie o tym?? Prosiłbym o uwagi :). Pozdrawiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Zima
    Dołączył
    25-07-11
    Postów
    325
    SOG
    11
    Otrzymał : 31 SOGi w 28 postach

    Domyślnie

    Basen spoko, ale pod warunkiem, że bardzo dobrze pływasz i jesteś w stanie płynąć swoim tempem 30-40minut, a może i nawet więcej, często w Polsce baseny są przepełnione i dlatego takie treningi średnio się sprawdzają. Jeżeli chodzi o kręgosłup to rzeczywiście istotna sprawa i tutaj basen może być dobrym rozwiązaniem, ale myślę, że bieganie po miękkiej nawierzchni w odpowiednim obuwiu też się sprawdzi. Jeżeli nigdy wcześniej nie ćwiczyłeś to myślę, że nie ma sensu zaczynać z taką dużą intensywnością, 3 treningi w tygodniu wystarczą lepiej skupić się na diecie. Co do samych treningów to musisz być pewien, że Twój kręgosłup jest w stanie ciężko pracować z obciążeniem, bo inaczej może stać się lipa. BCAA nie zaszkodzi, ale też nie spodziewaj się rewelacji.
    Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. Użytkownik Zima otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    fallenursus (23-08-13)

  4. #3
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    kolega wyżej wymienił chyba wszystkie istotne rzeczy, ja od siebie dodał bym tylko jako podstawę aerobó rower stacjonarny bądź zwykły( ja preferuję zwykły) bo najmniej oddziałuje na lędzwie, biegi bym wprowadizł ale stopniowo, tzn jak zaczniesz trenowac na siłowni, zadbaj o zestaw cwiczen na odcinek lędzwiowy, na początek gimnastyka potem ciężary. jesli bedziesz uważał że jestes w stanei biegac jak już kilka kg zrzucisz to ok, zaczniesz nawet od 10min dziennie.
    mamy identyczny wzrost więc mysle że Ty bedzies zodbrze wyglądąl przy wadze ok 80kg spójrz w dziale relacje CrossFit jak wyglada 82kg/183cm :)
    jelsi chodzi o treningi siłowe to stawiał bym na trening obwodowy, + gimnastyka.
    suple sobie odpusc sa całkowicie zbędne. a pieniadze przeznacz na jedzenie, urozmaić diete i tego sie trzymaj.
    nie okreslaj planów na 6 tyg tylko cwicz z myłsą że już zaczniesz na stałe trzymac zdrowy tryb życia, taka rada na przyszłosć ;)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #4
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar xxx4ever
    Dołączył
    05-11-06
    Postów
    9
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Dzięki chłopaki za rady. Mam prof. bieżnie bardzo blisko i tam troszkę biegam (20-30 min. 3 razy w tyg. wolny bieg) dlatego pomyślałem o Hiit-cie bo z tego co wyczytałem daje lepsze wyniki jeśli chodzi o pozbycie się mięśnia "piwnego". 3 razy w tyg. robię też ćwiczenia gimnastyczne (szczególnie na odcinek lędźwiowy) oraz zacząłem A6W, ale jakoś mi nie przypadła do gustu :/, jakiś inny program na brzuch muszę znaleźć. Basen to tak pod te plecy, dużo ostatnio byłem na jeziorem i troszkę lepiej plecy mi się czuły jak sobie popływałem :).
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #5
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar xxx4ever
    Dołączył
    05-11-06
    Postów
    9
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #6
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    tak tylko przed ostatnia strona :)
    przy bólach lędzwi szczególnie unikaj takich zestawówó jak A6W a niej zapomnij całkowicie!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #7
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar xxx4ever
    Dołączył
    05-11-06
    Postów
    9
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    a ja szukam i szukam, dobrze, ez napisałeś bo byłem dopiero na 30 stronie... hehe
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #8
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar xxx4ever
    Dołączył
    05-11-06
    Postów
    9
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Zacznę 2-3 razy w tyg. trening siłowy oraz 2-3 razy w tyg. aeroby (jak złapie kondycje to przejdę na interwały), tak aby ogólnie 5 dni w tyg. coś robić. 3 razy gimnastyka i coś na brzuszki poszukam. Diete i trening jutro sobie ułożę na wagę 80 kg. Mam nadzieję, że jakieś uwagi będą :). Pozdrawiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #9
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Zima
    Dołączył
    25-07-11
    Postów
    325
    SOG
    11
    Otrzymał : 31 SOGi w 28 postach

    Domyślnie

    No to Twoje życie, Twoje ciało i Twój wybór, jednak moim zdaniem lepiej małymi krokami, ale cały czas do celu. Wiemy, że wcześniej nie ćwiczyłeś, ale nie opisałeś swoich nawyków żywieniowych. W momencie jak wejdziesz na dietę to zapewne będzie mniej węgli niż teraz, zwiększy się aktywność fizyczna, możesz czuć się nieciekawie. Osobiście ćwiczę już jakiś czas i zawsze jak redukuje zwłaszcza na początku to czuje się jakbym wisiał na krzyżu nienawidzę tego okresu, później się przyzwyczajam i jest ok, a zmierzam do tego, że jednak proponuje na początek te 3 treningi w tygodniu, żeby wdrążyć organizm w nową sytuacje, później po jakimś czasie zwiększyć do 4 itd. Nie chcemy przecież, żebyś się zniechęcił, a jednak na sylwetkę młodego Boga trzeba się trochę postarać :). Koniec końców więcej nie znaczy lepiej.
    Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #10
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar xxx4ever
    Dołączył
    05-11-06
    Postów
    9
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Witam ponownie. Może i masz racje, nie ma co się tak rwać bo mogę się zniechęcić, małymi krokami do przodu. 1-2 razy w tyg. trening siłowy i tak samo bieg. W mojej sytuacji to nawet lepiej spokojnie ćwiczyć, tylko pewnie troszkę potrwa zanim zbije te 10 kg. Do tej pory jadłem tak: 7:00 kanapeczka, 10:00 2 kanapeczki, 13:00 baton, 16:00 obiad i potem ciapanie byle czego :/.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •