Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Plan treningowy do oceny

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger First Class3 miesiące zarejestrowany500 punktów doświadczenia
    Avatar gucio91
    Dołączył
    20-07-13
    Postów
    21
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Plan treningowy do oceny

    Płeć: M
    Wiek: 20
    Waga: 78 kg
    Wzrost: 182 cm
    Cel treningowy: Masa
    Staż: 4 miesiące
    Inne sporty: brak
    Dostęp do sprzętu: amatorski atlasik (ławeczka z regulowanym skosem, sztanga, te boczne uchwyty na klatę, modlitewnik, na nogi), hantle, za miesiąc cały osprzęt siłowni
    Dieta: w miarę ułożona, może nie pilnuje się jakoś specjalnie ale na razie w 1,5 miesiąca przybyło 3 kg więc myślę że nie jest źle
    Suplementy: Assault, Transformator
    Ostatni plan: brak konkretnego planu

    Na razie nie będę pisał jakie ćwiczenia, ile serii i ile powtórzeń. Najpierw chcę się dowiedzieć czy w ogóle może być takie zestawienie partii w poszczególne dni, czy mięśnie będą miały czas na regenerację. Innych sportów tak jak pisałem nie uprawiam także myślę że regeneracja jest w miarę szybka. Chcę się skupić głównie na ramionach bo to co posiadam w ogóle mnie nie zadowala, dlatego biceps i triceps 2x w tygodniu. A więc:

    Pon: Klata (nic już nie dorzucam bo po klatce jak pocisnę na full możliwości to już po prostu brak mi sił na inną partie)
    Wt: Plecy, triceps
    Śr: Barki, biceps
    Czw: Nogi, przedramię
    Pi :Triceps
    Sobota: Biceps, brzuch (jak nie będę miał sił to brzuch nawet co 2 tygodnie będę ćwiczył bo na razie nie zależy mi na jakimś kaloryferze bo wiem że przy masówie i tak trochę mnie zaleje tłuszczem, chcę tylko żeby brzuch się nie zastał, żeby troszkę popracował jednak i potem przy redukcji bardziej się do niego przyłoże)
    Niedz: odpoczynek

    Tak więc pomóżcie i napiszcie czy takie zestawienie partii może być, czy mięśnie zdążą się regenerować? Z góry dzięki za odpowiedzi
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Zima
    Dołączył
    25-07-11
    Postów
    325
    SOG
    11
    Otrzymał : 31 SOGi w 28 postach

    Domyślnie

    Więcej nie znaczy lepiej, wielu uważa ze dwie serie bicepsa po plecach tak jak 3 serie tricepsa po klatce zdecydowanie wystarczy. 6 dni treningowych? Chyba masz coś za dużo wolnego czasu, piszesz, że masz 4 miesiące stażu więc myślę, że jeszcze spokojnie możesz robić trening ogólnorozwojowy, a jak wolisz splita to może push and pull Cie zainteresuje, albo klasyczny 3 dniowy split do tego 45 minut biegania w dni nietreningowe. Na pewno lepiej się sprawdzi niż Twoje cudo. Jak dla mnie to plan grubo nie potrzebnie przesadzony...
    Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Ekspert Osiągnięcia:
    10000 punktów doświadczeniaTagger First ClassWeteran
    Avatar alder
    Dołączył
    09-05-09
    Skąd
    z dupy
    Wiek
    39
    Postów
    2,835
    SOG
    133
    Otrzymał : 379 SOGi w 252 postach

    Domyślnie

    Stary. . Poniedziałek Klata wtorek triceps środa barki. Choć byś na rzesach stawal to triceps ci nie pójdzie jak będzie robiony 3 dni z rzędu. A jak nie wiesz że triceps przy klacie i barkach pracuje to się nie bierz za siłownię bo sobie krzywdę zrobisz.
    A jak juz musisz to zrob 3dniowy split klata bic, noga bark, plecy tric.
    chcesz być lepszy (chociażby na forum) - wbijaj sok
    nie wbijasz - jesteś ignorant
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger First Class3 miesiące zarejestrowany500 punktów doświadczenia
    Avatar gucio91
    Dołączył
    20-07-13
    Postów
    21
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    ok wielkie dzięki za pomoc ;) jeszcze jedno pytanie, może trochę głupie ale trudno, nie wiem więc pytam. O co konkretnie chodzi w tych planach treningowych? Ustalę sobie że klata w poniedziałek i zawsze muszę ją robić w poniedziałek? A jeśli hipotetycznie będę zmęczony w poniedziałek a we wtorek mi się nie będzie chciało i klatę zrobię w środę i automatycznie inne partię się przesuną na inne dni to będzie jakaś różnica? Po prostu czy istnieje jakaś zależność że w planie treningowym dana partia musi być ćwiczona ZAWSZE w ten sam dzień? Np. w poniedziałek robie klate a we wtorek plecy, dajmy na to że czuję się niezregenerowany i zakwaszony po poniedziałku i nie dam rady robić pleców we wtorek, to przełożyć plecy na środę co automatycznie przesunie np. środowy biceps czy odpuścić w tym tygodniu plecy i w środę ćwiczyć normalnie biceps bo każda partia ma swój przypisany dzień? Może trochę chaotycznie ale mam nadzieje że rozumienie moje pytanie i pomożecie ;)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Moderator Osiągnięcia:
    WeteranTagger First Class5000 punktów doświadczeniaStworzenie albumu zdjęćTwoje pierwsza grupa
    Avatar Tomi!
    Dołączył
    15-06-09
    Skąd
    Śląsk
    Wiek
    33
    Postów
    463
    SOG
    415
    Otrzymał : 43 SOGi w 38 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał gucio91 Zobacz post
    O co konkretnie chodzi w tych planach treningowych? Ustalę sobie że klata w poniedziałek i zawsze muszę ją robić w poniedziałek?
    W planach chodzi o to, aby się ich trzymać. Jeżeli wyznaczyłeś sobie klatkę w poniedziałek to rób ją "zawsze" w poniedziałek. Dlaczego "zawsze"? Trzeba pamiętać o okresach roztrenowania co x czasu (zależnie od intensywności treningów/zdolności regeneracyjnych/dopisz domaluj doczytaj), "siły wyższe" (zjazd rodzinny, udział w katastrofie samolotu etc etc)

    Cytat Napisał gucio91 Zobacz post
    A jeśli hipotetycznie będę zmęczony w poniedziałek a we wtorek mi się nie będzie chciało i klatę zrobię w środę i automatycznie inne partię się przesuną na inne dni to będzie jakaś różnica? Po prostu czy istnieje jakaś zależność że w planie treningowym dana partia musi być ćwiczona ZAWSZE w ten sam dzień? Np. w poniedziałek robie klate a we wtorek plecy, dajmy na to że czuję się niezregenerowany i zakwaszony po poniedziałku i nie dam rady robić pleców we wtorek, to przełożyć plecy na środę co automatycznie przesunie np. środowy biceps czy odpuścić w tym tygodniu plecy i w środę ćwiczyć normalnie biceps bo każda partia ma swój przypisany dzień? Może trochę chaotycznie ale mam nadzieje że rozumienie moje pytanie i pomożecie ;)
    Jeżeli zakładasz, że po poniedziałkowym treningu klaty będziesz czuł się niezregenerowany aby robić plecy to widzę trzy możliwości. Pierwsza, skopany plan (spostrzeżone już przez kolegów wcześniej zresztą ). Druga, kiepsko z dietą co diametralnie wpływa na regenerację. Trzecia - źle zabierasz się do treningów tj zbyt szybko przechodzisz na splita (co po 4 miesiącach dawało by wrażenie, że tak naprawdę poszły one w las) lub po prostu powineneś spróbować czegoś innego (może fbw, p&p + kosmetyka? przy pierwszej opcji odpadnie Ci problem z 'dniami luzu' jako, że ćwiczysz co trening całe ciało).

    Jeżeli jednak ostro przykładasz się do treningów to po prostu potraktuj ten dzień jako dodatkową regenerację dla danej partii. Jeżeli nie zdarza się to nagminnie to więcej pomoże niż zaszkodzi.
    Ostatnio edytowane przez Tomi! ; 13-08-13 o 18:43
    One hundred [x]
    Now reaching 110 kgs
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Zima
    Dołączył
    25-07-11
    Postów
    325
    SOG
    11
    Otrzymał : 31 SOGi w 28 postach

    Domyślnie

    Tak, dodatkowa regeneracja... zawsze spoko :) a oto przykładowy push and pull:

    1dzień klatka,barki,tric
    - wycisk płasko 4x12-6
    - wycisk skos góra 3x10-6
    - wycisk hantli siedząc 3x10-6
    - wznosy bokiem 3x10-12
    - pompki na poręczach 4x10


    2dzień nogi,plecy,bic
    - przysiad 4x12-6
    - wypychanie nogami na suwnicy 3x10-12
    - martwy ciąg na prostych nogach 3x8-10
    - podciąganie na drążku 3x8-10
    - wiosłowanie sztangą 3x10-6
    - uginanie ramion ze sztangą 4x12-6

    Oczywiście to taki przykładowy, można zmienić ćwiczenia albo w ogóle wyrzucić np. wypychanie nóg na suwnicy... Poćwicz sobie 2 tygodnie tym planem i sam zobaczysz czy Ci sie podoba.
    Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Ekspert Osiągnięcia:
    10000 punktów doświadczeniaTagger First ClassWeteran
    Avatar alder
    Dołączył
    09-05-09
    Skąd
    z dupy
    Wiek
    39
    Postów
    2,835
    SOG
    133
    Otrzymał : 379 SOGi w 252 postach

    Domyślnie

    Nic sie nie stanie raz Na Jakiś Czas przelozyc o jeden dzien. Ale tydzien czasy to dla większości partii i tak za duża przerwa wiec każdy dzień zwłoki to strata . Dlatego robiąc plecy z tri możesz lekko podpompowac bi a klatę robiąc z bi można lekko potraktować tri. Czyli małe partie którym 2-4 dni odpoczynku wystarczy zupełnie
    chcesz być lepszy (chociażby na forum) - wbijaj sok
    nie wbijasz - jesteś ignorant
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •