Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Trening w parku/lesie/boisku

  1. #1
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Stworzenie albumu zdjęćTagger First ClassWeteranOverdrive10000 punktów doświadczenia
    Avatar kfc
    Dołączył
    22-03-09
    Wiek
    32
    Postów
    676
    SOG
    103
    Otrzymał : 282 SOGi w 133 postach

    Domyślnie Trening w parku/lesie/boisku

    Drogie Misiaki

    Na miesiąc, dwa odkładam treningi na siłowni. W domu mam sztange, hantle, coś zawsze mogę pomachać. Do rzeczy.
    W związku z tym aktywność moja będzie polegała na ćwiczeniach na dworze: park ( mam ta taką typowa parkową siłownię), las, boiska trawiaste, tartan.
    Nie wiem jak sprawa z praktykami moimi, ale chcę ćwiczyć z rana.. Okaże się.

    Ćwiczyć będę zazwyczaj z kimś. (oby)
    Szukam pomysłów na ćwiczenia na dworze w/w warunkach.
    rower, rolki, skakanka,koszykówka plus porządne rozciaganie, bo zastygłam dodatkowo.

    Z tego co myślę, że okej:
    przysiady z wysokiem,klasyczne,izometryczne, z wykrokiem itp w określonym czasie
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First ClassOverdrive1000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar krolik_szaleniec
    Dołączył
    11-09-12
    Skąd
    Gdziesik na Podkarpaciu ;)
    Postów
    324
    SOG
    19
    Otrzymał : 15 SOGi w 14 postach

    Domyślnie

    Będzie Ci się chciało w ogóle? ;) ;) ;)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Bywalec Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar opalinho
    Dołączył
    31-08-09
    Postów
    648
    SOG
    104
    Otrzymał : 64 SOGi w 57 postach

    Domyślnie

    Na bieżnii proponuję biegać interwały, ja sobie latam na 200m bieżnii systemem 150m biegu/50m chodu. Możesz stopniowo dokladac takich "kółek" a potem jeszcze 10min zwyklego truchtu.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Stworzenie albumu zdjęćTagger First ClassWeteranOverdrive10000 punktów doświadczenia
    Avatar kfc
    Dołączył
    22-03-09
    Wiek
    32
    Postów
    676
    SOG
    103
    Otrzymał : 282 SOGi w 133 postach

    Domyślnie

    Mam z kim pajacować na dworze. Samej by mi się nie chciało. :)

    A także mam koleżankę, która ma nadwagę i czeka tylko aż skończę egzaminy, bo ona sama oczywiście nie ćwiczy systematycznie ;p
    No i koleżankę, która chce też biegać/cwiczyć.
    Parami rewelacyjnie się rozciaga.

    Oczywiście te 'treingi'nie będ ą dzień w dzień ale tak z 2-3 razy , zakładam.
    Po prostu nie chce by to bylo same schematy, tylko kilka, kilkanacie pomyslów na "coś" i wtedy mozna sobie poprzeplatać urozmaicić itd.
    Chyba włączę też Chodakowską i poszukam czegoś.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Zima
    Dołączył
    25-07-11
    Postów
    325
    SOG
    11
    Otrzymał : 31 SOGi w 28 postach

    Domyślnie

    Wszystkie ćwiczenia jak w treningu dla fighterów ze sparing partnerem, ćwiczenia z własnym ciężarem ciała. Proponuje pójść na pierwszy trening, który zazwyczaj jest za darmo i samemu zobaczyć jak to wygląda. Nie wiem czy są na to fachowe określenia, ale np
    1. "koci koci łapki z przysiadem i skrętem biodra" xD Stajecie na przeciwko siebie na dystans wyprostowanych ramion, po czym robicie przysiad w taki sposób, że zginając kolana, także skręcasz się biodrem i dotykasz własnych łydek po czym dynamicznie prostujesz nogi i przybijasz dwie piątki partnerce, ona analogicznie oczywiście, raz w prawo raz w lewo.
    2. "Przepychanie" stajecie na przeciwko siebie, plecy wyprostowane, zaciśnięta pięść do pięści i się siłujecie, tylko technicznie, żeby power szedł z pleców.
    3. 10 przysiadów z wyskokiem kolana do klatki piersiowej, zaraz po tym 10 pompek przykładowo jako seria łączona tak jakby.
    4. Stajecie plecami do siebie, zaplatasz łokcie koleżanki o własne, i łapiąc wspólny środek ciężkości i razem robicie przysiady. (to ma sens jak macie podobne parametry)
    5. kombinacja ćwiczeń na skakance, 15 sek szybko na dwóch nogach, 10 sek wolno z nogi na noge przez określony czas.
    6. oczywiście bieganie.
    7. Jeżeli chodzi o rozciąganie to może być klasyczne rozciąganie biodra jak i całego ciała z thaia, podajesz noge partnerowi i tak jakby kopiesz, stając na palcach, z wyprostowanymi plecami, skręconym na maksa biodrem i wypchniętym w tył barkiem. (masz to na yt, ale i tak najlepiej żeby ktoś Ci to pokazał, bo ciężko tak opisać na sucho).
    8. Wiadomo, że drążek to też bardzo spoko opcja w takim treningu, samo wiszenie dużo daje, plus kombinacje ćwiczeń na brzuch, unoszenie nóg z wyprostowanymi kolanami, kolana do klatki piersiowej, czy zwyczajne podciąganie. Fajnie, że masz specjalne podwórko, ja za młodu z kumplami ogarniałem trzepak, a później po treningu wpierdzielaliśmy "laysy fromage" bo twaróg i że niby dużo białka ma, tak nam w podstawówce powiedział wfista, wyobraź sobie moje rozczarowanie jak odkryłem prawdę :).

    No i też oczywiście to nie jest plan treningowy w poprawnej kolejności, tylko przykłady ćwiczeń, chciałbym dodać.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. Użytkownik Zima otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    kfc (21-06-13)

  7. #6
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Stworzenie albumu zdjęćTagger First ClassWeteranOverdrive10000 punktów doświadczenia
    Avatar kfc
    Dołączył
    22-03-09
    Wiek
    32
    Postów
    676
    SOG
    103
    Otrzymał : 282 SOGi w 133 postach

    Domyślnie

    rozbawiłes mnie tym z tymi fromage :D

    Robiłam ostatnio skoki na 'skrzynię', bawiłam się z trx zawieszonym na rurce, pompki na ławce.
    Mozna sobie jednak fajnie pocwiczyc na dworze
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •