Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Kilka ważnych dla mnie pytań ;)

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class
    Avatar pakson1
    Dołączył
    06-05-13
    Postów
    8
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Kilka ważnych dla mnie pytań ;)

    Witam, mam kilka pytań początkującego :)

    1. Kolega powiedział mi że na masę ćwiczy się sposobem 4 serie po kolejno 12,10,8,6 powtórzeń w każdej kolejnej serii przy czym po każdej serii zwiększamy obciążenie. Jeśli ćwiczę masę to czy taki schemat używać do ćwiczenia wszystkich partii mięśni zarówno bicek, tricek jak i klata, plecy, nogi czy może różne partie wymagają innych schematów? Czy ten sposób faktycznie działa na masę czy są dostępne inne, lepsze i efektywniejsze schematy?

    2. Mam cykl na Nitrobolonie 2 + dodatkowo gainer. Zostały mi jeszcze jakieś resztki jabłczanu kreatyny. Postanowiłem w dni beztreningowe jechać tylko na Nitro i gainerze, a w dni treningowe dorzucić jeszcze ten jabłczan. Czy to rozwiązanie jest dobre? Czy łącząc Nitro z jabłczanem efekty będą choćby trochę lepsze czy po prostu zmarnuję tą kreatyne? I czy wogole można sobie tak dawkować ten jabłczan tylko w dni treningowe czy jak już sie bierze to codziennie?

    3. Czy ćwicząc na masę można ćwiczyć codziennie inną partię mięśni czy raczej tak czy tak robić sobie 1-2 dni całkowitej przerwy od treningu czy może należy ćwiczyć co drugi dzień aby ciało miało czas na regenerację?

    Z góry proszę o nie wypowiadanie się o diecie, za wczesnym stosowaniu nitrobolonu itp. Bardzo bym was prosił o konkretne odpowiedzi na te moje poszczególne pytania i z góry wam dziękuję za pomoc ;)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassOverdrive10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar Baloniarz
    Dołączył
    08-05-11
    Wiek
    43
    Postów
    1,349
    SOG
    213
    Otrzymał : 300 SOGi w 168 postach

    Domyślnie

    1. Kolega Ci dał instrukcje jak masz trenować ale nie jest to sztywno określone że akurat tak ma być. Jeśli ćwiczysz na masę ułóż dietę z dodatnim bilansem kalorycznym, zarówno bicek jak i tricek, klata i plecy nie urosną bez porządnej, dobrze zbilansowanej diety.
    Schematów efektywniejszych nie ma jedynym, sprawdzonym i najlepszych schematem jest BRAK SCHEMATÓW...

    2. Moim zdaniem bez diety z dodatnim bilansem o którym mowa w pkt. wyżej Twoje suple zostaną wypite i oddane w formie moczu/kału i niestety będą bezużyteczne bo to co cyklujesz gainer/kreta to dodatek do diety a nie odwrotnie...

    3. Trenuj sobie każdą partię mięśniową 1 raz w tyg. tyle wystarczy i przy dobrej diecie, suplementacji za pół roku będzie jakiś tam progresik...

    Z góry mówię że dieta jest najważniejsza, skoro Jesteś początkującym od tego zacznij a nie od nitrobolonu...
    Mało o sobie napisałeś ale po pytaniach to chyba jeszcze sztangi nie miałeś w łapeczkach ???
    A kiedy już sięgniemy dna, musimy uważać, żeby to dno nie odpadło.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class
    Avatar pakson1
    Dołączył
    06-05-13
    Postów
    8
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    jeszcze takie pytanie co do diety. Każdy o niej mówi że najważniejsza i że bez niej się nie urośnie. Pytanie brzmi czy chodzi o dietę faktycznie dobrze przygotowaną i dokładnie obliczoną w kaloriach czy taką ogólną? Bez takiej porządnej diety nie będzie dobrych efektów przy ćwiczeniach? Moja dieta nie jest jakoś specjalnie przygotowana. Jem to co matula przyrządza i są to raczej zdrowe posiłki tylko może za często smażone, słodyczy żadnych raczej nie jem. Szczerze mówiąc nie mam czasu na porządną dietę bo studiuję i mało bywam w domu a ponadto pewnie nie potrafiłbym sobie przygotować posiłków, czyli posiłki są to najczęściej buły z białym serem albo szynką, potem jakiś obiadek i wieczorem to samo jakieś kanapki... Ćwiczę od kilku miechów i efekty jakieś tam są ale nie powalają. Czy moje odżywianie jest w miarę ok czy koniecznie musze coś zmienić aby efekty mnie zadowalały?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Administrator Osiągnięcia:
    Tagger First ClassStworzenie albumu zdjęćOverdrive10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar maniek1988
    Dołączył
    27-04-12
    Skąd
    Łódź
    Wiek
    35
    Postów
    862
    SOG
    23
    Otrzymał : 105 SOGi w 74 postach

    Domyślnie

    Poczytaj troche o jedzeniu tu maz link przykladowe diety itp. http://www.e-gym.pl/showthread.php?3...diety-treningi nie jest to jakos super trudne do przygotowania i raz przyrzadzone posilki mozesz zabrac ze soba w pojemnikach gdzie chcesz i spozyc ja tak robie i daje jakos rade.
    Drodzy Forumowicze, serdecznie zapraszam Was do naszego sklepu z odżywkami bcaa.pl. U nas zastaniecie atrakcyjne ceny, miłą obsługę i najszybszą wysyłkę!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class
    Avatar pakson1
    Dołączył
    06-05-13
    Postów
    8
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    ok trochę poczytam ;) ale nie odpowiedziales na pytanie, czy moja dotychczasowa dieta mogła jakoś znacznie spowolnić rozwój masy? Czy koniecznie muszę ją zmienić czy mogę przy niej zostać a efekty będą w miarę zbliżone jak przy dobrze przygotowanej diecie?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    neverending science experiment Moderator #Doping Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveStworzenie albumu zdjęć50000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Nagrody:
    Master Tagger
    Avatar fallenursus
    Dołączył
    11-03-09
    Skąd
    Montreal
    Wiek
    50
    Postów
    12,148
    SOG
    1,873
    Otrzymał : 3,153 SOGi w 2,487 postach

    Domyślnie

    Znaczy ze chcesz nabywac kg ale caly czas jedzac takie same ilosci kalori?:) mikroskladniki w sporcie sa tak samo wazne jak kalorie. Z kazdym nowo nabytym kg zwieksza ci sie zapotrzebowanie....
    we fight like siblings
    but we fuck like champions


    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    warto dolaczyc!
    Trenbolone abuser.
    Public Enemy #1
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class
    Avatar pakson1
    Dołączył
    06-05-13
    Postów
    8
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    kurde problem w tym że nie chce mi się specjalnie dużo jeść :( czyli żeby trochę przybrać to ładować w siebie na siłe ile wlezie?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    neverending science experiment Moderator #Doping Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveStworzenie albumu zdjęć50000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Nagrody:
    Master Tagger
    Avatar fallenursus
    Dołączył
    11-03-09
    Skąd
    Montreal
    Wiek
    50
    Postów
    12,148
    SOG
    1,873
    Otrzymał : 3,153 SOGi w 2,487 postach

    Domyślnie

    Naucz sie jesc. To dosc proste:)masz koma? Wrzuc alarm co godzine i za kazdym alarmem zjedz cos. Na poczatek nie musi to byc niewiadomo co caly posilek. Wystarczy banan i maly grecki jogurt,pol szejka jakies jajko z kromka zdrowego cheba ..cokolwiek.
    Po kilku dniach zmien alarmy na co dwie godziny i jedz wiecej starajac sie jesc coraz bardziej pod cel a jak? Ro masz wypisane wyzej wskazowki. Po dwuch tyg zmien alarmy na co 2,5-3h i cisniesz:)organizm i flaki beda sie same domagaly.
    we fight like siblings
    but we fuck like champions


    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    warto dolaczyc!
    Trenbolone abuser.
    Public Enemy #1
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #9
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class
    Avatar pakson1
    Dołączył
    06-05-13
    Postów
    8
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    bardzo przydatna rada, od jutro zaczynam to stosować ;) jeszcze jeden problem, a mianowicie chodzi o suple i jedzenie przy nich. Np. w dzień treningowy: po obiedzie trzeba poczekać jakąś godzinkę lub 2 bo gainer najlepiej na pusty żołądek więc czekam 2h,piję i czekam 1,5 h do treningu, potem 30 min przed treningiem kreatyna i nitrobolon i też nie można nic wcześniej zjeść bo trzeba zażywać na pusty żołądek. Po zażyciu krety i nitro znowu nic nie zjem bo przed treningiem nie można się opychać. Trening około 1,5 h po czym nitrobolon i znowu trzeba czekać przynajmniej 30 min do spożycia gainera bo taki musi być odstęp między tymi suplami i potem dopiero posiłek. wychodzi mi na tym około 5,5 h bez jedzenia !!! Pytanie co z tym zrobić, czy mieć w dupie etykiety i jeść kiedy się chce czy zostać przy tym co robię do tej pory i po 30 minutach po treningu zjeść mega posiłek? Od razu napiszę co do nitro, wiem że nie powinienem tego stosować jako początkujący ale taki już ze mnie narwaniec i nic na to nie poradzę ;)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #10
    neverending science experiment Moderator #Doping Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveStworzenie albumu zdjęć50000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Nagrody:
    Master Tagger
    Avatar fallenursus
    Dołączył
    11-03-09
    Skąd
    Montreal
    Wiek
    50
    Postów
    12,148
    SOG
    1,873
    Otrzymał : 3,153 SOGi w 2,487 postach

    Domyślnie

    Olej gainer to gowno kup bialko zamiast tego.
    Jesz posilek idziesz poltorej godz po na tren. Nitro mozesz w szatni wypic i po 15min rozgrzewki i ciskasz zlomem. Po tren bialko z calodzienna dawko krety. Jak wrocisz do domu to szamiesz posilek potreningowy. W rni nie tren lyknij sobie polowe krety z rana do sniadania i tyle. To ze sie nie wchlonie z jedzeniem to mozesz wsadzic w bajki.
    we fight like siblings
    but we fuck like champions


    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    warto dolaczyc!
    Trenbolone abuser.
    Public Enemy #1
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •