Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: dziwna kontuzja podczas redukcji

  1. #1
    Początkujący Osiągnięcia:
    WeteranTagger First Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar Demonek
    Dołączył
    03-04-09
    Postów
    212
    SOG
    2
    Otrzymał : 15 SOGi w 13 postach

    Domyślnie dziwna kontuzja podczas redukcji

    W zeszłym roku w wakacje strzelił mi triceps. Do pełnej sprawności doszedł na przełomie grudnia/ stycznia. W zeszłym tygodniu poczułem go bardzo boleśnie podczas martwego ciągu, a konkretnie podczas pobijania rekordu. Na kolejnym treningu wypadał mi bic/ tric i wykonałem plan, ale na tricu robiłem małe obciążenia które nie powodowały bólu, ot koncentrowałem się na technice.
    Od wczoraj koszmarnie naparza mnie przednia część barku. Nic nie uderzyłem, nic nie przeciążyłem na treningu bica/ trica a podniesienie głupiego czajnika jest praktycznie niemożliwe bez akrobacji.

    Czy takie dziwne powstawanie kontuzji może mieć związek z dietą redukcyjną i jakiiś niedoborami? Oprócz dietki (płatki owsiane, białka jajek, ryba, cyc kury, ryż brązowy, warzywa) ciągnę jeszcze daily formula + do tego magnez i potas.

    Tego typu ból barku zdarzył mi się tylko raz w życiu, jakieś 12 lat temu jak się wyłożyłem na rowerze. Tym razem żadnego urazu a ból ni z gruchy ni z pietruchy się pojawił :(
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Bywalec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar ///M
    Dołączył
    22-01-10
    Skąd
    Kętrzyn
    Wiek
    30
    Postów
    615
    SOG
    47
    Otrzymał : 69 SOGi w 54 postach

    Domyślnie

    Dieta do kontuzji raczej nic nie ma. Smaruj bark/ramie jakimiś maściami rozgrzewającymi, od siebie mogę polecić okłady z altacetu. Jeśli nie pomoże to jedynie lekarz .
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar piuras86
    Dołączył
    21-08-09
    Skąd
    Grevenbroich
    Postów
    1,427
    SOG
    99
    Otrzymał : 160 SOGi w 101 postach

    Domyślnie

    z miejsca zapier*****j do lekarza a nie pajacujesz czy naderwałeś mięsień czy co kolwiek co chcesz sie tu radzić ???? masz ty mózg człowieku ????
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Początkujący Osiągnięcia:
    WeteranTagger First Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar Demonek
    Dołączył
    03-04-09
    Postów
    212
    SOG
    2
    Otrzymał : 15 SOGi w 13 postach

    Domyślnie

    Lekarz w mojej wsi jak do niego poszedłem to powiedział "się ćwiczy to musi boleć, następny proszę". Nie ma u nas sportowego. Do najbliższego mam ~50km i niestety czasowo dramat. Jakbym miał możliwość to dawno bym u niego był. Mózg mam, tam gdzie być powinien.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar piuras86
    Dołączył
    21-08-09
    Skąd
    Grevenbroich
    Postów
    1,427
    SOG
    99
    Otrzymał : 160 SOGi w 101 postach

    Domyślnie

    to kilometry nie robią różnicy trudno takie życie ...a tamtemu powiedz żeby sobie zajebał w łeb za takie texty ....
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Doświadczony Osiągnięcia:
    WeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar kubaCK
    Dołączył
    20-02-09
    Skąd
    Kielce
    Wiek
    33
    Postów
    1,342
    SOG
    240
    Otrzymał : 183 SOGi w 142 postach

    Domyślnie

    bo inaczej go piuras spunktuje...! :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    A jak wygląda sprawa z rozgrzewką, techniką ? jaki to jest ból ? jedź do prawdziwego lekarza
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Początkujący Osiągnięcia:
    WeteranTagger First Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar Demonek
    Dołączył
    03-04-09
    Postów
    212
    SOG
    2
    Otrzymał : 15 SOGi w 13 postach

    Domyślnie

    1) jaki to jest ból ?

    Większość rzeczy mogę robić normalnie na zgiętej ręce, ale wyprostowanej już nie podniosę, a tymbardziej czymkolwiek obciążonej (stan z rana, teraz już jest poprawa lekka). Wyraźnie czuć w przedniej części barku. Masowanie bardzo pomaga (szczególnie jak zrobi to 2 osoba i użyje siły).

    2) A jak wygląda sprawa z rozgrzewką, techniką?

    Co do techniki to pracuję nad nią od Grudnia. Maxy zakładam tylko na ostatnie serie by obserwować czy siła się trzyma czy spada (jakby nie patrzeć redukcja) a tak to ćwiczę na mniejszych ciężarach zwracając uwagę na technikę, szczególnie na wolniejszą fazę negatywną.

    Rozgrzewka- Oribtrek + podstawowe ćwiczenia rozgrzewkowe jak skłony, przysiady z podskokami, skręty tułowia, wymachy rękoma, okręgi rękoma w przód, tył, przedramionami itd. Tu jest też możliwe, że zaszkodziła mi klimatyzacja. Na mojej pakerni spieprzyli system klimy bo nadmuch idzie bezpośrednio na niektóre stanowiska. Człowiek schodzi z takiego co nie dmucha i wchodzi upocony tam gdzie dmucha. Ostatnie 2 treningi byłem w bezrękawniku i mogło przewiać (normalnie ćwiczę w bluzie by trzymać ciepło).
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #9
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    mogły stawy się przeziębić, jak masz złą klime to ćwicz w długich rękawach i nogawkach, możesz dorwać jakiegoś masażyste, niech zrobi akupresure
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •