Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: ujemny bilans na mase

  1. #1
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First ClassTwoje pierwsza grupaWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Gwido
    Dołączył
    25-05-10
    Skąd
    Opolskie
    Wiek
    29
    Postów
    393
    SOG
    14
    Otrzymał : 5 SOGi w 5 postach

    Domyślnie ujemny bilans na mase

    To pytanie moze brzmiec absurdalnie: Czy da sie przytyc będąc na ujemnym bilansie kalorycznym? Pewnie ktos powie: oczywiscie ze nie. Jednakże..
    Przytocze 2 sytuacje:
    1. Ktos cwiczacy. Spozywa wystarczajaco duzo makroelementow by zbudowac mase miesniowa. Jednak jego zapotrzebowanie kaloryczne jest na -. czy uda mu sie tą mase miesniowa zbudować? czy moze po prostu bedzie to redukcja tłuszczu?
    2.Ktos nie koniecznie cwiczacy. ok 80kg wagi. Zjada dziennie 5 posiłków. wszystkie takie same. 1 posiłek to jedna czekolada (ok 500kcal). dostarcza organizmowi 2500 kcal czyli teoretycznie jest na bilansie ujemnym. Jednak czy to oznacza ze zrzuci KG?

    Prosze o odpowiedz kogos kto sie dobrze w takich sprawach orientuje. Ciekawi mnie jak to jest.
    pozdrawiam
    Pain is temporary.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    większość redukcji na tym polega. budujesz mieśnie a nie tłuszcz przy ujemnym bilansie kcl i odpowiedniej ilości protein będziesz budował mięśnie a tłuszcz palił jako brakującą część kalorii.

    odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: TAK.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Twoje pierwsza grupaWeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Pumbas
    Dołączył
    24-10-08
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    31
    Postów
    1,059
    SOG
    308
    Otrzymał : 299 SOGi w 189 postach

    Domyślnie

    Spozywa wystarczajaco duzo makroelementow by zbudowac mase miesniowa. Jednak jego zapotrzebowanie kaloryczne jest na -.
    To są sprzeczności, bo jak zapotrzebowanie kaloryczne jest na minus, to znaczy, że nie spożywa wystarczająco dużo makroelementów by zbudować masę.
    Wcale nie jest do końca tak, że wystarczy dać dużo białka i być na minusie, żeby ćwicząc spadał bf a szło do góry mięso. takie coś ma miejsce tylko w pewnych warunkach, jak np. zaczyna się ćwiczyć, odpala się bombe etc
    w wiekszosci wypadkow bedzie z tego faktycznie redukcja tluszczu z zachowaniem miesni

    wydaje mi sie, ze juz lepiej robic sobie mikrocykle ala slodkiewicza - przeplatajacych sie na zmiane b. krotkich okresow redukcji z deficytem i krótkich okresow 'masowki' z lekkim plusem, to zdecydowanie łatwiejsze niz rekompo

    a co do nr 2 to tak, ale to jest zgubna droga bo syf nie jest sycącym pożywieniem i koles by umieral z glodu
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    nic bardziej mylnego najprostrzym sposobem są sezoniaki albo poprostu osoby chodzące na siłownie bez konkretnej diety. można uzyskać przyrost ale napewno nie taki jak w przypadku tradycyjnej masówy na dużym plusie kcl.
    z drugiej strony plusem jest też fakt że tak naprawde trenujac na bilansie minusowym lub zerowym (dla siebie nie pod zawody) pozbywamy się redukcji i nons stop mozna cieszyć się dobrym poziomem bf. większość osób które trenują od lat w ten sposób powoli ale systematycznie poprawia sylwetki.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Bywalec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar gangster
    Dołączył
    25-03-06
    Skąd
    Tczew
    Postów
    693
    SOG
    98
    Otrzymał : 56 SOGi w 43 postach

    Domyślnie

    Każdy wychodzony ektomorfik taki jak ja zaczynający trenować bez diety zawsze ma jakieś przyrosty na początku i one są właśnie na ujemnym bilansie ale takie przyrosty będą raczej do pewnego czasu aż nie złapie zastój.
    Ciało dąży do tego,co umysł zaplanuje.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar piuras86
    Dołączył
    20-08-09
    Skąd
    Grevenbroich
    Postów
    1,427
    SOG
    99
    Otrzymał : 160 SOGi w 101 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Micek185 Zobacz post
    nic bardziej mylnego najprostrzym sposobem są sezoniaki albo poprostu osoby chodzące na siłownie bez konkretnej diety. można uzyskać przyrost ale napewno nie taki jak w przypadku tradycyjnej masówy na dużym plusie kcl.
    z drugiej strony plusem jest też fakt że tak naprawde trenujac na bilansie minusowym lub zerowym (dla siebie nie pod zawody) pozbywamy się redukcji i nons stop mozna cieszyć się dobrym poziomem bf. większość osób które trenują od lat w ten sposób powoli ale systematycznie poprawia sylwetki.

    dałeś kolego mój przykład :) nie jestem w stanie dostarczyć tylk kcal żeby było dużo na + mniej więcej o 1000 kcal niż standardowe zapotrzebowanie tłuszcz nało wacha się od 9%-12% tylko w okolicy brzucha na łapach pełne okablowanie przy spięciu żyły wychodzą na barkach i klatce no i na czole oczywiście :D podczas odpoczynku w sali tronowej efekt pewnie jest lepszy :D hehehe
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Administrator Osiągnięcia:
    WeteranTagger First ClassOverdrive10000 punktów doświadczenia
    Avatar DTX
    Dołączył
    06-09-08
    Postów
    1,391
    SOG
    329
    Otrzymał : 235 SOGi w 150 postach
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. Użytkownik DTX otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    piuras86 (08-04-13)

  9. #8
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First ClassTwoje pierwsza grupaWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Gwido
    Dołączył
    25-05-10
    Skąd
    Opolskie
    Wiek
    29
    Postów
    393
    SOG
    14
    Otrzymał : 5 SOGi w 5 postach

    Domyślnie

    ja na 100% nie moge stwierdzic ze jestem na + kalorycznym. caly czas na lekki minus i granicy(tak mi sie wydaje, bo nie licze kalorii). Jem 6 posilkow dziennie praktycznie bez niezdrowych produktow. Jak słodkie to owoce i miód(z rana). Co miesiąc mam kg wiecej wagi a bf nie podnosi sie zbytnio. Jak widze ze mi brzuch podlało to obcinam pieczywa i bf spada. Białka jak kiedys wyliczyłem dziennie ok.140 gram .(samego zwierzecego.supli nie biore zadnych).

    kiedys w 2miesiace przytyłem 7kg bedąc na "masie". teraz dokladam powoli.
    Pain is temporary.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •