Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Specyficzny trening kondycyjny

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class
    Avatar hattori
    Dołączył
    07-04-13
    Postów
    3
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Specyficzny trening kondycyjny

    Witam,
    jestem nowym użytkownikiem tego forum i mam nadzieję, że zostanę na dłużej.

    Tak jak na tym forum, tak samo jestem nowy jeśli chodzi o ćwiczenie na siłowni i mam duży problem z doborem odpowiednich ćwiczeń do mojej potrzeby. Próbowałem wertować Internet i podchodzić do różnych zestawów, następnie konfrontowałem znaleziska z trenerami na siłowniach to za każdym razem twierdzili że "to nie to będzie źle" aż zdurniałem i nie jestem pewien co robić.

    Otóż, do konkretów w sierpniu mam wyprawę na Mont Blanc i chciałbym się do tego przygotować - potrzebuję zwiększyć swoją kondycję i wytrzymałość. Wiadomo, że najlepszą opcją byłoby częste wchodzenie na Kasprowy Wierch albo inną górę, ale na to nie ma opcji bo mieszkam na równinach. Można też biegać po schodach 10 piętrowców w górę i w dół - to wszystko wiem. Nie mniej jednak, chciałbym dobrać odpowiednie ćwiczenia pod moją wyprawę, które mógłbym wykonywać na siłowni.

    Czytałem różne zestawy z martwymi ciągami, albo wręcz samo bieganie i kardio. Nie za bardzo wiem czym się kierować. Proszę o podpowiedź, a może nawet udałoby się złożyć jakiś plan treningowy. W planie mam na pewno Interwały (bieganie) na siłce na rozgrzewkę i 2 razy w tygodniu basen, co dalej? Co do tego dodać?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Doświadczony Osiągnięcia:
    WeteranTagger First ClassTrzech znajomychOverdrive5000 punktów doświadczenia
    Avatar najt
    Dołączył
    17-01-10
    Skąd
    Szczecin
    Wiek
    36
    Postów
    843
    SOG
    49
    Otrzymał : 102 SOGi w 79 postach

    Domyślnie

    HIIT , jakiś Crossfit , trening stacji( w dziale o sztukach walki znajdziesz szersze info)

    dodatkowo polecałbym trenować w masce lub czymkolwiek co utrudni oddychanie , bo zapewne wiesz , że tlenu pod dostatkiem to mieć nie będziesz - to tak dla polepszenia kondychy i wydolności no ale przecięz nie bedziesz wbiegał pod tą "górkę" tak więc zwiekszyc moc miesni tez by sie przydało

    polecam trening Bill Star 5 x 5 - poszukaj o nim , pozytam i jedziesz :)

    I mozesz na zmiane bill/hiit - bill/crossfit


    :)
    Trzeba Być Twardym !
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. Użytkownik najt otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Micek185 (08-04-13)

  4. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class
    Avatar hattori
    Dołączył
    07-04-13
    Postów
    3
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.

    Wszystko spoko, tak też właśnie czytałem i szykowałem się na HIIT/Crossfit i właśnie dalej pojawia się problem. O ile Bill Star 5x5 znalazłem rozpiski tygodniowe konkretne to cross fit czy HIIT jest miliard różnych wersji i w zasadzie nie jestem pewien "w co pójść" i czego się trzymać.

    Inna sprawa mówisz "na zmianę bill/hiit - bill/crossfit" - masz na myśli w 1 tygodniu bill i hiit na zmianę, a w drugim bill i cross, czy też masz na myśli zmianę day-to-day, czy masz na myśli podczas jednego dnia i bill i hitt, a innego dnia bill i cross?

    Największy problem mam z ustaleniem sobie konkretnego planu na każdy dzień, żeby miał jakiklwiek sens. I tak na prawdę nie wiem czy 3 x w tygodniu siłownia jest wystarczająco? Wtedy zostają 2 dni w tygodniu na basen i ewentualne 2 odpoczynku, czy raczej więcej na siłowni?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #4
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    najlepiej gdybyś trenował na nierównym terenie , zwykłe kardio będzie dobrym rozwiązaniem, ale musisz dzielić treningi na różną intensywnośc z naciskiem na różną pracę mięśni. tak by każde włókna miesniowe były angażowane w pewnych warunkach wysiłku.
    Takze dobrym wyjsciem były by podbiegi i zbiegi lub bieżnia z różnymi kątami nachylenia wtedy zobaczysz jak zmieni się stosunek zaangażowania mięśni czworogłowych i dwugłowych podczas marszu.
    drugą istotną rzeczą będzie trenowanie wytrzymałości także raz w tygodniu dobrze było by zrobić nawet spacer który będzie trwał z 2-3godziny. podobnie robi się w ramach maratonu.
    Treningów crossfitowych nie znajdziesz konkretnych bo takich nie ma to o tyle elastyczne treningi że sam ustalach sobie swoje priorytety i starasz się poprawić swoje słabości za pomocą odpowienich kombinacji cwiczen lecz sam crossfit to nie tylko obwody ale także solidne treningi na siłowni także łączenie ich z Twoimi przygotowaniami będzie błędem.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #5
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    Możesz też robić TABATE, ale jw, biegi pod górę, możesz też mieć kamizelkę obciążającą, dobrze by bło jakbyś pojechał na okres przygotowawczy w góry i tam poćwiczył
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #6
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    mi tez się podba pomysł z maska tlenową, wiem że duzo osób tak robi, z drugiej strony basen te zjest dobrym sposobem na poprawe pojemności płuc doświadczeni pływacy nie moga nawet zrezygnować z pływania od razu po kilku latach tylko odstawiajato stopniowo nawet przez rok prze zpowiększone płuca i przerost serca bodajże prawej komory. takz ebasen jako aeroby będzię seietnym wyjsciem.

    pogoda też sprzyja na wycieczki na nartach biegówkach hehe
    oczywiscie wiosenny żart :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #7
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class
    Avatar hattori
    Dołączył
    07-04-13
    Postów
    3
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Hej, jeszcze raz dzięki za odpowiedzi i wybaczcie moje pewnie dziwne pytania - ale tak jak mówię co do siłowni jestem nowy.
    Zwykle trening Aikido intensywny 6 godzin w tygodniu (3 razy po 2 godziny) i dodatek koszykówki wystarczył żeby trzymać jako taką kondycję i bez problemu wystarczyło to np na Rysy czy całą resztę tatr, ale teraz trochę inna bajka. Że z aikido musiałem zostawić na jakiś czas po wypadku ("mocne naderwanie" rotatora prawego ramienia) - staram się to odbudować i odzyskać formę - właśnie na siłowni.

    Co do długich spacerów - to nie ma problemu, bo praktycznie co 2 dzień (o ile jest pogoda) robię sobie takie spacery przez całe miasto gdyż nie cierpię jeździć komunikacją miejską, a samochodem o godzinie 15 to pomyłka we Wrocławiu.
    Generalnie w tej chwili jestem na etapie żeby być 2 razy w tygodniu na basenie, i 3 razy w tygodniu na siłowni + ewentualny 1 dzień biegania/spaceru/coś z tego. Czyli plan na 6 dni w tygodniu z 1 lub 2 dniami odpoczynku.
    Co do basenu to sprawa jest jasna, ale co do siłowni dalej mam problem. Wiem że na pewno musi być 1) bieg na rozgrzewkę 2) Interwały (na początku lub na końcu) no i to już kwestia dostosowania. Ale co dalej? Co jeszcze powinienem ćwiczyć na siłowni? Cokolwiek na siłę/wytrzymałość? Nie mniej jednak nie chciałbym zwiększać już masy.
    Wpadło mi jeszcze w ręce, albo może lepiej przed oczy, coś takiego: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Jak to miałoby się do tego co potrzebuję
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •