Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Problem z klatką piersiową

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class
    Avatar DFingolfin
    Dołączył
    05-03-13
    Postów
    1
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Problem z klatką piersiową

    Witam wszystkich, jestem mężczyzną w wieku 18 lat, mam 175 cm wzrostu i ważę obecnie około 76 kg, ćwiczę tylko w domu, mam do dyspozycji ekspander z maksimum pięcioma sznurami i dwa hantle, każdy po 5 kg. Ćwiczę regularnie co drugi dzień (do tego dochodzą jeszcze różnego rodzaju pompki). Od pewnego czasu zauważyłem problem z klatką piersiową. Otóż lewa pierś jest bardziej rozwinięta (bardziej wypukła i szeroka) od prawej. Przez to klatka piersiowa wygląda nieco nierówno. Czy wiecie jak mogę uporać się z tym problemem i wyrównać prawą stronę do lewej? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First ClassTrzech znajomychWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Chcę_być_wielki
    Dołączył
    15-08-10
    Postów
    284
    SOG
    54
    Otrzymał : 27 SOGi w 25 postach

    Domyślnie

    Bo w lewej części jest serce, to dlatego, z czasem się wyrówna tyle ile da radę . a tu coś co Ci się może przydać.
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Jem jak koń, haruje jak wół, by wyglądać jak byk.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class100 punktów doświadczenia7 dni zarejestrowany
    Avatar harpagan
    Dołączył
    02-03-13
    Wiek
    35
    Postów
    28
    SOG
    8
    Otrzymał : 1 SOGa w 1 poście

    Domyślnie

    hahaha ale głupote wymyśliłeś, a zazwyczaj większość osób ma większą prawą ręke bo serce działa po przekątnej i lewej ręki już niekocha hahahahha
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassStworzenie albumu zdjęćOverdrive5000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar Fit4ever24
    Dołączył
    12-01-13
    Skąd
    Mikrokosmos
    Postów
    771
    SOG
    116
    Otrzymał : 57 SOGi w 47 postach

    Domyślnie

    Jedna strona ciała nigdy nie będzie proporcjonalna do drugiej. Problem moze naprawić wyciskanie sztangielek zamiast sztangi ale ty nie masz żadnego z tych rzeczy. Wrzuć najlepiej zdjęcie
    ''Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie sobie poprzeczki.
    Jedyną miarą sukcesu jest wysiłek, jaki włożyliśmy, aby go osiągnąć"
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Patriot
    Dołączył
    27-12-09
    Skąd
    Białystok
    Postów
    816
    SOG
    25
    Otrzymał : 124 SOGi w 106 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał harpagan Zobacz post
    hahaha ale głupote wymyśliłeś, a zazwyczaj większość osób ma większą prawą ręke bo serce działa po przekątnej i lewej ręki już niekocha hahahahha
    nawet nie wiesz kolego jak bardzo się mylisz, więc nie wysilaj się na ironię :) Trzeba było trochę uważać na biologii, chemia czy fizyka też jest bardzo ciekawa i znajduję zastosowanie w kulturystyce ;)

    Właśnie, że kolega ma rację. Mam to samo lewa część klatki jest u mnie nazwijmy to pełniejsza, w lustrze za bardzo się tego nie zauważa, ale podczas dotykania jest różnica. Jest to właśnie spowodowane nazwijmy to podświadomością organizmu, który stara się "ochronić" serce. Pójdź do dobrego lekarza i zapytaj jeżeli mi nie wierzysz chociaż ton twojej wypowiedzi raczej nie wskazuję, że będziesz tym zainteresowany.


    Do autora,
    jeżeli możesz to wstaw zdjęcie klatki będzie można ocenić czy rzeczywiście ta różnica jest duża. U mnie tak jak mówiłem, na zdjęciu tego nie zauważysz, ale wiele osób już spotkałem z tym, że mają lewą stronę bardziej rozwiniętą, więc jeżeli to nie jest jakaś ogromna dysproporcja to prawdopodobnie jest to właśnie z tym związane (ale jeżeli ta różnica jest już rzeczywiście bardziej wyraźna to powodu trzeba szukać gdzie indziej: jakaś dawna kontuzja? naderwanie mięśnia ?... )
    "Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna: tą rzeczą jest honor."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class100 punktów doświadczenia7 dni zarejestrowany
    Avatar harpagan
    Dołączył
    02-03-13
    Wiek
    35
    Postów
    28
    SOG
    8
    Otrzymał : 1 SOGa w 1 poście

    Domyślnie

    Znaczy, że osoby mające równą klatkę są bez serca?
    Przecież to bzdura. Jakiś znachorski mit.
    Wiadomo że osoba praworęczna będzie miała większą prawą stronę i na odwrót. To chyba normalne że mięśnie używane rosną, a nieużywane maleją. Człowiek nie jest symetryczny i to nie tylko chodzi o mięśnie, zauważ że nawet ręce czy nogi w jakimś tam stopniu różnią się długością i do pewnego stopnia jest to zupełnie normalne, uwierz także że na to wogóle wpływu nie ma z której strony umiejscowione jest serce.
    Problem dysproporcji może tkwić w większym obciążeniu lewego cyca przy ćwiczeniu. Organizm automatycznie mając większą siłę w lewym cycu bardziej nim "ciągnie". Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest obciążać tak samo obie ręce, czyli w przypadku autora polecam pompki na jednej ręce. Oczywiście dysproporcja może być poprostu genetyczna, a w takim wypadku dla wyrównania mięśni trzeba by bardziej obciążać prawą stronę. Zresztą co do serca poobczajaj na rysunkach, wcale ono nie jest tylko pod lewą piersią, nawet jego kawałek znajduje się pod prawą.

    ps. ja mam prawy mięsień piersiowy większy i lewy motyl, i jak to wytłumaczysz?
    zapewne tym że mam pół serca z lewej i pół z prawej :-)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Patriot
    Dołączył
    27-12-09
    Skąd
    Białystok
    Postów
    816
    SOG
    25
    Otrzymał : 124 SOGi w 106 postach

    Domyślnie

    Niestety teraz nie mogę znaleźć tego artykuły, wieczorem postaram się poszukać to postaram się wrzucić.

    W przyrodzie nie ma czegoś takiego jak równe, nikt nie ma niczego równego. Zauważ, że najpierw napisałeś, że ktoś ma równą klatkę, a później sam stwierdzasz i to słusznie, że nie ma czegoś takiego jak równe.
    Nie powiedziałbym, że znachorski mit, bo zauważ że cała przyroda jest tak ukształtowana i tak się kształtuje w jakich warunkach żyje. Co jak czasami się ogląda programy przyrodnicze, fizyczne itp to aż jest to niekiedy ciężkie do wyobrażenia.
    Jeżeli w miarę prawidłowo się organizm człowieka rozwija to u większości ludzi mniej więcej 2/3 serca znajduję się po lewej stronie, ale równie dobrze może być, że serce rozwinie się po prawej stronie i nie zagraża życiu człowieka.

    Mówię zajdź do jakiegoś dobrego lekarza sportowego i z nim o tym porozmawiaj czy jest taka możliwość, że nasz organizm podświadomie buduję "pancerz" ochraniający serce czy jest to tylko "znachorski mit".
    "Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna: tą rzeczą jest honor."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class100 punktów doświadczenia7 dni zarejestrowany
    Avatar harpagan
    Dołączył
    02-03-13
    Wiek
    35
    Postów
    28
    SOG
    8
    Otrzymał : 1 SOGa w 1 poście

    Domyślnie

    Napisałem "równą klatkę" w sensie że równo wygląda/niewidać różnicy gołym okiem- to tak dla sprostowania.
    "Pancerz mięśniowy" owszem istnieje, ale nie ochrania on tylko serca lecz wszystkie organy i nie działa on na zasadzie szachownicy że np serce z lewej to klata i motyl większy z lewej, wątroba z prawej to kostka na brzuchu większa u góry z prawej strony itd
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #9
    Doradca Osiągnięcia:
    WeteranTagger First ClassOverdrive10000 punktów doświadczeniaTrzech znajomych
    Avatar pekulski104
    Dołączył
    21-09-09
    Skąd
    Rzeszów
    Wiek
    26
    Postów
    2,390
    SOG
    74
    Otrzymał : 34 SOGi w 31 postach

    Domyślnie

    Ja to samo mam że lewa pierś lepiej rozwinięta :( widocznie większośc tak ma .. ja sobie tłumacze to tak że lewa ręka ma większe obciążenie bo wiadomo jestem praworęczny i odkąt zaczołęm robic pompki to lewy stał się większy od prawego ponieważ lewa ręka wykonywała cieższą prace.. to wygląda tak na moje rozumowanie
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #10
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Patriot
    Dołączył
    27-12-09
    Skąd
    Białystok
    Postów
    816
    SOG
    25
    Otrzymał : 124 SOGi w 106 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał harpagan Zobacz post
    Napisałem "równą klatkę" w sensie że równo wygląda/niewidać różnicy gołym okiem- to tak dla sprostowania.
    "Pancerz mięśniowy" owszem istnieje, ale nie ochrania on tylko serca lecz wszystkie organy i nie działa on na zasadzie szachownicy że np serce z lewej to klata i motyl większy z lewej, wątroba z prawej to kostka na brzuchu większa u góry z prawej strony itd
    No niestety nie mogę znaleźć tego artykułu, który być może choć trochę rozwiał twoje wątpliwości (chociaż jak każdy artykuł nie jest wyrocznią). Pogubiłem niestety gdzieś te wszystkie linki co miałem pozapisywane, a tym ciężej mi teraz odszukać, że on nie był po polsku. Jednak jeśli gdzieś odnajdę to Ci go na pewno postaram się wysłać.

    Tylko Ty mi nie przedstawiając żadnych naukowych dowodów nie stawiaj tez "nie działa on na zasadzie szachownicy
    " być może zmienię zdanie jeśli mi pokażesz jakiś naukowy dowód, a Ty starasz się tutaj mnie traktować jak jakiegoś swojego uczniaka któremu Ty tłumaczysz co jest prawdą, a co nie :)
    Ja swoje zdanie opieram na rozmowie z lekarzem sportowym i to za jego sprawą kiedyś trafiłem na pewien fajny artykuł na ten temat, ale czasu trochę minęło i go Ci teraz nie odnajdę. Tymczasem niestety zarówno ja jak i Ty prowadzimy bezsensowną dyskusję, bo to nie jest rzecz którą którykolwiek z nas udowodni bez oparcia się o konkretne opracowania w świecie powiedzmy medycyny.
    Jednak wracając do samego autora tak jak mówiłem najlepiej będzie jeśli wstawisz zdjęcie
    "Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna: tą rzeczą jest honor."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •