Testosteron suspension - charakterysytka i opis

# Substancja aktywna: Testosteron
# Okres aktywnego półtrwania: mniej niż 24h
# Klasyfikacja: Sterdy anaboliczno - androgenny (iniekcyjny)
# Dawkowanie: 50 - 200mg / dzień
# Trądzik: Tak
# Retencja wody: Tak
# Podwyższone ciśnienie krwi: Tak
# Hepatotoksyczność: Niska
# Aromatyzacja:Tak, wyraźna
# Konwersja do DHT: Tak, wyraźna
# Blokowanie HPTA: Tak

Testosteron suspension jest środkiem iniekcyjnym na bazie wody, zwierający testosteron, bez estru. Testosteron nie jest dobrze rozpuszczalny w wodzie, dlatego często można zauważyć jego kryształki, kiedy ampułka przez dłuższy czas jest nie ruszana. W przypadku takiego wyraźnego rozłożenia należy wstrząsnąć ampułką przed użyciem.

Suspension wśród kulturystów postrzegany jest jako niezwykle silny środek budujący masę mięśniową, niekiedy jako najsilniejszy dostępny steryd iniekcyjny. Jego stosowanie zapewnia błyskawiczne przyrosty masy mięśniowej i siły. Właściwość taka wynika z jego bardzo szybkiego oddziaływania oraz z roztworu wodnego, a nie jak w przypadku większości sterydów olejowego. Testosteron przedostaje się do krwioobiegu praktycznie natychmiast po iniekcji, w odróżnieniu od jego dłuższych estrów jak cypionat czy enantan, gdzie na osiągnięcie wysokiego stężenia we krwi trzeba czekać wiele dni. Tym samym jego działanie anaboliczne jest znacznie szybsze.

Warto zaznaczyć, że 100mg estryfikowanego testosteronu nie jest równe 100mg czystego testosteronu (jak w przypadku suspension). Waga estra zawsze jest wliczana w całkowitą wagę środka. Przykładowo, 100mg enantanu testosteronu jest równe 72mg czystego testosteronu. Dlatego użytkownik stosujący 400mg enantanu tygodniowo wstrzykuje naprawdę 288mg czystego testosteronu, który znajdzie się w jego krwioobiegu. Oczywiście jest to ogromne zwiększenie poziomu endogennego testosteronu mężczyzny, wahającego się w granicach 2.5mg do 11mg dziennie. Największą zaletą Testosteronu suspension jest to, że stosując go uzyskuje się znacznie większe stężenia niż w przypadku testosteronów estryfikowanych. Standardowe dawkowanie wynosi 100mg dziennie, nie przekraczając dawki 700mg tygodniowo. Takie dawkowanie zapewni 40 - ktrotnie większe stężenie tego hormonu we krwi, w porównaniu z naturalnym poziomem endogennym.

Ze względu na bardzo krótki okres aktywnego półtrwania Testosteronu suspension konieczne jest codzienne dokonywanie iniekcji, w zależności od potrzeb 50mg do 100mg w injekcji. Praktycznie zawsze rezultaty będą bardzo zadowalające. Niektórzy zawodnicy narzekają na bolesność zastrzyków, jednak jak na roztwór wodny,, Suspension jest dość dobrze tolerowany przez organizm.

Jak każdy mocny androgennie steryd, także ten powoduje szereg niechcianych skutków ubocznych. Tak jak każdy inny testosteron, poziom konwersji do estrogenów może być bardzo wysoki. Tak szybko jak rośnie stężenie testosteronu we krwi po injekcji, równie szybko zwiększa się poziom estrogenów. Niewątpliwie jedna z największych wad tego środka, ogromna retencja wody. Szybko także może pojawić się ginekomastia. W większości przypadków stosowanie tego testosteronu wymaga obecności antyestrogenu, skutki uboczne mogą okazać się po prostu zbyt duże. Profilaktycznie warto przyjmować Nolvadex z Provironem, jako w miarę skuteczną ochronę przed estrogenami. Jeszcze skuteczniej zainwestować w inhibitor aromatazy, taki jak Arimidex/Femara/Aromasin, który efektywniej pomaga panować nad nadmiarem estrogenów w organizmie. Szczególnie ważną kwestią dla osób stosujących mocne cykle z Testosteronu suspension, jest stałe monitorowanie ciśnienia krwi oraz funkcji nerek. Ogromna retencja wody powodować może zaburzenia w ich funkcjonowaniu. Jeśli tylko pojawi się znaczne nadciśnienie lub problemy w oddawaniu moczu (ból lub ciemna barwa moczu), natychmiast należy przerwać cykl i skontaktować się ze specjalistą. Środek oczywiście także bardzo wyraźnie konwertuje do dihydrotestosteronu, co wiąże się z typowymi dla tego metabolitu skutkami ubocznymi - przetłuszczoną cerą, trądzikiem, zwiększonym poziomem agresji, nadmiernym owłosieniem na ciele, przyśpieszeniem procesów łysienia. Nie zaleca się przyjmowania Testosteronu suspension bez dodania Proscaru / Propecji, leków ograniczających 5-alfa redukcję. Osoby podatne na występowanie wyżej wymienionych skutków ubocznych nie powinny z regóły decydować się na cykl z tego środka. Powinny raczej wybrać wolniej działające, estryfikowane testosterony.

Sekrecja endogennego testosteronu w cyklu będzie natychmiast wstrzymana, co więcej - suspension może przyczynić się do znacznej atrofii jąder. Toteż wielu użytkowników decyduje się na dokonywanie iniekcji z HCG podczas cyklu, w celu ograniczenia tego efektu. Mimo stosowania HCG podczas cyklu, prawidłowe przyjmowanie SERM'ów i wspomnianego HCG po cyklu jest obowiązkowe.

Reasumując, Testosteron suspension jest niesamowicie silnym sterydem, powodującym jednocześnie wyraźne i znaczne skutki uboczne. Najlepsze rozwiązanie dla osób zainteresowanych maksymalnym zwiększeniem masy mięśniowej.

źródło:sterydy.net