Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Submission fighting

Hybrid View

  1. #1
    Doświadczony Osiągnięcia:
    WeteranTagger First ClassTrzech znajomychOverdrive5000 punktów doświadczenia
    Avatar najt
    Dołączył
    17-01-10
    Skąd
    Szczecin
    Wiek
    36
    Postów
    843
    SOG
    49
    Otrzymał : 102 SOGi w 79 postach

    Domyślnie Submission fighting

    Submission fighting (także submission wrestling lub submission grappling) – powstała w latach 90. XX wieku formuła walki zapaśniczej z "wykończeniami" (ang. submission), tj. technikami kończącymi, takimi jak dźwignie i duszenia (zob. też grappling).

    Walka toczy się jedynie przy użyciu chwytów, zabronione są uderzenia. W przeciwieństwie do tradycyjnych zapasów dozwolone jest korzystanie z dźwigni (na stopę, kolano, nadgarstek, łokieć i bark) oraz duszeń (poza uciskiem na krtań i tchawicę). Zawodnicy nie są zobligowani do noszenia uniformu (judogi, gi, itp.). Walka toczy się na zapaśniczej macie. Zwycięstwo odnosi się przez poddanie się rywala, decyzję sędziego o przerwaniu walki lub po upływie regulaminowego czasu, na punkty. Punkty otrzymuje się za wykonanie określonych akcji technicznych – rzutów, obaleń, trzymań, przejść w parterze.

    Formuła ta została stworzona, aby umożliwić zawodnikom różnych stylów opartych na chwytach rywalizację na prostych i jednoznacznych zasadach. Startują w niej przede wszystkim zawodnicy brazylijskiego jiu-jitsu (bardzo zbliżone zasadami walki), a także luta livre, judo, zapasów i sambo. Trening submission fightingu często stanowi też składnik przygotowań zawodników mieszanych sztuk walki (MMA) oraz uczestników walk vale tudo.

    Twórcą tej formuły, a zarazem największą organizacją submission fightingu na świecie jest Abu Dhabi Combat Club. Od 1998 roku organizuje ona prestiżowe mistrzostwa świata (od 2005 roku co dwa lata), a także sprawuje patronat nad wieloma mniejszymi, regionalnymi turniejami. ADCC zawarła umowę z FILA (Międzynarodową Federacją Związków Zapaśniczych) o współpracy, której finalnym efektem ma być zaliczenie w przyszłości submission fightingu w poczet dyscyplin olimpijskich.
    Linki zewnętrzne

    wikipedia



    Pomyślałem, o założeniu tego tematu jako osobnego ze wzgledu na jakie rózne techniki i mozliwosci dana dyscplina stwarza.

    Sam obecnie trenuje sf


    W tym temacie bedziemy mogli sie dzielic wszystkim co z tym zwiazane.

    Metodologia treningowa , techniki , instruktazówki , newsy itp


    Zachecam innych do zakladania oddzielnych tematow z dana dyscyplina Sportów Walki(SW) ktorzy maja o niej pojecie/lub obecnie trenuja - zeby przekazywac wiedze na jej temat jak i ja promowac






    Ode mnie


    Polecam stronke grapplerinfo.pl - site mojego dobrego znajomego z maty.

    W sumie tak naprawde tam znajdziecie wszelkie pytania i odpowiedzi , ale jak komus tez nie bedzie sie chcialo zagladac lub o niej zapomnie to w formie plagiatu ;p bede staral sie udostepniac ropznego rodzaju informacje


    Obecnie przygotowuje sie do 9 MP ADCC ktyore odbeda sie 23 marca w Szczecinie

    W kat do 80 lub 75 kg zobacxzymy - początkujacy :)

    Mialem wie;le przerw wynikajacyh z kontuzji lub poprostu spreaw osobistych


    I tak na zakonczenie to na 9:30 lece na trening sf/zapasy :))



    Dodatkowo mam zamiar trenowac bjj


    Ale o temacie bjj nie bede sie rozpisywal bo jestem laikiem nad laikami , wiec moze ktos inny sporbuje swoich sil do czego bardzo mocno zachecac :)
    Trzeba Być Twardym !
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. Użytkownik najt otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    fallenursus (12-02-13)

  3. #2
    Początkujący Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First ClassWeteran
    Avatar Jokeer
    Dołączył
    28-02-10
    Postów
    216
    SOG
    49
    Otrzymał : 14 SOGi w 12 postach

    Domyślnie

    Fajnie, że jest ktoś kto może się wypowiedzieć od strony praktycznej ;)
    Można wiedzieć jak się nazywa ten znajomy z maty od graplerinfo?
    W jakim klubie trenujesz?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #3
    Doświadczony Osiągnięcia:
    WeteranTagger First ClassTrzech znajomychOverdrive5000 punktów doświadczenia
    Avatar najt
    Dołączył
    17-01-10
    Skąd
    Szczecin
    Wiek
    36
    Postów
    843
    SOG
    49
    Otrzymał : 102 SOGi w 79 postach

    Domyślnie

    mowia na niego "stopa" lub "stopao" - nie bede podawal prawdziwych danych bo moze sobie poprostu tego nie zyczyc :)

    a trenuje w berserkerach :)





    ktos kiedys napisal ze ogladanie nawet krotkich filmow instruktazowek , daje opcje zeby mozg zalapal nie ktore chwyty/akcje i potem jest mozliwosc na ich wykorzystanie jak w filmie " Jestem Bogiem "


    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Trzeba Być Twardym !
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #4
    Doświadczony Osiągnięcia:
    WeteranTagger First ClassTrzech znajomychOverdrive5000 punktów doświadczenia
    Avatar najt
    Dołączył
    17-01-10
    Skąd
    Szczecin
    Wiek
    36
    Postów
    843
    SOG
    49
    Otrzymał : 102 SOGi w 79 postach

    Domyślnie

    Ostatnio procz treningów sf , zachaczam również o mma i bjj

    Jednak mma bez podstaw "parteru" nie pozwoli w pełni przeprowadzić efektywnego treningu.

    Co do bjj no wiele osób trenuje bez Gi ze względu na zawody w marcu

    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


    Zachęcam do obejrzenia


    Ostatnio treningi skupiają się na kombinacjach "z pozycji bocznej"


    Co do " wsparcia fizycznego" na prawdę polecam róznego rodzaju treningi stacyjne/crossfit i interwały - olać powolne wielkie ciężary - no i technika bez tego mega silna osoba nic nie zdziala , no moze tak nie do konca ale bedzie problem :)

    I pamiętajcie "róbcie nogi"




    techniczka ode mnie :)


    http://www.youtube.com/watch?v=ICPBYlHr5ys
    Trzeba Być Twardym !
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •