Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: kołatanie serca

  1. #1
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First ClassTwoje pierwsza grupaWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Gwido
    Dołączył
    25-05-10
    Skąd
    Opolskie
    Wiek
    29
    Postów
    393
    SOG
    14
    Otrzymał : 5 SOGi w 5 postach

    Domyślnie kołatanie serca

    witam.
    od jakiegos czasu wystapił u mnie problem z uczuciem mocnego bicia serca. moj puls spoczynkowy jest normalny (50-60). Nie mam pojecia czemu takie cos sie u mnie pojawilo. Przeszkadza mi to gdy probuje zasnac (czuje kolatanie najczesciej gdzies w szyi). Niedawno mialem holter cisnieniowy (kontrola) no i z cisnieniem jest raczej ok. w styczniu bd mial robiony rezonans magnetyczny zeby sprawdzic czy z sercem jest ok (dostalem skierowanie od kardiologa).
    Jak mowilem nie wiem czym jest to zjawisko spowodowane jednak domyslam sie ze moze byc to na tle nerwowym. Zażywam magnes oraz potas. Czy moglo to zostac spowodowane treningami???
    macie na ten temat jakies doswiadczenie?
    jesli tak to prosze o pomoc
    pozdrawiam
    Pain is temporary.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Avatar Gangsta Latino
    Dołączył
    15-10-09
    Postów
    1,085
    SOG
    775
    Otrzymał : 267 SOGi w 197 postach

    Domyślnie

    Też tak mam czasami. np. gdy chce pospać po południu to przed zaśnięciem serce wali bardzo mocno...

    U mnie napewno powoduje to głównie stres. Do tego lekko obciąża je trening. Idź do kardiologa. Ja miałem robione badania i nic nie wykryło, ale wiadomo jak to jest. 2 razy nie wykryją a nagle za 3 już tak. Jednak się tym nie przejmuje.
    Przepraszam za spam :(

    http://www.youtube.com/watch?v=UExwaCILDl0&feature=related
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First ClassTwoje pierwsza grupaWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Gwido
    Dołączył
    25-05-10
    Skąd
    Opolskie
    Wiek
    29
    Postów
    393
    SOG
    14
    Otrzymał : 5 SOGi w 5 postach

    Domyślnie

    do kardiologa mam termin w styczniu. brałeś moze jakies leki? pod jakim kątem robiono Ci badania? źle sie czułes?
    pozdro
    Pain is temporary.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Avatar Gangsta Latino
    Dołączył
    15-10-09
    Postów
    1,085
    SOG
    775
    Otrzymał : 267 SOGi w 197 postach

    Domyślnie

    miałem to badanie 24h... dali mi taki pasek na serce i miałem go nosić cały dzień ;) Nie czułem się źle, ale miałem często zimne stopy i dłonie (przeszło odkąd zacząłem regularnie ćwiczyć i nie bylo to porada lekarza;P). Cisnienie podwyższone jest normalne dla osób które ćwiczą, dlatego sportowcy powinni w szczególności zdrowo się odżywiać i wysypiać. To samo z sercem... sportowcy mają je większe, dlatego tym na emetyturze zaleca się, aby ćwiczyli bo bez ćwiczeń prędzej padną.

    Rób aeroby... bardzo dobrze działają na serce itp. Do tego pij różne relaksujące i zdrowotne ziółka np. zielona herbata/pokrzywa/mięta. Mi pomogło.
    Przepraszam za spam :(

    http://www.youtube.com/watch?v=UExwaCILDl0&feature=related
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First ClassTwoje pierwsza grupaWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Gwido
    Dołączył
    25-05-10
    Skąd
    Opolskie
    Wiek
    29
    Postów
    393
    SOG
    14
    Otrzymał : 5 SOGi w 5 postach

    Domyślnie

    aeroby robie po kazdym treningu :) wlasnie pod katem zdrowia. jednak kolatanie wystapilo znienacka. Bylem pod wplywem dlugotrwalego stresu wiec moze to byc przyczyna..
    chcialbym zeby sie okazalo ze trening nie ma na to wplywu bo zaczął on byc dla mnie naprawde wazny..
    Pain is temporary.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteranTagger First Class
    Avatar mikkki5
    Dołączył
    26-01-09
    Skąd
    wwa
    Postów
    10
    SOG
    3
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Męczę się z takim samym problemem jak Twój od jakiś 3 lat , kołatania serca napadowe i przyspieszone bicie w różnych momentach, często gdy zasypiam.
    Nie raz to się bałem że normalnie wykituje , badałem się u kardiologa kilka razy i niby wszystko było w porządku.
    Pare razy nawet wpadłem w taką panikę podczas tych kołatań że musieli ludzie karetke wzywać bo myślałem że pierdyknę w kalendarz.
    Generalnie u mnie po jakimś czasie obserwacji odkryłem duży związek z psychiką i ogólnie że mam nerwice.
    Moja rada jest taka aby zrobić dokładnie wszystkie badania i zapytać lekarza czy możesz trenować normalnie, jeśli tak to nie myśl o tym tylko pakuj.
    Tyle ode mnie. Pozdrawiam.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Stworzenie albumu zdjęćTagger First ClassWeteranOverdrive10000 punktów doświadczenia
    Avatar kfc
    Dołączył
    22-03-09
    Wiek
    32
    Postów
    676
    SOG
    103
    Otrzymał : 282 SOGi w 133 postach

    Domyślnie

    gdy jestesm zestresowana, mam natrętne myśli, a próbuję zasnąć to równiez serduszko mi wali jak oszalałe a momentami czuje jakbym spadała w dół. Ja uważam że to głownie przez stres.
    Beelzebub has a devil put aside for me, for me, for meeeeee
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Bywalec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar gangster
    Dołączył
    25-03-06
    Skąd
    Tczew
    Postów
    693
    SOG
    98
    Otrzymał : 56 SOGi w 43 postach

    Domyślnie

    W takich chwilach najlepsza jest Melisa,ale nie dzieje się to bez powodu,i trzeba rozwiązać problem stresu.
    Mi się zdarza takie kołatanie jak zbyt grubo przegrywam mecze w fifie 2012 :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #9
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteranTagger First Class
    Avatar mikkki5
    Dołączył
    26-01-09
    Skąd
    wwa
    Postów
    10
    SOG
    3
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Ze środków ogólnie dostępnych mogę także polecić Validol dostępny w aptece bez recepty, ale jak pisałem wcześniej przede wszystkim badania i wizyta u lekarza.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #10
    Doradca Osiągnięcia:
    WeteranStworzenie albumu zdjęćTrzech znajomych10000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar Wiki
    Dołączył
    16-08-07
    Skąd
    Warszawa
    Wiek
    32
    Postów
    2,429
    SOG
    134
    Otrzymał : 385 SOGi w 257 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gwido Zobacz post
    witam.
    od jakiegos czasu wystapił u mnie problem z uczuciem mocnego bicia serca. moj puls spoczynkowy jest normalny (50-60). Nie mam pojecia czemu takie cos sie u mnie pojawilo. Przeszkadza mi to gdy probuje zasnac (czuje kolatanie najczesciej gdzies w szyi). Niedawno mialem holter cisnieniowy (kontrola) no i z cisnieniem jest raczej ok. w styczniu bd mial robiony rezonans magnetyczny zeby sprawdzic czy z sercem jest ok (dostalem skierowanie od kardiologa).
    Jak mowilem nie wiem czym jest to zjawisko spowodowane jednak domyslam sie ze moze byc to na tle nerwowym. Zażywam magnes oraz potas. Czy moglo to zostac spowodowane treningami???
    macie na ten temat jakies doswiadczenie?
    jesli tak to prosze o pomoc
    pozdrawiam
    a jakieś inne objawy oprócz kołotania serca występują? i z jaką częstotliwością?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •