Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: szukam nowej pracy i mam kilka istotnych pytań

  1. #1
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar darek87
    Dołączył
    02-05-09
    Skąd
    śląsk
    Postów
    462
    SOG
    8
    Otrzymał : 4 SOGi w 3 postach

    Domyślnie szukam nowej pracy i mam kilka istotnych pytań

    Witam

    Na wstępie powiem, że mam 25 lat, pracuję jako pracownik fizyczny, mam umowę na stałe, zarobki nie najgorsze, ale brak jakichkolwiek możliwości rozwoju. W minionym roku zdobyłem tytuł magistra. Ocena na dyplomie nie byle jaka bo 5. Kształciłem się w kierunku branży nieruchomości i w tym kierunku chciałbym znaleźć nowe zatrudnienie. Mam jednak kilka pytań:
    1) jak najefektywniej poszukiwać nowej pracy? Rozsyłać CV gdziekolwiek popadnie i czekać na jakikolwiek odzew z drugiej strony?
    2) CV najlepiej rozsyłać mailowo czy osobiście odwiedzać firmy z CV w ręku? Ma to jakiekolwiek znaczenie dla pracodawcy? Np na postrzeganie mojej osoby?
    3) Jeżeli już pracodawca wykaże zainteresowanie i zaproponuje rozmowę kwalifikacyjną, którą przebiegnie prawidłowo. Zostaną mi przedstawione warunki zatrudnienia, wynagrodzenie, itp. Które jednak nie będą mnie satysfakcjonowały i nie przyjmę propozycji pracy, rozstaniemy się. Czy w przyszłości będę się mógł ubiegać się o stanowisko w tej firmie (mam tutaj na myśli nastawienie pracodawcy do mojej osoby w drugim podejściu) ?

    Liczę na waszą pomoc:)

    Pozdrawiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Bywalec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar gangster
    Dołączył
    25-03-06
    Skąd
    Tczew
    Postów
    693
    SOG
    98
    Otrzymał : 56 SOGi w 43 postach

    Domyślnie

    1. Wpisujesz w google praca i Twoje miasto,szukasz ogłoszeń i wysyłasz pocztą CV,składaj wszędzie gdzie Ci odpowiada praca i nie poddawaj się,składaj najlepiej codziennie tak długo aż ktoś oddzwoni a będą dzwonić.

    2. Raczej mailowo,ale do małych firm można podejść na żywo z CV,pytasz się czy możesz zostawić CV,czasami jak jest kierownik to może od razu Ciebie zaprosić na rozmowę.

    3.Pracodawca na pewno spyta się ile chciałbyś zarabiać i dużo będzie zależało od tego jak mu odpowiesz,najlepiej dowiedzieć się ile w tej firmie zarabiają na stanowisku o które się zabiegasz,wtedy mu odpowiadasz,że może być tyle,ale jeśli się sprawdzisz chciałbyś mieć możliwość rozwoju i podwyżki. Jak skończycie rozmawiać Dziękuję do widzenia.

    Możesz mieć drugie podejście i jak Cię wezwie na rozmowę to by znaczyło,że jest Tobą zainteresowany i musiałbyś tylko przekonać go,że tym razem jesteś zdecydowany.
    Upewnij się czy na pewno chcesz zmieniać pracę jak masz umowę na stałe,dobre zarobki.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    EkspertEkspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveTagger First ClassWeteran25000 punktów doświadczenia
    Avatar Fehu
    Dołączył
    03-12-08
    Skąd
    ^^^
    Postów
    3,832
    SOG
    609
    Otrzymał : 547 SOGi w 342 postach

    Domyślnie

    A czy Ty mając magistra chciałbyś pracować jako robol ? choć z drugiej strony - czeka to większość osób po bezsensownych studiach , to już nie te czasy - że dyplom otwierał drogę praktycznie wszędzie - a kierunek - mniejsza o to. Dziś chyba brakuje nam wykfalifikowanych pracowników fizycznych (technika, zawodówki) no i inżynierów (ale dla tych budowlanych chwilowy chyba przestój mamy)
    Powrót 05/08/2009

    Nie obecny do odwołania.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Bywalec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar gangster
    Dołączył
    25-03-06
    Skąd
    Tczew
    Postów
    693
    SOG
    98
    Otrzymał : 56 SOGi w 43 postach

    Domyślnie

    Pewnie nie :) czasami w tej samej firmie są możliwości awansu przy zdobyciu kolejnych tytułów,uprawnień,wystarczy je przedstawić.Jeśli nie ma takich możliwości to jednak warto próbować gdzie indziej.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    EkspertEkspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveTagger First ClassWeteran25000 punktów doświadczenia
    Avatar Fehu
    Dołączył
    03-12-08
    Skąd
    ^^^
    Postów
    3,832
    SOG
    609
    Otrzymał : 547 SOGi w 342 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał gangster Zobacz post
    Pewnie nie :) czasami w tej samej firmie są możliwości awansu przy zdobyciu kolejnych tytułów,uprawnień,wystarczy je przedstawić.Jeśli nie ma takich możliwości to jednak warto próbować gdzie indziej.

    To do awansu - to i owszem ale pewnie max. na kogoś pokroju brygadzisty . Z dołu do biura nie trafisz, prędzej kogoś przyjmą nowego niż awansują robola (wyksztalconego)
    Powrót 05/08/2009

    Nie obecny do odwołania.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    neverending science experiment Moderator #Doping Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveStworzenie albumu zdjęć50000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Nagrody:
    Master Tagger
    Avatar fallenursus
    Dołączył
    11-03-09
    Skąd
    Montreal
    Wiek
    50
    Postów
    12,148
    SOG
    1,873
    Otrzymał : 3,153 SOGi w 2,487 postach

    Domyślnie

    skladaj te cv a nie siedz na forum. opowiem ci jak przeszla moja ostatnia rozmowa o prace...
    wlazlem przyjelo mnie dwoch pajacykow mlodszych o kilka lat odemnie- jeden synek wlasciciela drugi jego kolezka co wtedy byl szefem servisu. wzieli mnie to do pokoju konfrencyjnego- co wiesz o nasze firmie?
    wymienilem im wszystkich klijentoww co plakaty wisialy na scianie poweidzialem co robia itp itd.- wiziales wszystko idac z nami! ''tak, przykjladam oko do detali jestem bardzo spostrzegawczy i mam bardzo dobra pamiec''- zatkali sie, i zaczeli pytac co robie w wolnym czasie(syneczek w zeszycie pisal dlugopisem blizzard'a) - stary gram w starcrafta i diablo. nastepne 30 min bylo i grach blizardowskich i nie tylko. na tym sie moja rozmowa skonczyla. powiedzial ze wysle mi emailem test psychologiczny do zrobienia i ze zazwonia. przylazlem na chate odpalilem kompa patrze, olalem. zadzwonili po 2uch dniach czemu nie wypelnilem, powiedzialem im ze niechce z nimi pracowac. na drugi dzien zazwonila glowna kseigowa- a czemu a dlaczego nie bla bla bla..- pani, nie mam czasu szykuje sie na rozmowe o prace. doslownie godzine po zadzwonil wlasciciel, trul z 45min az sie zgodzielm ze przyjde sie z nim spotkac. w czasie telefonuy napomknalem mu dla picu ze dostalem prace w shell'u i ze jako bonus mam darmowa benzyne(syneczek oferowal na start 35k rocznie, pan wlascicel po moim napomknieciu zwyzyl na 45k)teaz zarabiam juz wiecej.
    moral jest taki kolego ze jak nie bedziesz mial dobrego bajera za ktorym mozesz sie postawic i to co nabajerowales musisz wiedziec jak robic, to zadna szkola czy dyplom nie jest wazny. nie masz bajery- musisz miec plecy ktore cie poleca. na calym swiecie tak bylo, jest i bedzie.
    zastanow sie w czymjestes dobry, co bedziesz lubial robic przez dlugie godziny 5 dni w tyg i co ci sie nie znudzi. zjasc jakas denna niesatysfakcjunujaca prace to nawet cygan potrafi. mam do czynienie a inzynierami producji, mechanicznymi,- banda klaunow ukrywajaca sie za dyplomem a wsumie projektuja maszyny ktore po miesiacu sie poprostu rozsypuja.
    w polsce straszna moda na studia. ciekawe kiedy sie tylko przekonacie ze ona w sumie chuja daja jak sie szuka pracy;)
    Ostatnio edytowane przez fallenursus ; 16-12-12 o 16:17
    we fight like siblings
    but we fuck like champions


    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    warto dolaczyc!
    Trenbolone abuser.
    Public Enemy #1
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. Użytkownik fallenursus otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    flutebox (16-12-12)

  8. #7
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Stworzenie albumu zdjęćTagger First ClassWeteranOverdrive10000 punktów doświadczenia
    Avatar kfc
    Dołączył
    22-03-09
    Wiek
    32
    Postów
    676
    SOG
    103
    Otrzymał : 282 SOGi w 133 postach

    Domyślnie

    w Polsce moda na studia.
    Nie uważam, żeby zdobycie wykształcenia było przeszkodą w zdobyciu dobrej pracy
    Beelzebub has a devil put aside for me, for me, for meeeeee
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #8
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar ht
    Dołączył
    24-12-08
    Postów
    2,736
    SOG
    76
    Otrzymał : 351 SOGi w 322 postach

    Domyślnie

    W dzisiejszych czasach bierze sie prace jaka jest a nie jaka sobie wybierzemy. do tego zapowiadaja 2013 jeszcze gorszy....
    porady dietetyczne, suplementacyjne i treningowe. pw.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #9
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar flutebox
    Dołączył
    03-04-10
    Skąd
    Ziemia
    Postów
    958
    SOG
    415
    Otrzymał : 236 SOGi w 118 postach

    Domyślnie

    Fallen to co opisujesz fajnie się czyta i pewnie tak było. Ale u nas w tym syfie mało prawdopodobne. Nie podoba się za taką kasę ? Panie mam tu jeszcze kilkaset CV lub więcej, inni będą pracować bez zająknięcia byleby mieć tą pracę. Ciężkie czasy nastały w tym kraju i niestety będzie coraz gorzej dla ludzi biednych i tych po "środku"-> chociaż Ci to nawet nie wiem czy są, bo coraz większe rozwarstwienie społeczne jest i albo są biedni albo bogaci. Jak pamiętasz gdzie pracuję to Ci powiem, że ostatnio widziałem umowę o pracę nowo przyjętego gościa, wiesz jaka kwota tam była ? Spokojnie trzymajcie się, całe 1250 zł brutto, toż to kurwa ^$^$#^%&$&##@#&&)(*& takie słowa mi się cisną na język, że szkoda pisać. Na każdym kroku umowy śmieciowe, ludzie nie mogą swobodnie wziąć kredytu bo albo mają niskie zarobki i/lub mają umowy na czas określony.
    Z miłą chęcią wyjechałbym do innego kraju, niż tutaj zarzynać się i tylko narzekać jak jest źle. Ale nie da się nie narzekać ,żyjąc w takim państwie i z takim rządem tfu... w tym państwie nie ma rzeczy, która funkcjonowałaby tak jak należy.
    Przepraszam za ten wywód.
    http://www.e-gym.pl/showthread.php?30037-KONKURS-flutebox-21-10-2010/page25&highlight=
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. Użytkownik flutebox otrzymał za ten post 2 SOGi(-ów) od użytkowników:

    gangster (16-12-12), ht (16-12-12)

  12. #10
    Bywalec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar gangster
    Dołączył
    25-03-06
    Skąd
    Tczew
    Postów
    693
    SOG
    98
    Otrzymał : 56 SOGi w 43 postach

    Domyślnie

    Obecnie najniższa krajowa wynosi 1500 brutto,w następnym roku pewnie będzie więcej ale to będą i tak grosze :) I tak jak napisał flutebox coś nie odpowiada,mamy 100 takich na Twoim miejscu no i te umowy śmieciowe.W Polsce trzeba troszkę kombinować.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •