Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Temat: szukam nowej pracy i mam kilka istotnych pytań

  1. #21
    neverending science experiment Moderator #Doping Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveStworzenie albumu zdjęć50000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Nagrody:
    Master Tagger
    Avatar fallenursus
    Dołączył
    11-03-09
    Skąd
    Montreal
    Wiek
    50
    Postów
    12,148
    SOG
    1,873
    Otrzymał : 3,153 SOGi w 2,487 postach

    Domyślnie

    ja sie ukrywam. intranet only :)
    we fight like siblings
    but we fuck like champions


    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    warto dolaczyc!
    Trenbolone abuser.
    Public Enemy #1
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #22
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar darek87
    Dołączył
    02-05-09
    Skąd
    śląsk
    Postów
    462
    SOG
    8
    Otrzymał : 4 SOGi w 3 postach

    Domyślnie

    ooo widzę, że temat się rozrósł... ale wróćmy na prawidłową drogę :)...
    Postanowiłem, że tam gdzie będę w stanie, sam, osobiście dostarczę CV z uwagi na fakt, iż w mniejszych firmach mogę mieć bezpośrednio do czynienia z właścicielem, a nie sekretarką.

    Mam jednak jeszcze dodatkowe trzy pytania:
    4) Jak prawidłowo ubrać się zanosząc CV ? Wydaje mi się, że garnitur na tym etapie jest zbędny i wystarczą jeansy i bardziej elegancka koszula... jak Wy sądzicie ?
    5) Kiedy powinienem do CV dołączyć list motywacyjny? Zawsze czy tylko na wyraźną prośbę pracodawcy?
    6) Czy po przedstawieniu przez pracodawcę ostatecznej propozycji, decyzję muszę podjąć "na miejscu" czy mogę prosić o 2-3 dni na podjęcie decyzji i późniejsze skontaktowanie się z przełożonym we wskazanym terminie? Czy raczej czegoś takiego nie stosować?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #23
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Avatar Gangsta Latino
    Dołączył
    15-10-09
    Postów
    1,085
    SOG
    775
    Otrzymał : 267 SOGi w 197 postach

    Domyślnie

    Wiele zależy także od tego co kto potrafi. Bo skończyć studia to znowu nie jest wielki wyczyn. Jeśli do tego potrafimy bardzo dobrze 2 języki i mamy może jakiś 1 przydatny kurs (jeśli chodzi o nasz kierunek) to gwarancja dobrej pracy jest prawie pewna nawet w Polsce. A jak nie to można wyjechać itd. Przede wszystkim trzeba mieć pomysł na siebie i tak jak pisał fallen gadane. Widzę jaki jest poziom w szkołach np. były teraz matury próbne to z matematyki w klasach po 30 osób zdawało (ZDAWAŁO!!!) po 4-8 osób. I co? Potem taka osoba idzie na studia, choćby humanistyczne, oleje to tak samo jak LO czy technikum i domaga się 4000 na rękę. Niestety, kasę trzepią albo najlepsi, albo najbardziej doświadczeni, albo Ci co mają plecy. W o wiele mniejszym stopniu osoby z szczęściem. A reszta... niestety.
    Przepraszam za spam :(

    http://www.youtube.com/watch?v=UExwaCILDl0&feature=related
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #24
    neverending science experiment Moderator #Doping Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveStworzenie albumu zdjęć50000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Nagrody:
    Master Tagger
    Avatar fallenursus
    Dołączył
    11-03-09
    Skąd
    Montreal
    Wiek
    50
    Postów
    12,148
    SOG
    1,873
    Otrzymał : 3,153 SOGi w 2,487 postach

    Domyślnie

    stykaja dziny i koszula, to nie rozmwa
    list zawsze zostawiaj z cv
    zawsze te 2-3dni na podjecie decyzji
    we fight like siblings
    but we fuck like champions


    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    warto dolaczyc!
    Trenbolone abuser.
    Public Enemy #1
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #25
    Bywalec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar gangster
    Dołączył
    25-03-06
    Skąd
    Tczew
    Postów
    693
    SOG
    98
    Otrzymał : 56 SOGi w 43 postach

    Domyślnie

    4. Nie trzeba garnituru,koszula wystarczy.
    5. Raczej na prośbę pracodawcy,ale też zależy od stanowiska,na wyższe stanowisko taki list motywacyjny razem z CV w koszulce może zwiększyć Twoją szansę.
    6. Musisz być zdecydowany i pewny siebie inaczej przyjmą kogoś innego. Możesz Prosić o późniejsze przyjecie jak masz coś jeszcze do załatwienia jakieś ważne sprawy np z tą poprzednią pracą,ale nie,że Ty będziesz się zastanawiać,to oni są od zastanawiania i albo od razu powie jesteś przyjęty albo Proszę czekać na tel bo mamy jeszcze ludzi umówionych na rozmowę i oddzwonią do wybranego albo do kilku.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #26
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Zima
    Dołączył
    25-07-11
    Postów
    325
    SOG
    11
    Otrzymał : 31 SOGi w 28 postach

    Domyślnie

    Nie bądź mądrzejszy niż Twój szef.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #27
    Początkujący Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Mosin
    Dołączył
    12-09-10
    Postów
    239
    SOG
    10
    Otrzymał : 21 SOGi w 20 postach

    Domyślnie

    Niestety takie teraz czasy ,że nawet najlepszy dyplom z najlepszej uczelni ma się teraz ni jak do doświadczenia, mój współlokator na 5 roku studiów inżynierskich z 2 biegłymi językami nie miał szans z konkurowaniem o prace z ludźmi po technikach z 2-3 letnim doświadczeniem w branży. Prawda jest taka ,że jak chcesz robić kokosy to masz 2 wyjścia:

    1) Własny biznes - ciężka harówka po kilkanaście godzin dziennie - po kilku latach może się udać zbijać duży hajs
    2) 5 lat studiów na kierunku poszukiwanym na rynku pracy, kursy , uprawnienia itp. potem jeszcze 5 lat pracy, zdobywanie doświadczenia i w wieku 30 lat zarobki pewnie przyzwoite.

    Do CV i rozmowy to zależy od stanowiska: jak masz np. pracować na magazynie to nie musisz przychodzić w garniturze i chwalić się ile znasz języków i co skończyłeś, pracodawcy zaimponujesz bardziej mówiąc ,że pracowałeś w branży 2 lata i masz kursy bhp itd. i liczne uprawnienia np. na wózki :)
    Gdy byłem w twoim wieku, miałem szesnaście lat.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. Użytkownik Mosin otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    fallenursus (18-12-12)

  9. #28
    neverending science experiment Moderator #Doping Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveStworzenie albumu zdjęć50000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Nagrody:
    Master Tagger
    Avatar fallenursus
    Dołączył
    11-03-09
    Skąd
    Montreal
    Wiek
    50
    Postów
    12,148
    SOG
    1,873
    Otrzymał : 3,153 SOGi w 2,487 postach

    Domyślnie

    dokladnie.
    i pamietaj ze cv nalezy robic pod dane stanowisko bo gowno kogos interesuje ze masz uorawnienia trenerskie ubiegajac sie o sprzedawce.
    we fight like siblings
    but we fuck like champions


    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    warto dolaczyc!
    Trenbolone abuser.
    Public Enemy #1
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #29
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar darek87
    Dołączył
    02-05-09
    Skąd
    śląsk
    Postów
    462
    SOG
    8
    Otrzymał : 4 SOGi w 3 postach

    Domyślnie

    W odniesieniu do ostatniego pytania dotyczącego przemyślenia oferty - pytam ponieważ, tak jak wcześniej wspomniałem - mam prace, nie najgorzej płatną, na czas nieokreślony. Powiedzmy, że zarabiam 2500 zł netto, powiedzmy, że nowy pracodawca zaproponuje mi 1500zł netto i umowę zlecenie czyli w obu kwestiach dysproporcje ogromne. W takiej sytuacji chciałbym na spokojnie wszystko sobie przemyśleć. Tylko z uwagi na to zadałem to pytanie... gdybym pracował fizycznie za najniższą krajową to na pewno bym brał bez zastanowienia inna pracę "za biurkiem". Dlatego w obecnej sytuacji nie chciałbym podejmować pochopnych, nieprzemyślanych kroków, których później mógłbym żałować...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #30
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Stworzenie albumu zdjęćTagger First ClassWeteranOverdrive10000 punktów doświadczenia
    Avatar kfc
    Dołączył
    22-03-09
    Wiek
    33
    Postów
    676
    SOG
    103
    Otrzymał : 282 SOGi w 133 postach

    Domyślnie

    ej czy Wy troche nie przesadzacie, praca jest w Polsce. Ludzie poszukują dobrych ludzi. (nie poruszajmy kwestii zarobkowej w Polsce a za granicą bo wiadomo jak jest)

    Do własnej firmy - owszem praca praca praca, ale w wieku trzysietu kilku siedzisz i pachniesz. :)

    i jak ktoś Ci zaproponuje 1500zł to śmiech, 1000zł ja wyciągałam pracując tylko weekendami.

    W jakiej branży szukasz tej pracy? Masz to swoje doświadczenie, praktyki, staż o którym pisałam ja, i kilku panów wyżej ??

    To jest przypadkiem tak, że po stażu czy praktykach firma trzyma Cię przez okres pół roku?
    Beelzebub has a devil put aside for me, for me, for meeeeee
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •