Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Nerki

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar h1msa
    Dołączył
    23-02-09
    Skąd
    Rybnik
    Postów
    41
    SOG
    11
    Otrzymał : 5 SOGi w 2 postach

    Domyślnie Nerki

    Witam, trochę czasu minęło od kiedy tu ostatnio coś napisałem ;)

    W każdym razie przejde do sedna: Jakoś miesiąc temu miałem okropny ból w okolicach nerek, wiedziałem, że to prawdopodobnie kamień, bo już miałem coś podobnego jakoś dwa lata temu. Jednak poprzednio kamień został wydalony z moczem i obeszło się bez większych problemów - tym razem było identycznie i ból się skończył od razu po wylaniu owego kamienia ;) jednak po zrobieniu niezbędnych badań, min. usg wyszło, że na nerkach mam jeszcze kilka złogów kamieni, w tym największe po 6 i 8 mm :( Tak więc czeka mnie prawdopodobnie zabieg usuwania tych kamieni, a na razie dostałem antybiotyki "jakby mnie zaczeło boleć" (Polska ~~). I moje pytanie brzmi, jak to ma się do suplementacji oraz dopingu. Szukałem odpowiedzi na necie ale nie ma nic jasno napisane. Więc jak to jest, można tą kreatynke i inne odzywki stosować oraz jak to ma się do sterydów?

    Pozdrawiam
    jestem jak Fendi Armani i Gucci, za drogi dla grupis za tani dla sztuki co wszystko ma i chce coś kupic.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Avatar Gangsta Latino
    Dołączył
    15-10-09
    Postów
    1,085
    SOG
    775
    Otrzymał : 267 SOGi w 197 postach

    Domyślnie

    Wylecz nery, a potem bierz się za suple. Nawet taka kreatyna obciąża nery, a ty tu o sterydach myślisz. Zastanów się trochę. Po drugie po zabiegu i tak będziesz miał przerwę od siłowni, wiec po co zaczynać cykl, żeby go potem przerywać??
    Przepraszam za spam :(

    http://www.youtube.com/watch?v=UExwaCILDl0&feature=related
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar h1msa
    Dołączył
    23-02-09
    Skąd
    Rybnik
    Postów
    41
    SOG
    11
    Otrzymał : 5 SOGi w 2 postach

    Domyślnie

    Wiesz, generalnie to nie mam chorych nerek, co tworzą mi się kamienie na nerkach, a to różnica. I jest to również uwarunkowane genetycznie (ojciec). Następna sprawa to kolejki do urologa są takie, że po skierowaniu będę musiał czekać na jakąś decyzje o zabiegu X czasu ;) Więc stąd moje pytanie. Bo kamienie i tak będą mi się robić i od tego nie będzie ucieczki.
    jestem jak Fendi Armani i Gucci, za drogi dla grupis za tani dla sztuki co wszystko ma i chce coś kupic.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Moderator Początkujący Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First ClassWeteran
    Avatar ana0609
    Dołączył
    26-08-10
    Skąd
    Polska
    Wiek
    45
    Postów
    182
    SOG
    19
    Otrzymał : 54 SOGi w 38 postach

    Domyślnie

    Masz chore nerki i ta choroba nazywa się kamicą nerkową . Faktycznie jest to często dziedziczone i nie da się tego tak do końca wyleczyć . Jedynie można stosować odpowiednią dietę żeby zminimalizować powstawanie złogów w nerkach . W tej chwili często zamiast tradycyjnego zabiegu stosuje się rozbijanie złogów ultradźwiękami i takie drobiny są wydalane z moczem . Po pierwsze musisz się dowiedzieć jakiego rodzaju złogi Tobie się odkładają bo jest kilka rodzajów i dopiero wtedy możesz dobrać odpowiednią dietę i zastanowić się nad odżywkami . A na pewno musisz bardzo dużo pić różnych płynów .
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar h1msa
    Dołączył
    23-02-09
    Skąd
    Rybnik
    Postów
    41
    SOG
    11
    Otrzymał : 5 SOGi w 2 postach

    Domyślnie

    Wyniki badan krwi i moczu wykazaly ze wszystko mam w normie ;) Co do rodzaju złogów to musze dac do analizy jakis kamien, no jak na razie nie udalo mi sie zlapac hehe. Wody pije raczej duzo, tzn w miare mozliwosc: ok 3-4 litry - zalezy od dnia.
    jestem jak Fendi Armani i Gucci, za drogi dla grupis za tani dla sztuki co wszystko ma i chce coś kupic.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •