Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 53

Temat: Kiedy¶ trzeba zacz±æ! ;)

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy Osi±gniêcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar DavidZinc
    Do³±czy³
    22-06-12
    Postów
    130
    SOG
    37
    Otrzyma³ : 10 SOGi w 10 postach

    Domy¶lnie Kiedy¶ trzeba zacz±æ! ;)

    Cze¶æ wszystkim!

    Na pocz±tek trochê o sobie: 19 lat, student, 172cm, 80kg. :D
    Je¶li chodzi o sport i zdrowe od¿ywianie to podchodzi³em do tego niejednokrotnie. Niestety przedtem mia³em jeszcze pewne ¿yciowe pora¿ki. Mianowicie miêdzy 1. a 2. gim zachcia³o mi siê odchudzaæ. Pomy¶la³em sobie, ¿e jak drastycznie zredukujê ilo¶æ ¿arcia to szybko schudnê. Oczywi¶cie efekt by³, ale niestety tylko w parametrach. W prawdzie waga spad³a o jakie¶ 20kg w ci±gu dwóch miesiêcy, ale by³em s³aby i warstwa t³uszczu zosta³a (chyba nie muszê mówiæ, ¿e to normalny efekt w przypadku g³odzenia siê). Ale ogólnie rzecz bior±c przesta³em byæ grubaskiem i to mi bardzo pasowa³o. Po jakim¶ roku zacz±³em mieæ jakie¶ napady bólów brzucha. Oczywi¶cie nie fatygowa³em siê do lekarz, a¿ to pewnego piêknego, niedzielnego popo³udnia tak mnie wziê³o, ¿e zebra³o mi siê na ró¿aniec. Pojecha³em na pogotowie i dosta³em skierowanie na USG. Okaza³o siê, ¿e mam kamienie na woreczku ¿ó³ciowym. Na pocz±tku 1 LO zosta³ wyciêty. Od tej pory próbowa³em co¶ z sob± zrobiæ- zarówno pod k±tem diety jak i æwiczeñ. Jednak wiadomo jak to z lud¼mi jest: napal± siê na co¶, parê dni poæwicz± i basta. U mnie to samo by³o.
    Chocia¿ jakie¶ do¶wiadczenie mam: rozpisywa³em sobie treningi, mo¿na powiedzieæ, ¿e zapozna³em siê z technik± æwiczeñ itp. Co jeszcze? W tamtym roku chcia³em spaliæ trochê t³uszczu. Oczywi¶cie pope³ni³em kolejny b³±d: kupi³em spalacz t³uszczu, ale przynajmniej zaufany z tego co wyczyta³em, mianowicie Animal Cut. Mój trening by³ mieszany: w ci±gu tygodnia dwa treningi na si³ce i trzy razy bieganie po 40min i tak przez miesi±c. Do tego dieta bia³kowa. Efekt: z 78 do 73. Tylko, ¿e tym razem t³uszczu trochê spali³em, a miê¶ni przybra³em. Wniosek: to i tak mnie nie satysfakcjonowa³o, ¿eby co¶ osi±gn±æ trzeba d³u¿szego, du¿o d³u¿szego czasu.

    No i teraz przechodzê do konkluzji. :D W koñcu, co?:D Za³o¿y³em ten temat, poniewa¿ tym razem podejdê do tego powa¿nie w 100%. Samodyscyplina totalna. My¶lê, ¿e do tego doros³em, ale to siê oka¿e. Poza tym bêd±c studentem wynajmujê mieszkanie i dieta w pe³ni mo¿e byæ zale¿na ode mnie (mama nie bêdzie mi marudzi³a, ¿e mam nie stosowaæ diet i mam je¶æ to co ona naszykuje). A dieta to podstawa, bez niej nic nie osi±gnê. Jaki jest mój cel? Przede wszystkim zdrowie!;) Ale poza tym chcia³bym nabraæ trochê masy. :P Krótko mówi±c sylwetka przeciêtnego pi³karza (oczywi¶cie nie z polskiej ligi :P).
    Zaczynam wszystko od diety. Je¶li chodzi o æwiczenia nie chcê od razu kupowaæ karnetu na si³kê (chocia¿ mam do niej 20 metrów :D). My¶lê, ¿e na pocz±tek dobre bêd± zró¿nicowane pompki (polecam artyku³y z Men'sHealth) i rozci±ganie siê.
    Pierwsze rozpiski diety i æwiczenia z pompkami postaram siê zamie¶ciæ po wszystkich ¶wiêtych.
    Chêtnych zapraszam do ¶ledzenia.
    Pozdrawiam!;)
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  2. #2
    Moderator #Trening Osi±gniêcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów do¶wiadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Do³±czy³
    25-01-09
    Sk±d
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzyma³ : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domy¶lnie

    Jaki jest mój cel? Przede wszystkim zdrowie!;)
    to mnusisz wybraæ inny sport.

    Pierwsze rozpiski diety i æwiczenia z pompkami postaram siê zamie¶ciæ po wszystkich ¶wiêtych.
    my¶lê ¿e to bêdzie najciekawszy dziennik na forum, ale próbuj trenuj z mojej strony ¿yczê wytrwa³o¶ci.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  3. #3
    Pocz±tkuj±cy Osi±gniêcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar DavidZinc
    Do³±czy³
    22-06-12
    Postów
    130
    SOG
    37
    Otrzyma³ : 10 SOGi w 10 postach

    Domy¶lnie

    Twój cel: trening ca³ego cia³a
    Rozwi±zanie: pompki na hantlach z podci±ganiem ramienia
    Dlaczego? Wiêkszo¶æ facetów, przyci±gaj±c ciê¿ar do klatki (czy to siedz±c, czy w klêku na jednej nodze), pokonuje opór hantelek, wykorzystuj±c si³ê ramion, a nie pleców. Oczywi¶cie zmniejsza to zamierzony efekt. W tej wersji pompki Twoje ramiona, brzuch i barki musz± pracowaæ razem, aby utrzymaæ cia³o w stabilnej pozycji. W tej sytuacji pracê podci±gniêcia ciê¿aru musz± wykonaæ plecy. Efekt: jednoczesne wzmacnianie i powiêkszanie pleców i klatki piersiowej. Nie tylko oszczêdzasz przez to czas, ale doprowadzasz do równowagi miê¶niowej przodu i ty³u Twojego cia³a.


    Technika:

    • Zacznij od podporu na wyprostowanych ramionach, ale d³onie oprzyj na hantlach. Wystarczy ich lekka wersja.


    • Obni¿ tu³ów, robi±c pompkê. Napnij miê¶nie po¶ladkowe i wróæ do pozycji startowej.


    • Gdy ramiona bêd± wyprostowane, unie¶ hantelki i przybli¿ je do klatki piersiowej. Powoli opu¶æ je na ziemiê i unie¶ drugi ciê¿arek. To jest jedno powtórzenie.


    Twój cel: wiêksza klatka piersiowa
    Rozwi±zanie: pompki trójfazowe
    Dlaczego? Zwyk³a pompka jest dla Ciebie za ³atwa i nie wierzysz, ¿e powiêkszy Twoj± klatkê! Zastanów siê jeszcze raz, a potem jeszcze raz - w sumie rób ka¿d± pompkê na 3 tempa. Robienie pompki fazami, z wstrzymaniem ruchu na 2, 3 sekundy po ka¿dej z tych faz spowoduje, ¿e szybko bêdzie ros³a Twoja si³a, a miê¶nie utrzymywane pod napiêciem przez d³u¿szy czas nie bêd± mia³y innego wyj¶cia, jak szybko zwiêkszaæ swoje obwody. I - jak siê przekonasz - pompka na trzy tempa, zwana równie¿ w niektórych krêgach prawid³ow± pompk± wojskow±, jest równie wyczerpuj±ca jak trening ze sztang±.


    Technika:

    • Przyjmij pozycjê jak do klasycznej pompki: d³onie trzymaj rozstawione na szeroko¶æ barków, biodra w jednej linii z nogami i tu³owiem, podobnie zreszt± jak szyja.


    • Zegnij ramiona w ³okciach, ale obni¿ pozycjê tylko do po³owy. Zatrzymaj w tym momencie ruch na 2-3 sekundy.


    • Obni¿ tu³ów jak najbardziej, a gdy klatka piersiowa bêdzie prawie dotyka³a pod³o¿a, znowu zatrzymaj ruch na 2-3 sekundy. Prostuj±c ramiona, zatrzymaj siê w po³owie drogi. Gdy ju¿ wyprostujesz ramiona (nie blokuj ich w ³okciach), znowu zatrzymaj ruch na 2 sekundy. To jest jedno powtórzenie.


    Zamierzam jak na razie oprzeæ siê na tych dwóch prostych æwiczeniach. Planowana okres to miesi±c (3x w tygodniu). Potem mo¿e zdecydujê siê na si³owniê. ;)

    PS.
    Opis æwiczeñ zosta³ zaczerpniêty ze strony nie umieszczamy linków konkurencyjnych

    Pozdrawiam.
    Za³±czone Grafiki Za³±czone Grafiki
    Ostatnio edytowane przez Micek185 ; 30-10-12 o 20:32
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  4. #4
    Pocz±tkuj±cy Osi±gniêcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar DavidZinc
    Do³±czy³
    22-06-12
    Postów
    130
    SOG
    37
    Otrzyma³ : 10 SOGi w 10 postach

    Domy¶lnie

    Siema wszystkim.


    Sprawy siê trochê pokomplikowa³y. Od poniedzia³ku mia³em zacz±æ. W niedzielê mówiê sobie, a co tam… napije siê. Pó³ litra w lodówce, pytam siê kumpli czy im laæ- jeden nie chcia³, a drugi trzy kieliszki ze mn± wypi³. Resztê sam wyzerowa³em. Jak siê okaza³o, na drugi dzieñ mia³em takiego potwornego kaca, ¿e po prostu szok.. O æwiczeniach nie by³o mowy. Na dietê siê zebra³em (z czego jestem dumny:D). Najlepsze by³o to, ¿e pierwszym posi³kiem by³a jajecznica (kamikadze ze mnie), ale jako¶ nie wysz³o mi to przodem. :D Mniejsza o to.. Skupi³em siê na diecie.

    W ogóle to ma³a korekta. Jak na wszystkich ¶wiêtych by³em u rodziny okaza³o siê, ¿e wa¿ê 81,5kg a nie 80kg- mój ¿yciowy rekord. Szkoda, ¿e osi±gn±³em go z pomoc± tkanki t³uszczowej. Dobra kontynuuj±c- doszed³em do wniosku, ¿e raczej nie ma sensu (oczywi¶cie jak na razie) dok³adnie wyliczaæ zapotrzebowania na kalorie.

    Okej teraz wymieniê swoje z³ote zasady, a potem zamieszczê parê przyk³adowych posi³ków.

    ZASADY:
    - przede wszystkim trzeba przyspieszyæ metabolizm, dlatego te¿ jem 5-6 posi³ków dziennie;
    - ostatni posi³ek sk³ada siê wy³±cznie z bia³ek i t³uszczy;
    - 2/3 razy wci±gu dnia kubek zielonej herbaty;
    - je¶li chodzi o t³uszcze to zast±pi³em mas³o/olej/smalec oliw± z oliwek;
    - wieprzowina raczej w minimalnym stopniu;
    - du¿ooooooo wody ;) (z tym, ¿e nie chleje na raz pó³ butli tylko co jaki¶ czas wypijam po parê ³yków); dodatkowo staram siê piæ wody bardziej zmineralizowane;
    - zero wódki i papierochów :D,
    - jeszcze je¶li chodzi o t³uszcze to: orzechy (przeró¿ne), nasiona itp.;
    - zwiêkszy³em ilo¶æ b³onnika w organizmie (otrêby owsiane);
    - je¶li chodzi o wêgle to ry¿ br±zowy, kasza gryczana i jêczmienna;
    - zamiast cukru miód;
    - du¿ooooo warzyw: buraki, fasole, sa³aty etc.;
    - od dzisiaj wprowadzam gorzk± czekoladê (dwie kostki dziennie);

    To by by³o na tyle je¶li chodzi o zasady dietetyczne. Aaa, i je¶li kto¶ ma jakie¶ swoje z³ote zasady, których tutaj nie wymieni³em to mo¿e siê ze mn± podzieliæ.
    Dobra teraz zamieszczê parê przyk³adowych posi³ków:
    Co z rañca?
    O jajecznicy nie bêdê pisa³, bo ka¿dy to zna oczywi¶cie. Warto podkre¶liæ jednak, ¿e sama jajecznica to nie wszystko. Z rana potrzeby jest jaki¶ napêd, czyli wêgle. Osobi¶cie zastosowa³em w tym przypadku grahamkê z ziarnami (zdrowa- du¿o b³onnika). Do tego pomidorek. Bardzo dobrze je¿eli doda siê trochê oliwy z oliwej do jajecznicy czy bezpo¶rednio na pomidora, ze wzglêdu na to, ¿e bogate substancje, które zawiera pomidor lepiej przyswajaj± siê z t³uszczami.
    Dalej, dalej… Na ¶niadanko wymy¶li³em sobie omlecika: dwa jajka, trochê m±ki dla nadania konsystencji, otrêby owsiane, ¿urawina (dobra zarówno na uk³ad moczowy jak i serce, a ponadto dzia³a przeciwnowotworowo) i rodzyneczkie. Nie trzeba dodawaæ w ogóle cukru, a omlet i tak jest s³odki dziêki tym produktom. Chcê dodaæ, ¿e nie sma¿y³em na t³uszczu- patelka teflonowa.
    Co¶ na bardziej obiadowe posi³ki: oczywi¶cie cyc z kurczaka, bo co innego <haha>?:D Ogólnie na tym opiera siê wiêkszo¶æ osób, które chc± wytrenowaæ miê¶nie, bo jest tani i bogaty w bia³ko. Jad³em te¿ gotowan± wo³owinê i ³ososia (cholera, ten to dopiero drogi, ale przynajmniej bardzo zdrowy).
    Przyk³ad posi³ku z kurczakiem:
    Najpierw wstawiamy br±zowy ry¿. Potem oko³o 20dag piersi (osolonej i popieprzonej) sma¿ymy na patelce bez t³uszczu (lekko podlewaj±c wod±, ¿eby siê nie przypieka³o). Nastêpnie kiedy cyc jest dobry dodajemy pó³ puszki czerwonej fasoli z zalew± i pó³ puszki kukurydzy bez zalewy. Dusimy to pod przykryciem oko³o 10min. W miêdzyczasie wyci±gamy ry¿ i sypiemy na talerz. Na koniec wszystko mieszamy. Ja osobi¶cie jeszcze dawa³em ³y¿kê oliwy z oliwek. PYCHA! :P Du¿a zawarto¶æ bia³ek.
    Przyk³ad dania na oczyszczenie organizmu:
    Nic innego jak risotto!:) Ja trochê zmodyfikowa³em oryginalny przepis. Mianowicie nie mog³em znale¼æ nigdzie ¶wie¿ych szparagów to kupi³em konserwowe, parmezanu, cebuli, czosnku te¿ nie dodawa³em (tych dwóch ostatnich ze wzglêdu na mój brak woreczka ¿ó³ciowego). Przejdê do sedna: wstawiamy kaszê jêczmienn±, potem na patelkê wrzucamy szpinak, zielon± fasolkê, zielony groszek i szparagi. Dusimy to, a w miêdzy czasie na patelkê lejemy troszeczkê wody i rozpuszczamy w niej kostkê roso³ow± (proporcja wg uznania- ja da³em &#188; kostki). Kaszê wrzucamy na patelkê i mieszamy z rozpuszczon± kostk±, a potem dodajemy wszystko do warzyw i dusimy przez jakie¶ 10min. Równie¿ bardzo smaczne. Prawdziwy detoks dla organizmu.
    Kolacja:
    Kolacjê traktujê raczej jako ten ostatni, skromny posi³ek. Mam trzy wersje: twaróg pó³t³usty, serek wiejski albo ser ple¶niowy. Do tego dodajê prawie zawsze pomidora i oliwê z oliwek.




    PS.
    A i zapomnia³bym. Zastanawia³em siê co mo¿na zje¶æ na uczelni w przerwach miêdzy wyk³adami. Doszed³em do wniosku, ¿e miêsna kanapka bêdzie dobrym rozwi±zaniem. Zrobi³em sobie w³asnego kurczakburgera. :D Bu³ka grahamka, sa³ata, pomidor i plaster piersi z kurczaka w oliwie z oliwek. Bardzo dobre i syc±ce- polecam! J

    POMPKI ZACZYNAM OD JUTRA!

    Zdjêcia posi³ków mo¿ecie pobraæ st±d:
    Kod:
    http://speedy.sh/pHWxc/egym.rar
    Pozdrawiam!
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  5. #5
    Pocz±tkuj±cy Osi±gniêcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar DavidZinc
    Do³±czy³
    22-06-12
    Postów
    130
    SOG
    37
    Otrzyma³ : 10 SOGi w 10 postach

    Domy¶lnie

    Ojj.. robi³em dzisiaj te pompki trójfazowe.. Si³y brak!:( Nie wiem co mam o tym my¶leæ:
    1 seria 4 pompki
    2 seria 3 pompki
    3 seria (resztk± si³) 2,5 pompki
    Oczywi¶cie trójfazowych.
    Zwyk³ych zrobiê max 15. Przy wadze 81kg i 172cm.
    Od grudnia chcia³em zacz±æ dzia³aæ z si³k±, ale nie wiem czy bêdê dobrze na to przygotowany.
    Chyba, ¿e robiæ zwyk³e pompki i np. co dwa dni zwiêkszaæ ilo¶æ o 1/2 pompki na seriê.
    Co my¶licie?
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  6. #6
    Do¶wiadczony Osi±gniêcia:
    Tagger First ClassWeteran10000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar .rocky
    Do³±czy³
    10-01-11
    Postów
    1,248
    SOG
    105
    Otrzyma³ : 250 SOGi w 122 postach

    Domy¶lnie

    nie czytalem wczesniej czemu normalnej silki nie praktykujesz tylko te pompki niemasz warunkuw kasy czy neihccesz byc duzym knurem
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  7. #7
    Do¶wiadczony Osi±gniêcia:
    Stworzenie albumu zdjêæTagger First ClassWeteranOverdrive10000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar kfc
    Do³±czy³
    22-03-09
    Wiek
    32
    Postów
    676
    SOG
    103
    Otrzyma³ : 282 SOGi w 133 postach

    Domy¶lnie

    zwyk³ych tradycyjnych pompek zrobisz max 15????

    Masz 19 lat ?

    Wstyd.

    æwicz, æwicz.
    Beelzebub has a devil put aside for me, for me, for meeeeee
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  8. #8
    Pocz±tkuj±cy Osi±gniêcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar DavidZinc
    Do³±czy³
    22-06-12
    Postów
    130
    SOG
    37
    Otrzyma³ : 10 SOGi w 10 postach

    Domy¶lnie

    No 15 max maj±c nadwagê. Wiem, ¿e wstyd.
    Odno¶cie wypowiedzi rocky'ego: si³kê mam pod nosem, karnet 80z³. Kasa jest nawet na jakie¶ suple, bo zosta³ mi ponad tysiak z pracy w wakacje. Chodzi po prostu o to, ¿e w wiêkszo¶ci spotyka³em siê z takimi opiniami, ¿e zanim zacznie siê cokolwiek dzia³aæ na si³ce nale¿y odpowiednio przygotowaæ do tego cia³o: np. przez æwiczenia ogólnorozwojowe jakimi s± pompki.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  9. #9
    Do¶wiadczony Osi±gniêcia:
    Stworzenie albumu zdjêæTagger First ClassWeteranOverdrive10000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar kfc
    Do³±czy³
    22-03-09
    Wiek
    32
    Postów
    676
    SOG
    103
    Otrzyma³ : 282 SOGi w 133 postach

    Domy¶lnie

    taa, moja przyjació³ka która piêknie uty³a powiedzia³a : zanim pójde na si³owniê, muszê trochê schudn±æ, bêdê chodziæ na basen. i jeszcze powiedzia³a, ¿e nie chce zmieniaæ t³uszczu w miêsnie.


    ju¿ nie jest moj± przyjació³k±.


    a tak powa¿nie. wydaje mi siê, ¿e nawet wiêkszo¶æ facetów st±d powie Ci to, jak ich znam, ( lub siê mylê?? to mnie poprawcie)

    ¿e do treningu na si³owni nalezy odpowiednio siê przygotwaæ, przez odpowiedni± rozgrzewkê, æwiczyæ na si³owni, a twoje pompki mog± byæ dodatkiem :)
    Beelzebub has a devil put aside for me, for me, for meeeeee
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  10. U¿ytkownik kfc otrzyma³ za ten post 2 SOGi(-ów) od u¿ytkowników:

    Pumbas (20-11-12), Ufp (11-03-13)

  11. #10
    Moderator Osi±gniêcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar Gangsta Latino
    Do³±czy³
    15-10-09
    Postów
    1,085
    SOG
    775
    Otrzyma³ : 267 SOGi w 197 postach

    Domy¶lnie

    Zrób trening ogólnorozwojowy, ale na ciê¿arach na si³ce :P Mo¿esz te¿, je¶li bêdzie, u¿ywaæ dr±¿ka (bardzo potrzebne na pocz±tku przygody z æwiczeniami).

    Jednak ja bym siê pobawi³ w ogólnorozwojowy 2-3 tyg. a potem od razu FBW, albo od razu jaki¶ lekki FBW bez ogólnorozwojowego :P
    Przepraszam za spam :(

    http://www.youtube.com/watch?v=UExwaCILDl0&feature=related
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •