Cze¶æ wszystkim!

Na pocz±tek trochê o sobie: 19 lat, student, 172cm, 80kg. :D
Je¶li chodzi o sport i zdrowe od¿ywianie to podchodzi³em do tego niejednokrotnie. Niestety przedtem mia³em jeszcze pewne ¿yciowe pora¿ki. Mianowicie miêdzy 1. a 2. gim zachcia³o mi siê odchudzaæ. Pomy¶la³em sobie, ¿e jak drastycznie zredukujê ilo¶æ ¿arcia to szybko schudnê. Oczywi¶cie efekt by³, ale niestety tylko w parametrach. W prawdzie waga spad³a o jakie¶ 20kg w ci±gu dwóch miesiêcy, ale by³em s³aby i warstwa t³uszczu zosta³a (chyba nie muszê mówiæ, ¿e to normalny efekt w przypadku g³odzenia siê). Ale ogólnie rzecz bior±c przesta³em byæ grubaskiem i to mi bardzo pasowa³o. Po jakim¶ roku zacz±³em mieæ jakie¶ napady bólów brzucha. Oczywi¶cie nie fatygowa³em siê do lekarz, a¿ to pewnego piêknego, niedzielnego popo³udnia tak mnie wziê³o, ¿e zebra³o mi siê na ró¿aniec. Pojecha³em na pogotowie i dosta³em skierowanie na USG. Okaza³o siê, ¿e mam kamienie na woreczku ¿ó³ciowym. Na pocz±tku 1 LO zosta³ wyciêty. Od tej pory próbowa³em co¶ z sob± zrobiæ- zarówno pod k±tem diety jak i æwiczeñ. Jednak wiadomo jak to z lud¼mi jest: napal± siê na co¶, parê dni poæwicz± i basta. U mnie to samo by³o.
Chocia¿ jakie¶ do¶wiadczenie mam: rozpisywa³em sobie treningi, mo¿na powiedzieæ, ¿e zapozna³em siê z technik± æwiczeñ itp. Co jeszcze? W tamtym roku chcia³em spaliæ trochê t³uszczu. Oczywi¶cie pope³ni³em kolejny b³±d: kupi³em spalacz t³uszczu, ale przynajmniej zaufany z tego co wyczyta³em, mianowicie Animal Cut. Mój trening by³ mieszany: w ci±gu tygodnia dwa treningi na si³ce i trzy razy bieganie po 40min i tak przez miesi±c. Do tego dieta bia³kowa. Efekt: z 78 do 73. Tylko, ¿e tym razem t³uszczu trochê spali³em, a miê¶ni przybra³em. Wniosek: to i tak mnie nie satysfakcjonowa³o, ¿eby co¶ osi±gn±æ trzeba d³u¿szego, du¿o d³u¿szego czasu.

No i teraz przechodzê do konkluzji. :D W koñcu, co?:D Za³o¿y³em ten temat, poniewa¿ tym razem podejdê do tego powa¿nie w 100%. Samodyscyplina totalna. My¶lê, ¿e do tego doros³em, ale to siê oka¿e. Poza tym bêd±c studentem wynajmujê mieszkanie i dieta w pe³ni mo¿e byæ zale¿na ode mnie (mama nie bêdzie mi marudzi³a, ¿e mam nie stosowaæ diet i mam je¶æ to co ona naszykuje). A dieta to podstawa, bez niej nic nie osi±gnê. Jaki jest mój cel? Przede wszystkim zdrowie!;) Ale poza tym chcia³bym nabraæ trochê masy. :P Krótko mówi±c sylwetka przeciêtnego pi³karza (oczywi¶cie nie z polskiej ligi :P).
Zaczynam wszystko od diety. Je¶li chodzi o æwiczenia nie chcê od razu kupowaæ karnetu na si³kê (chocia¿ mam do niej 20 metrów :D). My¶lê, ¿e na pocz±tek dobre bêd± zró¿nicowane pompki (polecam artyku³y z Men'sHealth) i rozci±ganie siê.
Pierwsze rozpiski diety i æwiczenia z pompkami postaram siê zamie¶ciæ po wszystkich ¶wiêtych.
Chêtnych zapraszam do ¶ledzenia.
Pozdrawiam!;)