Poka¿ wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Miê¶nie-si³a,wygl±d

  1. #1
    Sezonowiec Osi±gniêcia:
    Tagger Second Class
    Avatar Szefusik
    Do³±czy³
    22-09-12
    Postów
    1
    SOG
    0
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie Miê¶nie-si³a,wygl±d

    Witam. Mam 17 lat, 174cm wzrostu i wa¿ê 72kg. Chcia³bym spaliæ nieco t³uszcz oraz wyrze¼biæ sobie cia³o tak by ³adnie wygl±da³o oraz wa¿na jest dla mnie si³a. Nie chce chodziæ na si³ownie(droga inwestycja), a w domu mam do dyspozycji 2x hantel(po 11kg),dr±¿ek do podci±gania, metalowy ekspander (co¶ takiego , obci±¿enia na rêkê(takie co na rzepy siê mocuje-nogi/rêce)2x 0,75kg i 2x 1,1kg,2x hantle(po 2kg). Wypisa³em to poniewa¿ mo¿na to po³±czyæ np. 1hantel 2kg+1obci±¿enie 1,1kg+1obci±¿enie 0,75kg i to ju¿ prawie 4kg(równie dobrze mogê za³o¿yæ wszystko na 1 rêkê i bêdzie 8kg,a drug± rêk± mogê æwiczyæ po skoñczeniu pierwszej rêki-je¶li tak wskazane).Niby hantle 11kg móg³bym rozkrêciæ i zdj±æ obci±¿eñ, ¿eby wysz³o to 8kg, ale co mi tam, opisa³em co mam. Hantel 11kg to-1gryf(2kg),2x dysk-po 2kg,4x dysk po 1kg,2x zapinki by trzyma³y to one maj± 0,5kg.
    Dziennie jem oko³o 90g bia³ka,205g wêglowodanów, 55g t³uszczu. Do dyspozycji mam te¿ od¿ywkê carbo(dzienne spo¿ywanie wêglowodanów, napisane zdanie wcze¶niej liczone bez carbo). Tak jak pisa³em na pocz±tku, chce miêæ ³adn± sylwetkê(kaloryfer itp.), chce byæ silny i chce spaliæ zbêdny t³uszcz.
    Aaa zapomnia³em dodaæ, jem 5x dziennie, a z ekwipunku do æwiczeñ mam jeszcze skakankê.
    Czy móg³by kto¶ zaproponowaæ jak do¶æ do mojego celu? Jakie æwiczenia, ile serii, powtórzeñ, czego je¶æ wiêcej a czego mniej itp.
    Ostatnio edytowane przez maniek1988 ; 23-09-12 o 00:06 Powód: Punkt 14 regulaminu
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  2. #2
    Amator Osi±gniêcia:
    Tagger First ClassOverdrive1000 punktów do¶wiadczeniaWeteran
    Avatar krolik_szaleniec
    Do³±czy³
    11-09-12
    Sk±d
    Gdziesik na Podkarpaciu ;)
    Postów
    324
    SOG
    19
    Otrzyma³ : 15 SOGi w 14 postach

    Domy¶lnie

    Skup siê na æwiczeniach wielostawowych... Podci±gania, przysiady, MC, wyciskania, wios³owania... hantelkami i skakank± masy i si³y za bardzo nie zbudujesz... ;)
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  3. #3
    Do¶wiadczony Osi±gniêcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar piuras86
    Do³±czy³
    21-08-09
    Sk±d
    Grevenbroich
    Postów
    1,427
    SOG
    99
    Otrzyma³ : 160 SOGi w 101 postach

    Domy¶lnie

    jak to nie zbuduje ????

    musisz siêgn±c po ksi±¿kê (Nagi wojownik) masz tam opisane æwiczenia pompki ró¿ne kombinacje i pistolety przysiad na jednej nodze .... podci±ganie

    bez du¿ego obci±¿enia idzie te¿ zbudowaæ du¿± si³ê nie s³uchaj tylko g³upot od wzmocnienia ¶ciêgien po si³ê miê¶ni

    podci±gaj siê tak ¿eby cia³o pozostawa³o w pionie nie podci±gaj nóg do 6x jak najwolniej mo¿esz + maxymalne spiêcie brzucha po¶ladów ³ap itp mêcz±ce ale skuteczne

    jak æwiczesz na hantlach zaci¶nij d³onie a¿ do zbielenia kostek i te¿ po woli z pompkami podobnie spiêcie ca³ego cia³a obowi±zek brzuch po¶lady na maxa spiête i robisz z 10-12 s po 10 pow bardzo wolno d³onie jak uk³adasz na ziemi podkurcz palce tak jak byæ chcia³ z³apaæ pod³ogê po 2-3 miesi±cach odczujesz efekt najlepiej tak æwiczyæ dzieñ w dzieñ b±d¼ co 2 dzieñ



    pompki 10-12 s po 10 pow po 3 tyg zwiêksz liczbê pow do 15 i tak co kilka tyg wiêcej
    pistolety hmm tu ciê¿ej najlepiej skrzynie podstawiæ ¿eby ruch wyæwiczyæ i co raz ni¿ej na pocz±tek opuszczaæ sie do k±ta prostego
    podci±ganie 10-12s 6-8 pow cia³o w pionie bo ciê¿ej i bardzo powoli max spiêcie ca³ego cia³a

    hantle tak jak wczesniej napisa³em

    co do nóg biegaj rób wykroki siady jak masz sztange
    http://www.youtube.com/watch?v=ef5O8...eature=related

    ak to zobaczysz bêdziesz wiedzia³ o co chodzi :) powodzenia !
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  4. #4
    Do¶wiadczony Osi±gniêcia:
    Tagger First ClassWeteran10000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar Patriot
    Do³±czy³
    27-12-09
    Sk±d
    Bia³ystok
    Postów
    816
    SOG
    25
    Otrzyma³ : 124 SOGi w 106 postach

    Domy¶lnie

    Ludzie to kolejny temat gdzie zauwa¿am t± sam± sprawê...
    CO WY ROZUMIECIE POD POJÊCIEM BUDOWANIE SI£Y ?!?
    "jak to nie zbuduje ????"
    Tak to nie zbuduje... mo¿esz sobie robiæ wyciskanie hantlami twój organizm bêdzie oczywi¶cie czu³ ten bodziec zaczniesz bêdziesz robiæ 20kg hantlem, a byæ mo¿e i dojdziesz do 50kg na serie NO I CO? czy to znaczy, ¿e zbudowa³e¶ SI£Ê ? To znaczy, ¿e teraz jeste¶ w stanie ju¿ wzi±æ w martwym ci±gu wiêkszy ciê¿ar ? Odpowied¼ jest prosta nie...
    Si³ê buduje siê ciê¿kimi, cholernie ciê¿kimi æwiczeniami katujê siê swój uk³ad nerwowy przyzwyczaja do wiêkszego wysi³ku.. robisz martwe ci±gi po 200kg i uwierz, ¿e nagle podejdziesz do wios³owania hantl± i zdziwisz siê, ¿e pó³ roku temu gdy nie robi³e¶ martwego ci±gu wios³owa³e¶ 20kg, a nagle 40kg nie sprawia Ci problemu. W odwrotn± stronê zadzia³a ? NIE
    Ja pod pojêciem budowanie si³y rozumiem si³ê ca³ego cia³a, a nie ¿e mo¿esz wiêcej wzi±æ na wyciskanie hantlami czy na biceps w supinacji wiêkszy ciê¿ar. A to ¿e trenuj±c na masê stajesz siê silniejszy to nie znaczy, ¿e jest to trening pod budowanie si³y...
    Dlaczego s± ludzie którzy robi± przysiady do skrzyni, a dziêki temu potrafi± zwiêkszyæ w niewielkim stopniu si³ê w martwym ci±gu? A jak my¶licie robi±c prostowanie nóg na maszynie to mo¿esz sobie i zamykaæ ca³y stos a nie bêdziesz da³ rady wzi±æ 140kg na przysiad...
    Ju¿ nawet nie potrafiê tego wyt³umaczyæ, ale to po prostu wynika z tego, ¿e wiêkszo¶æ osób chyba my¶li ¿e si³a = wiêkszy ciê¿ar na hantleku na biceps, na modlitweniku, na ¶ci±ganiu dr±¿ka itp itd.
    Najbardziej uczciwym, rzetelnym i sprawdzaj±cym si³ê statyczn± cz³owieka jest MARTWY CI¡G

    robi±c po 200 pompek nie budujesz si³y statycznej, a budujesz wytrzyma³o¶æ si³ow±. To , ¿e zrobisz 200-300-400 pompek nie znaczy, ¿e pójdziesz i podniesiesz g³az wa¿±cy 150kg, a to ¿e zrobisz w martwym ci±gu 200kg to znaczy ¿e ten g³az podniesiesz ot i ca³a filozofia ( a na biceps to mo¿esz i robiæ 50kg na hantla x 50 a tego g³azu nie ruszysz o 1mm)
    "Jest tylko jedna rzecz w ¿yciu ludzi, narodów i pañstw, która jest bezcenna: t± rzecz± jest honor."
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •