Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Prawidłowa suplementacja

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class
    Avatar Kicaj
    Dołączył
    11-09-12
    Postów
    2
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Prawidłowa suplementacja

    Witam, za tydzien skoncze 20 lat, mam 188 cm wzrostu i 90kg wagi. Zacozlem chodzic na silownie we wrzesniu ubieglego roku, wtedy wazylem 102 kg. Zaczolem trening silowy, nie udalo mi sie duzo zrzucic, waga utrzymywala sie na poziomie 98-99 kg. W styczniu dodatkowo zaczolem biegac, basen + po kazdym treningu 20 minut na biezni. Dzieki temu udalo mi sie osiagnac wage 87 kg pod koneic czerwca, jednak stracilem na sile, mimo tego ze stosowalem sie do tego samego treningu. Na wakacjach odpuscilem ze wzgledu na prace (dorabianie na studia itp.) Wrocilem na silownie od poczatku wrzesnia, zmienilem serie z 12-12-12-12 na 10-8-8-6 zwiekszajac przy tym ciezary przy kazdej serii. po kazdym treningu bieznia 20 minut. Zaczolem brac bialko olimpu Whey protein complex, tylko i wyłącznie 1 porcja po kazzdym treningu (staram sie trenowac co 2 dni). Moim celem jest wzmocnienie sily i redukcja obwodu bioder mam prostą silwetkę, nie atletyczną. Chciałbym przy tym zredukwoac mase do ok 87kg. Dalej duża ilość tluszczu w okolicach bioder. Co do diety staram sie jeść 4 posilki dziennie, glownie ryż, kurczak lub ryba, wszelkeigo rodzaju salatki, platki snaidaniowe bez cukru. Jeśli chodzi o siłę podam przykład na ławeczce klatę kończe serią 6 powtórzeń po 50 kg, co jak na moją masę uważam ze jest bardzo mało. Proszę o jakieś wskazówki co do suplementacji bądź też treningu, z góry dziekuje.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    Zeby redukowac musisz miec ujemny bilans kaloryczny, zeby budowac mase/siłe dodatni, wiec ciezko to połaczyc. Mozesz oczywiscie probowac recomp, ale tutaj musisz bardziej sie przyłozyc. Według mnie powinienes najpierw porzadnie sie zredukowac i potem brac sie za budowanie siły. Skup sie na wolnych ciezarach (wyciskanie lezac, siady,ciagi, wiosło).
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class
    Avatar Kicaj
    Dołączył
    11-09-12
    Postów
    2
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    jeszcze jakies sugestie??
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    zeby redukowac musisz zadbac o ujemny bilans kaloryczny to jest Twój warunek do spełnienia, tu żadne suplementy Ci nie sa potrzebne. na redukcji jednak podczas aerobów i treningów na powietrzu gdy sie pocisz tracisz dużo soli mineralnych także jakie sizotoniki, szklanka mleka po treningu, komplek witamin np olimp vitamin plus, omega 3. to takie rzeczy których w małych ilościach nie zaszkodzi brać szczególnie gdy dieta nie jest bogata w warzywa i owoce.
    co do suplementów to na pobudzenie kofeina bądź guarana, do uzupełniania np porcji płatków z rana zrobił bym je na chudym leku już rozmieszanym z bialkiem które juz masz. BCAA pomoga Ci się zregenerowac po kilku treninguach w tyg. kreatyna wedle uznania. reszta suplemwntów według mnie to tylko pic na wode, i marketing.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First ClassOverdrive1000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar krolik_szaleniec
    Dołączył
    11-09-12
    Skąd
    Gdziesik na Podkarpaciu ;)
    Postów
    324
    SOG
    19
    Otrzymał : 15 SOGi w 14 postach

    Domyślnie

    Lepiej aby te owoce a zwłaszcza warzywa były, a izotoniku nie było... ;)

    Aeroby tętno tlenowe, niskie więc potu może nie będzie aż tak wylewał, rano na czczo po wypiciu BCAA, interwały dla urozmaicenia czasem...

    Moim skromnym zdaniem ;)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •