Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: dieta do oceny - masa i sila

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class3 miesiące zarejestrowany250 punktów doświadczenia
    Avatar serduszko
    Dołączył
    09-09-12
    Postów
    3
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie dieta do oceny - masa i sila

    Witam,

    Jestem nowy na forum. Cwicze od 4 miesiecy, w tym zlapalem 2miesieczna przerwe przez sesje. Mam 20 lat. Z budowy ektomorfik. Z poczatku popelnialem sporo bledow, brak diety, odpowiedniego treningu. Jako, ze teraz troche zabralem sie za siebie i podejrzewam, ze dalej robie mase glupot postanowilem dac przykladowy plan diety do ktorej stosuje sie juz od ok. miesiaca.

    Wiek: 20
    Masa: 74kg
    Budowa: Ektomorfik
    Cel: czysta masa miesniowa i sila
    Sumplementacja: Aminokwasy Gaspari 8000, białko Myofusion, witaminy i minerały z Olimpu.
    Aktywnosc: trening silowy 3x w tygodniu, do tego 3/4 w tygodniu cardio (rano po przebudzeniu 15minut)

    Posiłki:

    na czco sugerowana porcja aminokwasow + witaminy z olimpu + 0,3l wody

    I: 80g platkow owsianych + 250ml mleka + 100g twarogu chudego / ew. 4 tosty z maslem orzechowym i chudym twarozkiem + kawa

    miedzy posilkami pije miarke 29gr szejka proteinowego z woda.

    II: 150gr brokuł/pomidora/marchwi/papryki/ + 150gr piersi z kurczaka/schabu wieporzowego

    III: 150gr tunczyka + 2 jaja cale kurze + 50gr ryzu naturalnego/kaszy + pomidor/pol papryki

    IV: normalny obiad. zazwyczaj 150g schabu/kurczaka/karkowki/panierowanej ryby + 150gr salaty/kalafiora + niewielka ilosc ziemniaczkow (jakies 20/30gr max)

    V: 150 chudego serka wiejskiego + lyzeczka oliwy z oliwek

    przed snem jesli jestem glodny szamam jakies zielone warzywa. ew pije proteinowego szejka. natomiast miedzy posilkami jesli doskwiera mi maly glod wcinam jakies owoce, zazwyczaj banany, brzoskwinie, jablka.


    Pije dziennie 3/4l wody.

    W nastepnym cyklu po oproznieniu puchy z bialka zamierzam zrobic sobie mala przerwe od suplementacji, nastepnie wymienic bialko na gainer najprawdopodobniej serious mass od on'a, albo mutant mass'a.

    Nie mam w domu kuchennej wagi, ilosc produktow ktore spozywam podalem na oko. W przyszlosci zamierzam zainwestowac w jakies male fajne urzadzanko, ktore pozwoli mi bardziej przylozyc sie do ilosci przyjmowanych posilkow.

    Pozdrawiam.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Bywalec Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar szycha
    Dołączył
    12-08-11
    Skąd
    Wawa
    Postów
    576
    SOG
    13
    Otrzymał : 63 SOGi w 56 postach

    Domyślnie

    Sporo mięcha i bardzo dobrze, no! W oczy rzuca się mało węgli. Do pos 2 dodaj:ryż, ziemniaki, makaron lub kaszę. W 4 po jesz 20-30 gr ziemniaków? Hmm...mało...
    Waga mało kosztuje.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    Warto w wage zainwestowac, bo oko moze byc bardzo omylne. Rano nie lepiej zamiast twarogu wrzucic jajka ? Jak dla mnie za mało wegli jesz, i brakuje troche zdrowych tłuszczy po za porcja oliwy i tym co masz w jajkach i tunczyku, powinienes obliczyc dla siebie wartosci BWT oraz zapotrzebowanie kaloryczne i sie ich trzymac, potem tylko kontrolowac kalorie, najlepiej sugerujac sie lustrem, jak zalewa za bardzo to obcinasz jak jest za chudo to zwiekszasz. Dobrze ze robisz tez aeroby, wiele osob o tym zapomina az do redukcji. Mysle ze nie musisz robic ich rano na czczo tylko po posiłku. Z tego co mi wiadomo Myofusion nie jest teraz za dobrym białkiem (nie wart swojej ceny).
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First ClassTwoje pierwsza grupaWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Gwido
    Dołączył
    25-05-10
    Skąd
    Opolskie
    Wiek
    29
    Postów
    393
    SOG
    14
    Otrzymał : 5 SOGi w 5 postach

    Domyślnie

    Mi sie podoba. Kontroluj sobie wegle jak shady mowił. Mco ja bym zmienił to cardio po treningu siłowym. W dni nt mozesz robic ranopozdro, pozdroj
    Pain is temporary.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class3 miesiące zarejestrowany250 punktów doświadczenia
    Avatar serduszko
    Dołączył
    09-09-12
    Postów
    3
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Shady jaka alternatywe myfosuion polecasz na ptzyszlosc? W podobnej cenie. Wczesniej pilem unsa i mialem po nim lekkie problemy zoladkowe. Rozumiem tez ze wegle glownie z pieczywa razowego, ryzu i kaszy? Co do tluszczy dorzuce suplementacje omega i postaram sie wrzucic troche wiecej.oliwy w.moje dania. Dzieki
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    Wiesz juz nie siedze w suplach jak kiedys ale moge od siebie polecic białka firmy Scieteca, oraz Optimum Health, Olimp tez ma wporzadku.
    Zrodła wegli jak podałes, z tym ze pieczywo razowe te prawdziwe nie tak łatwo kupic, wiekszosc jest barwiona karmelem, czytaj składy. Mozesz tez sam upiec chlebek zdrowy. Powodzenia :)
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •