Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: [MóJ pLaN]- oBcZaJ Go..

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar atomson
    Dołączył
    06-04-06
    Postów
    8
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie [MóJ pLaN]- oBcZaJ Go..

    Skończyłem 19 lat, ćwicze z 3 miesiące. Mam pytanie, napisałem sobie plan taki 4 x tygodniu:
    poniedzialek- klatka + triceps
    sroda- barki + biceps
    piatek- plecy + przedramie
    sobota- nogi
    + w srode i niedziele basen

    Chodzi mi o to czy można tak jak ja zrobiłem robić w parzyste i nieparzyste tygodnie inne ćwiczenia [ale te same partie cały czas i raczej próbowałem aby ćwiczenia były inne ale odpowiadały za te same części mięśnia]. Nóg nie dawałem do wzglądu bo zależy mi na ocenie innych zestawień ćwiczeń. W każdy dzień 2 partie mieśni przeważnie po 3 ćwiczenia, każde robie po 4 serie i 10 powtórzeń staram się zachować. Całkiem fajnie mi się nim ćwiczy teraz zacząłem III tydzień, pompa jest, wydaje mi się że coraz lepiej biore..

    Link do mojego treningu zamieszczam tutaj, jest jako animacjie, czasem pisze BRAK ANIMACJI i jest opis jakie ćwiczenie wykonuje:

    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    Czekam na ocene osób które mają pojęcie..
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Znawca Osiągnięcia:
    Weteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar sławo
    Dołączył
    01-03-06
    Skąd
    śląśk
    Postów
    1,901
    SOG
    5
    Otrzymał : 252 SOGi w 34 postach

    Domyślnie

    jak dla mnie przekombinowany ten plan na początku ważna jest prostota planu
    zwykły 3 dniowy albo nawet 4 dniowy plan podawałem już takie
    nie mówiąc już ze barki robisz po klacie i tricu i napewno jeszcze na treningu barków ten tric jeszcze jest słaby co za tym idzie wyciskanie bedzie słabsze
    po bicku zaś plecy i znowu to samo
    to takie wstępne uwagi
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar atomson
    Dołączył
    06-04-06
    Postów
    8
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    to jak myslis jak ulozyc zeby bylo dobrze, co po czym ?? :???:

    poniedzialek- klatka + triceps
    sroda- plecy + przedramie
    piatek- barki + biceps
    sobota- nogi

    moze tak?? :mad:
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Znawca Osiągnięcia:
    Weteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar sławo
    Dołączył
    01-03-06
    Skąd
    śląśk
    Postów
    1,901
    SOG
    5
    Otrzymał : 252 SOGi w 34 postach

    Domyślnie

    narazie zrób tak
    klata tric
    plecy bic
    barki nogi
    i nie kombinuj z tymi zamianami
    poprostu rób dany trening dajmy na to miesiąc potem zmieniej no chyba że ci dany trening dobrze wchodzi to zmień dopiero wtedy jak przestanie
    na małe mięśnie 3 ćwiczenia 9,10 seri
    na duże 4 tak po 12 -16 seri
    pamiętaj że jesteś początkujący i na zmiany i większą intęsywność treningu przyjdzie czas
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar atomson
    Dołączył
    06-04-06
    Postów
    8
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    teraz chodze do 3 klasy LO, a w 1 klasie coś ćwiczyłem kolo 7 miesięcy, jakims znawcą nie jestem ale wiesz wyczytałem co tyczy się tego połączenia które mi radzisz plecy + biceps:


    CZY BICEPSY POWINNO SIE LACZYC Z PLECAMI ?

    Przez lata kulturyscy w treningach laczyli zwyczajowo bicepsy z plecami - tak robiono zawsze, dawalo to efekty; wiec nikt z tym nie dyskutowal. Niestety, jak wiekszosc mitow, takze i ten zostal obalony - laczenie bicepsow w te sposob stawia je w gorszym polozeniu. Wczesniej laczenie bicepsow w ten sposob tlumaczono tym , ze dosc mocno wlaczaja sie do akcji podczas takich cwiczen jak martwy ciag, podciagania na drazku czy wioslowania, przez co po przejsciu do ich treningu nie trzeba juz wykonywac rozgrzewki , ani specjalnie przygotowywac. Niestety wielu trenujacych zdawalo sie nie zauwazac "delikatnej" granicy pomiedzy rozgrzewaniem bicepsow, a ich ostrym doswiadczeniem przy treningu plecow, przez co nazbyt czesto byly one mocno przemeczane. Trenujacy zdawali sie nie dostrzegac tego, ze moze poza przenoszeniami praktycznie wszystkie cwiczenia na plecy angazuja bicepsy. Przez lata mielismy doczynienia z kulturystami, ktorzy nawet nie wykonujac sesjii bezposrednio na bicepsy, cieszyli sie z posiadania calkiem niezlych baniakow. Jasne trening plecow z dymi obciazeniami zalatwial sprawe. Co sie stanie gdy po 12-20seriach z duzym obciazeniem na plecy zaczniemy trenowac bicepsy? Przetrenujecie je! - bo juz po zakonczeniu treningu plecow bedau ugotowane. Nie bedziecie mogli zalozyc na nie odpowiednich ciezarow , intensywnosc treningu bedzie niska, a za tym takze jego efektywnosc. Z tych wlasnie powodow nie nalezy bicepsow laczyc z plecami no chyba, ze ma sie genetyke i zdolnosci regeneracyjne Ronniego colemana %)


    JAK ZATEM NALEZY JE TRENOWAC?

    Bicepsy najlepiej jest dokladac po klacie lub barkach, albo tez poswiecic jeden dzien wylacznie umiiesnieniu rąk. Ten ostatni sposob jest szczegolnie skuteczny jezeli rece sa slabiej rozwijajaca sie czescia umiesnienia.
    Jego skutecznosc podwyzsza, ze atakujemy bicepsy i tricepsy w pelni wypoczete, a nie podduszone treningiem innych miesni. Pamietac trzeba , ze kazdy miesien ma ograniczony zapas energii, ze po przekroczeniu pewnej granicy nie da sie mowic o intensywnym treningu. Osobiscie uwazam , ze miesnia rak trzeba poswiecac oddzielny dzien - ale to tylko moja opinia.

    źródło: MUSCLE
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Znawca Osiągnięcia:
    Weteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar sławo
    Dołączył
    01-03-06
    Skąd
    śląśk
    Postów
    1,901
    SOG
    5
    Otrzymał : 252 SOGi w 34 postach

    Domyślnie

    również czytałem ten artykuł
    kiedyś ćwiczyłem tak koło już widzę regularność tych ćwiczęń
    poza tym to prawie 2 lata temu
    jesteś początkujący jakby nie było nie obrażaj się poprostu tak jest
    i takie połączenie będzie dobre dla ciebie
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Matrixs88
    Dołączył
    06-04-06
    Skąd
    Zebrzydowice
    Postów
    58
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Początkujący nie powinien ćwiczyć tak jak zaawansowany! Podaje gdzie są informacje na temat treningu dla początkującego ==>> http://www.e-gym.pl/viewtopic.php?t=358
    Jeśli uważasz, że mój post Ci pomógł to dodaj mi punkta klikając "Pomógł". Dziękuje pozdrawiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar atomson
    Dołączył
    06-04-06
    Postów
    8
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    nono w sumie dosyć długa przerwa heh :roll: wiem wiem ze jestem początkujący ale bede wielki hehe :cool: w sumie teraz wlasnie tak caly czas ćwiczyłem bicek z plecami..
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •