Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: UE blokuje suplementy !!!

  1. #1
    Doradca Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveTagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Pioter1994
    Dołączył
    16-03-10
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wiek
    29
    Postów
    2,012
    SOG
    939
    Otrzymał : 190 SOGi w 147 postach

    Domyślnie UE blokuje suplementy !!!

    Świeże info z dzisiaj:

    "Niedozwolone substancje w suplementach diety - informacje z systemu RASFF
    Od początku tego roku w europejskim systemie RASFF (System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznych Produktach Spożywczych i Środkach Żywienia Zwierząt) pojawiło się kilkanaście powiadomień o wystąpieniu w produktach spożywczych niedozwolonych składników.
    Zawiadomienia dotyczyły użycia zabronionych w suplementach diety substancji czynnych: sildenafil, tadalafil, sibutramina, oktopamina oraz melatonina, a także roślin - tonkgat ali (Eurycoma longifolia) i selernicy (Cnidium monnieri). Jeśli chodzi o żywność dietetyczną i wzbogacaną, wpłynęły zgłoszenia produktów o bardzo wysokiej zawartości witaminy D, przekroczonym limitem zawartości glutenu w produkcie bezglutenowym a także zawierających niedozwolone pochodne kreatyny - jabłczan i ester kreatyny oraz nowe składniki żywności: jabłczan cytruliny i alfa ketoglutaran argininy."

    Szok, większość przed treningówek zawiera te składniki.
    TRAIN INSANE!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Bardzo dobrze, może skończą się wały,albo chociaż je ograniczą. Może też prawo będzie bardziej przestrzegane i w końcu wezmą się, za niektóre niebezpieczne substancję typu sibutramina.
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassOverdrive10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar Baloniarz
    Dołączył
    08-05-11
    Wiek
    43
    Postów
    1,349
    SOG
    213
    Otrzymał : 300 SOGi w 168 postach

    Domyślnie

    Nie będzie wesoło jak zabiorą takie rarytasy :), ceny zaraz wskoczą maxymalnie w górę :)
    A kiedy już sięgniemy dna, musimy uważać, żeby to dno nie odpadło.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Doradca Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveTagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Pioter1994
    Dołączył
    16-03-10
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wiek
    29
    Postów
    2,012
    SOG
    939
    Otrzymał : 190 SOGi w 147 postach

    Domyślnie

    Zacznie się tworzenie domowej krety w garażach, będzie pełno wałów, ceny skoczą w góre.

    Oby było to tylko kolejne martwe postanowienie UE, chociaż we Francji podobno krete już zakazali.
    TRAIN INSANE!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Stworzenie albumu zdjęćTagger First Class10000 punktów doświadczeniaTrzech znajomychOverdrive
    Nagrody:
    Wydarzenie w kalendarzu
    Avatar raczeek_87
    Dołączył
    17-04-12
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    956
    SOG
    91
    Otrzymał : 102 SOGi w 86 postach

    Domyślnie

    No i ciężej będzie dojść do wymarzonej formy ;(
    "Ten,kto pokonuje innych,jest silny.Ten,kto pokonuje siebie,jest potężny"
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Best Body Zobacz post
    tylko nie płaczcie jak razem z geranium itp zabiorą wam suplementy typu jabłczan cytruliny, chelatowane formy minerałów czy już wspomniany "niebezpieczny" jabłczan kreatyny

    Przynajmniej wycofają ester, który w badaniach od placebo niewiele się różni. Mam nadzieję ,że pare niebezpiecznych substancji również. Na pewno zostanie działające mono i to co ma działać najlepiej.


    Cytat Napisał Pioter1994 Zobacz post
    Zacznie się tworzenie domowej krety w garażach, będzie pełno wałów, ceny skoczą w góre.

    Oby było to tylko kolejne martwe postanowienie UE, chociaż we Francji podobno krete już zakazali.
    A niby dlaczego mieliby w garażach kreatynę robić?
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Doradca Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveTagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Pioter1994
    Dołączył
    16-03-10
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wiek
    29
    Postów
    2,012
    SOG
    939
    Otrzymał : 190 SOGi w 147 postach

    Domyślnie

    Yo słyszałem o tym olimpijczyku. Body wiesz może co to za substancja?

    Cytat Napisał KowalX Zobacz post
    A niby dlaczego mieliby w garażach kreatynę robić?
    Jak zaczną krete wycofywać ze sklepów to ludzie sami będą robić :P Nie wiadomo do czego UE się jeszcze doczepi. Według nich jabłczan kreatyny jest rakotwórczy, czytałem już, że nawet napojom energetycznym i twórcom supli z kofeiną się ostatnio przyglądali bardziej bo nie mogą się zdecydować czy kofeina jest zdrowa czy niezdrowa.
    TRAIN INSANE!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Kreatyny nie wycofają. Mono na pewno zostanie i działa jak należy.

    Cytat Napisał Best Body Zobacz post
    to co ma działać to właśnie wycofują, od tego należałoby zacząć :)
    pisałem pracę mag. na temat lobby farmaceutycznego więc wiem jak to wygląda od kuchni i dlaczego, a pożywką dla propagandy którą szerzy farmacja jest właśnie chociażby nieumiejętne używanie i wpychanie przez producentów do wszystkiego takich pobudzaczy jak 1,3 lub takie łby jak ten pseudoolimpijczyk który coś tam kupował (pełna profeska) w sklepie z suplami [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Ja tam jestem za wycofaniem 1,3 ,bo jest to szkodliwa substancja według doniesień, które czytałem. Do tego jest nie przebadana w dłuższym okresie czasu. Tak samo sibutramina i kilka innych związków. Produkty z glutenem, które mieć go nie powinny też należy wycofać,bo jest to jawne oszustwo i dla niektórych może być niebezpieczne. A ,że przy okazji wycofają jakiś tam jabłczan kreatyny to trudno i tak lepszy od mono nie jest, czy niedziałający ester. I przyrostów ludzie od tych zakazów mniejszych nie będą mieli, może nieco portfel grubszy. Tak naprawdę suplementy ,które warto brać zostaną, reszta albo nie daje efektów ,albo jest niewspółmierna i tak do kosztów poniesionych.Wprowadzanie leków testowanych w Indiach nieprzepisowo to norma owych loby, tak samo fałszowanie wyników badań. Zapewne też wiesz, że lobby farmaceutyczne to też producenci suplementów i działają bardzo podobnie. Co do zawodników to dobrze wiedzą co mogą,a co nie.
    Ostatnio edytowane przez KowalX ; 20-07-12 o 13:43
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #9
    Doradca Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveTagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Pioter1994
    Dołączył
    16-03-10
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wiek
    29
    Postów
    2,012
    SOG
    939
    Otrzymał : 190 SOGi w 147 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał KowalX Zobacz post
    Tak naprawdę suplementy ,które warto brać zostaną, reszta albo nie daje efektów ,albo jest niewspółmierna i tak do kosztów poniesionych.
    A arginina też nie działa?

    Cytat Napisał KowalX Zobacz post
    czy niedziałający ester.

    Dlaczego twierdzisz że ester nie działa?

    Dzisiaj fajny filmik na YT wszedł i właśnie Peter Trenz wypowiadał się na temat supli potrzebnych i nie potrzebnych:



    Z tego co powiedział wynika, że mono i reszta form kreatyny jest na równi, jednakże jeżeli jednak komuś nie odpowiada mono to może spróbować ester, który tak nie wiąże wody.
    TRAIN INSANE!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #10
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych10000 punktów doświadczeniaWeteranTagger First Class
    Avatar D3
    Dołączył
    28-02-09
    Postów
    3,214
    SOG
    1,281
    Otrzymał : 453 SOGi w 339 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał KowalX Zobacz post
    Kreatyny nie wycofają. Mono na pewno zostanie i działa jak należy.



    Ja tam jestem za wycofaniem 1,3 ,bo jest to szkodliwa substancja według doniesień, które czytałem. Do tego jest nie przebadana w dłuższym okresie czasu. Tak samo sibutramina i kilka innych związków. Produkty z glutenem, które mieć go nie powinny też należy wycofać,bo jest to jawne oszustwo i dla niektórych może być niebezpieczne. A ,że przy okazji wycofają jakiś tam jabłczan kreatyny to trudno i tak lepszy od mono nie jest, czy niedziałający ester. I przyrostów ludzie od tych zakazów mniejszych nie będą mieli, może nieco portfel grubszy. Tak naprawdę suplementy ,które warto brać zostaną, reszta albo nie daje efektów ,albo jest niewspółmierna i tak do kosztów poniesionych.Wprowadzanie leków testowanych w Indiach nieprzepisowo to norma owych loby, tak samo fałszowanie wyników badań. Zapewne też wiesz, że lobby farmaceutyczne to też producenci suplementów i działają bardzo podobnie. Co do zawodników to dobrze wiedzą co mogą,a co nie.
    Niech każdy sobie bierze i zapodaje co chce byle była o tym odpowiednia informacja od producenta na etykiecie + informacja medyczna. Chcącemu nie dzieje się krzywda według starej zasady rzymskiej.
    Dzięki 1,3 mogłem po całym dniu pracy normalnie wykonać trening, skupienie i koncentracja na +, pompa też niczego sobie. Zdaje sobie sprawę, że 1,3 nie jest składnikiem pro-zdrowotnym, jestem dorosły i biorę na własną odpowiedzialność. Nie potrzeba mi do tego całego aparatu euro-biurokratycznego, który będzie mi mówił co jest dla mnie dobre a co nie. Tak się martwią o nas, żebyśmy co poniektórzy nie umarli z przesytu.

    Mając już pewien bagaż doświadczeń to wiem, że oni w naszym interesie bynajmniej nie działają i ściągną wraz z - teoretycznie - szkodliwymi substancjami, parę dobrych rodzajów kreatyn itp.
    Zawsze jest collateral damage i nigdy to się nie ogranicza do 2 produktów.
    Ostatnio edytowane przez D3 ; 20-07-12 o 17:35
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •